Denpasar Uçak Bileti ile Bali’nin Başkentini Keşfedin

0
162
Denpasar Uçak Bileti ile Bali'nin Başkentini Keşfedin
Denpasar Uçak Bileti ile Bali'nin Başkentini Keşfedin

Denpasar uçak bileti ile tadını çıkaracağınız, dünyanın en çok rağbet gören turistik yerlerinden biri olan Bali’nin başkenti; modern olanakların ve geleneksel güzelliğin eklektik bir karışımını sunuyor. Bu karışımın en güzel örneğini Denpasar’ın asırlık tapınaklarının yanındaki gelişmiş dalış alanlarında görebilirsiniz. Denpasar şehri, Serangan Adası’ndaki Sakenan Tapınağı ve Jagatnatha Tapınağı gibi tarihi ve kültürel yerlerin yanı sıra muhteşem plajları ile de turistleri kendine çekiyor.

Denpasar, Rustik dokunuşlar ve kültürel özelliklerinin bir karışımını sunuyor ve Bali tatilinizde ziyaret etmek için eşsiz bir yer. Denpasar’ın merkezinde oldukça hareketli bir kültürel ortam göreceksiniz, ayrıca dış alanlara doğru seyahat ederseniz el değmemiş doğal güzellikler, güneydeki mangrov ormanları ve Kertalangu Kültür Köyü gibi görülmesi gereken harika yerler bulacaksınız.

Aerobilet ayrıcalıklarıyla en iyi fiyatlarla kolayca Denpasar uçak bileti alabilir ve size unutulmaz bir gezi sunacak bu güzel şehri keyifle gezebilirsiniz.

Denpasar’da Gezilecek Yerler

Denpasar Cemara Plajı

Bali’nin doğusunda bulunan Lambok Adası, muhteşem plajlarıyla ünlü. Bunların arasında en popüler ve aranan plaj olan Cemara Plajı, sakin güzelliği ile ilgi çekiyor. Denizin turkuaz tonlarına karışan temiz beyaz kum sizi büyüleyecektir. Kırmızı mercan topaklar sahile özel bir dokunuş katarak size nefes kesen bir manzara sunacak.

Denpasar Cemara Plajı
Denpasar Cemara Plajı

Denpasar uçak bileti ile tadını çıkaracağınız plajın çevresindeki huzurlu ve sakin ortamda birkaç geleneksel tekne ve bambu evinin harika fotoğraflarını çekebilirsiniz. Cemara Plajı’nın eşsiz pırıl pırıl beyaz kumları; güneşlenmek, su aktivitelerine katılmak veya harika bir manzara eşliğinde arkadaşlarınızla ve ailenizle vakit geçirmek için mükemmeldir.

Ngurah Rai Mangrov Ormanı

Endonezya’nın çarpıcı kıyılarının çoğu mangrov ormanlarına ev sahipliği yapıyor ve Denpasar’daki Ngurah Rai Mangrove Ormanı, bunun en güzel örneklerinden biri. Orman, 1.373.05 hektarlık anıtsal bir alanı kaplayarak içerisinde eğitim ve koruma amaçlı 7,700 metrekarelik kreş arazisini içerir.

Ngurah Rai Mangrove Ormanı; 13 farklı ana mangrov türüne, 28 farklı mangrov türüne, 62 kuş türüne ve 10 sürüngen türüne ev sahipliği yapıyor.

Denpasar Puputan Meydanı

Puputan Meydanı olarak bilinen da Lapangan Puputan, Denpasar’ın tarihinin bir parçası olarak trajik ancak son derece önemli bir yer. Şehrin merkezinde yer alan meydan, mekanların tadını çıkaran yerli halk ve turistlerle dolup taşıyor, ayrıca geçmişini anan Puputan Meydanı Anıtı ile ilgi çekiyor.

Puputan Meydanı, 100 yıl önce korkunç bir toplu intihar töreninin yapıldığı yer olmasıyla ünlü. Gezinizde bu yeri keşfedebilir ve Bali tarihi, meydana gelen korkunç olaylar ve daha fazlası hakkında bilgi alabilirsiniz.

Denpasar Bajra Sandhi Anıtı

Denpasar şehrinin kalbinde yer alan Bajra Sandhi Anıtı, Bali halkının yaşadığı büyük mücadeleyi anıyor. 1987’de inşa edilen anıt, Bali’nin çeşitli kültürel yönlerini koruyor ve Bali halkının şimdiki ve gelecekteki nesillerine ülkenin yolculuğunu, tarihini ve ruhunu aktarıyor.

Denpasar Bajra Sandhi Anıtı
Denpasar Bajra Sandhi Anıtı

Bajra Sandhi, tarihe ait hikayeleri tasvir eden 33 dioramadan oluşur. Bahara adı, dini törenlerde kullanılan bir çan şeklini temsil eder ve anıt, Bali’deki en önemli yerlerden biri. Park alanında servis otobüsleri, yiyecek tezgahları ve diğer olanaklar da bulunuyor.

Baliberty Günü Gezileri

Endonezya’nın çevresi, Bali’yi çevreleyen ve okyanus tabanında yatan gizli su altı harikalarıyla dolu. Baliberty günlük gezileri size bu hazinelere dalma, yüzyıllarca gizli kalmış alanları keşfetme ve unutulmaz anlar yaşama şansı veriyor. Baliberty dalış alanları, Bali’nin dalış alanları içinde en iyileri arasında, ayrıca deneyimli ve sertifikalı eğitmenlere sahip.

Eğitmenler, her beceri seviyesindeki insanlara rehberlik ederek onların eğlenceli ve unutulmaz bir dalış yapmalarını sağlamak için en son teknolojiye sahip ekipmanlardan faydalanıyor. Dalış alanları, özellikle dalgıcın beceri ve yeteneklerine göre seçiliyor.  Endonezya’daki Baliberty gezileri ile bölgenin gizli kalmış muhteşem manzaralarını keşfedebilirsiniz.

Endonezya Dans Akademisi

Endonezya Dans Akademisi, dünyanın en etkili dans organizasyonlarından biri olan RAD Dans Okulu’nun bir dalını size sunuyor. RAD, 1920’lerden bu yana hizmet veriyor ve merkezi Battersea Londra’da bulunuyor. Endonezya dışında da bu dans okulu, 84 ülkede bir milyondan fazla öğrenciyle birlikte varlığını sürdürüyor.

Endonezya Dans Akademisi’ndeki öğrenciler RAD uzmanları tarafından eğitiliyor ve küçük çocuklardan yaşlılara kadar her yaştan insanlara tam bir kurs veriliyor. İster bir teknik geliştirmek ister ise biraz eğlenmek ve sağlıklı bir etkinliğe katılmak isteyin, Endonezya Dans Akademisi’nde herkes için eğlenceli bir şeyleri var.

Denpasar Aroma Spa Merkezi

Herkesin kendine biraz zaman ayırması gerekir ve Aroma Spa Retreat, misafirlerini rahatlatacak ve gençleştirecek bir spa deneyimi sağlıyor. Prama Sanur Beach Hotel’in içinde yer alan ünlü spa merkezi, yaşlanmayı önleyici tedavilerden rahatlatmaya ve vücut ağrılarını gidermeye kadar sizi çeşitli tedaviler sunuyor.

Denpasar Aroma Spa Merkezi
Denpasar Aroma Spa Merkezi

Spadaki uzmanlar, tekniği organik ürünlerle birleştiriyor ve vücudunuzu tamamen yenileniyorlar. Aroma Spa Retreat’teki bir gün sadece masajları içermez, aynı zamanda deneyimi tamamlamak için burada sağlıklı ve canlandırıcı bir yemek ya da içkinin tadını da çıkarabilirsiniz.

Sakenan Tapınağı

Bu muhteşem tapınağı mutlaka ziyaret etmenizi öneririz. Yerli halk tarafından Pura Sakenan olarak da anılan Sakenan Tapınağı, Hindu-Bali kültüründe çok önemli bir rol oynuyor. İnsanlar buraya, Piodalan Tapınağı yıl dönümünün 210 günlük kutlaması sırasında geleneksel ahşap teknelerde ya da yürüyerek hac yolculuğu yapıyor.

Tapınağın kuzeybatı kıyısında görebileceğiniz Serangan Adası’na giden bir hac yolu var. Hacılarla ilgili küçük şeyler yıllar içinde değişmiş olsa da tüm bu kutsal olay, Bali kültüründe hala çok önemli bir yer tutuyor. Tapınağı gezdikten sonra çevredeki adaların yanı sıra tapınağın muhteşem manzarasının ve mimarisinin de tadını çıkarabilirsiniz.

Denpasar Shark Adası

Benzersiz bir deniz macerası için Shark Adası gidebilir ve devasa köpek balıklarıyla unutulmaz zamanlar geçirebilirsiniz. Eğlenceli ve aile dostu olan Köpekbalığı Adası, her yaştan ziyaretçinin köpek balıklarıyla etkileşime girmesi için güvenli bir yer sunuyor.

Denpasar Shark Adası
Denpasar Shark Adası

Koruma odası, insanların köpek balıklarını beslemelerine, korunaklı bir ortamda onlarla yüzmelerine ve bitişiğindeki kaplumbağa koruma ve eğitim merkezini ziyaret etmelerine izin veren üç saatlik bir ekolojik tur sunuyor. Bu deneyim, küçük çocuklar da dahil olmak üzere her yaş için, aynı zamanda da yüzmek istemeyenler için harika bir deneyim. Köpek balıklarıyla olan yakın yakınlaşma, tatilinizin en unutulmaz anları olacak.

Pura Jagatnatha Tapınağı

Jagatnatha Tapınağı olarak da bilinen Pura Jagatnatha, Sanghyang Widi’ye adanmış çok etkileyici bir Hindu tapınağı. Pura Jagatnatha Tapınağı, Denpasar’daki en büyük tapınak ve aynı zamanda en çarpıcı olanlardan biri. Beyaz mercanlardan yapılmış olan tapınağın duvarları, Sanghyang Widi ve Hindu dininin tanrılarının çeşitli öykülerini anlatan geleneksel sahnelerle süslenmiştir.

Tapınak her ay iki büyük festivali kutluyor, bunların biri dolunay diğeri de yeni ay için düzenleniyor ve festival sırasında eğlenceli aktivitelere katılmak için pek çok şans bulacaksınız.

Pura Maospahit Tapınağı

Denpasar uçak bileti ile gezeceğiniz Pura Maospahit Tapınağı, Denpasar’ın güneyindeki en eski Hindu-Bali tapınağı olmasıyla ünlü. Tapınağın çok uzun bir tarihi var ve mimariden karmaşık oymalara kadar her şey bu uzun tarihin kanıtı olarak göz kamaştırıyor.

Pura Maospahit Tapınağı’nın eşsiz özellikleri arasında tuğla kabartmalı ana kapı, ana kapının solunda büyük bir iblis kabartmalı tuğla, ayrıca da efsanevi bir kuş ve iblisi gösteren kil heykeller bulunuyor. Çarpıcı mimari dışında tapınak, Hindu dininin ve Bali kültürünün özelliklerini keşfetmeniz için de harika bir yer.

Bali Halk Müzesi

Yerel olarak Negeri Propinsi Bali olarak da bilinen Bali İl Kamu Devlet Müzesi, size Bali’nin tarihi, kültürü ve gelenekleri hakkında harika bilgiler verecek. Müze, eyalet başkenti Denpasar’ın tam kalbinde bulunur. Adanın ana müzesi ve en eski dönüm noktası olan müze, 10.000’den fazla sergiye ev sahipliği yapıyor.

Müzenin mimarisi, Bali mimarisinin ortak bir tarzında inşa edilmiş ve taş oymalarıyla tamamlanmış. Müzeye bitişik olan, adanın sanatını ve tarihini temsil eden birçok heykelin bulunduğu tropik bahçeleri de keyifle gezebilirsiniz. Jaganatha Tapınağı da müzeye oldukça yakın, müze gezinizde bu kültürel noktaları da ziyaret edebilirsiniz.

Denpasar Sanur Plajı

Sanur Plajı; turistik tesislere, restoranlara ve eğlence kulüplerine yakınlığından dolayı Denpasar’da ziyaret edilebilecek en iyi plajlardan biri. Eskiden sakin bir balıkçı köyü olan Sanur, günümüzde yerel dostluk açısından hala aynı ama artık turistlerle dolu.

Denpasar Sanur Plajı
Denpasar Sanur Plajı

Sanur Plajı; oteller, tatil köyleri,restoranlar, barlar, mağazalar ve eğlence mekanları koleksiyonu ile eksiksiz bir plaj tatil ortamı sunan ilk plajlardan biri olmasıyla ünlü.

Denpasar Sindhu Pazarı

Sanur’un kuzeyinde yer alan küçük bir pazar olan Sindhu Pazarı, yılın hemen her günü, gün doğumundan gece yarısına kadar açık. Yerel pazar; yerli halkla etkileşimde bulunmak ve Denpasar’da yaşayanlar için hayatın nasıl bir şey olduğunu görmek için harika bir fırsat sunuyor.

Sunulan taze sebze ve meyvelerin yanı sıra Endonezya’ya özgü pek çok lezzeti burada tadabilirsiniz. Sindhu Pazarı’nda bulunabilecek diğer şeyler arasında ise DVD’ler, oyuncaklar, elektronik aletler ve yerel giysiler sayılabilir. Sindhu Pazarı’na gitmek için en iyi zamanlar akşam saatleridir, çünkü bu saatlerde pek çok yiyecek tezgahı da denemeniz harika yerel sokak yiyecekleri sunar.

Werdi Budaya Sanat Merkezi

Bali’nin en başarılı mimarlarından biri olan Ida Bagus Tugur tarafından tasarlanan Werdi Budaya Sanat Merkezi’nin inşaatı üç yıl sürdü. Burası ülkedeki en büyük kültür merkezlerinden biri ve 6.000’den fazla kişiyi ağırlayabiliyor. Merkezin, yerliler ve ziyaretçilerin katılması için düzenli olarak farklı etkinlikleri var ve kültürel fonksiyonlar tüm yıl için planlanmış durumda.

Sadece binanın mimarisini ve dekorunu keşfetmek bile size inanılmaz bir deneyim sunacak. Sanat müzesindeki çarpıcı eserler dışında burada; performanslar için bir amfitiyatro, Bali pavyonları ve ailelerin günü geçirip piknik yapıp dinlenebilecekleri geniş bir park da bulunuyor.

Denpasar Le Mayeur Müzesi

Muhteşem ressam Adrien-Jean Le Mayeur de Merpres’in hayatını ve eserlerini korumaya adanmış Le Mayeur Müzesi, sanat ve tarihin bir anıtı olarak görülmeye değer. 1880 yılında doğan Le Mayeur, çok sıra dışı bir stile ve mükemmel bir tekniğe sahipti. Müzenin kendisi, sanatçının ve sevgili karısı Ni Pollok’un yaşadığı evde yer alıyor. Pollok’ın 1958’deki ölümünden sonra sanatçı kendi evini insanlara adadı.

Denpasar uçak bileti ile ziyaret edeceğiniz müzede gezerken göreceğiniz muhteşem sanat eserlerinin yanı sıra binanın da çarpıcı olduğunu göreceksiniz. Taştan oyulmuş duvarlar ve kırmızı mozaik zemin döşemeleri gibi klasik Bali unsurları, Le Mayeur’un sanatına olan sevgisini sessizce yansıtıyor.

Denpasar Uçak Bileti ile Neka Sanat Müzesi’ni Gezin

Bali sanat ve kültürünün zenginliğini analiz etmek istiyorsanız öncelikle Neka Sanat Müzesi’ni ziyaret etmelisiniz. Harika bir deneyim sunan müze, size ruhunuzu harekete geçiren sanatsal bir bakış açısı kazandıracak.

Denpasar Uçak Bileti ile Neka Sanat Müzesi'ni Gezin
Denpasar Uçak Bileti ile Neka Sanat Müzesi’ni Gezin

Sergilenen koleksiyonlar arasında ise Endonezya ve Bali’nin doğal güzelliklerini, yerel hayatı ve ülkenin kültürünü eserlerinde işleyen yabancı sanatçıların eşsiz eserleri var. Sanat severler ya da genel olarak güzelliği takdir edenler, Neka Sanat Müzesi’nin Bali’deki en eşsiz yerlerden biri olduğunu göreceklerdir.

Aerobilet mobil uygulamalarından veya web sitesinden en iyi fiyatlarla Denpasar uçak bileti alarak muhteşem tapınaklar, eşsiz plajlar ve büyüleyici manzaralar arasında keyifle gezebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın