Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Aberdeen - Monrovia uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Şehir Merkezinden Aberdeen Havalimanına Ulaşım

Aberdeen Havalimanı’na şehir merkezinden ulaşım hakkında bilmeniz gerekenler

Aberdeen Havalimanı

Birleşik Krallığı oluşturan 4 ülkeden biri olan İskoçya, Britanya Adası’nın kuzeyinde bulunuyor. İngiltere ile sınır komşusu olan ve adayı paylaşan İskoçya, tarihi dokusunu itinayla koruyan ülkeler arasında gösteriliyor. Gelenekçi ve kültürlerine düşkün İskoç halkının bu özenini şehirlerinde tarihin capcanlı ayakta duruyor olmasından kolaylıkla anlayabilirsiniz. Kaleleri, eski kilise ve katedralleri, kasaba ve köylere kadar geleneksel mimari yapısından izler taşıyan tarihi yerleşimleriyle İskoçya, ziyaretçilerini Orta Çağ’ı yaşatıyor. Büyük şehirleri, diplomasi ve ticaret trafiği yaşıyor olsa da sokaklar ve meydanlarda görkemli tarihi yapılarla her an karşılaşacağınız çok açık. Aberdeen de bu şehirlerden biri. Ülkenin en önemli liman kentlerinden biri olan Aberdeen, ülkenin kuzey kıyılarında bulunuyor. İskoçya’nın balıkçılık sanayisinin geliştiği kent olarak bilinmesinin yanında, petrol ve doğalgaz işletmeciliğinin de ülkedeki başkenti olarak biliniyor. Şehre uçuşları için Aberdeen Havalimanı hizmet veriyor. Havalimanı ile şehir merkezi arasında transfer süreçlerinde tercih edilebilecek birkaç seçenek değerlendirilebiliyor.

Otobüs

Aberdeen şehir merkezinden Aberdeen Havalimanı’na gitmek için hem şehir hatları otobüsleri hem de havalimanı servis araçları bulunuyor. Dilerseniz şehir hatları otobüslerini ya da 747 ve 727 numaralı havalimanı servisleriyle şehir merkezinden havalimanına seyahat edebilirsiniz.

Taksi

Taksiler de sizi Aberdeen şehir merkezinden Aberdeen Havalimanı’na götürebilir. Taksiyle 20 dakika içerisinde şehir merkezinden havalimanına gidebilirsiniz.

Monrovia Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Monrovia havalimanlarından şehir merkezine ulaşım hakkında bilmeniz gerekenler

Roberts Uluslararası Havalimanı

Afrika’nın batısında, Atlas Okyanusu’na kıyısı bulunan Liberya, bulunduğu kıtada ticari açıdan en faal ülkelerden biri. Başkenti Monrovia’nın önemli bir liman kenti olması ve bu özelliğiyle ülkedeki ticareti çok daha yoğun hale getiriyor. Ülkenin yoğun ticari faaliyetleri, uçuş trafiğini de artırıyor. Bu nedenle başkentte iki havalimanı hizmet veriyor. Bunlardan biri olan Roberts Uluslararası Havalimanı, şehir merkezine 54 kilometre mesafede yer alıyor. Havalimanından şehir merkezine giderken, bir yerel ulaşım yöntemiyle transferler gerçekleşiyor.

Taksi

Roberts Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezi ve otellere taksiyle gidebilmek mümkün. Dilerseniz, 1 saat 10 dakika içerisinde havalimanından şehir merkezine transferinizi sağlayabilirsiniz.

Spriggs Payne Havalimanı

Atlas Okyanusu’na kıyısı bulunan ve buradan önemli bir ticaret ağı kuran Liberya, Batı Afrika ülkelerinden biri. Liberya’nın başkenti Monrovia ise ülkenin liman kenti olarak bu ticaret ağının yönetildiği kent görevini görüyor. Şehrin yoğun ticaret ağına bağlı olarak, aynı zamanda yoğun bir uçuş trafiği de bulunuyor. Bu nedenle, şehirde hizmet veren iki havalimanı bulunuyor. Spriggs Payne Havalimanı, şehir merkezine 3 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Havalimanından şehir merkezi ve otellere giden bir ulaşım alternatifi kullanılabiliyor.

Taksi

Spriggs Payne Havalimanı’ndan şehir merkezine transferinizi taksiyle yapabilirsiniz. 12 dakikada havalimanından taksiyle şehir merkezine ulaşımınızı tamamlayabilirsiniz.