Galler Uçak Bileti Alarak Ejderhalar Ülkesine Uçun

0
472
Galler Uçak Bileti Alarak Ejderhalar Ülkesine Uçun
Galler Uçak Bileti Alarak Ejderhalar Ülkesine Uçun

Galler uçak bileti alarak tadını çıkaracağınız; muhteşem yeşil dağlar, görkemli kaleler, tarihi kalıntılar ve sahil kayalıklarıyla ünlü bu ülke, modern çağa ait gibi durmuyor. Göreceğiniz manzaralar Kral Arthur’un, perilerin ve Galler bayrağını süsleyen ejderha gibi efsanevi yaratıkların zihinsel görüntülerini çağrıştırıyor ve bu sihir, hareketli başkent Cardiff’ten sakin sahil kasabası Aberystwyth’e kadar Galler’i sarıyor.

Bu güzel ülkede tarihi kasabaları gezebilir, kale surlarından manzarayı izleyebilir ve yürüyüş, alışveriş, yelken açmak gibi pek çok aktivite fırsatı bulabilirsiniz. Bu efsaneler ülkesinde birkaç gün geçirdikten sonra buradan asla ayrılmak istemeyeceksiniz.

Aerobilet uçak bileti sayfasından en iyi fiyatlarla Galler uçak bileti alabilir ve görkemli kaleler arasında unutulmaz bir yolculuk yapabilirsiniz.

Galler’de Gezilecek Yerler

Cardiff

Cardiff, Galler’in başkenti ve birçok ilgi çekici yeri bulunan popüler bir turizm merkezi. Londra’dan sadece 2 saatlik kısa bir tren yolculuğu mesafesinde bulunan Cardiff, uzun tatillerin yanı sıra bir günlük veya hafta sonu gezileri için de mükemmel bir şehir.

Cardiff şehrinde tarihi evleri ve kaleleri gezebilir, Ulusal Müze’deki ünlü sanatçıların çalışmalarını görebilir veya Galler’deki en iyi Edward bahçelerinden biri olan Dyffryn Bahçeleri’ni keşfedebilirsiniz. Pierhead Binası’nda bir liman şehri olarak Cardiff’in tarihini öğrenebilir ve tuzlu deniz havasının tadını çıkarabilirsiniz. Bu gelişen şehir; kültür, alışveriş olanakları, yerel lezzetler ve tarihle dolu keşfedilmeyi bekleyen bir yer.

Galler Cardigan Şehri

Galler uçak bileti alarak ziyaret edeceğiniz Cardigan, Batı Galler’de Cardigan Körfezi ile buluşan Teifi Nehri haliçinde yer alıyor. Bu antik kent, kartpostallara konu olan bir güzelliğe sahip ve Cardigan Körfezi’ni çevreleyen marketler, mağazalar ve  güzel restoranlarla dolu.

Galler Cardigan Şehri
Galler Cardigan Şehri

Cardigan şehri, Ceredigion County’nin çevresindeki Pembrokeshire ve Carmarthenshire ilçelerini keşfedebilmeniz için de iyi bir başlangıç ​​noktası sunuyor. Cardigan’da yunusları görebilecekleri körfeze doğru bir tekne gezisine çıkabilir ya da şehrin büyüleyici sokaklarını, galerilerini ve dükkanlarını keşfedebilirsiniz. Eğer hava güzel ise kasabanın içinden geçen Ceredigion Sahil Yolu size vahşi yaşamın yanı sıra sahilden muhteşem manzaralar görme şansı da sunar.

Brecon Beacons Ulusal Parkı

Güney Galler’deki Beacons olarak adlandırılan bir dizi dağ, bu milli parka adını ve tanımlayıcı iskeletini veriyor. Bu 520 kilometrekarelik bu parkın manzarası; dağların, tepelerin, ormanların, mağaraların, şelalelerin ve göllerin manzaralarıyla dolu. Yaylaların tepelerinde ve engebeli arazilerinde dolaşan vahşi Galler midillileri için kalan son yaşam alanlarından biri olan park, size keyifli bir gezi fırsatı sunuyor.

Brecon Beacons Ulusal Parkı, Romalılar ve Druidler tarafından inşa edilmiş tarihi anıtlar ve taş daireler gibi pek çok antik anıt da içeriyor. Gece gökyüzündeki parlak yıldızları izlemek için yürüyüş yapabilir ve gece parkta kamp yapabilirsiniz.

Galler Caernarfon Kalesi

Caernarfon, tarihteki en ünlü Gal kalelerinden biri olan Caernarfon Kalesi’ne ev sahipliği yapmasından dolayı popüler bir yer. Galler’i fethettiğinde 1283 yılında I. Edward tarafından yaptırılan Caernarfon Kalesi, Konstantinopolis mimarisi düşünülerek tasarlandı ve bugün görkemli kulelerin yanı sıra renkli taş işçiliğiyle de turistleri büyülüyor.

Galler Caernarfon Kalesi
Galler Caernarfon Kalesi

Caernarfon Kalesi, antik kasabanın manzarasını izlemek için de harika bir yer. Kalenin siperlerini ve kulelerini keşfettikten sonra Caernarfon Air World ile bölge üzerinde keyifli bir uçuş yapabilir, Beacon Climbing Center’da kayalara tırmanabilir veya Shetland midillileri, cüce keçiler ve domuzlarla dolu bir çiftlikte gezebilirsiniz.

Gower Yarımadası

Galler uçak bileti alarak güzelliklerini göreceğiniz Gower Yarımadası, Galler’in güney kıyılarında 49 km boyunca uzanır ve Galler’in en güzel manzaralarından bazılarını size sunar. Uzun kayalık uçurumlar, rahatlatıcı kumsallar ve yemyeşil kırsalı ile Gower Yarımadası, yapılacak pek çok aktivitesi ile kesinlikle çok güzel bir yer.

Galler Sahil Yolu, pek çok yerde olduğu gibi bu bölgeden de geçiyor ve yarımada, Demir Çağı’na ait mağaralar ve kaleler dahil olmak üzere arkeolojik öneme sahip alanlarla dolu. Gower Yarımadası kıyılarında sörf yapmak için ülkedeki en iyi dalgaların bazılarını bulacaksınız. Burada devasa kireç taşı kayalıkları, maceracıları üstlerinden denize atlamaları için teşvik ediyor.

Galler Swansea Şehri

Bu listedeki yerlerin birçoğu deniz kıyısında ve harika plaja sahip, ancak Galler’in güneybatı köşesindeki Swansea Körfezi’nde bulunan Swansea şehri, özellikle harika bir tatil destinasyonu. Şehir, ünlü şair Dylan Thomas’ın doğduğu yer ve ziyaretçilerin eğlenmesi için çok sayıda müzeye sahip.

Galler Swansea Şehri
Galler Swansea Şehri

Swansea şehri yüzlerce mağaza ve restoranın yanı sıra büyük bir pazara da ev sahipliği yapıyor. 5 kilometrelik Swansea Körfezi plajı ise güneşlenmek, kum sahilin tadını çıkarmak ve yüzmek için harika bir yer.

Abergavenny

Abergavenny, İngiltere ile Galler arasındaki sınırdan 9 km uzakta bulunan çarpıcı bir kasaba. Tarihi bit pazarları, el sanatları pazarları, antika pazarlar ve çiftçi pazarları kasabada haftalık veya aylık olarak düzenleniyor. Şehir merkezindeki Brewery Yard, turistlere yerel yemekler ve içeceklerin tadını çıkarmak için güzel bir teras ve meydan manzarası sunuyor.

Abergavenny, yıl boyunca Galler ve İngiltere’nin her yerinden çok çeşitli yiyecek, içecek ve malların sergilendiği büyük festivallere de ev sahipliği yapıyor. Kasaba aynı zamanda Brecon Beacons sıradağlarında bulunuyor, bu nedenle doğa yürüyüşü yapmak için de size harika bir fırsat sunuyor.

Dean Ormanı

Antik Dean Ormanı, Wye Vadisi’nde bulunur ve turistler için birçok aktivite sunar. Ormanın içindeki patika yürüyüş yolları, bisiklete binmeye ve ata binmeye çok uygun. Daha maceracı ziyaretçiler ise yüksek halatlar üzerinden ormanı yukarıdan görebilirler.

Aileler Puzzlewood’u çok seviyorlar, ayrıca buharlı trenle ormanın içinden geçerek ve ormandaki mağaraları keşfederek çocuklarınızla harika zaman geçirebilirsiniz. Dean Ormanı, kayak ve kano için mükemmel olan Wye Nehri’ne çok yakın ve yakındaki göllerin bazıları balıkçılık için mükemmel alanlara sahip.

Galler Abersoch Kasabası

Kuzey Galler’deki popüler bir sahil kasabası olan Abersoch; harika plajları, yelken gezileri fırsatlatı ve hoş bir iklimi olan şirin bir kasaba arıyorsanız ziyaret etmeniz gereken bir yer. Llyn Yarımadası’nda bulunan Abersoch, yelken için uluslararası bir öneme sahip. Burası zamanda sörf, paddleboard ve rüzgar sörfü için de mükemmel olan deniziyle Galler’in en güzel plajlarından bazılarına ev sahipliği yapıyor.

Galler Abersoch Kasabası
Galler Abersoch Kasabası

Balıkçılık hem denizde hem de iyi korunmuş tatlı Llyn Gölleri’nde oldukça popüler bir etkinlik. Abersoch’un muhteşem sahil şeridini 870 kilometre uzunluğunda olan ve Abersoch’tan geçen Galler Sahil Yolu üzerinden de keşfe çıkabilirsiniz.

Aberystwyth

Aberystwyth, Orta Galler’in batı kıyısında bulunan tarihi bir kasaba. Aberystwyth’i ziyaret edenler 13. yüzyıldan kalma bir kalenin ve eski bir tepe kalesinin kalıntılarını keşfedebilir, Constitution Hill’in tepesine füniküler bir trenle çıkabilir ve elbette güzel sahilin tadını çıkarabilirler.

Ceredigion Müzesi’nde ve Galler Ulusal Kütüphanesi’nde yerel ve ulusal tarihle ilgili sergilerin tadını çıkarabilirsiniz. Penglais Doğa Parkı’nda ise kentin ve denizin güzel manzaralarının fotoğraflarını çekebilirsiniz. Kasabanın yakınında bulunan Şeytan Köprüsü’nün şelalelerini veya Dyfi Ocağı’ndaki su çarkını da ziyaret etmeyi unutmayın.

Bala

Snowdonia’nın Galce Gölü bölgesi, ülkenin kuzeybatısında bulunur ve Galler’deki en güzel dağ manzaralardan bazılarını içerir. Bala, bu bölgenin doğu sınırında yer alıyor ve Galler’deki en büyük doğal göl olan Bala Gölü’ne ev sahipliği yapıyor. Bu büyüleyici gölde kano, kayık ve yelken gezilerine katılabilir veya göl sularında balık tutarak güzel zaman geçirebilirsiniz.

Sahil manzarasına hakim doğal bir demiryolunun yanı sıra göle bakan güzel dağ parkurları da Bala’da bulunuyor. Bala’da kalırken isterseniz vahşi doğada kamp yapabilir, karavan parkında kalabilir, tatil evi kiralayabilir ya da Snowdonia’nın sunduğu en iyi olanakların tadını çıkarmak için Bala’nın şirin otellerinde konaklayabilirsiniz.

Galler Chepstow Kalesi

Chepstow, Wye Nehri’nin batı kıyısında yer alan şirin bir nehir kenti. Bu antik kent, çok uzun bir tarihe sahip ve Orta Çağ duvarlarından 11. yüzyıl kalesine kadar bu uzun tarihin çoğu günümüzde hala görülebiliyor. Bu gezinizde şehrin sokaklarını saran dükkanları, restoranları ve pubları keşfedebilir, ayrıca her yaştan insanı büyüleyen Normandiya’dan Viktorya dönemine kadar uzanan mimari zenginliklerin tadını çıkarabilirsiniz.

Galler Chepstow Kalesi
Galler Chepstow Kalesi

Chepstow Kalesi de mutlaka görülmesi gereken bir yer ve kalenin geniş perde duvarlarının ve kulelerinin en iyi manzarasını görmek için 19. yüzyıldan kalma tarihi bir demir köprü olan Chepstow Köprüsü’ne çıkmalısınız.

Holyhead

Holyhead, Anglesey Adası’nda bulunan büyük bir liman şehri, ayrıca Dublin’e feribot seferleri olduğu için İrlanda’ya seyahat eden gezginler için harika bir durak. Yine de bu sevimli şehir, seyahat noktası olmaktan çok daha fazlasını size sunuyor. Balıkçılık, yürüyüş, su sporları ve golf için harika olanakları bulunan Holyhead’de kesinlikle sıkılmayacaksınız.

Bu sahil şehrini tam olarak deneyimlemek için bölgedeki birçok gemi enkazından bazılarını görebileceğiniz Holyhead Denizcilik Müzesi’ni gezebilir veya Holyhead’in sunduğu şaşırtıcı tarihi yapıların bazılarına uğrayabilirsiniz. Denizin üstünde bir kilise ve ünlü bir Orta Çağ Galli prensinin evi olan Llys Rhosyr da mutlaka görmeniz gereken bir yer.

Llandudno

Llandudno, Kuzey Galler’deki Colwyn Bay’da bulunan bir tatil beldesi. Tablo güzelliğindeki bir deniz kıyısına, çeşitli plajlara, golf sahalarına, restoranlara ve ihtişamlı dağlara sahip olan Llandudno, sizin için pek çok aktivite sunuyor. İskelede geleneksel Punch ve Judy gibi ilgi çekici mekanlara uğrayabilir veya Llandudno’nun kafelerinden, restoranlarından veya barlarından birinde yerel lezzetleri deneyebilirsiniz.

Llandudno
Llandudno

Llandudno teleferiği ulaşım için harika bir seçenek sunuyor ve korunaklı hayvanat bahçesi aileleri heyecanlandıracak çok popüler bir yer. Llandudno ayrıca diğer sahil kasabaları, iç bölgeler ve Snowdonia gibi Kuzey Galler güzelliklerini keşfetmek isteyenler için de mükemmel bir merkez.

Llangollen Vadisi

Galler uçak bileti alarak tadını çıkaracağınız, yeşil tepelerle çevrili ve Dee Nehri çevresinde inşa edilmiş olan Llangollen Vadisi’nde kamp alanlarından ağaç evlere, balık restoranlarından resmi çay evlerine kadar her türlü şeyi bulabilirsiniz.

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Pontcysyllte Su Kemeri’ne ev sahipliği yapan vadide kanaldan atlarla çekilen bir teknede süzülebilir, buharlı bir trene binebilir veya nehirde rafting yapabilirsiniz. Yürüyüşçüler için ise Llangollen, muhteşem kırsal tepelerde yer alan birçok parkurun yanı sıra ulusal Dyke yolunun en zorlu bölümlerinden birine de ev sahipliği yapıyor.

Galler Rhyl Tatil Beldesi

Galler’in kuzey kıyısında yer alan Rhyl, tüm aile için ilgi çekici plajları ve eğlenceli yerleri olan sevimli bir tatil beldesi. Rhyl SeaQuarium’daki köpek balıkları ve deniz aslanlarından Bodelwyddan Kalesi’ndeki bahçelerin sakin güzelliklerine kadar Rhyl’in herkes için özel bir şeyleri var.

Galler Rhyl Tatil Beldesi
Galler Rhyl Tatil Beldesi

Rhyl Marine Gölü’nde kano ve su kayağı yapabilir ya da çocuklarınızla ülkedeki en eski minyatür buharlı trenle göl çevresinde eğlenceli bir gezintiye çıkabilirsiniz. Plajda dinlendirici bir gün geçirmek için ise Rhyl şehri size doyasıya güneşlenebileceğiniz, yüzebileceğiniz, hatta uçurtma arabası ya da kum yatı kiralayabileceğiniz kilometrelerce uzunluğunda bir kum sahil şeridi sunuyor.

Galler Uçak Bileti Alarak Newport Şehrini Gezin

Galler uçak bileti alarak gezeceğiniz Newport, doğal güzellikleriyle ünlü Wye Vadisi’nde bulunuyor. Newport ayrıca Dean Ormanı ve Brecon Beacons Ulusal Parkı da dahil olmak üzere civardaki turistik merkezlere çok yakın. Şehir, Galler ve İngiltere sınırında yer aldığı için Londra’dan trenle sadece 90 dakikada buraya ulaşabilirsiniz.

Newport şehrinin tarihinin büyük bölümü 19. yüzyılın Endüstri Devrimi’den kaynaklanıyor. Newport’u gezerken bu tarihe göz atmak için Newport Müzesi’ni veya Tredegar Evi’ni ziyaret edebilir; bölgedeki güzel doğaya daha yakından bakmak için ise Newport Sulak  Koruma Alanları’nı veya Keşif Yolu’nu gezebilirsiniz.

Aerobilet mobil uygulamalarından veya web sitesi üzerinden en iyi fiyatlarla Galler uçak bileti alarak, size muhteşem doğa manzaraları sunacak bu ilginç ülkeyi keyifle gezebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın