Aruba Uçak Bileti Alarak Tropik Güzelliklerin Tadını Çıkarın

0
1196
Aruba Uçak Bileti Alarak Tropik Güzelliklerin Tadını Çıkarın
Aruba Uçak Bileti Alarak Tropik Güzelliklerin Tadını Çıkarın

Aruba uçak bileti alarak gezeceğiniz, Venezuela’nın kuzeyinde yer alan Aruba Adası; çarpıcı sarı plajları, rüzgarla şekillenmiş çöl manzaraları ve Karayipler’deki en iyi dalış alanlarıyla ünlüdür. Aruba, sürekli olarak iyi havaya sahip harika bir tatil adası.

Karayipler’in uzak güneyindeki konumu Aruba’yı birçok kasırganın erişemeyeceği bir yere koyuyor, böylece güneş arayan turistler adanın açık hava etkinliklerinin ve su sporlarının keyfini her zaman çıkarabiliyorlar.

Maceralar bu engebeli adada boldur. Tatil şeridinin uzağında bulunan dev kum tepelerinden aşağıya doğru kayabilir, uçurtma sörfünün tadını çıkarabilir, doğa yürüyüşleriyle eşsiz kaya oluşumlarını keşfedebilir, doğal havuzlarda yüzebilir, wahoo ve ton balığı tutabilir veya adanın kayalık kaktüslerle örtülmüş arazisini at veya cip safarileriyle keşfedebilirsiniz.

Aerobilet ayrıcalıklarıyla en iyi fiyatlarla alacağınız Aruba uçak bileti ile tadını çıkaracağınız adanın etrafına dağılmış çok etkileyici plajlar vardır. Kuzey sahili sakin suları ve ışıltılı kumları ile yüzücülere cazip gelirken, kaba ve dalgalı doğu sahili çarpıcı manzaralarıyla tehlike seven sörfçülere hitap ediyor.

Aruba’ya Ne Zaman Gidilir?

Aruba’yı ziyaret etmek için en iyi zamanlar, nisan ayından ağustos ayına kadar olan dönemdir. Bu dönemde aynı zamanda adada fiyatlar da yükseliyor. Aruba, kasırga kuşağının dışında olduğundan tropikal fırtına tehdidi çok azdır.

Ocak-mart ayları arası da hoş bir havaya sahip olan Aruba’da, bu aylarda da fiyatlar yüksek. Sonbaharın başlangıcında adaya seyahat ederseniz iyi konaklama fiyatları bulabilirsiniz.

Aruba’da Ne Yenir?

Aruba uçak bileti alarak keşfe çıkacağınız adanın restoranlarının hem kalitesi hem de manzaraları ünlüdür. Aruba’nın restoranlarının mükemmelliği büyük oranda rekabetten kaynaklanıyor. Palm Beach çevresinde Karayip, Fransız, Arjantin, Japon, İtalyan, Meksika ve hatta Hint mutfağı sunan pek çok restoran bulacaksınız. Hollanda mutfağından akşam yemekleri tatmak için ise güneye Oranjestad’a gitmelisiniz.
Aruba'da Ne Yenir?
Aruba’da Ne Yenir?
Lüks bir deneyim arıyorsanız, Fred Restaurant ve 2 Fools and Bull gibi mekanlarda uluslararası menülerin tadını çıkarabilirsiniz.
Taze deniz ürünleri ve lezzetli etlerle dolu bamya yemeği Giambo, zengin karamelli muhallebi, tava batisi, mısır ekmeği krepi, doldurulmuş peynir gibi yerel lezzetleri denemeden adadan ayrılmayın. 

Aruba’da Gezilecek Yerler

Oranjestad

Aruba’nın şirin başkenti Oranjestad, büyüleyici bir yolcu gemisi limanıdır. Bu başkentte parlak renkli Hollanda sömürge binaları arasında dolaşabilir, hediyelik eşya dükkanlarına ve müzelere göz atabilirsiniz.

Aruba uçak bileti alarak gezeceğiniz Oranjestad büyüleyici bir şehirdir ve bu küçük adanın başkentinde İspanyol ve Karayip tarzı pastel renkli binalar ile süslü düzenli sokaklarında keyifle gezebilirsiniz.

