Aerobilet Uçak Biletleri ile Uzak Doğu Hazinelerini Keşfedin

0
373
Aerobilet Uçak Biletleri ile Uzak Doğu Hazinelerini Keşfedin
Aerobilet Uçak Biletleri ile Uzak Doğu Hazinelerini Keşfedin

Aerobilet ayrıcalıklarıyla en iyi fiyatlarla uçak bileti alarak keşfe çıkacağınız büyüleyici Uzak Doğu ülkeleri, içlerinde pek çok muhteşem hazine barındırıyor. Binlerce yıllık tapınaklardan dünyanın en modern yapılarına kadar pek çok benzersiz yer göreceğiniz bu gezinizde tarihin ve modern dönemin eşsiz bir birleşmesine şahit olacaksınız.

Çin, Japonya, Singapur, Tayvan ve Endonezya gibi pek çok Uzak Doğu ülkesi son yıllarda turistlerin akınına uğruyor. Bu gezinizde sizi başka bir gezegendeymiş gibi hissettirecek manzaralar görecek, lezzetli Uzak Doğu mutfağının tadına bakacak ve unutulmaz zamanlar yaşayacaksınız.

Aerobilet uçak bileti sayfasından veya mobil uygulamalar üzerinden kolayca uçak biletinizi alabilir ve Uzak Doğu’da unutulmaz bir maceraya çıkabilirsiniz.

Aerobilet Ayrıcalıklarıyla Uzak Doğu Güzelliklerini Keşfedin

Tiananmen Meydanı (Pekin, Çin)

Pekin uçak bileti alarak yakından göreceğiniz Tiananmen Meydanı (Cennetteki Barış Meydanı), milyonlarca insanı alması için tasarlanmış ve 1958’de Çin Cumhuriyeti’nin 10. yıl dönümünü kutlamak için inşa edilmiş dünyanın en büyük şehir içi meydanıdır.

Meydanın sembolik önemi komünist Çin’in merkezi olarak kabul edilmesinden kaynaklanıyor. 4 Mayıs 1919’da öğrenciler Versay Antlaşması’nın Çin hükümlerine karşı gösteri yaptıklarında Tiananmen Meydanı, dünya çapında tanındı. Tiananmen Meydanı’nın en önemli noktaları arasında, 17.000 parça granit ve mermerden oluşan 38 metre yüksekliğindeki bir dikilitaş olan Halk Kahramanları Anıtı ve 1417’de tamamlanan görkemli Tiananmen Kapısı’dır.

Tiananmen Meydanı (Pekin, Çin)
Tiananmen Meydanı (Pekin, Çin)

Bir diğer önemli ağ geçidi ise Tiananmen Meydanı’na en güney kapısı olan Zhengyangmen veya Qianmen’dir. Kökleri 15. yüzyılın başlarına kadar uzanan ve 1900’lerin başında restore edilen bu etkileyici yapılar, Pekin şehrinin en önemli yerleri arasında sayılıyor. 1919’dan itibaren Çin devriminin çeşitli aşamalarını ve Komünist Parti’nin gelişimini anlatan sergilerin yanı sıra Mao’nun bir kristal lahidinin bulunduğu Mao Zedong Türbesi’nin sergilendiği Çin Devrimi Müzesi de mutlaka gezilmesi gereken yerler arasında.

Tokyo Skytree (Tokyo, Japonya)

Tokyo uçak bileti alarak yakından göreceğiniz, dünyanın ikinci en yüksek kulesi olan Tokyo Skytree, 2012 yılında kapılarını açtı ve hızlı bir şekilde Tokyo’nun en popüler noktalarından biri haline geldi.

Havanın açık olduğu bir günde Tokyo Skytree kulesinin zirvesinden geniş metropol alanını ve hatta Fuji Dağı’nın manzarasını bile seyredebilirsiniz. 634 metre yüksekliğindeki Tokyo Skytree, Tokyo’da gezilecek yerler arasında ilk sıralarda bulunuyor.

Osaka Kalesi (Osaka, Japonya)

1586 yılında sadece üç yıl içinde tamamlanan Osaka Kalesi, ünlü Japon savaşçı ve politikacı Toyotomi Hideyoshi tarafından yaptırılmıştır. Yapıldığı dönemde bu görkemli kale, Japonya’nın en büyük kalesi olmasıyla ünlüydü.

Hideyoshi’nin 1615’teki yenilgisinden sonra kale yıkıldı ve kısa bir süre sonra Tokugawa Shoguns tarafından prestij için yeniden inşa edildi. Daha sonra bir kez daha yıkılan kale en sonunda 1931 yılında bugünkü haliyle yeniden inşa edildi.

Osaka Kalesi (Osaka, Japonya)
Osaka Kalesi (Osaka, Japonya)

Osaka uçak bileti ile kaleyi gezerken görebileceğiniz öne çıkan noktalar arasında, kalenin ve kentin tarihi ile ilgili sergilere sahip harika bir müze bulunuyor, ayrıca beş katlı ve 2 metre uzunluğundaki ana kule de görülecek güzellikte. Kalenin üst katlarından Osaka’nın muhteşem manzarasını izleyebilir ve bol bol fotoğraf çekebilirsiniz.

Çin Seddi (Pekin, Çin)

Pekin uçak bileti alarak keşfe çıkacağınız bu güzel şehir, dünyanın en ünlü tarihi yapılarından biri olan Çin Seddi’nden sadece bir saat uzaklıkta. Pekin gezinizde Çin Seddi’nin 1950’lerde turistlere açılan ilk bölümü olan Badaling Geçidi’nde ve Çin Seddi’nin 16. yüzyıldan kalma 8 metre yüksekliğe kadar ulaşan etkileyici bölümlerinde yürümenin tadını çıkarabilirsiniz.

Yürüyüş boyunca, çevredeki dramatik manzaraları sunan sayısız kuleden de fotoğraflar çekebilirsiniz. Çin Seddi’ne ulaşmak için engebeli arazide yürüyüş yerine sizi duvara çıkarak hoş bir teleferik yolculuğu da yapabilirsiniz.

Çin Seddi (Çin)
Çin Seddi (Çin)

Çin Seddi’nin bu çok ziyaret edilen bölümü çok kalabalık olabilir, bu nedenle mümkünse seyahatinizi erken saatler için planlayın ve gezi turlarından birisine kayıt olun. Badaling ve Ming Mezarları turları Çin Seddi tarih hakkında da önemli bilgiler veriyor ve en iyi manzaralar arasında sizi gezdiriyor.

Çin Seddi’nin tadını çıkarmak bir başka popüler mekan da bir kısmı 6. yüzyıla tarihlenen Mutianyu Bölümü’dür. Yüzyıllar sonra yeniden inşa edilen ve genişletilen bölüm, özellikle ilkbahar ve sonbaharda çok güzel manzaralar sunduğu için giderek daha popüler hale geldi.

Sensoji Tapınağı (Tokyo, Japonya)

Sensoji Tapınağı, Tokyo’nun en eski ve en önemli tapınağı olarak mutlaka görmeniz gereken bir yer. Geleneklerin hala sürdürüldüğü Asakusa Mahallesi’nde yer alan tapınak, parlak renkleri ile modern şehrin ortasında geleneksel kültürle bulaşabileceğiniz bir nokta.

Efsaneye göre, iki kardeş balık avlamak için 628 yılında Sumida Nehri’ne açıldıklarında, merhamet tanrıçası Kannon’un heykeli ağlarına takılır. Balık tutmaya devam edebilmek için heykeli ağlardan kurtarıp nehire atsalar da heykel onlara geri dönmeye devam eder. Bunun üzerine heykeli evlerine götüren kardeşler burada Sensoji Tapınağı’nın temellerini atmış olur. Tapınak arazisi daha sonra genişletildi ve 645 yılında tamamlandı.

Sensoji Tapınağı (Tokyo, Japonya)
Sensoji Tapınağı (Tokyo, Japonya)

Tapınağın kapısında asılı olan devasa kırmızı kağıt fener ile Fujin ve Raijin (rüzgarın ve gök gürültüsü) tanrılarının heykellerini görebilirsiniz. Tapınağın içinde göreceğiniz tütsü bölümünde arınmak için dumanı kendinize doğru çektikten sonra 100 Yen vererek kaderinizle ilgili şans kağıtlarından birini çekebilirsiniz. Omukiiji adı verilen bu şans kağıtları tapınak içinde fazlaca ilgi görüyor.

Tapınak kompleksinin doğu ucunda bulunan Asakusa-jinja Anıtı ise Sensöji’nin yapımına ilham veren Kannon heykelini keşfeden kardeşlerin onuruna inşa edilmiş. Burası aynı zamanda Tokyo’nun en önemli festivallerinden biri olan Sanja Matsuri’nin de merkezi.

Tayvan Bao’an Tapınağı (Taipei, Tayvan)

Tayvan uçak bileti alarak başlayacağınız gezinizde mutlaka görmeniz gereken, hem mimarisi hem de tapınak ayinleri ve festivalleri ile UNESCO Asya-Pasifik Miras Ödülü’nü alan Bao’an Tapınağı, Taipei’de mutlaka görülmesi gereken bir yer. Bu zarif yapı, geleneksel dekoratif sanatların ana örnekleriyle dolu, ayrıca yıllık halk sanatları ve performans festivalleri için de kullanılan bir yer.

Bao’an Tapınağı, 1760 yılında Fujian eyaleti Quanzhou’dan gelen göçmenler tarafından kuruldu ve 1805’de göreceğiniz modern büyüklüğü ve tasarımı şekillenmeye başladı. Tapınak, tıbbi becerisine saygı gösterilen tarihi bir figür olan Baosheng Dadi (Saint Wu) için yapılmış ve Tarım Tanrısı Shengnong’a adanmış.

1995’ten 2002’ye kadar tapınak, büyük bir yenilenme projesinden geçti ve yenilenmeden sonra mart ayından haziran ayına kadar süren ve her yıl düzenlenen bir halk sanat festivali olan Baosheng Kültür Festivali’nin merkezi haline geldi. Aslan dansları, geçit törenleri, Tayvan opera gösterileri ve hatta ücretsiz Çin tıbbı kliniklerini bu tapınakta bulabilirsiniz. Tamamı ücretsiz olan etkinliklerin tarihleri ​​için tapınağın web sitesini gezinizden önce kontrol etmenizi öneririz.

Taipei 101 (Taipei, Tayvan)

Tayvan’ın başkenti olan Taipei şehrinin silüetini süsleyen ve devasa bir bambu sapı gibi görünmesi için tasarlanmış olan Taipei 101’i görmemeniz imkansız. 508 metrede yüksekliğindeki Taipei 101, uzun süre dünyanın en yüksek binası ünvanını elinde tuttu. 2011 yılına kadar da dünyanın en yüksek yeşil binası olarak kaldı.

Taipei 101 (Taipei, Tayvan)
Taipei 101 (Taipei, Tayvan)

Basınç kontrollü kaldırma sistemiyle hareket eden hızlı asansörlerle zemin seviyesinden 89. kattaki gözlem güvertesine sadece 40 saniyede ulaşacaksınız. Gözlem güverteleri 88. ve 89. katlarda bulunuyor, ayrıca 91. katta da bir açık hava terası yer alıyor. Kuleyi tayfun ve depremlere karşı koruyan ve sabit tutan altın renkli rüzgar amortisörüne özellikle dikkat etmenizi öneririz.

Taipei uçak bileti alarak göreceğiniz Taipei 101’in bodrum katında çok güzel yemek alanları bulunuyor ve ilk beş kat Taipei’nin en ünlü alışveriş merkezlerinden birisini kapsıyor.

Borobudur Tapınağı (Yogyakarta, Endonezya)

Endonezya uçak bileti alarak yakından göreceğiniz, dünyanın en büyük Budist tapınağı olan Borobudur Tapınağı, yalnızca dini önemi nedeniyle değil, aynı zamanda güzelliği ve çekiciliği için mutlaka görülmesi gereken bir yer. 8. yüzyıl civarında inşa edilen bu devasa tapınak; ülkenin dini, kültürü, görenekleri, mimarisi dışında uzun ve karmaşık tarihini de yansıtıyor.

Borobudur Tapınağı gezinizde süslü ve büyüleyici taş oymalarını inceleyebilir, büyük yapının fotoğraflarını çekebilir, ayrıca gün doğumunu, ormanları ve uzak tepeleri içeren çevre manzaranın büyüsüne kendinizi kaptırabilirsiniz.

Büyük Saray (Bangkok, Tayland)

Bangkok uçak bileti ile gezeceğiniz bu etkileyici şehirde görülmesi gereken bir manzara varsa, şüphesiz şehrin en ünlü simgesel yapısı olan göz kamaştırıcı Büyük Saray’dır. 1782’de inşa edilmiş ve 150 yıl boyunca Tayland kralları tarafından kullanılmış saray, kraliyet mahkemesinin ve idarenin yönetimin evi.

Büyük Saray bugün güzel mimarisi ve karmaşık detaylarıyla ziyaretçileri şaşırtmaya devam ediyor. Tayland’ın yaratıcılığı ve zanaatkarlığına gururlu bir simgesi olan saray görkemiyle sizi de çok etkileyecektir.

Büyük Saray (Bangkok, Tayland)
Büyük Saray (Bangkok, Tayland)

Saray duvarları içinde ayrıca Tayland savaş bakanlığı, devlet daireleri ve hatta ihtişamlı bir bahçe de bulunuyor. Bugün, kompleks Tayland Krallığı’nın ruhani kalbi olmaya devam ediyor. Büyük Saray’ı ziyaret ederken ziyaretçilerin dikkatli giyinmeleri oldukça önemli ve yanlış kıyafetler girişte reddediliyor.

Tayland Yüzen Pazarları (Tayland)

Bangkok’un renkli yüzen pazarları, turist rehberleri ve seyahat kitaplarında her zaman fotoğraflarını görebileceğiniz ünlü tekne pazarları. Her ne kadar günümüzde artık bu pazarlarla yerel halktan ziyade turistler daha çok ilgilense de yüzen pazar tekneleri hala tropikal meyveler, sebzeler, Hindistan cevizi suyu ve teknenin hemen üzerinde yer alan yüzer mutfaklardan pişirilen yerel yiyeceklerle çok popüler.

Fiyatlar üzerinde durmadan atmosferin tadını çıkarmak için Damnoen Saduak pazarında rehberli bir tekne turuna da katılabilirsiniz. Ziyaret edilecek diğer yüzen pazarlar ise Taling Chan Pazarı, Bang Ku Wiang Pazarı, Tha Kha ve Damnoen Saduak’tır.

Gili Adaları (Endonezya)

Kartpostallara konu olan mükemmel üç adadan biri olan Gili Adaları, Lombok ve Bali Nusa Tenggara takımadalarının ortasında bulunuyor. Gezegendeki en zarif tropikal noktaları bu adada göreceksiniz. Bambular ve mangrovlarla dolu küçük adaların yemyeşil ormanları akuamarin mavisi denize kadar ulaşıyor.

Gili Adaları (Endonezya)
Gili Adaları (Endonezya)

Buradaki en büyük ada olan Gili Trawangan, bölgedeki en hareketli yer. Sahil kulübeleri, dalgaların karaya attığı odun ağacından yapılmış ve adanın güzelliği dünyanın her yerinden gelen gezginleri çok etkiliyor. Nadir görülen deniz kaplumbağalarının da ziyaret ettiği Gili Adaları sahilleri ünlü plaj partileriyle de ilgi çekiyor.

Singapur Körfez Bahçeleri (Singapur)

Singapur uçak bileti alarak keşfe çıkacağınız ünlü Marina Bay’da yer alan Körfez Bahçeleri, gökyüzüne doğru uzanan dev insan yapımı ağaç yapılara sahip fütürist bir park. Bu devasa ağaçlar gece ışıklandırıldığında inanılmaz renkleri ile şehre hoş bir görüntü katıyor. Güneş enerjisi kullanılan parkta, dev ağaçların arasında yer alan asma köprüyü kullanarak gezebilir ve şehrin muhteşem manzarasının fotoğraflarını çekebilirsiniz.

Konfüçyüs Tapınağı (Taipei, Tayvan)

1920’lerin sonunda ünlü Fujian ustası Wang Yi-shun tarafından inşa edilen bu büyüleyici tapınak, Minnan (Güney) tarzı mimarinin ve Tayvan’ın enfes yerel dekoratif sanatlarının muhteşem bir örneği. Tapınakta meraklı çocuklar için etkileşimli ve eğlenceli olarak tasarlanmış bir Konfüçyüs çocuk tapınağı ve Altı Konfüçyüs Sanatı hakkında bilgilendirici görüntüler var. Ayrıca tapınakta bulunan 4D sinemasında Konfüçyüs temalı ücretsiz gösteriler de düzenleniyor.

Konfüçyüs Tapınağı (Taipei, Tayvan)
Konfüçyüs Tapınağı (Taipei, Tayvan)

Taipei uçak bileti ile ziyaret edeceğiniz Konfüçyüs Tapınağı’nın ilk kapısı olan Lingxing Kapısı’ndan göletin karşısına geçtiğinizde fener tutan bir çocuğun etkileyici bir seramik rölyefini göreceksiniz. Çiçeklerle süslü muhteşem vazo panelleri de Yi Kapısı avlusunda görebilirsiniz. Ana salon olan Dacheng Hall ise görkemli bir tavan döşemesi ile ilginizi çekecektir.

Konfüçyüs’ün doğum günü olan 28 Eylül’de pek çok ünlü ismin katıldığı büyük törenler düzenlenen tapınak, yıl boyunca da bu tür pek çok renkli etkinliğe ev sahipliği yapıyor.

Aerobilet Uçak Bileti ile Belum Yağmur Ormanlarını Gezin (Malezya)

Kuala Lumpur uçak bileti alarak keşfe çıkacağınız Belum yağmur ormanları, dünyanın en eski yağmur ormanlarından biri olarak 130 milyondan fazla süredir varlığını sürdürüyor. Çok çeşitli bitki topluluklarına sahip olan Belum, yerli halkın da yaşadığı Temenggor Gölü’nün yanında özenle korunan bir yağmur ormanı.

Temenggor Gölü’nde tekne gezintisine çıkarak ya da yüksek halat ile adrenalin yaşayarak Belum Macera Kampı’na ulaşabilir ve maceraya katılabilirsiniz. Belum yağmur ormanlarında kuş gözlemciliği yaparken ya da gölde balık tutarken birbirinden ilginç ve güzel kuşlar göreceksiniz. Belum yağmur ormanları otelinde de doğayla iç içe olmak için birkaç gece konaklayabilirsiniz.

Aerobilet uçak bileti sayfasından veya mobil uygulamaları üzerinden en iyi fiyatlara uçak bileti alabilir ve Uzak Doğu’nun büyüleyici manzaraları arasında unutulmaz bir yolculuk yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın