Kansas City Uçak Bileti Alarak Orta Amerika’ya Yolculuk

0
293
Kansas City Uçak Bileti Alarak Orta Amerika'ya Yolculuk
Kansas City Uçak Bileti Alarak Orta Amerika'ya Yolculuk

Kansas City uçak bileti ile keşfe çıkabileceğiniz bu güzel Amerika şehri size benzersiz müzeler, tasarımlı bahçeler, kaliteli restoranlar, ücretsiz atraksiyonlar ve gece hayatı seçenekleri sunuyor. Amerika Birleşik Devletleri’nin en güzel şehirlerinden biri olan Kansas City’de yapılacak en iyi şeyler arasında ise Nelson-Atkins Sanat Müzesi gezileri, doğayla baş başa kalacağınız geziler ve harika barbekü yemeklerini keşfetmek sayılabilir.

Güneşli bir sabah vakti ailenizle birlikte Amerika Orta Batı’nın en iyi alışveriş noktalarından biri olan Kansas çiftçi pazarında dolaşarak çok çeşitli yerel ürünler ve hediyeler keşfedebilir, alışverişten sonra Kauffman Anı Bahçesi gibi büyüleyici alanların tadını çıkarabilirsiniz.

Aerobilet ayrıcalıklarıyla en iyi fiyatlarla alacağınız Kansas City uçak bileti alabilir ve bu eğlenceli şehri keyifle gezebilirsiniz.

Kansas City’de Gezilecek Yerler

Kansas Union İstasyonu

Union İstasyonu, 1914 yılında inşa edildi ve binlerce yolcu ağırladı. 10.000 kişiye kadar kapasiteli bir bekleme odası içeren istasyon 1980’lerde kapandı, büyük yenileme çalışmaları yapıldı ve 1999’da mağazalar, restoranlar ve diğer olanaklarla yeniden açıldı.

Kansas Union İstasyonu
Kansas Union İstasyonu

İstasyon binasının kendisi de oldukça etkileyici ve kentin başlıca turistik merkezlerinden biri. Ayrıca Bilim Şehri, Regnier Extreme Ekran Tiyatrosu, Arvin Gottlieb Planetaryumu ve Şehir Sahne Tiyatrosu gibi pek çok turistik mekanı da bu istasyonda bulacaksınız.

Harley-Davidson Fabrika Turu

Kansas City uçak bileti alarak ziyaret edeceğiniz Harley-Davidson fabrikası, 1998 yılında Kansas City’de açıldı ve dünyaca ünlü ilk Harley-Davidson motosikletlerini üretti. Kansas gezinizde bir fabrika gezisine katılabilir ve kaynaktan montaja kadar bir Harley-Davidson motosikletinin yapılışını izleyebilirsiniz. Turlar aynı zamanda sizi Harley-Davidson şirketinin tarihine bir yolculuğa çıkarıyor ve markanın ünlü modellerine yakından bakmanızı sağlıyor.

Kansas City Yemek Turlarının Tadı

Kansas City yemek turları, Kansas City’nin mutfak zenginliklerini keşfetmeniz için en güzel yemek ve kültür noktalarında sizi gezdiriyor. Turlar, şehrin en hareketli semtlerinde bulunan eşsiz yiyecek dükkanlarını, ünlü yerel restoranları ve kaliteli yemek mekanlarını ziyaret ediyor. Bu turlarda sadece yiyecekleri değil aynı zamanda güzel mimariyi, zengin tarihi ve Plain Paris kültürünü keşfetme şansı bulacaksınız.

Kansas City Yemek Turlarının Tadı
Kansas City Yemek Turlarının Tadı

Kansas City yemek turları, iki keyifli yürüyüş turu da sunuyor; Crossroads ve Westport. Yemek turları sizi Kansas City mahallerinin kalbinde lezzetli bir yolculuğa çıkarıyor. Rehberler, şehrin en sevilen yemek mekanlarının yanı sıra tur rotası üzerindeki birçok turizm merkezini de size tanıtacaklar.

Kansas Starlight Tiyatrosu

Starlight Tiyatrosu, 1950’lerden bu yana aktif ve Kansas’ın bir dönüm noktası olarak görülüyor. Bugün bu tiyatro, Amerika Birleşik Devletleri’nde kendi oyunlarını tasarlayan üç tiyatrodan biri. Starlight Tiyatrosu; Tony Bennett, Carol Burnett ve Ginger Rogers gibi dünyaca ünlü yıldızlar tarafından yapılan muhteşem Broadway şovları ve olağanüstü konserler sunuyor.

Otel bünyesindeki zarif bir restoran olan Starlight Applause Club ise Shirley Bush Helzberg çeşmesinin ve bahçesinin muhteşem manzaralarını izleyerek lezzetli yemekleri tatmanızı sağlıyor. Kansas City’de benzersiz bir gece yaşamak istiyorsanız, Starlight Tiyatrosu’nda bir gösteri izlemelisiniz. Tiyatro aynı zamanda her yaştan çocuklar için çeşitli eğlenceli ve eğitici atölyeler, kamplar ve sınıflar içeren aktif bir programa da sahip.

Kansas City Nelson-Atkins Sanat Müzesi

Nelson-Atkins Müzesi, ödüllü Neo Klasik mimarisi ve etkileyici Asya sanatı koleksiyonu ile çok popüler. Müze, Beaux-Arts mimari tarzıyla tanınan Kansas City mimarları Wight and Wight tarafından tasarlandı ve 1933’de açıldı.

Kansas City Nelson-Atkins Sanat Müzesi
Kansas City Nelson-Atkins Sanat Müzesi

Müzenin koleksiyonları arasında Avrupa ve Amerika resimleri, Asya sanatı, Amerikan yerli sanatı, Kansas City heykelleri, ayrıca Caravaggio, Pissarro ve De Kooning gibi harika sanatçıların eserleri yer alıyor. Bu gezinizde müze mağazasının ve otel bünyesindeki restoran Rozelle Court’un keyfini çıkarabilirsiniz. Nelson-Atkins Sanat Müzesi ayrıca yıl boyunca yetişkinler ve çocuklar için çeşitli eğitim programlarına, atölye çalışmalarına ve sanat derslerine de ev sahipliği yapıyor. Bu güzel müze, Kansas City’nin en ilgi çekici yerlerinden biri.

Kauffman Anı Bahçesi

Büyüleyici güzellikteki Kauffman Anı Bahçesi, Kansas City’nin kalbindeki güzel ve huzurlu bir bahçe. Anı bahçesi, şehrin gürültüsünden ve karmaşasından uzaklaşmak isteyen turistler için bir vaha görevi görüyor. Ewing ve Muriel Kauffman’ın anılarını ve tasarımlarını da sergileyen bahçe, yıl boyunca ziyaretçileri ağırlıyor.

Çiftin dünya seyahatlerinden esinlenen bahçe, geniş açık alanlara ve Avrupa parklarına benzer çarpıcı yerleşim bölgelerine sahip. Tom Corbin’in bronz heykelleri, çiçeklerin sardığı taş duvarları ve güzel çeşmeleri birbirine bağlayan tuğla yollarında keyifle gezebilirsiniz.

Kansas City Akvaryumu

Kansas City Akvaryumu, çeşitli okyanus ortamlarında 5.000’den fazla deniz canlısına ev sahipliği yapıyor. Bu merkez, dünya okyanuslarına harika bir giriş niteliğinde. Akvaryumun farklı habitatları arasında devasa yengeçlerle tanışabilir veya denizyıldızlarını elinize alarak fotoğraflar çektirebilirsiniz. Akvaryumda ayrıca etkileşimli dokunmatik yüzey deneyimi de bulunuyor ve muhteşem bir su altı tüneli, su altındaki yaşamın 360 derecelik manzarasını size sunuyor.

Kansas City Akvaryumu
Kansas City Akvaryumu

Akvaryumda gün boyunca eğlenceli ve bilgilendirici konuşmalar, atölye çalışmaları ve eğitim sunumları düzenleniyor. Kansas City Akvaryumu, ayrıca deniz atı yetiştiriciliği ve terk edilmiş deniz hayvanlarının kurtarılması gibi çeşitli koruma programlarına da ev sahipliği yapıyor. Yağmurlu bir günde Kansas City’de çocuklarınızla güzel zaman geçirmek istiyorsanız bu devasa akvaryumu ziyaret edebilirsiniz.

Kansas City Şehir Pazarı

Kansas City şehir pazarı, 1857’de kurulmasından bu yana Midwest’teki en büyük ve en popüler çiftçi pazarları olarak ilgi çekiyor. Yıl boyunca açık olan günlük pazar, harika bir ortamda alışveriş, yemek ve eğlencenin bir karışımını size sunuyor. Pazar tezgahları ülkenin her yerinden getirilen yerel kaynaklı ürünler, özel yiyecekler, otlar, çiçekler ve el yapımı hediyelerle dolu.

Kansas City şehir pazarı, yıl boyunca yoga, yemek eğitimleri ve Busker Festivali dahil olmak üzere çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapıyor.

Kansas City Hayvanat Bahçesi

Kansas City Hayvanat Bahçesi, büyüleyici Swope Parkı içinde yer alıyor ve 202 dönümlük etkileyici bir alanı kapsıyor. Bir hayvanat bahçesinin yanı sıra burada devasa bir akvaryum da var. Afrika ve Avustralya gibi kıtalardan gelen türlerin yer aldığı hayvan alanları birçok prestijli ödül kazandı.

Kansas City Hayvanat Bahçesi
Kansas City Hayvanat Bahçesi

Bu gezinizde Nikita ve Berlin’de yaşayan ayıları ve kutup ayısı bölümünde güzel zaman geçirebilirsiniz. Hayvanat bahçesinde tüm dünyadan 1.300’den fazla farklı hayvan türüne ve kuşa hayran olabilirsiniz. Bahçede ayrıca yetişkinler ve çocuklar için tramvaylar, trenler, tekneler ve bir gökyüzü safarisi gibi eğlenceli ulaşım seçenekleri bulunuyor. Kansas City’de ailecek yapılacak en iyi şeylerden biri, güneşli bir öğleden sonrası Kansas City Hayvanat Bahçesi’ni ziyaret etmektir.

Kansas City Loose Parkı

Çiçek bahçeleri, tenis kortları, bir göl, piknik alanları ve hatta bir su parkı da dahil olmak üzere Loose Parkı’nı oluşturan 75 dönümlük alanda tadını çıkarabileceğiniz pek çok şey var. Park alanı aynı zamanda Amerikan İç Savaşı sırasında stratejik bir konum olarak hizmet verdiği için tarihsel öneme sahip ve gezinizde antik toplar gibi bölgedeki iç savaş kalıntılarına da göz atabilirsiniz.

Loose Parkı ayrıca yıl boyunca bitki ve çiçek sergileri gibi pek çok güzel etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Bu etkinliklerden bazıları parkta düzenlenen caz konserleri, şiir seansları, şarap tadımları ve bitki bakımı eğitim seanslarını da içeriyor.

Kansas City Ulusal Oyuncak ve Minyatür Müzesi

Ulusal Oyuncak ve Minyatür Müzesi’ne yaptığınız geziyle çocuklarınızla birlikte 300.000’den fazla minyatür parçayı inceleyin. Müze, oyuncak bebeklerden trenlere kadar uzanan nostaljik tarihi eserler ve oyuncaklarla ilgili her şeyi size sunuyor. Burada oyuncak tutkunları için muhteşem bir koleksiyon var.

Kansas City Ulusal Oyuncak ve Minyatür Müzesi
Kansas City Ulusal Oyuncak ve Minyatür Müzesi

Müzede ayrıca yıl boyunca seyahat koleksiyonları ve özel sergiler de düzenleniyor. Gününüzü çarpıcı minyatürleri ziyaret ederek geçirdikten sonra İtalyan tarzı bir konak olan müze binasının dış mimarisini de inceleyebilirsiniz.

Country Club Plaza

Kansas City gezinizde harika bir alışveriş deneyimi yaşamak istiyorsanız zarif Country Club Plaza’ya mutlaka uğramalısınız. Michael Kors ve Tiffany’s gibi çok çeşitli yüksek kaliteli mağazaların yanı sıra burada çok sayıda restoran ve bar da bulunuyor. Country Club Plaza, 150’den fazla mağazanın bulunduğu 15 bloktan oluşan bir bölgede yer alıyor.

Country Club Plaza’da açık hava yemek alanlarının dışında sekizden fazla farklı otel ve pansiyon da bulunuyor. Burada yapılan etkinlikler listesi ise sanat fuarları, dans yarışmaları, yemek yarışmaları ve konserlere kadar uzanıyor.

1. Dünya Savaşı Ulusal Müzesi

1. Dünya Savaşı Ulusal Müzesi, türünün en iyilerinden biri olarak Amerika çapında ünlü. Müze, kırmızı bir haşhaş tarlasının üzerinde cam bir geçit bulunan oldukça modern bir binada yer alıyor ve 1. Dünya Savaşı siperlerindeki mücadelenin güçlü bir hatırlatıcısı olarak ilgi çekiyor.

Birçok Amerikalı 1. Dünya Savaşı’nı görmezden gelir, ancak bu müzenin geniş bilgi verici ekranları, tarihi silahlar ve üniformalarla dolu salonları kesinlikle çok etkileyici. Kansas City’nin en iyi panoramik manzarasını görmek için ise müzenin Özgürlük Anıtı’nı ziyaret edebilirsiniz.

Kansas City Worlds of Fun

Worlds of Fun tema parkı, 235 dönümlük bir alanı kaplıyor ve adına uygun olarak dünyanın en hızlı ve en korkutucu Mamba Rollercoaster’ı da dahil olmak üzere her yaş için eğlencelerle dolu.

Kansas City Worlds of Fun
Kansas City Worlds of Fun

Worlds of Fun, aynı zamanda hem çocukları hem de yetişkinleri heyecanlandıracak Dinazor Yaşamı Bölümü’ne de ev sahipliği yapıyor. Yaz aylarında ise Worlds of Fun tema parkı, sabah 10’dan akşam 10’a kadar açık.

Kansas City Bilim Şehri

Kansas City uçak bileti ile gezeceğiniz Union İstasyonu’nda bulunan Bilim Şehri, Kansas City’yi ziyaret eden aileler arasında en çok ilgi çeken yerlerden biri. Buradaki sergiler, bilimin çeşitli yönlerine odaklanır ve hepsi etkileşimlidir, böylece ziyaretçiler uygulamalı deneyim yoluyla konuları öğrenebilirler.

Merkezdeki en ilgi çeken bölüm ise fiziğin özelliklerini test edebileceğiniz bir alan olan Force and Motion. Benzer şekilde Son Damla sergisi de suyun hareketinden ve gücünden esinlenen muhteşem etkileşimli bölümlere sahip. Küçük çocukların kendi keşiflerini yapabilecekleri Dino Lab ve aile genetik laboratuvarı da çok seviliyor. Diğer etkileşimli sergiler arasında ise çocukların yiyeceklerin özelliklerini keşfedebilecekleri bir test mutfağı ve şaşırtıcı bir labirent parkı sayılabilir. Müzede ayrıca bir planetaryum da bulunuyor.

Kansas City Uçak Bileti ile Amerikan Caz Müzesi’ni Gezin

Amerikan Caz Müzesi, Kansas’ın tarihi caz ​​bölgesinde yer alıyor ve Joe Turner, Count Basie ve Charlie Parker dahil pek çok önemli müzisyenin kişisel eşyalarına ev sahipliği yapıyor. Müze ziyaretçileri, caz müziğin tarihini keşfederek caz dünyasının her alanına girebiliyorlar. Koleksiyonlar, afiş ve fotoğraflar gibi hatıraların yanı sıra Ella Fitzgerald’ın elbisesi ve Charlie Parker’ın saksafonu gibi kişisel eşyaları da sergiliyor.

Kansas City Uçak Bileti ile Amerikan Caz Müzesi'ni Gezin
Kansas City Uçak Bileti ile Amerikan Caz Müzesi’ni Gezin

Müze, haftada birkaç gece canlı müzik sunan ünlü caz kulübü Mavi Oda’ya da ev sahipliği yapıyor. Amerikan Caz Müzesi, restore edilmiş 1912 tarihli Gem Tiyatrosu’nda bulunuyor ve yıl boyunca çok eğlenceli etkinlikler düzenliyor.

Aerobilet web sitesi veya mobil uygulamaları üzerinden kolayca Kansas City uçak bileti alabilir ve Amerika’ya unutulmaz bir yolculuk yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın