Manchester Uçak Bileti Alarak İngiltere’ye Uçun

0
402
Manchester Uçak Bileti Alarak İngiltere’nin Eğlence Şehrine Uçun
Manchester Uçak Bileti Alarak İngiltere’nin Eğlence Şehrine Uçun

Manchester uçak bileti ile gezeceğiniz İngiltere’nin en güzel şehirlerinden birisi olan Manchester, Romalılar tarafından M.S. 79’da kurulmuştur ve İngiltere’nin ikinci büyük şehridir. Manchester; mükemmel gece hayatı, sanat sahnesi ve kültürü ile çok canlı bir kent olarak ilgi çekiyor. Şehir, kırsal bölgeler ve muhteşem Pennine dağları ile çevrilidir, burası ülkenin büyüleyici bölgelerini keşfetmek için mükemmel bir başlangıç ​​noktasıdır.

Manchester kapsamlı bir tarihe sahiptir, ayrıca müzik, bilim ve ulaşım gibi birçok alanda büyük bir atılım yapmıştır. Dünyanın ilk şehirler arası yolcu tren istasyonuna da sahip olan şehir, aynı zamanda inanılmaz bir kültür sahnesine ev sahipliği yapıyor. Manchester gezinizde İngiltere’nin heyecan verici şehirlerinden birisini keşfedeceksiniz.

Aerobilet IOS ve Android uygulamalarından veya web sitesinden en iyi fiyatlarla alabileceğiniz Manchester uçak bileti ile bu harika şehri keşfetmeye başlayabilirsiniz.

Manchester’ı Ziyaret Etmek İçin En İyi Zamanlar

Manchester
Manchester

Manchester’ı ziyaret etmek için en iyi zaman, havanın sıcak olduğu ve şehrin etkinlik takviminin dolduğu haziran ile ağustos ayları arasındadır. Eylül’den şubat ayına kadar hava oldukça yağmurlu ve kasvetlidir, bu aylar düşük sezon olduğu için fiyatlar çok daha iyidir. Mart ayı başından mayıs sonuna kadar sıcaklık yükselmeye başlar ve şehrin turizm sezonu açılır.

Manchester’da Ne Yenir?

Manchester canlı bir restoran sahnesine sahip. Kentin en iyi yemeklerini denemek istiyorsanız, şehrin en iyi restoranlarından biri olan Manchester Food and Drink Festival’in muhteşem menülerine göz atmalısınız.

The Midland da eşsiz Fransız yemekleriyle 2013 yılında şehrin en iyi restoranı olarak ödüllendirildi. Bu restoran şehir merkezinde oldukça elverişli bir konumda bulunuyor. Ayrıca Manchester’ın Rusholme bölümünde bulunan Curry Mile’da bazı Hint yemeklerini denemenizi öneririz.

Manchester'da Ne Yenir?
Manchester’da Ne Yenir?

Manchester uçak bileti ile keşfedeceğiniz şehirde barlar söz konusu olduğunda, Stalybridge semtindeki ödüllü Station Buffet Bar veya Ramsbottom mahallesindeki Ram’ın Ocağı’na uğrayabilirsiniz. Manchester aynı zamanda özellikle birasıyla ünlüdür ve merkeze yakın mesafelerde 30’dan fazla bira fabrikasına sahiptir.

Manchester’da Gezilecek Yerler

Manchester Müzesi

Manchester Müzesi, dünyanın her yerinden 4.500.000 eser içeren ülkenin en büyük üniversite müzesidir. Gotik tarzda inşa edilmiş bir binada yer alan müze, arkeoloji ve doğa tarihinin en iyi eserlerini sergiliyor.

Müze; fosiller, antik ve modern dünya kültürü gibi çeşitli konulara odaklanan bir dizi galeriye sahiptir. Kentin kökenlerini oluşturan su altı dünyası ve Manchester’ın doğal tarihi üzerine özel bir sergiyi de burada gezebilirsiniz. Müzenin zengin koleksiyonları arasında harika zaman geçireceksiniz.

Sürüngenler ve amfibilerden oluşan bir koleksiyon, dünyanın en nadir türlerinden bazılarına ev sahipliği yapıyor. Dünyanın en iyi Tyrannosaurus Rex kafatası ile övünen müze, dinozorun iyi korunmuş bir iskeleti olan T.Rex’i de özenle sergiliyor.

Manchester Gece Hayatı

Manchester’ın gece hayatı söz konusu olduğunda seçim için çok fazla alternatifiniz olacak. Ülkenin en büyük sahnelerine sahip olan büyük kulüp işletmelerinin yanında küçük canlı müzik barlarıyla da Manchester gece hayatı çok canlıdır.

Manchester Gece Hayatı
Manchester Gece Hayatı

Şehrin oldukça etkileyici bir canlı müzik mirası var ve Manchester’a düzenli olarak akın eden yetenekli müzisyenler; rock, indie ve alternatif dünyasındaki en önemli barlarda sahneye çıkıyor.

Gezinizde uğrayabileceğiniz Kuzey mahallesi Manchester’ın en bohem mahallesidir. Burada bol miktarda havalı, kendine özgü bağımsız bar bulunmaktadır. N4’teki barların ana merkezi ise High Street / Thomas Street kavşaklarına odaklanmıştır, ayrıca Tib Street ve Oldham Street’de de harika bazı yerler görebilirsiniz.

Manchester uçak bileti alarak gezeceğiniz şehirde Oxford yolu da mutlaka uğramanız gereken yerlerden birisi. Oxford yolu boyunca harika barlar ve mekanlar bulunuyor.  Oxford, kuzey Mahallesi ile aynı bohem ruhunu taşır. Gorilla ve Black Dog Ballroom gibi mekanlarda hem lezzetli yemekler tadabilir hem de doyasıya dans edebilirsiniz.

Old Trafford

Futbol taraftarları için Old Trafford futbol stadyumuna bir ziyaret şarttır. 1910’dan beri Manchester United FC’ye ev sahipliği yapan stadyum, ülkenin en büyük ve en ikonik stadyumudur. Futbol sahaları, kale arkası ve stadyum bünyesindeki müze ile benzersiz bir deneyim sizi bekliyor.

Old Trafford
Old Trafford

Stadyumun ve futbol kulübünün tarihi hakkında bilgi edinebilir, Bobby Charlton ve George Best gibi futbol efsanelerinin ayak izlerinde yürüyebilirsiniz. Old Trafford, İngiliz kültürü için önemli bir mekandır ve keyifli bir gün geçirmek için harika bir yerdir.

Manchester Çin Mahallesi

Manchester’ın Çin mahallesi, İngiltere’nin ikinci büyük Çin mahallesidir, burası çeşitli restoranlar, süpermarketler ve dükkanlarla çevrilmiş durumda. Manchester, geniş bir Doğu Asya topluluğuna ev sahipliği yapar ve 1987’de bu ilginç mahalle kurulmuştur.

Çin Mahallesi
Manchester Çin Mahallesi

Manchester uçak bileti ile keşfe çıkacağınız Çin mahallesi, şehrin en iyi etnik restoranlarından bazılarına sahip. Otantik Szechuan mutfağı için bölgedeki en iyi restoranlardan biri olan Red Chilli’yi deneyin. Lezzetli ve tatlı Çin çörekleri de dahil olmak üzere her türlü Doğu Asya fırın ürünlerini satan Ho’s Bakery’yi de ziyaret edebilirsiniz. Rengarenk geleneksel mallarla ve parlak oyuncaklarla süslü birçok mağazaya göz gezdirerek zaman geçirebilir ya da kendi evinizde bir Asya yemeği hazırlamak için yerel bir süpermarketi ziyaret edebilirsiniz.

Chill Factore

Maceraperestler ve heyecan arayanlar için Chill Factore’u ziyaret etmek şarttır. Chill Factore, İngiltere’nin en uzun, kapalı ve gerçek kar şelalesine ev sahipliği yapıyor.

Burada kayak, snowboard ve buz kızağı yapılabilecek muhteşem bir kar parkı bulunuyor, bu park her yaş grubuna uygundur.

Merkez, kar sporlarına yeni başlayanlar için ücretsiz dersler de sunuyor ve aynı zamanda tırmanma, hava tahtaları ve Snowscoot (buz üzerinde bir BMX deneyimi) gibi başka aktiviteleri de barındırıyor.

Manchester Heaton Parkı

Heaton Park, Avrupa’nın en büyük halka açık yeşil alanıdır, park tam 600 dönümlük bir alana yayılmıştır. Heaton Park piknik yaparak, güneşin tadını çıkarırken doğayı keşfetmek için harika bir yerdir. Parkta ayrıca birçok turistik merkez de bulunuyor.

Hazlitt Wood’da gizlenmiş tablo güzelliğindeki Hazlitt Wood Pond’a mutlaka uğrayın. 20. yüzyılın başlarından kalma tarihi bir tramvaya sahip Heaton Park Tramvayı’na da binmelisiniz.

Orta Çağ’dan beri bu sitede bulunan görkemli bir ev olan Heaton Hall’u ziyaret edebilir, aynalı duvarlara ve kubbeli bir tavana sahip olan bu evin restore edilmiş dönem odalarını keşfederek bol bol fotoğraf çekebilirsiniz.

John Rylands Kütüphanesi

John Rylands Kütüphanesi belki de Manchester’ın ünlü kütüphanelerinin en tanınmış olanıdır. 1900 yılında açılan kütüphane, üniversite binaları arasında popüler olan Gotik tarzda bir mimariye sahiptir. Kütüphanenin sadece mimarisi bile görülmeye değer güzellikte.

Muhteşem tonozlu tavanlara, yumuşak aydınlatmaya ve süslü kemerlere sahip olan John Rylands Kütüphanesi sizi çok etkileyecek bir yer.

John Rylands Kütüphanesi
John Rylands Kütüphanesi

John Rylands Kütüphanesi, aynı zamanda, İngiltere’deki birçok özel koleksiyona sahip en iyi akademik kütüphanelerinden birisidir. Kütüphane; Orta Çağ el yazmalarını, erken dönem basılmış metinleri ve bir dizi saygın şahsın kişisel mektuplarını barındırıyor. Yaşam boyu öğrenenler, öğrenciler, akademisyenler ve mimarlık severler için John Rylands Kütüphanesi, hareketli şehrin kalbinde yer alan huzurlu bir sığınaktır.

Manchester Sanat Galerisi

Manchester Sanat Galerisi, şehir merkezinde 1823’ten beri bu alanda duran bir binada yer almaktadır. Galeri, yerel ve uluslararası çalışmaların yüzyıllara uzanan geniş bir koleksiyonunu sunuyor. Burada Gainsborough, Turner ve Pissarro gibi sanatçıların resimlerini bulacaksınız.

Manchester Sanat Galerisi
Manchester Sanat Galerisi

Manchester uçak bileti alarak gezebileceğiniz galeride ayrıca seramikten metal işlerine ve ev eşyalarına kadar çeşitli koleksiyonların yanı sıra 1600’den günümüze uzanan kıyafet ve aksesuarlar da sergiliyor. Ziyaretinizden en iyi şekilde yararlanmak için rehberli bir tura çıkın ve ikindi çayı ya da bir dilim kek için galerinin güzel kafesine uğrayın.

Manchester Sanat Galerisi, kentte sanat ve kültür için gidilecek en iyi yerlerden biridir.

Manchester Katedrali

Manchester Katedrali, şehrin 1421’den beri ayakta duran ve turistlerin bol bol fotoğrafını çektiği benzersiz Gotik tarzda bir dış cepheye sahip simgesidir.

Manchester Katedrali
Manchester Katedrali

Manchester Katedrali, mükemmel korunmuş birçok eseri saklıyor. Manchester uçak bileti alarak gezebileceğiniz katedralin tarihi hakkında daha fazla bilgi edinmek ve asma köprüsü dahil olmak üzere bazı özel eşyaları görmek için ziyaretçi merkezide bir mola verebilirsiniz.

Asma köprü 15. yüzyıldan kalmadır ve başlangıçta kiliseye giriş sağlamak amacıyla kullanılmıştır. Manchester Katedrali, şehrin tarihi hakkında bilgi edinmek ve bazı çarpıcı mimarileri eserleri görmek için harika bir yer.

Manchester Belediye Binası

Manchester’ın siluetinin ikonik bir unsuru olan Manchester Belediye Binası, şehrin en güzel mimariye sahip tarihi binasıdır. Büyüleyici Gotik tarzda bir mimariye sahip olan ve 1877’de yapılan bina, muhteşem güzelliğiyle Albert Meydanı’nda yer alıyor.

Manchester Belediye Binası
Manchester Belediye Binası

Binanın saat kulesi 85 metre yüksekliktedir ve Manchester’ın önemli bir simgesidir. Altınla süslenmiş uzun kemerli tavanlar ve güzel sarmal merdivenler ile süslü muhteşem iç mekanı keşfetmek için bir tura katılabilirsiniz.

Burada gezebileceğiniz, Manchester şehri için önemli insanları kutlayan bir dizi heykele ve büste ev sahipliği yapan heykel salonu da oldukça etkileyicidir. Manchester Şehir Binası; The Iron Lady, Sherlock Holmes ve Victor Frankenstein dahil olmak üzere birçok büyük bütçeli filmde kullanılmıştır.

Manchester Bilim ve Endüstri Müzesi

Manchester şehri, varlığı boyunca bilim ve teknoloji alanlarında önemli bir rol oynamıştır. Bilim ve Sanayi Müzesi bu katkıyı ulaşım, enerji ve bilgisayar gibi alanlarda sergiler. Manchester’da yapılan 1830’dan kalma bir tren yolculuğunu ve son 300 yıl boyunca kullanılan orijinal makinelerin gösterileri ile gelişen taşımacılık sektöründeki rolünü burada göreceksiniz.

Manchester uçak bileti ile doyasıya gezeceğiniz müze; bilimsel deneyler, sanal gerçeklik kabinleri ve oyunlar da dahil olmak üzere çocuklar ve yetişkinler için uygun çeşitli aktivitelerle özellikle aileler için idealdir. Müze, şehir ve endüstri hakkında eğlenceli ve eğitici bir yol sunuyor. Bilim ve Endüstri Müzesi bugün Manchester’ın mirasının önemli bir parçası olmaya devam ediyor.

Royal Exchange

Royal Exchange, bünyesinde bir tiyatro ve alışveriş merkezi bulunan, şehrin en popüler eğlence komplekslerinden birisidir. Bina 1921’de tamamlandı ve 2. Dünya Savaşı’nda hasar almaktan kurtuldu. Royal Exchange, çok güzel bir mimariye sahiptir, ancak kentin en iyilerinden biri olarak kabul edilen en önemli yeri tiyatrosudur. Tiyatro, her yıl çeşitli türlerde yüzlerce oyun sergiler, bu nedenle burada her zevke uygun bir şey olduğundan emin olabilirsiniz.

Kompleks içerisinde, bir gösteriden önce veya sonra ziyaret etmek için bir dizi harika kafe ve restoran bulunmaktadır. Royal Exchange’e yapılacak bir gezi, tarihi bir ortamda modern kültürü deneyimlemek için ideal bir yoldur.

Manchester Whitworth Sanat Galerisi

Whitworth Sanat Galerisi, muhteşem sanat eserlerini barındıran göz alıcı bir yapıdır. Tarihi bina yakın zamanda galeri alanını genişletmek ve davetkar bir dış mekan sağlamak için yenilenmiştir. Galeride Van Gogh, Picasso, Turner, Bacon, Hockney ve Lowry gibi efsanevi sanatçıların eserlerini görmek, sanatseverler için bir zorunluluktur.

Whitworth Sanat Galerisi
Manchester Whitworth Sanat Galerisi

Ayrıca galeri her hafta ilgi çekici konularla ilgili haftalık müzakereler ve ziyaretçilere sanatla ilgili daha fazla bilgi vermeyi amaçlayan atölyeler ve turlar da dahil olmak üzere düzenli etkinliklere ev sahipliği yapıyor.

Ziyaretinizi galeride bulunan eşsiz restoranda hafif bir öğünle ya da hafta sonları tam bir pazar rostosuyla bitirebilirsiniz. Buradaki tavandan tabana pencerelere sahip kafe, Whitworth Park ve galerinin sanat bahçesinin muhteşem manzaralarını size sunacak.

Gizli Mücevher

Manchester gizli mücevheri (Hidden Gem), 1794’de şehrin sessiz bir sokağında inşa edilmiş olan Manchester’ın en eski Katolik kilisesidir. Kilisenin dışı mütevazidir ama görkemli iç mekan ziyaretçileri büyüleyen bir güzelliğe sahip.

Kilise göz alıcı mimarinin yanı sıra bir dizi güzel mermer heykele de sahip. Katolikliği kutlamak için 1995’de komisyon tarafından gerçekleştirilen resimleri burada görebilirsiniz. Bu resimler, bir dönüm noktasını simgeliyor ve Manchester’ın gizli mücevheri, güzelliğiyle şehirde gezebileceğiniz tarihi yapılardan birisi olarak öne çıkıyor.

Manchester Uçak Bileti Alarak Victoria Hamamlarını Görün

1906’da açılan Victoria Hamamları, tasarımcıların belirttiği gibi “Su Sarayı” olmak için yaratılmıştır. Zengin tasarımından dolayı bu görkemli hamamların inşa maliyeti iki katına çıkmıştır. Mekan, muhteşem bir atmosferde kapalı yüzme havuzlarını da kullanabileceğiniz eşsiz bir yer.

Victoria Hamamları
Victoria Hamamları

Havuzların kapandığı kış aylarında, voleyboldan bowlinge kadar çeşitli sporları da burada yapabilirsiniz.

Aerobilet uçak bileti sayfasından kolayca Manchester uçak bileti alabilir ve bu ilginç şehri keyifle gezebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın