Aerobilet Uçak Biletleri ile Dünyanın En Romantik Plajlarını Keşfedin

0
278
Aerobilet Uçak Biletleri ile Dünyanın En Romantik Plajlarını Keşfedin
Aerobilet Uçak Biletleri ile Dünyanın En Romantik Plajlarını Keşfedin

Aerobilet uçak bileti sayfasından veya IOS ve Android mobil uygulamaları ile alacağınız uçak biletleri ile dünyanın en güzel ve romantik plajlarının tadını çıkarabilirsiniz. Dünyada romantik manzaralara sahip çok az sayıda pembe kumlu plaj bulunuyor ve bu plajların nadirliği insanların bu alanlara akın etmesine neden oluyor. Hem az olmaları hem de güzellikleri, dünyanın pembe kumlu plajlarını şaşırtıcı derecede çekici turistik yerler haline getiriyor.

Aerobilet ayrıcalıklarıyla Bermuda, Yunanistan, İtalya, Maui, Kaliforniya ve Bahamalar’da bulunan dünyanın en romantik pembe kum plajlarını keşfe çıkabilir ve bu romantik manzaralar eşliğinde unutulmaz bir tatil yapabilirsiniz.

Pembe Kumlu Plajların Oluşumu

Pembe kumlu plajlar genellikle mercan resifleri ile kaplıdır. Bu mercan resiflerinde pek çok su yosunu yaşar ve pembe plajlara eşsiz renklerini veren şey de suda yaşayan bu organizmalardır.

Pembe Kumlu Plajların Oluşumu
Pembe Kumlu Plajların Oluşumu

Bu organizmalar kırmızı kabuklarda yaşarlar ve öldüklerinde kabukları karada vurur. Bu ölü kabukların kırmızı tonu güneşe maruz kaldığında kumla karışarak plaja pembe bir renk verir. Pembe plajlar, muhteşem manzaralara sahip doğa güzellikleridir ve bu güzellikleri onları çekici turistik yerler haline getirir.

Dünyanın En Romantik Plajlarını Gezin

Elafonisi Plajı (Yunanistan)

Yunanistan uçak bileti alarak ziyaret edeceğiniz Elafonisi Plajı, Girit Adası’nda Yunanistan’ın güneybatı tarafında yer alıyor. Ada, güzel beyaz ve pembe plajlara sahip, ayrıca bu plajlar oldukça sığ ve turkuaz sularıyla büyüleyici görünüyorlar. Girit Adası korunan bir bölge, bu nedenle burada gezerken el değmemiş pek çok doğal güzellik bulacaksınız. Ana karadan yürüyerek çevredeki küçük adacıklara kolayca ulaşılabilirsiniz, çünkü adacıklar çevresindeki su çok sığdır.

Elafonisi Plajı (Yunanistan)
Elafonisi Plajı (Yunanistan)

Elafonisi Plajı, sığ ve ılık suyu nedeniyle küçük çocuklarıyla seyahat eden aileler için popüler bir destinasyon. Gerçeküstü güzelliklerdeki pembe plajlara ek olarak Elafonisi’de birkaç küçük mağara, çarpıcı kumsallar ve keşfedebileceğiniz ilgi çekici kaya oluşumları da var.

Spiaggia Rosa Plajı (İtalya)

Spiaggia Rosa, İtalya’nın Sardinya kentinde yer alan küçük ve ıssız Budelli Adası’nda yer alıyor. Sahilde, kabuklular ve kırmızı mercan parçaları nedeniyle pembe bir renk var. La Maddalena Milli Parkı’nın içinde yer alan plaj, el dememiş güzelliğiyle sizi büyüleyecektir.

İtalya uçak bileti alarak tadını çıkaracağınız plajı bir tekneyle veya yakınlardaki Spiaggia del Cavaliere’den rehberli bir tura çıkarak ziyaret edebilirsiniz. Yunuslara sahile yakın sularda sıkça rastlanıyor ve pembe kumları görmek için tekne turlarına çıkan turistler yunuslarla fotoğraf çektirebiliyorlar.

Bonaire Pembe Plajı (Hollanda Karayip Adaları)

Bonaire Pembe Plajı, Bonaire Adası’nda bulunan dar bir kum şeridi. Adanın batı kıyısında, suyun berrak olduğu ve rüzgarın sakin olduğu bir bölgede yer alan plaj, milyonlarca minik kırılmış kabuğun varlığından dolayı pembe rengi alıyor.

Bonaire Pembe Plajı (Hollanda Karayip Adaları)
Bonaire Pembe Plajı (Hollanda Karayip Adaları)

Plajın sakin ve berrak suları şnorkelle dalışlar yapmak için ideal. Bonaire Pembe Plajı ayrıca dinlenmek ve piknik yapmak için de harika bir yer. Güneşe doyacağınız plajın arkasında gölgelikler bulabileceğiniz ormanlık alanlar da var.

Ses Illetes Plajı (Formentera-İspanya)

İspanya uçak bileti alarak yakından göreceğiniz Formentera, yakındaki Ibiza’ya göre daha az kalabalık bir alternatif ve Ses Illetes Plajı, bölgedeki en şık plaj. Bütün gününüze yat sahibi tatilcilerle birlikte pembe kumlu plajlarda uzanarak geçirebilirsiniz. Günün sonunda ise adanın balıkçı restoranlarından birinde bir balık tabağının tadını çıkarabilirsiniz. Formentera’daki Michelin yıldızlı tek restoran olan Can Can’ı da denemenizi öneririz.

Santa Cruz Adası Pembe Plajı (Filipinler)

Güney Filipinler’deki küçük bir ada olan Santa Cruz Adası, sevimli bir pembe kum plaja ev sahipliği yapıyor. Plaja kolayca erişilebilir ve turistlere yönelik tasarlanmış birçok eğlenceli aktiviteye katılabilirsiniz.

Santa Cruz Adası Pembe Plajı (Filipinler)
Santa Cruz Adası Pembe Plajı (Filipinler)

Bu aktiviteler arasında tüplü dalış, yüzme, şnorkelli yüzme, tekne gezintisi ve yerel lagünlerin gezilmesi yer alıyor. Ayrıca Filipinler uçak bileti ile tadını çıkaracağınız plajda pembe kum manzarasını eşliğinde piknik yapabileceğiniz güzel alanlar da bulacaksınız.

At Nalı Körfezi Plajı (Bermuda)

Adını at nalı şeklinden dolayı alan ve Bermuda’da yer alan At Nalı Körfezi Plajı, Atlantik Okyanusu’nun güzel mavi sularına uzanan açık pembe kumlardan oluşan güzel bir sahil şeridine sahip. Körfez, şnorkelli yüzme için iyi bir fırsat sunuyor, ancak bazen sert dalgalar olmasından dolayı bu sular sadece deneyimli yüzücüler için uygun.

Bermuda uçak bileti alarak ziyaret edeceğiniz At Nalı Körfezi Plajı, popüler bir yolcu gemisi limanı olduğundan mevsimsel olarak oldukça kalabalık olabiliyor. Ancak sezon sonunda burayı ziyaret ederseniz, plajda güzel bir gün geçirmek için sakin ve dinlendirici bir ortam bulabilirsiniz.

Balos Lagünü Plajı (Yunanistan)

Balos Lagünü; güzel plajları, berrak turkuaz denizi ve nefes kesici manzarasıyla ünlü. Plaj, yaz aylarında oldukça kalabalık oluyor. Buradaki plajlar öncelikle beyaz kumludur ancak bazı yerlerde karaya vurmuş tonlarca ezilmiş kabuklu nedeniyle pembe plajlara da rastlanıyor.

Balos Lagünü Plajı (Yunanistan)
Balos Lagünü Plajı (Yunanistan)

Plaja 10 km’lik toprak yolu kullanarak ya da ana karadan feribot ile ulaşabilirsiniz. Balos Lagünü Plajı’nda su çok sığ ve sakin, ancak biraz daha açıklara giderseniz şnorkelli dalışlar için daha iyi bir fırsatlar bulabilirsiniz. Sahilde yaşayan deniz kaplumbağaları da muhteşem manzaralar oluşturuyor.

Pink Plajı (Filipinler)

Büyük Santa Cruz Adası, Güney Filipinler’de bulunan küçük bir ada. Buradaki kumların rengi, karaya vurmuş ve beyaz kumla karışmış kırmızı mercanlardan kaynaklanıyor. Adaya ulaşım, Paseo Del Mar’dan 15-20 dakikalık bir motorlu tekne yolculuğu yapmayı içeriyor.

Pink Plajı; şnorkelli yüzme, tüplü dalış, tekne gezisi veya yerel lagün turları gibi birçok eğlenceli aktiviteye sahip. Ada korunan bir alan ve bu nedenle çevrede herhangi bir otel veya başka bir konaklama yeri yok. Ayrıca burada restoran da bulunmuyor, ancak kendi yemeğinizi adaya getirmenize izin veriliyor.

Komodo Pembe Plajı (Endonezya)

Komodo Adası, Endonezya’daki Komodo Ulusal Parkı’nı oluşturan adalardan biri. Adanın pembe kumlu plajı, çarpıcı pembe kumlar içeriyor ve mükemmel bir manzara oluşturuyor. Mercanlar çok iyi durumda olduğundan Komodo Pembe Plajı, şnorkelle dalış yapanlar ve tüplü dalgıçlar için tam bir cennet. Su sığ olduğundan plaj, dalmayı veya şnorkelle yüzmeyi öğrenen insanlar için de ideal.

Komodo Pembe Plajı (Endonezya)
Komodo Pembe Plajı (Endonezya)

Endonezya uçak bileti alarak ziyaret edeceğiniz plajda yüzmekten ve güneşlenmekten sıkıldığınızda günlerinizi değerlendirmek için çeşitli aktiviteler bulabilirsiniz. Plajda su sporları için birçok seçenek ve muhteşem bir gün batımı manzarası var. Ada, oldukça vahşi olabilen Komodo canavarlarına da ev sahipliği yapıyor ve bu nedenle plaja rehberle gitmenizi tavsiye ederiz.

Barbuda’nın Pembe Plajları (Karayip Denizi)

Barbuda, Karayip Denizi’nde turistlerin akınına uğrayan çok sevilen bir ada. Barbuda’nın plajları çok uzundur ve pembe kum bölümlere sahiptir. Adanın Atlantik tarafı oldukça sert dalgalara sahip, ancak Karayip tarafında su çok sakin, turkuaz renkli ve berrak.

Sakin sular şnorkelli dalışların veya yüzmenin tadını çıkarmak için mükemmel. Deniz kaplumbağaları, köpek balıkları, mantalar ve daha fazlasını içeren suyun altında manzara da görülmeye değer güzellikte. Turizm altyapısı yetersiz olmasına rağmen rahat bir plaj tatili arıyorsanız Barbuda, mükemmel bir destinasyon olacaktır.

Pembe Kum Plajı (Bahamalar)

Bahamalar uçak bileti alarak tadını çıkaracağınız Pembe Kum Plajı, 3 kilometrelik soluk pembe kuma ve yumuşak denizlere sahip. Bir mercan kayalığı, bu plaj için bir çeşit koruma duvarı sağlıyor. Plajın suyu tüm yıl boyunca ılık ve yüzmek için mükemmel. Otantik konaklama seçeneklerinin yanı sıra birkaç zarif tatil köyünü de burada bulabilirsiniz. Pembe Kum Plajı’nda mercan kayalıkları ve sakin su koşulları, şnorkelli dalışlar için mükemmel bir ortam oluşturuyor.

Bahamalar Pembe Kum Plajı
Bahamalar Pembe Kum Plajı

Kasabayı gezmek isteyenler için ise yerel pazarlarda alışveriş yapmak ya da rehberler eşliğinde bir yürüyüş turuna çıkmak, eğlenceli birkaç saat harcamak için tercih edilebilir.

Lombok Adası Tangsi Plajı (Endonezya)

Lombok Adası, doğal bir pembe kum plaj olan Tangsi Plajı’na ev sahipliği yapan Endonezya’nın güzel bir adası. Adanın bu kısmı henüz turistler tarafından pek tanınmıyor ve bu nedenle ulaşması biraz zor olsa da sakinliğinden dolayı tercih ediliyor. Tangsi Plajı, adanın doğu tarafındaki bir balıkçı köyünün yakınında yer alıyor.

Bu plajda su çok güvenli ve sakin, bu yüzden yüzmek ve şnorkelle dalışlar yapmak buradaki en sevilen aktiviteler. Tangsi Plajı’nın etrafı kayalıklarla ve tepelerle çevrili, bu durum plaja benzersiz bir atmosfer kazandırıyor. Plajın yakınındaki bir kayalığa tırmanarak plaj ve deniz manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz. Keşfe çıkmak isterseniz plajdan tekneyle ziyaret edebileceğin birkaç küçük ada da var.

Pfeiffer Plajı (Kaliforniya)

Pfeiffer Plajı, Kaliforniya ‘daki Pfeiffer Eyalet Parkı içinde yer alıyor. Plaj, sahile uzanan etkileyici kaya oluşumlarıyla süslü mor bir kumsala sahip. Kumun mor rengi her zaman görünmez, ancak bir yağmurdan sonra bu muhteşem manzarayı izleyebilirsiniz.

Sörfe uygun olan sular, genellikle çok dalgalı amatör yüzücüler için çok güvenli değil. Ancak plajın yakınındaki benzersiz kaya oluşumlarını gezebilir ve harika fotoğraflar çekebilirsiniz. Bu gezi için iyi ve sağlam ayakkabılar gerekiyor, ayrıca plajın yakınında dalgaları izleyebileceğiniz deniz mağaraları da var.

Kızılkum Plajı (Maui Adası)

Kızıl Kum Plajı, Maui’de yer alan, ulaşılması zor olsa da benzersiz bir manzara sunduğu için ilgi çeken gizli bir plaj. Sahildeki kırmızı kum, yakındaki kırmızı lav cüruf kayalıklarının kıyıya doğru aşınmasından kaynaklanıyor.

Kızılkum Plajı (Maui Adası)
Kızılkum Plajı (Maui Adası)

Maui uçak bileti alarak tadını çıkaracağınız plajın suyu, pembe kumlara etkileyici bir kontrast sağlayan koyu mavi renkte ve büyüleyici. Plaja ulaşmak için, bir uçurum kenarı boyunca tehlikeli ve kaygan bir patikada yürümeniz gerekiyor. Bu yolculuk sadece deneyimli yürüyüşçüler için uygun. Kızıl Kum Plajı aynı zamanda kuş gözlemciliği için de mükemmel bir yer.

Crane Plajı (Barbados)

Crane Plajı, sadece dünyanın en güzel ilk on pembe kumlu plajı arasında değil; aynı zamanda dünyanın en iyi on plajı arasında da gösteriliyor. Crane Plajı, pembe kumu ve hoş manzarasıyla Barbados’taki en büyük turistik mekanlardan biri. Barbados uçak bileti alarak ziyaret edeceğiniz plajda muhteşem bir manzara sizi bekliyor.

Romantik tatillerin değişmez adreslerinden biri olan Crane Plajı, dünyanın en güzel plajlarından birinin tadını çıkarmak, turkuaz sularda doyasıya yüzmek ve pembe kumlar üzerinde güneşlenmek için gidebileceğiniz en iyi yerlerden biri.

Aerobilet Uçak Bileti ile Elbow Plajı’nı Görün (Bermuda)

Muhteşem görünümüne rağmen Elbow Plajı, Bermuda’daki diğer popüler plajlardan çok daha sessiz ve sakin bir yer. Bu güzel pembe kumlu plajda, gemi enkazlarında dalışlar yapabileceğiniz çok sayıda etkileyici dalış noktası bulunuyor. Elbow Plajı’nı kalabalık olmaması, sakin bir ortamda mercan rengindeki kumların üzerinde rahatça dinlenebileceğiniz anlamına geliyor.

Aerobilet uçak bileti sayfasından en iyi fiyatlarla alacağınız uçak biletleri ile dünyanın en güzel ve romantik plajlarını keşfe çıkarak unutulmaz bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın