Hamburg Uçak Bileti Alarak Almanya’nın En Güzel Şehrini Gezin

0
349
Hamburg Uçak Bileti Alarak Almanya’nın En Güzel Şehrini Gezin
Hamburg Uçak Bileti Alarak Almanya’nın En Güzel Şehrini Gezin

Hamburg uçak bileti ile gezeceğiniz bu güzel şehir; muhteşem köprüleriyle, limanıyla, restoranlarıyla ve gece hayatıyla ünlü bir yer. Orta Çağ günlerinden beri Hamburg, her zaman önemli bir şehir olmuştur. Şehir hala Avrupa’nın ikinci en yoğun limanına sahip.

İster şehirdeki kanalların ve Alster gölünün huzurunu tadın, ister birinci sınıf restoranları ve kafeleri keşfedin, Hamburg’da sizi bekleyen pek çok güzel şey var.

Aerobilet ayrıcalıklarıyla alacağınız Hamburg uçak bileti ile keşfedeceğiniz bu güzel şehir, kanallarla çevrili Elbe Nehri’nin etrafında yer alıyor. Şehrin kuşkusuz güzelliğinden keyif alacaksınız. Hamburg; gece kulüplerini, alışveriş olanaklarını ve eşsiz balık pazarını size sunacak bir yer.

Hamburg’a Ne Zaman Gidilir?

Hamburg’a gitmek için en güzel zamanlar mayıs ve eylül ayları arasında sıcak havaların şehri sardığı zamanlardır. Bu aynı zamanda oda fiyatlarının yükseldiği, uçuşların dolduğu ve turistlerin şehri istila ettiği mevsimdir. Daha az kalabalık ve daha düşük otel fiyatları istiyorsanız Hamburg’u sonbaharda ziyaret etmenizi öneririz. Sonbahar’da Hamburg size romantik yüzünü gösterecektir ve bu mevsimde gezinizde birbirinden güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.

Hamburg’da Ne Yenir?

Hamburg’un denizlere olan yakınlığı, şeflere çok fazla taze balık yemeği hazırlama şansı veriyor. Hamburg’da yaz aylarında ve ilkbaharda kuşkonmaz ve karnabahar çorbası gibi mevsimlik yemekler tercih ediliyor.

Hamburg'da Ne Yenir?
Hamburg’da Ne Yenir?

Hamburg uçak bileti ile gezeceğiniz şehir, derin köklere sahiptir ve geleneksel restoranlarda tadabileceğiniz ızgara veya salamura ringa balığı, sosis, hamburger, biftek ve yılan balığı çorbası gibi yiyecekler burada tatmanız gerekenler lezzetler listesinin başında yer alıyor.

Hamburg’da Gezilecek Yerler

Hamburg Elbe Tünel

Hiç kimse 1911’de açıldığı zaman 426 metrelik Elbe Tüneli gibi bir şeyi daha önce görmemişti. Nehrin 24 metre altında bulunan bu görkemli tünelde sizi unutulmaz bir yolculuk bekliyor. Tünelin kuzey girişinin canlı yeşil kubbesi çok uzaklardan bile görülebilir ve tüneli saran Jugendstil mimarisi çok etkileyicidir.

Elbe Tünel
Hamburg Elbe Tünel

Otomobiller, yayalar ve bisikletliler için iki paralel tünel vardır. Yürüyerek devam ederseniz, bu projenin büyüklüğünü daha rahat ölçebilirsiniz.

Elbphilharmonie

2017 yılında resmi olarak açılan Elbphilharmonie, 100 metreden daha uzun boyuyla Hamburg’un en uzun ve en etkileyici binasıdır.

Büyük boyutuna rağmen, bu projenin hala hafif ve esnek bir niteliği vardır. Binanın mimarisini süsleyen profil dalgalar, bir geminin yelkenlerini ve bir kuvars kristalini andıracak şekilde tasarlanmıştır.

Parıldayan dış cephede yaklaşık 1000 kavisli pencere var ve binanın tepesinde, bir gözlem güvertesi ve halka açık şık bir kafe bulunuyor. Burada kahvenizi yudumlarken Hamburg’un muhteşem manzarasını izleyebilirsiniz.

Hamburg uçak bileti ile güzelliğini yakından göreceğiniz Elbphilharmonie, bir konser salonu olarak hizmet veriyor. Salon 2100 seyirci için tasarlanmıştır ve eğer müziği seviyorsanız, Elbphilharmonie Orkestrası’nın şimdiye kadar yapılmış en gelişmiş akustiğe sahip olan Elbphilharmonie konser salonundaki performanslarını mutlaka izlemelisiniz.

Hamburg Planten Un Blomen

Avrupa’nın en iyi kentsel parklarından biri olan Planten un Blomen; 47 hektarlık çimler, göletler, seralar ve botanik bahçeleri ile büyüleyici bir yerdir.

Hamburg uçak bileti ile güzelliğini göreceğiniz parkın yeşil kıvrımları, 1821 yılında sur duvarının bulunduğu yerde kurulan eski bir botanik bahçesinden kalma. Birbirine bağlı beş muhteşem serayı gezmek için zaman ayırın. Bunların en büyüğü olan Schaugewachshaus, Akdeniz ikliminden bitkiler içeriyor.

Planten Un Blomen
Hamburg Planten Un Blomen

Büyüleyici olan Kakteenhaus seraları ise çöl iklimlerinden etli bitkilerle doludur. Parkın devasa gül bahçelerinin çiçek açtığı yaz aylarında parkı gezmek size çok keyifli zamanlar geçirtecektir.

Uluslararası Denizcilik Müzesi

Kaispeicher B, 11 kat yüksekliğinde ve gözlerden uzak bir yerdir. Anıtsal binanın ön cephesi 2008’de açılan Hamburg’un denizcilik müzesine ev sahipliği yapıyor. Koleksiyonun temeli, Avrupa’nın en büyük yayınevi olan Axel Spriner AG’nin başkanlığını yapan Peter Tamm tarafından tamamlandı. Yüzlerce yıllık model gemiler ve deniz hatıraları bu güzel müzede sergileniyor.

Uluslararası Denizcilik Müzesi
Uluslararası Denizcilik Müzesi

Açık denizlerin romantizmi tarafından baştan çıkarılanlar, müzenin deniz eserlerinden çok etkileneceklerdir. Yelkenliler, Admiral Nelson’un mektupları, Ernest Shackleton’un can kurtaran botu ve 3.000 yıllık bir kano gibi eserler burada sizi bekliyor.

Treppenviertel Blankenese

Hamburg şehir merkezinden 10 kilometre uzaklıktaki bu ilginç eski mahalleye metroyla veya feribotla gidebilir ve tarihi evler arasında harika zamanlar geçirebilirsiniz.

Treppenviertel, kelimenin tam anlamıyla bir merdivenler labirentidir. 2. Dünya Savaşı’ndan etkilenmeyen Treppenviertel, beyaz badanalı evlerin duvarlarıyla ve merdivenlerle birbirine bağlanan keskin, bükümlü sokaklardan oluşan çok etkileyici bir mahalle.

Merdivenler 5000’den fazla basamağa kadar ulaşıyor, siz de bu merdiven labirentinin içinde kaybolabilir ve hem tarihi yapıların hem de muhteşem manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

Kunsthalle Hamburg

Merkezden kısa bir yürüyüşle Almanya’nın en büyük ve en zengin müzelerinden birisine uğrayabilirsiniz. Kunsthalle’nin sizi bütün gün büyüsünün altında tutabileceğini söylemek abartı değil. Goya, Rembrandt, Rubens, Lucas Cranach Young ve Canaletto gibi eski ustaların paha biçilmez eserleri bu müzede sergileniyor.

Kunsthalle Hamburg
Kunsthalle Hamburg

Ayrıca Caspar David Friedrich, Max Liebermann, Manet, Degas ve Gauguin gibi 19. yüzyıl sanatçılarının eserlerini de buradaki galerilerde görme şansı bulacaksınız. Modern galeriye ve çağdaş sanata ayrılan bölümler Picasso, Paul Klee, Kirchner, Franz Marc, Francis Bacon gibi Warhol, Tracey Emin ve Joseph Beuys’ın muhteşem eserleri ile süslenmiştir.

Hamburg Minyatür Dünyası

Hamburg’un binlerce turist çeken bu eğlence merkezi, tüm alanı dolduran hareketli bir minyatür dünyasıdır. Hamburg’un ve pek çok ülkenin minyatür bir versiyonunu sunan Minatur Wunderland, 2000’li yılların başlarında açıldı. Burada her şey Avusturya, Orta Almanya ve Knuffingen bölgelerinin 1/87 ölçekli modelleriyle oluşturulan minyatürlerle başladı. Son 16 yıl boyunca koleksiyon İtalya, Hamburg, Birleşik Devletler ve İsviçre modelleri ile geliştirildi.

Tüm bu minyatür mekanlar insanlardan trafiğe, sofistike bir bilgisayar tarafından kontrol edilen binlerce otomatik hareketli parçaya sahiptir.

Miniatur Wunderland
Hamburg Minyatür Dünyası

2017 yılı itibariyle burada 15,4 kilometrelik bir demiryolu pisti bulunuyor, minyatür dünya 15 dakikalık döngülerle gündüzden geceye geçerken, ziyaretçiler yel değirmenleri, helikopterler veya uzay mekiği gibi minyatür araçları kontrol etmek için 200 adet uzaktan kumandayı kullanabiliyor.

Chilehaus

Chilehaus binası Dünya Miras Alanı olarak korunuyor ve bu göz alıcı yapı 90 yıldır mimarlar tarafından övülüyor.

Chilehaus, 1920’lerin başlarında Tuğla Ekspresyonizm olarak bilinen bir tarzda inşa edilmiştir. Binanın çerçevesi betonarme yapılmıştır ama 4.8 milyon gri tuğla ile kaplıdır.

Fotoğraflar için en iyi açı, binanın doğu tarafında yer alan dokuz katlı benzersiz dalgacık cephelerin kesiştiği ve devasa bir geminin pruvasını andırdığı alandır. Tasarımın ardındaki kişi ünlü mimar Johann Friedrich Höger’dir.

Hamburg Kampnagel

Hamburg, beklenmedik yerlerde karşınıza çıkacak sanat mekanları ile doludur, ancak hiçbiri Osterbekkanal’daki Kampnagel kadar büyük veya şaşırtıcı değildir. Mekanın hangar benzeri salonları eskiden bir vinç fabrikasıydı ama günümüzde burası Avrupa’da çağdaş sahne sanatları için en büyük merkez haline geldi.

Hamburg uçak bileti ile Hamburg’u gezerken Kampnagel’in büyüklüğünü bir oyun, konser, sergi, konuşma, film gösterimi, sempozyum ya da eğlenceli bir konserle deneyimleyebilirsiniz. Ağustos ayında Uluslararası Yaz Festivali’nin merkezi olan Kampnagel; dans, film, görsel sanatlar ve tiyatro gibi alanlarda 50’den fazla yapım sergiliyor.

Hamburg Liman Tekne Turu

Tekne gezileri Hamburg’da liman ve sahil bölgelerini görmenin en iyi yoludur. Bu geziler Hamburg Card ile ücretsiz olarak yapılabiliyor.

Liman Tekne Turu
Hamburg Liman Tekne Turu

Hamburg uçak bileti ile başlayacağınız gezinizde tekneyle Avrupa’nın en yoğun ikinci konteyner limanının devasa Hulking vinçlerinin yanından geçerken muhteşem bir manzaralarıyla karşılaşacak ve geri dönüşümle yenilenen 61 dev gemiyi göreceksiniz.

Hamburg Belediye Binası (Rathaus)

Hamburg’un simgesel yapılarından birisi olan Rathaus, büyüklüğüyle Londra’nın muazzam Buckingham Sarayı’na rakiptir ve bu binanın Hamburg’un en güzel yapılarından birisi olduğu söylenir. Venedik’in Piazza San Marco binasından esinlenen yapı, müthiş dış mimarisiyle dikkat çekiyor.

Belediye Binası (Rathaus)
Hamburg Belediye Binası (Rathaus)

Harika fotoğraflar çekebileceğiniz İngilizce turlar yaklaşık 45 dakika sürüyor ve binanın zengin devlet odalarını görmenizi sağlıyor.

Hamburg Aziz Michael Kilisesi

Kuzey Almanya’nın en ünlü Barok kilisesi olan Aziz Michael Kilisesi, aynı zamanda çok fazla dram görmüş bir yerdir. Tasarım 17. yüzyıla aittir ve kulenin tepesindeki 132 metrelik koyu kubbe şehrin hemen her kesiminden görülebilir.

Aziz Michael Kilisesi
Hamburg Aziz Michael Kilisesi

Bu devasa kubbe, 1750’de bir yıldırım çarpmasından sonra devrildi ve 1912’de yeniden inşa edildi, daha sonra bir yangınla hasar alan kubbe yeniden inşa edildi. İronik olarak Aziz Michael Kilisesi, İkinci Dünya Savaşı’nda büyük hasarlar almaktan kurtuldu.

Limanın tam bir manzarasını görmek için 106 metrelik gözlem güvertesine çıkabilirsiniz. Kiliseyi gezerken muhteşem orantılara hayran kalacaksınız. Bu devasa kilise tam 2.500 kişiliktir.

Hamburg Hayvanat Bahçesi

Hamburg Hayvanat Bahçesi özellikle Troparium bölümünde koruma altında olan hayvanların bulunduğu; bir yağmur ormanı, bir çöl ve bir denizden oluşan yapay bir habitattır.

Hamburg Hayvanat Bahçesi
Hamburg Hayvanat Bahçesi

Çocuklu aileleri cezbeden hayvanat bahçesi oldukça geniş bir alana yayılmıştır ve her bölümünde farklı iklimlerden hayvanları barındırır. Hayvanat bahçesinde birçok kaliteli restoran, çocuklar için oyun alanları, bir yunus gösterisi ve bir eğlence parkı da bulunuyor.

Hamburg Uçak Bileti Alarak Balık Müzayede Salonunu Görün

Haftanın her gecesi ve pazar sabahları Balık Müzayede Salonu büyük kalabalıkları kendine çekiyor. Sadece taze balık ve diğer eşyalarla dolu tezgahları değil, aynı zamanda sıcak Alman sosislerini, bolca yöresel birayı ve atmosferi canlı tutmak için bir müzik grubunu burada bulacaksınız.

Balık Müzayede Salonu
Balık Müzayede Salonu

Aerobilet uçak bileti sayfasından kolayca alabileceğiniz Hamburg uçak bileti ile doyasıya gezeceğiniz Hamburg, Avrupa’nın ortasında oldukça ilginç bir şehir olarak keşfedilmeyi bekliyor.

 

Bir Cevap Yazın