Sahildeki bakımlı Wilhelmina Parkı, özellikle bitkilerin çoğunun çiçek açtığı haziran, eylül ve ekim aylarında şehrin en ilgi çekici yerlerinden birisi. Bir deniz feneri ve korsan mola noktası olarak inşa edilen III. Willem Limanı ve adanın tüm tarihi eserlerini görebileceğiniz Aruba Tarihi Müzesi de gezebileceğiniz diğer yerler arasında yer alıyor.

Oranjestad
Oranjestad

Ulusal Arkeoloji Müzesi, Aruba Aloe Fabrikası, Access Sanat Galerisi, Kelebek Çiftliği, liman pazarı ve dünya para birimlerinin M.Ö. 221 yılına kadar uzanan koleksiyonları ile ünlü Nümismatik Müzesi bu güzel şehirde gezebileceğiniz kültürel yerler.

Oranjestad, sadece dolaşmak ve rahat atmosferi içinize çekmek için bile çok eğlenceli bir yerdir. Oranjestad, ocak ayı sonlarında ve şubat ayının başlarında karnaval danslarıyla, geçit törenleriyle ve eğlenceli yarışmalarla tam bir parti şehrine de dönüşüyor.

Aruba Plajları

Aruba’da eşsiz plajlardan oluşan bir menü sizi bekliyor. Aruba kuzeybatı sahili, Druif Plajı ve Kartal Plajı, kesintisiz beyaz kum ve berrak yeşim suların 11 kilometrelik bir alanını size sunuyor.

Kaliforniya Deniz Feneri’nin yakınında bulunan Malmok Plajı ve tenha Arashi Plajı da yüzme ve şnorkelle dalışlar için mükemmeldir.

Aruba Plajları
Aruba Plajları

Rüzgarlı doğu kıyısında ise Bachelor Plajı, Boca Grandi, Boca Prins, Dos Play, Kara Taş Plajı ve Boca Andicuri gibi büyüleyici plajlar bulunuyor. Bu plajlar daha güçlü akıntılara ve büyük dalgalara sahip. Buralarda yüzmek tavsiye edilmese de plajlar profesyonel rüzgar sörfçüleri ve uçurtma sörfçüleri için ideal bir ortam sunuyor.

Aruba’nın güneydoğusundaki plajlar ise diğer plajlara göre daha tenhadır. Yerel halkın favorisi olan Bebek Plajı, sığ havzası ve sakin suları ile deneyimsiz yüzücüler ve çocuklar için mükemmel bir yer olarak öne çıkıyor.

Arıkok Milli Parkı

Açık hava meraklıları kaktüslerle kaplı manzaralar, ilginç mağaralar, kum tepeleri ve eşsiz kaya oluşumlarını görmek için Arıkok Milli Parkı’nı keşfetmeye bayılacaklardır. Hint tabloları gibi süslenmiş büyük kayalar, Ayo olarak bilinen garip kaya oluşumlarını meydana getiriyor.

Aruba uçak bileti alarak Arıkok Milli Parkı’nda harika manzaralar ve fotoğraf fırsatları için eşsiz parkurlarda yürüyebilir ve bu benzersiz kayaların arasında gezebilirsiniz. Dalga erozyonu nedeniyle deniz seviyesinden 7.3 metre yüksekte oluşan 30 metrelik doğal köprü de göreceğiniz doğa harikalarından bir diğeri.

Arıkok Milli Parkı
Arıkok Milli Parkı

Tablo güzelliğindeki sahilde bulunan Bushiribana Harabeleri’nin eski taş duvarları, 19. yüzyıldan kalma bir altın eriticisinin kalıntılarını size sunacak. Yollar engebeli olduğundan burada cip safarilerine katılmanızı öneririz, ancak isterseniz at sırtında da bölgeyi keşif çıkma şansınız var.

Arıkok Milli Parkı aynı zamanda keyifli bir piknik yapmak için de harika bir yer.

Aruba Dalış Alanları

Aruba, her seviyedeki dalgıçlar için mükemmel batık dalış alanlarıyla ünlüdür. Dalışlarda göreceğiniz batık gemiler, römorkörlerden kargo gemilerine ve hatta uçaklara kadar pek çok çeşide sahip.

Arashi ve Malmok arasında kalan Antilia batığı, Karayipler’in en büyük gemi enkazı ve Aruba’nın en popüler dalışlarından birisi. Şnorkelle de dalışlar yaparak bu efsanevi batığın sığ su bölümlerini keşfedebilirsiniz. Diğer popüler enkazlar arasında 250 metrelik eski beton yük gemisi Jane Sea ve petrol tankeri Pedernales bulunuyor.

Aruba Dalış Alanları
Aruba Dalış Alanları

Mercanlar, adanın Leeward kıyı şeridini dantel gibi örmüştür ve bu eşsiz mercanları görebileceğiniz en iyi resif dalış alanlarından bazıları arasında Skalahein Resifi, Plonco Resifi ve şnorkelli dalışlar için mükemmel olan Mas Bango Resifi bulunuyor.

Kuru kalmayı tercih ediyorsanız Atlantis Denizaltısı ile deniz yaşamını, mercan oluşumlarını ve gemi enkazlarını görüntülemek için su altında unutulmaz bir yolculuk da yapabilirsiniz.

Aruba Doğal Havuzu

Aruba’nın ünlü doğal havuzu, kaygan kayaların üzerine düşen dalgalarla oluşmuş bir deliktir. Alan o kadar büyük olmasa da burada yüzebilir ve şnorkelle dalışlar yapabilirsiniz.

Aruba Doğal Havuzu
Aruba Doğal Havuzu

Buradaki zorluk engebeli alandan dolayı buraya ulaşmanın zor olmasıdır, doğal havuza sadece ciplerle ulaşılabiliyor. Yol iyi bir şekilde işaretlenmemiş olmasına rağmen, isterseniz bölgeyi at sırtında da gezebilirsiniz.

Kartal Plajı

Deniz kenarı otelleri ve benzersiz manzaraları ile Kartal Plaj, adanın en iyi kıyı şeritlerinden birisidir. Kolayca ulaşılabilir olmasının yanında Kartal Plaj, Aruba’da deniz ve güneş eşliğinde harika bir gün geçirmek için en iyi yerlerden birisi.

Kartal Plajı
Kartal Plajı

Muhteşem beyaz kum ve masmavi deniz ile plaj, adayı ziyaret eden turistlerin en sevdiği yerler arasında bulunuyor. Ancak plajda bazen şiddetli rüzgarlar olduğu için uçan kumlara ve dalgalara dikkat etmek gerekiyor.

Kaliforniya Deniz Feneri

Aruba Adası’nın kuzey ucunda bulunan Kaliforniya Deniz Feneri, birçok Aruba kartpostalında ve turistik broşürlerde yer alıyor. Deniz feneri sahilde batmış olan SS California gemisi için yapıldı. Çevredeki kum tepeleri, kaktüsler ve hatta bazı otlayan keçilerle engebeli alan, muhteşem bir manzaraya sahip.

Kaliforniya Deniz Feneri
Kaliforniya Deniz Feneri

Deniz feneri halka kapalı olmasına rağmen, burası batı kıyısındaki sakin suların doğudaki kaba dalgalarla karşılaşmasını görmek için gerçekten harika bir yer. Gün batımı deniz fenerini ziyaret etmek ve panoramik ada manzarasının tadını çıkarmak için en güzel zamandır. Deniz fenerinin yakında bulunan pek çok restoranda da bu muhteşem manzaraya karşı harika bir akşam yemeğinin tadını çıkarabilirsiniz.

Alto Vista Şapeli

Küçük Alto Vista Şapeli, Aruba’nın en önemli yerlerinden bir diğeri. Genellikle “Hacılar Kilisesi” olarak adlandırılan Alto Vista, 1750 yılında İspanyol misyoner Domingo Antonio Silvestre tarafından yaptırılmıştır.

Alto Vista Şapeli
Alto Vista Şapeli

Alto Vista, İspanyolca’da “En Yüksek Manzara” anlamına gelir ve adına uygun olarak kilise, Aruba Adası’nın kuzey kıyısında güzel manzaralara sahip bir tepenin üzerinde yer alır.

Palmiye Plajı

Aruba uçak bileti alarak tadını çıkaracağınız Kartal Plajı’nın hemen üstünde bulunan Palmiye Plajı, şehirdeki diğer plajlara göre daha sakin ve turkuaz sularıyla mutlaka uğramanız gereken bir yer. Karayip Denizi’nin tadın çıkarırken bir yandan da plajda bulunan su sporları merkezinde eğlenceye doyabilirsiniz.

Palmiye Plajı
Palmiye Plajı

Turistler buradaki suyun parlak, berrak mavi renginden ve bölgeye göre değişen kıyı şeridinin yumuşak beyaz kumlarından çok etkileniyorlar. Palmiye Plajı aynı zamanda unutulmaz gün batımları seyredeceğiniz ve sahil barlarında dans edebileceğiniz bir yer.

Rancho Daimari Çiftliği

Aruba’nın kuzeydoğu kıyısında yer alan Rancho Daimari Çiftliği; Aruba doğal havuzu, Arikok Ulusal Parkı, Andicuri Plajı ve kum tepeleri gibi yerlere at sırtında turlar düzenliyor. Çiftlik, 17. yüzyılda kurulan eski Hindistan cevizi tarlasının bulunduğu Daimari Plajı’nda harika bir konuma sahip.

Rancho Daimari Çiftliği
Rancho Daimari Çiftliği

Arazi kayalık ve diktir, ancak deneyimsiz biniciler bile eğitimli atlarla Aruba Adası’nın muhteşem manzaraları arasında unutulmaz bir gezi yapabilirler.

Philip Hayvan Bahçesi

Aruba uçak bileti alarak gezeceğiniz, kar amacı gütmeyen Philip Hayvan Bahçesi; yılanlar, kangurular, maymunlar ve vahşi orman kedileri gibi 52’den fazla hayvan türü için bir koruma ve rehabilitasyon merkezidir.

Philip Hayvan Bahçesi
Philip Hayvan Bahçesi

Hayvan sever Philip Merryweather tarafından kurulan bahçe, Philip’in egzotik hayvanlara olan tutkusunu popüler turistik merkeze dönüştürdü. Burada bazı canlılara dokunabilir ve onları besleyebilirsiniz.

De Palm Adası

Beş dakikalık bir feribot yolculuğu ile ulaşacağınız De Palm Adası, aktivitelerle dolu küçük bir kum alandır. Karada yapılan etkinlikler arasında plaj voleybolu, basketbol, salsa dersleri ve kart oyunları yer alıyor. Ayrıca küçük çocuklu aileler için tasarlanmış sarmal su kaydırakları ve su sıçrama havuzları ile süslü küçük su parkı da bu güzel etkinlik adasında tadını çıkarabileceğiniz yerlerden.

Sea Trek su altı kask yürüyüşünü gibi ilginç deneyimler de sunan De Palm Adası, aynı zamanda masaj salonları ve spa merkezleriyle ünlü.

Aruba Uçak Bileti Alarak Devekuşu Çiftliğini Gezin

Adanın doğu kıyısındaki Aruba Devekuşu Çiftliği’nde, bir gün boyunca sevimli devekuşlarıyla harika zaman geçirebilirsiniz. Özellikle çocuklu ailelerin ziyaret ettiği devekuşu çiftliğinin tur rehberleri sizi çiftlikte yaşayan devekuşlarının hayatta kalma içgüdüsü ve tavırları konusunda eğitecek.

Aruba Uçak Bileti Alarak Devekuşu Çiftliğini Gezin
Aruba Uçak Bileti Alarak Devekuşu Çiftliğini Gezin

Özellikle çocuklar bu büyük kuşları beslemekten çok hoşlanıyorlar. Çocuklarla seyahat edenler için unutulmaz bir deneyim olacak bu gezide çiftlik fotoğrafçısı tarafından çekilen profesyonel fotoğraflarınızı da ücretsiz olarak alabilirsiniz.

Aerobilet uçak bileti sayfasından kolayca Aruba uçak bileti alabilir ve bu tropik cennetin güzelliklerinin tadını çıkarabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın