Dominik Cumhuriyeti Uçak Bileti ile Tropik Dünyaya Yolculuk

0
631
Dominik Cumhuriyeti Uçak Bileti ile Doğal Güzelliklere Yolculuk
Dominik Cumhuriyeti Uçak Bileti ile Doğal Güzelliklere Yolculuk

Dominik Cumhuriyeti uçak bileti alarak göreceğiniz kartpostal güzelliğindeki mükemmel plajlar, lüks tatil köyleri ve sağlam bir turizm altyapısı, Dominik Cumhuriyeti’ne turistleri çeken şeylerden sadece bazıları.

Yemyeşil ormanlardan ve dağlardan yarı çöllere kadar uzanan bu coğrafya, basit bir plaj tatilinden daha fazlasını istiyorsanız, sizin için eşsiz fırsatlar yaratıyor.

Punta Cana, Puerto Plata ve La Romana tatil beldeleri, rahatlamak için tasarlanmış tropikal cennetlerdir. Sörfçüler için ideal bir yer olan Cabarete gibi benzersiz yerleri de göreceğiniz Dominik Cumhuriyeti’nde Karayipler’de başka hiçbir yerde göremeyeceğiniz tarihi yapılar da bulunuyor.

Dominik Cumhuriyeti’nin farklı güzelliklerini keşfetmek istiyorsanız Samana Yarımadası, dağlık iç kesimler veya turizm odaklı olmayan kasabalar gibi ülkenin uzak bölgelerine gitmelisiniz.

Aerobilet ayrıcalıklarıyla en iyi fiyatlara alacağınız Dominik Cumhuriyeti uçak bileti ile kendinizi doğanın içine bırakın, tenha plajları bulun ve bu tropik tatilinizin tadını çıkarın.

Dominik Cumhuriyeti’de Gezilecek Yerler

Santo Domingo’nun Zona Sömürgesi

Christopher Columbus’un Amerika’ya ilk kez indiği bu şehirde, asırlık binaların gölgesinde modern günlük yaşamın koşuşturmasını bulacağınız benzersiz bir yer.

Günümüzde müzelere, restoranlara, mağazalara ve şirin otellere ev sahipliği yapan sömürge mimarisi, sokakları ve meydanları sarıyor. Bu şehir sizi akıllara durgunluk veren bir başka döneme götürecek.

Dominik Cumhuriyeti uçak bileti alarak keşfe çıkacağınız Santo Domingo’nun en popüler yeri olan ana cadde Calle El Conde, açık havada alışveriş yapmak için gitmeniz gereken yerdir.

Santo Domingo'nun Zona Sömürgesi
Santo Domingo’nun Zona Sömürgesi

Çeşitli sokaklarda dolaşırken, Monesterio de San Francisco’dakiler gibi çökmekte olan antik kalıntıları da göreceksiniz. Günümüzde hala kullanımda olan Catedral Primada de America (Amerika’daki ilk katedral) gibi güzel korunmuş binalar ise yerel hayata farklı bir bakış açısı sunuyor.

Sıcak bir gecede restore edilmiş bir sömürge binasında pizza yemek ya da 450 yıllık otelinizin odasında uzanmak bile bu güzel şehirde eşsiz bir deneyim yaşamak için yeterlidir. Santo Domingo kesinlikle zaman harcamaya değer bir yer.

Punta Cana’nın Tatil Destinasyonu

Sonsuz gibi görünen beyaz kum sahil şeridinin Karayipler’in zümrüt suları ile buluştuğu yer, Dominik Cumhuriyeti’nin prömiyer tatil beldesi Punta Cana’dır. Lüks ve her şey dahil tatil tesisleri, eğlenceli su aktiviteleriyle ünlü.

Punta Cana'nın Tatil Destinasyonu
Punta Cana’nın Tatil Destinasyonu

Dominik Cumhuriyeti uçak bileti ile tadını çıkaracağınız Bavaro Plajı, suya girip kumda saatlerce yürüyebileceğiniz etkileyici bir plaj alanıdır. Tatil köyleri sahilde sıralanır ve tüm aktivitelere erişim çok kolaydır. Okyanus manzarası, su sporu aktiviteleri ve tekne gezileri ile burada zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

Puerto Plata ve Playa Dorada

Kuzey sahili boyunca uzanan, Puerto Plata ve Playa Dorada olarak da bilinen bu güzel sahil şeridi, Dominik Cumhuriyeti’nin en popüler turistik bölgesidir.

Burada Punta Cana’dan daha az plaj olmasına rağmen yine de sahiller lüks tatil köyleriyle dolu.

Puerto Plata ve Playa Dorada
Puerto Plata ve Playa Dorada

Puerto Plata ve Playa Dorada’nın palmiye ağaçları ve ormanlarla sarılı kumsallarında unutulmaz yürüyüşler yapabilir ve huzurlu bir ortamda okyanusun tadını çıkarabilirsiniz.

Cabarate ve Deniz Kenarı Restoranları

Dominik Cumhuriyeti uçak bileti ile güzelliğini yakından göreceğiniz Cabarete, rahat atmosferi ve kum üzerinde yemek yiyebileceğiniz ilginç restoranlarla kaplı hilal şeklindeki plajı ile ünlü bir yer.

Dominik Cumhuriyeti’nin Punta Cana veya Puerto Plata beldelerinden farklı olarak bu kasaba her şey dahil tatil köyleri ve turistlerle dolu değil. Bunun yerine Cabarete, özellikle kış aylarında birkaç hafta veya ay harcamak için buraya gelen özgür ruhlu gezginlere, ailelere, emeklilere ve rüzgar sörfçülerine ev sahipliği yapıyor.

Yakındaki Puerto Plata’da kalıyorsanız sahilde huzurlu bir gün geçirmek veya biraz alışveriş yapmak için Cabarete’ye günlük bir gezi yapabilirsiniz. Akşamları, özellikle hafta sonları ve salı günleri, müzisyenler yerel sahil restoranlarında performanslar sergiler ve güneş battıkça dans etkinlikleri sahili sarar.

Dominik Cumhuriyeti Las Galeras

Bölgenin en güzel plajlarından birine bakan Samana Yarımadası’nın en uzak ucunda, küçük bir kasaba olan Las Galeras yer alıyor. Bölgenin merkeze uzak konumu, kalabalıklardan uzak bir deneyim arayan bağımsız gezginlere hitap ediyor.

Palmiye kaplı beyaz kumlu plajlar ve turkuaz deniz, Las Galeras sahillerinde tablo güzelliğinde bir manzara yaratıyor. Las Galeras’da tadını çıkaracağınız Playa Rincon, La Playita, Playa Fronton gibi plajlar, Dominik Cumhuriyeti’ndeki en iyi plajlardan bazılarıdır ve adadaki belli başlı tatil beldelerinin tam tersine bu plajlar, doğal bir deniz deneyimi sunarlar.

Burada sizi uzaktaki bir plaja götürmesi için bir tekne kiralayabilir veya çevredeki alanda bulunan çok sayıdaki güzel kumlu koylara yürüyerek ulaşabilirsiniz.

Las Galeras
Dominik Cumhuriyeti Las Galeras

Kasabanın kendisi sadece bir ana caddeye sahip, ancak caddede bulunan ve çoğunlukla Fransızların işlettiği restoranlar, iyi fiyatlarla olağanüstü yemekler sunuyor.

Çevredeki dağlarda yer alan veya okyanus kıyısı boyunca uzanan restoranlarda da muhteşem yemeklerin ve eşsiz manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

Dominik Cumhuriyeti uçak bileti alarak gezeceğiniz Las Galeras, kalabalık caddelerden ve turistik manzaradan uzaklaşmak için mükemmel bir yerdir ve sizi rahat ettirecek kadar bir altyapıya sahiptir.

Dominik Cumhuriyeti Cabarete Uçurtma Plajı

Cabarete’nin ana plajına 20 dakikalık yürüyüş mesafesinde bulunan Uçurtma Plajı, Dominik Cumhuriyeti gezinizde mutlaka uğramanız gereken bir yer. Bu küçük bölgenin kendine has bir havası var.

Uçurtma Plajı, sabahları yürüyüşçüler ve koşucular ile doludur ama öğleden sonra rüzgar başladığında, uçurtma sörfçüleri sahile iner ve gökyüzü uçurtmalarla dolar.

Cabarete Uçurtma Plajı
Dominik Cumhuriyeti Cabarete Uçurtma Plajı

Uçurtma sörfü yapmasanız bile bu muhteşem manzarayı görmeye buraya gelebilirsiniz. Cabarete, şubat ayında yıllık Master of Ocean yarışmasına da ev sahipliği yapıyor. Dünyanın en iyi sporcularının uçurtma sörfü, rüzgar sörfü ve okyanus sörfü yapmak için akın ettiği bir yer olan Cabarete Uçurtma Plajı, sayısız sörf okuluna da sahip.

Dominik Cumhuriyeti Samana Körfezi

Her kış, aralık ayından mart ayına kadar binlerce kambur balina, çiftleşmek ve doğum yapmak için Samana Körfezi’ne geliyor. Bu güzel devleri doğal ortamlarında görmek için dünyada gelebileceğiniz en iyi yerlerden birisi burasıdır.

Samana Yarımadası’ndaki Samana şehri, balina izleme gezilerinin ana çıkış noktasıdır. Balinaları izlemek çok popüler bir turistik etkinliktir ve birçok şirket adadaki çeşitli yerlerden buraya günlük geziler düzenliyor.

Samana Körfezi
Dominik Cumhuriyeti Samana Körfezi

Las Galeras’a doğru yol alıyorsanız veya yakında bulunan Las Terrenas’ta konaklıyorsanız, bir saatten daha az bir sürede Samana’ya ulaşabilir ve bir deniz biyoloğu ile yarım günlük bir balina izleme gezisine katılabilirsiniz.

Dominik Cumhuriyeti Las Terrenas

Dominik Cumhuriyeti’nin kuzey kıyısında yer alan Las Terrenas, huzurlu ve rahat bir sahil alanına sahip olan yoğun bir Dominik şehridir. Las Terrenas, tek şeritli toprak yolları saran küçük Fransız kafeleri, küçük plajlar ve akuamarin okyanus manzaraları ile ünlü.

Las Terrenas
Dominik Cumhuriyeti Las Terrenas

Dominik Cumhuriyeti uçak bileti alarak tadını çıkaracağınız Las Terrenas plajlarından kısa bir yürüyüş sizi Dominiklilerin günlük yaşamlarını görebileceğiniz hareketli sokaklara götürecek. Dominik kültürünü harika bir plaj deneyimiyle birleştirmek istiyorsanız Las Terrenas’a mutlaka uğramalısınız.

Bahia de Las Aguilas

Jaragua Ulusal Parkı’nda yer alan Bahia de Las Aguillas, sadece size ait olabilecek 8 kilometrelik çok tenha bir plaj alanına sahip. Belirgin bir turizm ve gelişme eksikliğinden dolayı tenha olan bölgede, beyaz kumlarla kaplı muhteşem plajlar bulunuyor.

Dominik Cumhuriyeti’ndeki el değmemiş plajlardan bazıları buradadır ve ülkenin güneybatı kıyısında, Haiti sınırına yakın bir konumda yer alan bu plajlar görülmeye değer güzelliktedir.

Bahia de Las Aguilas
Bahia de Las Aguilas

Santo Domingo’dan 6 saatlik yolculukla Bahia de Las Aguilas’a ulaşabilirsiniz. Plaja en yakın kasaba, arabayla yaklaşık bir saat uzaklıktaki Pedernales’tir.

Burada lüks tatil köyleri bulamazsınız, ancak el değmemiş doğal güzellikler eşliğinde huzur bulacaksınız. Buradaki iklim yarı kurak olduğu için çoğunlukla kaktüs ve çalılıktan oluşan manzara, ülkenin diğer alanlarından çok farklı.

Isla Saona Plajı ve Del Este Ulusal Parkı

Dominik Cumhuriyeti uçak bileti alarak tadını çıkaracağınız Isla Saona Plajı, yumuşak beyaz kumları ve turkuaz denizi ile çoğu insanın tropik bir ada cenneti hayalini gerçeğe dönüştüren bir manzaraya sahip.

Bölgede tatil köyü olmamasına rağmen, katamaranlar ve sürat tekneleri plaja sürekli turist bıraktıkları için burası gün boyunca çok hareketli bir yer.

Punta Cana’dan sıkıldıysanız ve bir gezi arıyorsanız, Saona Adası’na günlük bir gezi yapabilir ve Isla Saona Plajı’nın tadını çıkarabilirsiniz.

Isla Saona Plajı ve Del Este Ulusal Parkı
Isla Saona Plajı ve Del Este Ulusal Parkı

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Del Este Ulusal Parkı ise sayısız bitki, hayvan ve kuş için doğal bir yaşam alanı olan sakin bir yer. Çoğu insan Isla Saona Plajı’na giderken bu parkı keşfediyor. Doğal güzellikler eşliğinde Dominic Cumhuriyeti’nin vahşi yaşamını izlemek için plajdan sonra buraya da uğrayabilirsiniz.

Dominik Cumhuriyeti Jarabacoa

Jarabacoa, Dominik Cumhuriyeti iç kesimlerinde yer alan dağlarda, bir açık hava macerası yaşamak için harika bir yerdir.

Jarabacoa’da rafting, doğa yürüyüşü, bisiklete binme ve diğer etkinlikler için pek çok fırsat var. 500 metrenin üzerindeki yükseklikten dolayı buradaki iklim sahilden daha ılımandır ve geceler genellikle serindir.

Ülkede bir ya da iki haftadan daha fazla kalıyorsanız Jarabacoa’ya gitmeyi düşünmelisiniz. Santo Domingo, Puerto Plata ya da Cabarete arasında seyahat ediyorsanız, açık hava etkinlikleriyle ünlü bu kasabada birkaç gece konaklayabilirsiniz.

Dominik Cumhuriyeti Uçak Bileti ile La Romana’yı Gezin

Punta Cana’dan çok uzakta olmayan La Romana, Dominik Cumhuriyeti’nin az bilinen tatil bölgelerindendir.

Dominik Cumhuriyeti uçak bileti ile keşfe çıkacağınız bu bölge, kendi yemeğini kendi yapmak isteyen bağımsız gezginlere yönelik çok sayıda bohem tesise sahip. Bölgedeki güzel plajlar ise insanların buraya gelmesinin asıl nedenini oluşturuyor.

La Romana’da yapılacak en popüler şeylerden biri, 16. yüzyıldan kalma bir zanaatkar köyünün kopyası olan ve harika hediyelik eşyalar almak için alışveriş yapabileceğiniz Altos de Chavon’u ziyaret etmeyi içeriyor. Bu otantik köye kendi başınıza ulaşabilirsiniz ama isterseniz buraya turlar da düzenleniyor.

Dominik Cumhuriyeti Uçak Bileti ile La Romana'yı Gezin
Dominik Cumhuriyeti Uçak Bileti ile La Romana’yı Gezin

La Romana bir balıkçı kasabası olan Isla Saona’ya düzenlenen geziler için de bir çıkış noktasıdır. Bu gezilere katılarak otantik balıkçı köylerini gezebilirsiniz.

Aerobilet uçak bileti sayfasından kolayca Dominik Cumhuriyeti uçak bileti alabilir ve bu tropik cennetin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın