Aerobilet uçak bileti ile Güney Amerika macerasına çıkın

0
426
Aerobilet uçak bileti ile Güney Amerika macerasına çıkın
Aerobilet uçak bileti ile Güney Amerika macerasına çıkın

Unutulmaz bir yolculuk yapacağınız Güney Amerika, binlerce yıllık kültürüyle sizi büyüleyecek bir kıta. Maya ve Aztek tapınaklarından, Amazon yağmur ormanlarına; muhteşem plajlardan otantik köylere kadar Güney Amerika’da keşfedilecek çok fazla etkileyici şey var.

Buenos Aires’de tango yapabilir, Amazon Nehri’nde bir tura çıkabilir, dünyaca ünlü Iguazu Şelaleleri’ni ve Nazca çizgilerini görebilir ve Güney Amerika’da harika zamanlar geçirebilirsiniz. Burada gezeceğiniz her ülke ve şehir sizi benzersiz kültürleri, yerel mutfak zenginlikleri ve hareketli atmosferleriyle çok etkileyecek.

Aerobilet uçak bileti sayfasından kolayca uçak bileti alabilir ve macera dolu bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Aerobilet Uçak Biletleri ile Güney Amerika’yı Keşfedin

Tango Şehri Buenos Aires (Arjantin)

İberyalı denizci Pedro de Mendoza, bugün San Telmo bölgesi olan sokakları ilk kez keşfettiğinde Arjantin’in başkenti Buenos Aires, Rio del Plata’nın kıyısında yükseldi. Buenos Aires’in muhteşem İspanyol mimarisi, barok kiliseleri, sanatçıların ve bohemlerin uğradığı Paris kafelerini andıran eşsiz kafeleri ile bu şehir, ülkenin kalbi ve en çok turist çeken şehridir.

Tango Şehri Buenos Aires
Tango Şehri Buenos Aires

Buenos Aires uçak bileti alarak tadını çıkaracağınız birbirinden güzel muhteşem plajları, La Boca’nın gösterişli galerileri ve butikleri, Palermo dans gösterileri, mükemmel gaucho et yemekleri ve yol kenarındaki ızgara tezgahları bu gezinizde size keyifli zamanlar geçirtecektir.

Geceleri Tango ve Latin caz gösterileri sunan sabaha kadar açık barlar ve gösteri merkezleriyle Buenos Aires aynı zamanda Arjantin’in eğlence merkezi konumunda. Burası 24 saat yaşayan çok canlı ve hareketli bir şehir.

Iguazu Şelaleleri (Arjantin)

Arjantin uçak bileti alarak yakından göreceğiniz dünyadaki en büyük şelale sistemi olan Iguazu Şelaleleri, Arjantin’deki Misiones eyaletinde bulunuyor. Şelaleler çoğunlukla Brezilya üzerinden akan Iguazu Nehri’ni üst ve alt bölümlerine ayırır, şelalelerin pek çoğu Arjantin’in sınırları içerisinde yer alıyor.

Iguazu Şelaleleri manzarasını izlemek için her yıl milyonlarca insan buraya akın ediyor. 197 ile 269 metre arasında değişen ve 4 km alana yayılmış 275 şelaleyi içeren Iguazu Şelaleleri, Arjantin gezinizin en önemli duraklarından birini oluşturacak.

Şelaleye giden ziyaretçiler, UNESCO Dünya Mirası Sit Alanı Iguazu Ulusal Parkı’ndan geçerek buraya ulaşıyorlar. Ziyaretçiler şelaleleri yakında görebilecekleri yürüyüş yolları ile veya tekne yoluyla bu ihtişamlı manzarayı izleyebilirler. Dünyanın en ünlü ve görkemli şelalelerinden olan Iguazu Şelalelerini Aerobilet sitesinden uçak bileti alarak yakından görebilirsiniz.

Sao Paulo Plajları (Brezilya)

Brezilya’nın Sao Paulo şehri de Brezilya genelindeki gibi etkileyici plajlara sahip. Sao Paulo eyaleti; plajlarda yüzmek, sörf yapmak ve güneşlenmek için keşfe çıkacağınız yaklaşık 650 kilometrelik tropik bir Atlantik kıyı şeridine sahip.

Sao Paulo’ya sadece 80 kilometre uzaklıkta bulunan Santos liman kenti, Güney Amerika’daki en güzel manzaralardan bazılarını size sunacak. Burada göreceğiniz dünyanın en uzun peyzajlı okyanus kenarı bahçesi, 6 kilometre uzunluğundaki büyüleyici plaja paralel olarak uzanıyor.

Sao Paulo Plajları
Sao Paulo Plajları

Sao Paulo uçak bileti alarak tadını çıkaracağınız bu sahildeki kalabalık genellikle yerel halktan oluyor, ayrıca yüksek katlı binaların ve otellerin manzaraları Santos’un merkezine, Rio’nun Copacabana’sının benzer bir hava katıyor.

Akvaryum ve Brezilya Kahve Müzesi gibi ilgi çekici yerleri de gezebileceğiniz Santos’un güneyinde Praia Grande Plajı da burada yer alıyor. Bu plajda sahil şeridi boyunca kilometrelerce uzanan gökyüzü daireleri nedeniyle ucuz konaklama bulmak da her zaman kolay.

Santos’un doğusunda ise yirminin üzerinde muhteşem kumsalın bulunduğu bir sahil kenti olan Guaruja bulunur. Keyifle gezeceğiniz bu sahil kentinin merkezi, büyük kentlerden hafta sonu tatili için buraya gelen yerli ve yabancı turistler dolu. Guaruja’da bulunan iki geniş ve ferah plaj olan popüler Pitangueiras ve Asturias denizin tadını doyasıya çıkarabileceğiniz yerler. Gençlerin akın ettiği Pernambuco olarak bilinen plaj ise şehrin daha seçkin olan kuzey sahilinde sizi bekliyor.

Sao Paulo gezinizde mutlaka uğramanız gereken Maresias ise okyanusun güçlü melteminin adını taşıyan çarpıcı bir tatil kasabası. Bu esinti aynı zamanda büyük dalgalar anlamına da geliyor, yani kasaba hem rüzgar sörfçüleri hem de sörfçüler için mükemmel bir yer. Okyanusta harika bir gün geçirdikten sonra Maresias’ın pek çok saray benzeri gece kulübünde birinde dans ederek sabaha kadar eğlenebilirsiniz.

Machu Picchu (Peru)

Urubamba Nehri’nin 300 metre yukarısındaki bir sırtın tepesinde yer alan Machu Picchu’nun görkemli İnka kenti, dünyanın en etkileyici antik kentlerinden birisidir. Kalıntılar kadar etkileyici olan dik, yemyeşil ve genellikle bulutlarla örtülü dağların muhteşem manzaraları burada sizi bekliyor.

Machu Picchu’ya, ormanlarla kaplı dağlara ve dağların altında akan nehre bakarken İnkaların buraya neden bir kent inşa ettiklerini hemen anlayacaksınız.

Machu Picchu
Machu Picchu

Peru uçak bileti ile yakından görebileceğiniz Machu Picchu, 1911 yılında keşfedildi ve 1500’lerde İspanyol askerleri tarafından belgelenerek “İnkaların Kayıp Şehri” olarak tanındı. İnka yürüyüş yollarını kullanarak veya trenle Machu Picchu’yu kolayca ziyaret edebilirsiniz. Her iki durumda da bölgenin muhteşem manzaralarını göreceksiniz. Ayrıca bir otobüs de Machu Picchu’nun altındaki kasaba Aguas Calientes’ten 20 dakikalık bir yolculukla Machu Picchu’ya gidiyor.

Bölgeyi ziyaret etmek için en uygun zamanlar kalabalıkların az olduğu sabah veya akşam üzeri saatleridir. Yüksek turizm sezonu olan haziran ayından ağustos sonuna kadar Machu Picchu’nun çok kalabalık olduğunu unutmayın.

Sao Paulo Katedrali (Brezilya)

Bu Neo-Gotik katedral, muazzam kuleleriyle hemen dikkatinizi çekecektir. Katedral, Sao Paulo merkezinde, Praça da Se’nın ana meydanına yakın bir konumda bulunuyor. Gezeceğiniz iç mekan 8000 kişiye kadar hizmet verebiliyor, bu sayı Sao Paulo Katedrali’nin şehirdeki en büyük kilise olduğu anlamına geliyor.

Sao Paulo uçak bileti alarak ziyaret edeceğiniz katedral, büyüklüğünün yanında güzel bir mermer iç mekana ve renkli vitray pencerelere sahip olduğu için de burada harika fotoğraflar çekebilirsiniz. Turistler bu ünlü katedrali çok güzel ve etkileyici buldukları için burası her zaman çok kalabalık.

Nazca Çizgileri (Peru)

Gizemli Nazca çizgileri, sizi büyüleyecek ve farklı duygulara sürükleyecek sıra dışı bir manzaraya sahip. Çöl bölgesindeki bu devasa görüntüler, 1920’lerde alan üzerinde uçan uçaklar tarafından görülüp fark edilse de farklı desenler ve görüntüler oluşturdukları çok daha sonra keşfedildi.

Nazca ve Paracas yakınında yer seviyesinden görülebilen yamaç çizimleri de vardır ama düz çöl yüzeyindeki devasa çizimler o kadar geniştir ki tamamını görmeniz için uçaktan bakmanız gerekir.

Nazca Çizgileri
Nazca Çizgileri

Havadan göreceğiniz bu inanılmaz manzarada 70 farklı bitki ve hayvan çiziminin yanı sıra yüzlerce farklı çizgi ve diğer geometrik şekil yer alıyor. Bu şekillerin bazıları 10 kilometre boyunca uzanıyor ve yüzlerce kilometrekareye yayılıyor. Çizgiler arasında en dikkat çekenler ise 180 metre uzunluğunda bir kertenkele, 130 metrelik kanat açıklığına sahip bir condor, bir maymun, sinek kuşu, katil balina ve örümceği içeren çizgilerdir.

Peru uçak bileti alarak göreceğiniz bu büyüleyici çizgileri tam olarak kimin oluşturduğu veya nasıl ve neden yapıldığı hala tam olarak bilinmemekle birlikte, bu çizgilerin Paracas ve Nazca kültürlerinin bir ürünü olduğu ve M.Ö. 900 ile M.S. 600 yılları arasında yapıldığı düşünülüyor. Çizgilerin neden yapıldığı ise hala tartışılmaya devam ediyor. İleri sürülen teoriler arasında çizgilerin tarım için bir tür astronomik takvim olduğu, uzay gemileri için bir iniş pisti olduğu, koşu parkuru olduğu, tören alanları için yürüyüş yolu olduğu veya su kültünün bir parçası olduğu gibi teoriler bulunuyor.

Çizgiler, taşların karanlık yüzey katmanının çıkarılması ve bunların çizgilerin yanlarına yığılmasıyla oluşturulmuştur, bu durum karanlık taşlar ile aşağıda açıkta kalan daha açık renkli toprak arasında bir kontrast yaratıyor.

Bu eşsiz manzarayı görmek için yapılacak uçuşlar için kolayca rezervasyon yapabilir ve Nazca Çizgileri’nin inanılmaz manzaralarını yakından görebilirsiniz. Ülkede görülmeye değer sayısız tapınak olsa da Cusco gezinizde kesinlikle Coricancha Tapınağı’nı görmelisiniz. Bu eşsiz tapınak Peru’nun en güzel tapınaklarından biri ve turistler buraya muhteşem fotoğraflar çekmek için gelir.

Coricancha Tapınağı, İnkalar tarafından Güneş Tanrısı İnti için yapılmıştır. İnkalar kendi imparatorlarını güneşin oğlu olarak görüyorlardı ve ülke genelinde pek çok güneş tapınağı inşa ettiler. Gezeceğiniz bu etkileyici yapının duvarları ve zemini İspanyollar buraya gelmeden önce altın kaplıydı. İspanyolların şehre gelmesinden sonra tapınak bir kiliseye çevrilmiş ve altın levhalar gemilerle İspanya’ya taşınmıştır.

Coricancha Tapınağı’nda Güneş Tanrısı İnti’ye çiçekler ve yemekler sunuluyor, ayrıca hayvanlar ateşe atılarak sunumlar yapılıyordu. Kıtlık, hastalık veya deprem gibi felaket dönemlerinde İnkalar çocukları ve gençleri de ateşe atıp Güneş Tanrısı İnti’ye sunuyorlardı. Tapınak günümüzde bir müze olarak kullanılıyor. Coricancha’nın İnka bölgesi kalıntılarına dayanan Santo Domingo Kilisesi de Cusco’da görebileceğiniz etkileyici tarihi yapılardan birisi.

La Portada Kaya Kemerleri (Şili)

La Portada, Şili’nin korunan bir bölgesinde yer alan 15 doğal anıttan en ünlü olanıdır. Doğal kaya kemerleri, Şili kıyılarından 11 mil uzaktan bile görülebilecek kadar büyük. Size görsel bir şölen sunacak olan kemerler siyah andezit taş, tortul kaya, sarı kum taşı ve geriye kalan fosil kabuklarından oluşuyor.

Şili uçak bileti alarak yakından göreceğiniz, deniz erozyonu ile oluşan bu doğal anıt, Şili’de mutlaka görülmesi gereken benzersiz bir yerdir. Burada aynı zamanda Şili’nin faunasının çoğunu da göreceksiniz. Anıt aynı zamanda gri martılar, kelp martıları, pelikanlar ve Guanay karabatakları gibi kuşlara yönelik bir gözlem alanı olarak da kullanılıyor. Bu gezinizde dünyada başka hiçbir yere göremeyeceğiniz doğal kaya kemerlerini yakından görebilirsiniz.

Amazon Ormanları (Brezilya)

Brezilya’da Amazon Ormanları’nın bulunduğu bölgede bulunan bir eyalet, adını bu ormanlardan almıştır ve eyalete Amazonas adı verilmiştir. Burası dünyanın çeşitli yerlerinden turistlerin keşfetmek için geldiği ve böylece ekolojik turizmin gerçekleştirildiği bir bölge. Amazon Ormanları’nın en önemli özelliği ise yeryüzündeki yağmur ormanlarının yarısından fazlasını oluşturması.

Amazon Ormanları
Amazon Ormanları

Brezilya uçak bileti alarak keşfe çıkacağınız yağmur ormanlarının barındırdığı canlılık ve çeşitlilikle harika bir ekolojik cennete dönüştürdüğü Amazonas, 5,5 milyon kilometrekarelik bir alan kaplıyor. Bu alanın %60’ı Brezilya’da bulunuyor. Burada 40.000 çeşit ağacın yanı sıra 2000 çeşit kuş ve 128 binden fazla çeşit omurgasız hayvan yaşamını sürdürüyor. Öyle ki bu sayılar Amazon Ormanları’nı yeryüzünde en fazla türün barındığı orman haline getiriyor.

Amazon Ormanları’nın oluşmasında sadece iklimin değil, Amazon Nehri’nin de payı çok büyük. Zira bu canlılığı Amazon Nehri besliyor.

Rio Karnavalı (Brezilya)

Brezilya uçak bileti almadan önce dünyaca ünlü Rio Karnavalı’nın tarihlerini de mutlaka göz önüne almalısınız.

Rio Karnavalı
Rio Karnavalı

Genellikle şubatta düzenlenen ve dört gün süren bu karnaval için dünyanın her yerinden binlerce turist Brezilya’nın Rio de Janeiro kentine geliyor. Siz de en iyi uçak bileti fiyatlarıyla harikalar şehrine seyahat edebilir ve bu eğlencelerin tadını çıkarabilirsiniz.

Aerobilet Uçak Bileti ile Güney Amerika Lezzetleri Keşfedin

Güney Amerika gezinizde sizi birbirinden güzel lezzetler bekliyor. Hem yerli halkların hem de pek çok Avrupa ülkesinin mutfağı, birçok etli ve ağır yemeklerin bulunduğu Güney Amerika mutfağını etkilemiştir. Çok çeşitli ızgara etlerin yanı sıra bu gezinizde hem popüler yerel yiyecekler hem de gnocchi ve empanadalar gibi yöresel harika atıştırmalıklar bulacaksınız.

Esasen bir Güney Amerika barbeküsü olan Asado, ilk denemeniz gereken lezzet. Asado, kömürler üzerinde pişen sığır eti ızgarasına verilen isim. Asado yapmak ülkede sosyal bir etkinliktir ve bu etler genellikle kırmızı şarap eşliğinde yenir.

Aerobilet Uçak Bileti ile Güney Amerika Lezzetleri Keşfedin
Aerobilet Uçak Bileti ile Güney Amerika Lezzetleri Keşfedin

Pek çok Güney Amerika ülkesinde en popüler fast food yemeği olan Choripan, kabuklu bir ekmek rulosunda servis edilen ızgara bir Chorizo sosisidir ve genellikle maydanoz, sarımsak, kırmızı biber gevreği ve kekik ile yapılan Chimichurri sos ile yenir. Empanadas da size muhteşem bir lezzet sunacak yöresel yemeklerden. Bu küçük turtalar, çeşitli dolgular ile hazırlanıyor. Empanadas, Latin Amerika ve İspanya’da da çok seviliyor. Empanadasları partilerde bir atıştırmalık olarak veya bir restoranda başlangıç ​​olarak tadabilirsiniz.

Güney Amerika’da Rus salatasının çok sevilmesi siz şaşırtabilir. Bu Rus yemeği, Doğu Avrupa göçmenleri sayesinde kıtaları aştı ve şimdi birçok ülkede servis ediliyor. Pek çok ülkede Rus salatası sadece patates, havuç, bezelye ve mayonez kullanılarak, tarifi basit ama lezzetli tutularak özel olarak hazırlanıyor.

Aerobilet ayrıcalıklarıyla en iyi fiyatlarla uçak biletlerinizi alarak kendine özgü kültürü ve büyüleyici doğasıyla tanınan Güney Amerika’da unutulmaz bir macera yaşayın.

Bir Cevap Yazın