Tahiti Uçak Bileti ile Dünyanın Tatil Cennetine Uçun

0
1272
Tahiti Uçak Bileti ile Dünyanın Tatil Cennetine Uçun
Tahiti Uçak Bileti ile Dünyanın Tatil Cennetine Uçun

Tahiti uçak bileti alarak gezeceğiniz, muhteşem kıyı şeridini kaplayan düzinelerce tatil köyü ve Fransız mutfağı ile ünlü olan bu ada, bir balayı beldesinin tüm olanaklarına sahip. Tahiti’de muhteşem plajların tadını çıkarırken bir yandan da sörf öğrenerek kendinizi okyanus dalgalarına bırakabilirsiniz.

Fransız Polinezyası’nın 118 adasının en büyüğü olan Tahiti, küçük bir kara köprüsüyle birleştirilen iki ayrı adaya sahip.

Tahiti Nui, başkent Papeete’nin bulunduğu kuzey adasıdır, burası Tahiti’nin en çok turist çeken bölümü. İlginç ve genellikle kaotik bir atmosfere sahip olan Papeete, bozulmamış doğal güzellikleri ile turistleri kendine çekiyor.

Tahiti Iti’ye yani daha küçük olan adaya ise erişim daha azdır, bu küçük adaya birçok ziyaretçi yürüyüş yapmak veya inzivaya çekilmek için geliyor.

Aerobilet uçak bileti sayfasından kolayca alabileceğiniz Tahiti uçak bileti ile bu ünlü tatil adasının ılık suları, yemyeşil ormanları, benzersiz restoranları ve lüks tatil tesisleriyle unutulmaz bir tatil deneyimi yaşayacaksınız.

Tahiti’de Ne Yenir?

Güney Pasifik Okyanusu ile çevrili, bol güneş ve yağmurla kutsanmış Tahiti, deniz mahsulleri ve taze ürünler için ideal bir yerdir. Balık, Fransız Polinezyası adasındaki restoranlarda menülerde hüküm sürüyor. Mahi mahi, orfoz ve ton balığı hiç şüphesiz buradaki en popülerler balıklar.

Ceviti’ye benzeyen, Hindistan cevizi sütü ve ıhlamur suyunda marine edilmiş çiğ ton balığı olan Tahiti milli yemeği Poisson Cru’yu mutlaka tatmalısınız.

Tahiti'de Ne Yenir?
Tahiti’de Ne Yenir?

Aynı zamanda Tahiti, dünyanın en lezzetli ananaslarını ve muzlarını yetiştiriyor. Meyveler Tahiti’de temel gıdadır, bunun yanında adada pizza, krep ve burger gibi fast food çeşitlerini de kolayca bulabilirsiniz.

Tahiti uçak bileti alarak keşfe çıkacağınız adanın en iyi tatil tesislerinin çoğu aynı zamanda Tahiti’deki en iyi restoranlara da ev sahipliği yapıyor. Uzmanların mutlaka denemenizi önerdiği yerler arasında Inter Continental Tahiti Resort & Spa’daki Le Lotus restoranı ve Le Meridien Tahiti’deki Fransız-Polinezya füzyon restoranı olan Le Carre sayılabilir.

Papeete şehir merkezi de pek çok göze çarpan restorana sahip. Tahiti gezilerinde lezzetli bir Fransız yemeği arayanlar Papeete’de bulunan Le Grillardin veya Restaurant Le Sully’de bu aradıklarını kolayca bulabilirler.

Tahiti’ye Gitmek İçin En İyi Zamanlar

Tahiti’yi ziyaret etmek için iyi zamanlar mayıs ve ekim ayları arasıdır. Tahiti uçak bileti alarak gezeceğiniz bu güzel ada, sadece iki farklı mevsimi tecrübe ediyor: Kış ayları yağmurludur ama yine de hava sıcaktır. Yaz ayları ise kasım ayından nisan ayına kadar dayanılmaz derecede sıcak ve nemlidir.

Tahiti’de Yapılacak En İyi Şeyler

Bir Tahiti tatilini geçirmenin en iyi yolu, elinizde tropik bir kokteyl ile plajda uzanmak ve tercih edeceğiniz muhteşem plajların birinde güneşin tadını çıkarmaktır.

Tahiti'de Yapılacak En İyi Şeyler
Tahiti’de Yapılacak En İyi Şeyler

Tahiti gezinizde berrak sularından dolayı La Plage de Maui veya Papenoo Plajı’nda şnorkelle dalışlar veya sörf de yapabilirsiniz. Vahşi yaşamı izlemek için bir feribotla Moorea veya Vaipahi Bahçesi’nin benzersiz doğasını da gezme şansınız var.

Eğer farklı bir macera arıyorsanız, etkileyici Fautaua Şelalesi’ne yürüyebilir veya kalabalık ve çok canlı bir başkent olan Papeete sokaklarını keşfe çıkabilirsiniz.

Tahiti’de Gezilecek Yerler

La Plage De Maui Adası

Tahiti’de turistinin bu kıyı şeridine akın etmesinin başlıca nedeni kumdur. Adanın çoğu plajında volkanik bir siyah renk tonu varken, La Plage De Maui ise sedefli beyaz renkte kumlarıyla göz kamaştırır.

Tahiti’nin güney kıyısında yer alan plajın yakındaki lagünün temiz, ılık suları da başka bir çekim merkezidir. Turistler suyun inanılmaz derecede berrak, denizin sığ ve çevrenin sakin olmasından dolayı buraya akın ediyor.

La Plage de Maui Adası
La Plage De Maui Adası

La Plage De Maui, Papeete’nin 65 kilometre güneydoğusundadır. Oraya vardığınızda, neden turistlerin böyle uzun sayılabilecek bir yolculuğa çıkmak istediklerini hemen anlayacaksınız.

Papeete

Tahiti uçak bileti alarak keşfe çıkacağınız Papeete sadece Tahiti’nin değil, aynı zamanda tüm Fransız Polinezyası’nın başkentidir. Adanın kuzeybatı kıyılarına kadar yayılan başkentinde alışveriş yapmak, lezzetli yemekler tatmak ve gece hayatının tadını çıkarmak için pek çok fırsat bulacaksınız.

Alışveriş yaparken siyah inciler ve ada el sanatı ürünleri aramanız gereken başlıca eşyalardır. Papeete’deki ünlü Belediye Pazarı da görülmeye değer bir yer. Taze sebzeler, meyveler, et ve balık çeşitleri, çiçekler, şapkalar ve hediyelik eşyalar gibi pek çok ürünle dolu olan pazar, turistlerin en sevdiği yerler arasında.

Papeete
Papeete

Papeete yerel mutfağın yanı sıra, Çin, Fransız ve İtalyan mutfaklarını sunan restoranlara da sahip, ancak Papeete’deki restoranların neredeyse hepsinin oldukça pahalı olduğunu unutmayın.

Papeete, Tahiti’nin kuzeybatı kıyısında, Faa’a Uluslararası Havalimanı’nın ise hemen kuzeydoğusunda yer alıyor.

Tahiti Papenoo Plajı

Papenoo kıyıları, bir zamanlar küçük bir köy olan başkent Papeete’in ve adanın fırtınalı tarihini yansıtıyor. Bu kıyı şeridinde bulunan Papenoo Plajı, Güney Pasifik’in berrak mavi sularına uzanan abanoz kumları ile muhteşem bir yer.

Papenoo Plajı
Tahiti Papenoo Plajı

Hepsinden önemlisi bu plaj ,Tahiti Iti’deki La Plage De Maui kadar turist kalabalığına sahip değildir, bu yüzden Papenoo Plajı’nda daha huzurlu bir ortamda denizin tadını çıkarabilirsiniz. Adanın sörf topluluklarının en çok tercih ettiği yer de Papenoo Plajı’dır.

Tahiti’nin kuzey kıyısında yer alan Papenoo’ya Papeete’den kolayca ulaşabilirsiniz. Günün her saatinde ücretsiz olarak tadını çıkarabileceğiniz bu benzersiz plajda harika zaman geçireceksiniz.

Taharuu Plajı

Tahiti uçak bileti alarak tadını çıkaracağınız Taharuu Plajı, Tahiti’nin Papara güney sahilinde yer alıyor. Plaj; volkanik siyah kumları, yeşil yapraklı palmiye ağaçları ve genişliği ile kendine özgü bir yer.

Taharuu Plajı
Taharuu Plajı

Bu kumsal çok büyüktür, yani güneşin tadını çıkarmak ve yüzmek için bolca yer vardır, ayrıca Taharuu Plajı, masmavi sular ve köpüklü beyaz dalgalar ile çevrilidir. Yerliler ve turistler arasında çok popüler olan bu plaj, aynı zamanda yeteneklerini geliştirmeye çalışan sörfçüleri de ağırlıyor.

Taharuu Plajı, Tahiti gezinizde denizin tadını çıkarmak için size tablo güzelliğinde bir ortam sunacak.

Venüs Noktası ve Matavai Koyu

Yüzbaşı Cook’un 1769’da başladığı görevinin bir kısmı, Güneş ile Dünya arasındaki mesafeyi hesaplamak amacıyla Venüs’ün geçişini kaydetmekti. Matavai Körfezi’nin doğu ucunu işaretleyen Venüs Noktası, Cook’un gözlem merkezinin bulunduğu yerdir.

Venüs Noktası ve Matavai Koyu
Venüs Noktası ve Matavai Koyu

Bugün Venüs Noktası, popüler bir plaj olarak turistleri kendine çekiyor. Palmiye ağaçlarıyla süslü sahil şeridi, siyah kumlu plajı, birkaç hediyelik eşya dükkanı ve etkileyici bir deniz feneri ile burası mutlaka görmeniz gereken bir yer.

Tahiti uçak bileti alarak güzelliğini göreceğiniz plaj, hafta sonları çok kalabalıktır, ancak hafta ortası oldukça sakinleşir. Aynı zamanda bu plaj, yerel kano yarış kulüpleri için de popüler bir merkezdir ve plajın tadını çıkarırken kano yarışlarını da izleme şansı bulabilirsiniz.

Tahiti Sörf Bölgeleri

Tahiti’nin iki farklı sörf mevsimi hem deneyimsiz hem de uzman sörfçülerin değişen dalga büyüklüklerinden faydalanmalarını sağlar. Adada sörf yapmak istiyorsanız birkaç sörf noktasına yönelebilirsiniz, bunların en popülerleri Papara, Papenoo ve Taapuna’dır.

Papara, Papenoo ve Taapuna, başlangıç veya orta seviyedeki sörfçüleri ağırlarken Tahiti’nin güneybatı kıyısındaki Teahupoo, yalnızca uzmanlar içindir. Teahupoo, Tahiti’deki en büyük dalgalara sahip olması ve sığ mercan resiflerinin keskin kenarlarından dolayı çok tehlikeli bir yer.

Tahiti Sörf Bölgeleri
Tahiti Sörf Bölgeleri

Daha önce hiç sörf yapmadıysanız ve öğrenmek istiyorsanız, Tahiti’de birkaç sörf okulu bulacaksınız. Ecole De Tura’i Mataare ve Tama He’e sörf okulları, ilk kez sörfe başlayanların yanında orta ve ileri seviye sörfçüler için de eğitimler veriyor. Dersler özel, küçük veya büyük gruplar şeklinde yapılabilir ve tüm ekipman okul tarafından sağlanır.

Tahiti Fautaua Şelalesi

Yağışlı mevsimde sadece Fautaua Şelalesi’ni görmek için Tahiti’yi ziyaret etmeyi tercih edebilirsiniz, çünkü daha fazla yağmur suyu şelaleyi daha da dramatik hale getiriyor. Yemyeşil Fautaua Vadisi’nde bulunan bu doğal harikanın köpüklü suyu, 985 metreden aşağıdaki geniş bir havuza dökülüyor.

Fautaua Şelalesi
Tahiti Fautaua Şelalesi

Tahiti uçak bileti alarak keşfe çıkacağınız şelaleye ulaşmak için en iyi yol bir tur grubuna katılmaktır, çünkü şelaleye ulaşmak için çok zorlu bir yürüyüşe çıkmak zorunda kalacaksınız. Fautaua Şelalesi’nin muhteşem manzarasının her türlü zorluğa değeceğine emin olabilirsiniz.

Vaipahi Bahçeleri

Tahiti’nin Mataiea’daki güney sahilinde yer alan Vaipahi Bahçeleri, yemyeşil bir cennettir. Burada dünyanın dört bir yanından getirilen, İngilizce ve Fransızca olarak işaretlenmiş 75’den fazla bitki türünü, egzotik çiçekleri, bir zambak göletini ve bölgeye saran akarsuların harika manzaralarını bulacaksınız.

Vaipahi Bahçeleri
Vaipahi Bahçeleri

Bu doğal turistik merkez çok iyi şekilde korunuyor. Bahçeleri gezerken kolayca erişilebilecek yürüyüş parkurlarını, küçük şelaleleri ve canlı bitki örtüsünü çok seveceksiniz.

Vaipahi Bahçeleri, Papeete’nin yaklaşık 45 kilometre güneydoğusunda yer alıyor ve bahçelere giriş ücretsizdir.

Moorea Adası

Tahiti’nin kardeş adası olan Moorea, yemyeşil bitki örtüsüyle kaplı Magic Mountain adındaki pürüzlü bir tepecik üzerinde bulunuyor.

Burada ATV turlarına katılabilir ve adadaki çeşitli arazilerde gezinmenin tadını çıkartabilirsiniz. İsterseniz panoramik manzaralar için Magic Mountain zirvesine de tırmanabilirsiniz.

Moorea
Moorea

Tahiti uçak bileti alarak gezeceğiniz Moorea’ Adası’nda çok sayıda plaj vardır ve kuzey kıyısındaki Temae Plajı bunlar arasında en popüler olanıdır.

Ada, gezginlerin tüplü ve şnorkelle dalış yapabileceği bir lagün akvaryumuna ve ziyaretçilerin deniz memelilerine yakından bakabilecekleri Moorea Dolphin Center’a da ev sahipliği yapıyor.

Moorea Adası’nda istediğiniz kadar yemek seçeneği sunuyor. Pizza salonlarından lüks restoranlara kadar pek çok alternatifi burada kolayca bulabilirsiniz. Moorea Adası’na ulaşmak için en iyi yol, keyifli bir feribot yolculuğu yapmaktır.

Tahiti Çin Tapınağı

Tahiti’deki Çin etkisi az bilinir, ancak adada 150 yıldan uzun bir Çin tarihi var. Papeete’de gezeceğiniz bu Çin tapınağı, orjinal bir tasarıma sahiptir ve 1860’larda inşa edilmiştir. Tahiti gezinizde çevrenizi saracak Fransız atmosferinden daha farklı bir şey deneyimlemek için bu ilginç Çin tapınağını da ziyaret edebilirsiniz.

Tahiti Çin Tapınağı
Tahiti Çin Tapınağı

Tahiti ve Adaları Müzesi

Tahiti uçak bileti ile ziyaret edebileceğiniz Tahiti ve Adaları Müzesi, bu güzel adalar hakkında turistleri eğitmeye adanmıştır. Müze, dört ayrı bölüme ayrılıyor, bunlardan birincisi coğrafya ve doğa tarihi, ikincisi Avrupa öncesi kültür, üçüncüsü sömürgeciliğin etkileri ve dördüncüsü adadaki doğal harikalar üzerinedir.

Sergileri incelemekten yorulduğunuz zamanlarda, okyanus dalgalarıyla mücadele eden sörfçülerin harika manzaralarını görmek için müzenin bahçesine de çıkabilirsiniz.

Müzenin Tahiti’nin ve Fransız Polinezyası’nın tarihi hakkında kısa ve anlaşılması kolay sergilerinden memnun kalacaksınız. Tahiti ve Adaları Müzesi, başkentin yaklaşık 16 kilometre güneyinde olan Papeete Puna isimli küçük kasabada yer alıyor.

Aerobilet ayrıcalıklarıyla kolayca Tahiti uçak bileti alabilir ve dünyanın tatil cennetinde unutulmaz zamanlar geçirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın