Filipinler Uçak Bileti Alarak Beyaz Kumsalların Tadını Çıkarın

0
280
Filipinler Uçak Bileti Alarak Beyaz Kumsalların Tadını Çıkarın
Filipinler Uçak Bileti Alarak Beyaz Kumsalların Tadını Çıkarın

Filipinler uçak bileti ile keşfe çıkacağınız bu güzel ülke, Pasifik Okyanusu’nda 7.000’den fazla adadan oluşan tropik bir cennet. Bu adaların genel manzaraları ise volkanlardan pirinç teraslarına, su altı nehirlerinden ve kireç taşı mağaralarına kadar uzanan bir çeşitliliğe sahip. Filipinler, güzel plajlarıyla da bir dizi doğal güzellik içeriyor. Dalış ve şnorkelle yüzmek için iyi bir yer arıyorsanız ya da derin sömürge kökleri olan Manila ya da Vigan gibi şehirlerde tarihi yerleri gezmeyi planlıyorsanız Filipinler’in her bir adası size farklı bir macera sunacaktır.

Ülke çok yayıldığı için Filipinler’e yapılacak bir gezi dikkatli bir planlama gerektiriyor, böylece uygun rehberlerle bağlantı kurabilir ve en sevdiğiniz aktiviteleri yapmak için en ideal konaklama seçeneğini bulabilirsiniz.

Aerobilet uçak bileti sayfasından en iyi fiyatlarla kolayca Filipinler uçak bileti alabilir ve pek çok büyüleyici adadan oluşan bu ilginç ülkenin tadını çıkarabilirsiniz.

Filipinler’de Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

El Nido (Palawan Adası)

Filipinlerin güneybatı köşesindeki en büyük ada olan Palawan Adası, kartpostallara konu olan El Nido bölgesi ile ünlü. Burada; Buena Suerte Plajı, Caalan Plajı, Papaya Plajı, Yoga Plajı ve daha pek çok muhteşem plaj bulacaksınız. El Nido’da her plaj bir sonrakinden daha güzel bir manzara sunuyor.

El Nido (Palawan Adası)
El Nido (Palawan Adası)

Filipinler uçak bileti ile tadını çıkaracağınız El Nido plajları, beyaz kumları ve turkuaz denizi ile turistler için tropik cennetin bir tanımı haline gelmiş durumda. Bu plajların ülkedeki diğer turistik plajlar kadar gelişmiş olmadığını görmek ise sizi şaşırtacaktır. Burada huzurlu bir ortamda denizin tadını çıkarabilirsiniz, ayrıca kıyılarda, mağaralarda ve mercan kayalıklarında bolca bulunan kayalık yollarda da keyifle gezebilirsiniz.

Beyaz Plaj (Boracay Adası)

Filipinler’de bozulmamış ve huzurlu pek çok plaj var, ancak daha hareketli bir plaj arıyorsanız, Boracay Adası’ndaki Beyaz Plaj’a mutlaka uğramalısınız. Burası adadaki en kalabalık plaj. Beyaz Plaj’da tekne gezileri ve diğer su sporları için bolca fırsat bulacaksınız. Çok sayıda şezlong ve hamak, palmiye ağaçlarının altında sıralanıyor, bunlardan birine uzanın, rahatlayın ve saf beyaz kumun tadını çıkarın.

İsterseniz sahilde masajı için bir rezervasyon da yaptırabilirsiniz. Şnorkelle dalma, Beyaz Plaj’da en popüler etkinlik, ancak yorulmak istemiyorsanız, muz botuna binebilir veya cam dipli bir tekneyle su altı güzelliklerini göreceğiniz bir tura çıkabilirsiniz.

Yeraltı Nehri Turu (Puerto Princesa)

Yeraltı nehrinde bir gezintiye çıkmak, Filipinler’de yapılacak en büyüleyici şeylerden biri. Palawan Adası’ndaki bu yeraltı nehri, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alıyor ve Yeraltı Nehri Ulusal Parkı’nın içinde bulunuyor. Tekne turları sizi yerin altında uzanan görkemli 8 kilometrelik nehir boyunca gezdiriyor.

Bu unutulmaz yolculuk aynı zamanda sizi dikey kireç taşı kayalıklarla çevrili karmaşık bir mağara sisteminde inanılmaz bir yolculuğa çıkaracak. Mağaranın serinliği, dışarıdaki tropik sıcaklığı dengelediğinden eşsiz antik sarkıt ve dikit oluşumlarını burada gözlemleyebilirsiniz. Zümrüt sudaki karanlık mağaralarda yüzebilir, Güney Çin Denizi’ne akan nehir boyunca uzanan ilgi çekici köyleri ve tropikal vahşi yaşam zenginliğini görebilirsiniz.

Filipinler Pagsanjan Şelalesi (Laguna Şehri)

Filipinler’deki en önemli ve ilgi çeken şelalelerden birini yakından görmek ve bembeyaz suların içindeki bir sığınakta kanoyla gezmek için Laguna şehrine uğrayabilirsiniz.

Pagsanjan Şelalesi (Laguna Şehri)
Filipinler Pagsanjan Şelalesi (Laguna Şehri)

Filipinler uçak bileti alarak fotoğraflarını çekebileceğiniz Pagsanjan Şelalesi, Pagsanjan Gorge Ulusal Parkı’nın bir parçası ve şelaleler boyunca yapacağınız seyahat, sizi doğal havuzlarda yüzebileceğiniz ve mağaraların içinden kanoyla geçebileceğiniz tropik manzaralara doğru götürecek. Muhteşem şelale manzaraları, eşsiz mağaralar ve büyük kayalar arasında yapacağınız bu açık hava macerasına Manila’dan günlük gezilerle katılabilirsiniz.

Cennet Plajı (Bantayan Adası)

Cebu eyaletinin hemen batısındaki küçük Bantayan Adası, balayı cenneti olmasıyla ünlü. Yıllar boyunca ise bu ada oldukça sakin ve huzurlu bir yer. Bu ıssız beyaz kumsallar palmiye ağaçları ve masmavi denizle baş başa kalabileceğiniz güzel bir atmosfere sahip.

Adanın en güzel plajı olan Cennet Plajı’nda dikkatinizi dağıtacak hiçbir tesis yok. Ancak paskalyadan önceki hafta sonu Filipinliler için seyahat zamanıdır ve bu dönemde bu sakin plaj oldukça kalabalık olabiliyor.

Manila Tarihi Gezi Turları

Filipinler uçak bileti alarak gezeceğiniz Manila, asırlık kiliseleri ve sömürge mimarileri ile çevrili gelişmiş ve çok canlı bir şehir. Manila’yı kendi başınıza dolaşarak, önemli turistik merkezlerin ve etkileyici simge anıtların bulunduğu eski semtleri kolayca gezebilirsiniz.

Manila Tarihi Gezi Turları
Manila Tarihi Gezi Turları

Manila gezinizde ünlü San Agustin Kilisesi ve anıtlarının yanı sıra ünlü Rizal Parkı ve Santiago Kalesi’ni de göreceksiniz. Katılabileceğiniz bazı turlar şehir içinde yürüyüş veya bisiklet gezilerini de kapsıyor. Turunuzdan sonra öğle yemeği için yerel restoranlardan birine uğrayabilir ve Manila lezzetlerinin tadını çıkarabilirsiniz.

Batık Dalışı (Coron Adası)

Keşfedilecek eşsiz batık gemilerle dolu Coron Adası, dünyanın en iyi dalış alanlarından bazılarına sahip. Enkazlar hem derin su dalışları hem de sığ su şnorkel dalışları için ideal olan çeşitli derinliklere sahip. İkinci Dünya Savaşı’ndan kalma birçok gemi enkazı, çeşitli balık türleri için yaşam alanı haline gelmiş durumda.

Berrak su, gemi enkazlarının ve su altı vahşi yaşamının kolayca izlenmesini sağlıyor. Batıklar arasında ise 1944 yılında batan Japon İmparatorluk Donanması gemileri çok ilgi çekiyor. Derin su dalgıçları, Akitsushima Maru Irako Maru ve Kyokuzan Maru savaş gemilerinin enkazında unutulmaz dalışlar yapabilirler. Coron Adası’nda keşfedilecek pek çok gemi enkazı olduğu için burada günlerce dalış yapabilirsiniz. Adada sizi en iyi noktalara götürebilecek dalış turlarına rezervasyon da yaptırabilirsiniz.

Filipinler Çağayan Vadisi (Palaui Adası)

Lost gibi ünlü dizilerin sahnelerini andıran büyüleyici güzellikteki Palaui Adası’ndaki Cağayan Vadisi, size sıra dışı bir manzara sunuyor. Burada sadece masmavi denizi ve bembeyaz kumsalları değil, aynı zamanda manzarayı süsleyen volkanik dağları ve tepeleri de bulacaksınız. El değmemiş doğal güzelliğiyle ünlü olan Çağayan Vadisi, size unutulmaz bir plaj deneyimi de sunacak.

Çağayan Vadisi’nde 2. Dünya Savaşı’ndan kalma deniz fenerini ziyaret edebileceğiniz Egano Koyu’na mutlaka uğramanızı öneririz. Etkileyici manzaraların fotoğrafını çekmek için 229 basamaklı beton merdivene çıkmalısınız. Biraz çılgınca bir şey yapmak istiyorsanız, bu manzaraya karşı kamp yapabilir hatta deniz fenerinin içinde bile uyuyabilirsiniz.

Filipinler Mayon Volkanı (Albay Eyaleti)

Luzon Adası’ndaki Albay eyaletinde turistlerin ilgisini çeken Mayon Volkanı, Filipinler’de mutlaka görülmesi gereken bir yer. Mayon Volkanı, 2.400 metreden daha yüksek, aktif bir stratovolkandır. Mayon Volkanı, mükemmel bir koni zirvesine sahip ve çoğu turist bu volkanın benzersiz manzarasını görmek için buraya akın ediyor.

Mayon Volkanı (Albay Eyaleti)
Filipinler Mayon Volkanı (Albay Eyaleti)

Albay Milli Parkı alanlarındaki doğa yürüyüş parkurları, volkanın etrafını çevreliyor. Burada yürüyerek muhabbet kuşları, papağanlar ve diğer tropik kuşları yakından görebileceğiniz. Profesyonel yürüyüşçüler ise volkanın zirvelerine tırmanmak için ormanlar arasında zorlu bir yürüyüş yapabilirler. Volkanın zirvenin yakınında tehlikeli gazlar yayılıyor, bu nedenle dikkatli olmanızı öneririz. Mayon Volkanı’nı ziyaret etmek için en iyi zaman ise yağmur mevsimi dışında kalan mart ve mayıs arasıdır. Buraya ulaşmak için Manila’dan düzenli olarak yapılan gezilerden birine de katılabilirsiniz.

Filipinler Çikolata Tepeleri (Bohol Adası)

Çikolata Tepeleri olarak bilinen Bohol Adası’ndaki jeolojik mucize, eşsiz bir doğa olgusu. Bu UNESCO Dünya Mirası alanı, birkaç yüzyıl boyunca zeminde yükselen 1.200’den fazla küçük dağa sahip, özenle korunan bir alan. Çikolata Tepeleri, bir zamanlar okyanusun dibindeydi ve yüzyıllarca bu eşsiz tepeler, her yöne doğru genişledi. Yıl boyunca tepeler yeşildir, ancak kuru mevsim boyunca tepeler çikolata rengine benzer kahverengi bir renge dönüşüyorlar.

Çikolata Tepeleri (Bohol Adası)
Filipinler Çikolata Tepeleri (Bohol Adası)

Güzel bir yürüyüş yolu, en iyi manzaraları görmenizi sağlayan bir gözetleme alanının tepesine çıkıyor, yol boyunca bu bölgeye özgü birçok narin çiçeğe de dikkat etmenizi öneririz.

Asılı Tabutlar (Sagada Kasabası)

Kuzey Cordillera Dağları’nın derinliklerinde yer alan Sagada kasabasındaki ünlü asılı tabutlara ulaşmak zor bir gezinti, ancak göreceğiniz manzara dünyada çoğu insanının asla göremeyeceği bir şey. Asırlık tarihi olan bu tabutlar, Echo Vadisi’nin uçurumlarından sarkıyor. Bu cenaze törenleri zengin kabileler için yapılıyordu. Dağlık bölgeye ulaşarak bir tabutun asılı olduğu dik ve dar yollarda yürüyüş yapmak için zaman ve fiziksel dayanıklılık gerekiyor.

Sağlam ayakkabılar giymelisiniz ve seyahatinizden önce yüksek rakıma daha hızlı adapte olmak için antrenman yapmalısınız. Ödülünüz ise asla unutamayacağınız benzersiz bir manzara olacak.

Batad Pirinç Terasları (Banaue Beldesi)

Banaue’deki Batad pirinç teraslarını güneş doğarken görmek unutulmaz bir deneyim olacaktır. Bu gezileri özellikle Filipinler tarımının çarpıcı görüntülerini yakalamak isteyen manzara fotoğrafçıları için öneriyoruz. Bu büyüleyici terasların bazıları 2.000 yıldan daha eski ve ülkedeki ortak bir tarım biçimini temsil ediyorlar.

Batad Pirinç Terasları (Banaue Beldesi)
Batad Pirinç Terasları (Banaue Beldesi)

Yığılmış teraslar dağlık alana oyularak, düz araziden uzak bir bölgede dikey tarım alanları oluşturuyor. İşçiler bu teraslarda genellikle pirinç ve sebzeler yetiştiriyorlar. Size muhteşem manzaralar sunacak olan terasların üstündeki yollarda unutulmaz bir yürüyüşe de çıkabilirsiniz. Sabahın erken saatlerinde ve alacakaranlıkta yeşil renkleriyle parlayan teraslar en iyi fotoğrafları sunar.

Corregidor Adası Tarih Turu

Corregidor Adası, Filipinler’i ziyaret eden tarih meraklıları için mutlaka görülmesi gereken bir yer. Ada, 2. Dünya Savaşı’nda önemli bir rol oynadı ve pek çok çarpışmaya sahne oldu. Bu çarpışmaların geride bıraktığı eserler arasında ise savaş sırasında siper olarak kullanılan gizli tüneller ve sığınaklar, ayrıca silahlar, kışlalar ve tarihi eserler yer alıyor.

Corregidor Adası Pasifik Savaş Anıtı’nı görmek için de biraz zaman ayırmanızı öneririz. Rehberli turlarla Manila’dan bir feribotla bu tarihi adaya kolayca gidebilirsiniz. Bu ziyaret için tam bir gün gerektiriyor, ancak 2. Dünya Savaşı tarihine ilginiz varsa zaman ayırmaya değecektir.

Filipinler Mercan Bahçesi (Coron Adası)

Filipinler uçak bileti ile keşfe çıkacağınız Coron Adası, zengin mercan resifleri nedeniyle popüler bir dalış merkezi. Mercan Bahçesi ise bu adadaki en güzel mercan ve balık türlerinin bulunduğu önemli bir dalış alanı. Mercan Bahçesi’nde yapılan şnorkelli yüzme ve dalış turları, civardaki gemi enkazlarına yapılan dalışları da kapsıyor.

Mercan Bahçesi (Coron Adası)
Filipinler Mercan Bahçesi (Coron Adası)

En iyi mercanlardan bazılarını görmek için nerede dalış yapacağınızı iyi seçmelisiniz. Rehberler bu dalışlarda size deniz kaplumbağalarını ve rengarenk mercan balıklarını gösterir, ayrıca su altında ne tür mercanlar göreceğiniz hakkında güzel bilgiler verir.

Filipinler Uçak Bileti ile Alona Plajı’nı Görün (Panglao Adası)

Alona Plajı, Pangloa adı verilen küçük adada yer alıyor. Visayas’ın üçlü ada grubundaki en küçük turistik ada olan Panglao Adası’nın el değmemiş güzellikler konusunda sunabileceği çok şey var. Bu küçük adada üst düzey bir tesiste, konforlu bir konuk evinde veya ucuz bir hostelde konaklayarak tropik vahanın tadını çıkarabilirsiniz.

Alona Plajı’nda havlunuzu sereceğiniz kum, çok yumuşak ve parlak. Plajın çevresinde ise pek çok eğlence merkezi, bar, kafe ve restoran bulunuyor. Gündüz suyun tadını çıkardıktan sonra akşam düzenlenen plaj partilerine katılabilir ve sahilde yakılan ateş etrafında dans ederek eğlenebilirsiniz.

Aerobilet web sitesi ve mobil uygulamalarından kolayca alabileceğiniz Filipinler uçak bileti ile unutulmaz bir tatil deneyimi yaşayın.

Bir Cevap Yazın