Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Caen - Chambery uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Şehir Merkezinden Caen Havalimanına Ulaşım

Caen Havalimanı'na şehir merkezinden ulaşım hakkında bilmeniz gerekenler

Caen Havalimanı

Tarihi Antik Galyalılara uzanan ve Cermen boylarından biri olan Franklarla tarih sahnesinde ilk yerleşimlerini oluşturmaya başlayan Fransa, bugün denizaşırı topraklara sahip, dünyanın en büyük imparatorluklarından birini kurmuş ve bunun sonucunda dünyanın dört bir yanına tarih ve kültüründen izler bırakmış bir ülke. Görkemli tarihi binaları, anıtları, son derece zengin müzeleri ve tarihi yerleşim bölgeleriyle tam bir kültür turizmi cenneti olan Fransa, bu vesileyle her yıl dünyanın dört bir yanından milyonlarca ziyaretçiyi ağırlamaya devam ediyor. İdari birimler halinde yönetilen ülkenin Calvados idari biriminin bir şehri olan Caen de bu bakımdan son derece ilgi çekici şehirler arasında yer alıyor. 1346 yılında ve ardından II. Dünya Savaşı sırasında 1944 yılında iki kez tamamen yıkılan şehrin yeniden inşa edildiği biliniyor. Ancak şehrin yeniden inşa edilmesinin de şehre yepyeni bir tarihi doku kazandırdığı görülebiliyor. Caen şehrinin yaşadığı tahribat ve bu bölgenin daha pek çok tarihi hikayeleri ziyaretçilerin ilgisini çekiyor. Caen Havalimanı, şehre gelen ziyaretçileri karşılamaya devam ediyor. Şehir merkezi ve otellerden birkaç farklı ulaşım yöntemiyle havalimanı transferleri sağlanabiliyor.

Otobüs

Caen Havalimanı'na gidebilmek için havalimanının servis hizmetlerini yürüten özel bir firmanın araçlarını kullanabilirsiniz. Havalimanı servis araçlarıyla şehir merkezinden havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Taksi

Caen'de şehir merkezi ve otellerden taksi çağırabilmek, merkezi noktalarda taksi bulabilmek mümkün. Dilerseniz taksiye binebilir ve 20 dakika içerisinde havalimanında olabilirsiniz.

Chambery Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Chambéry Savoie Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşım hakkında bilmeniz gerekenler

Chambéry Savoie Havalimanı

Seyahat rotaları arasında tarihi dokusu, kıyıları ve doğal güzellikleriyle kültür, deniz ve doğa turizmi ile popülerliğini koruyan Fransa, hala seyahat tutkunları için bir cazibe merkezi olma özelliğini sürdürüyor. Özellikle tarihi mirasların son derece iyi korunduğu, hemen her şehirde Fransız İmparatorluğu ve bir zamanlar kontluk olarak yönetilen topraklarda hüküm süren hanedanların izleri çarpıcı bir şekilde gözler önüne seriliyor. Fransa'nın ünlü Savoy Hanedanlığı ve Chambéry de bunun en iyi örneklerinden biri. Chambéry eski meydanı, yerleşimleri, Filler Çeşmesi ve Chambéry Şatosu gibi tarihi yerleri ve yapılarıyla oldukça ilgi çekiyor. Ayrıca Auvergne-Rhône-Alpes yönetim bölgesinde yer alan şehir, Fransız Alplerinin başlangıcı sayılan Chartreuse Dağları'nın eteklerinde kurulu bulunuyor. Chambéry Savoie Havalimanı şehre ulaşımı sağlıyor. Havalimanından şehir merkezine ise transferleri sağlamak için birkaç seçenek arasından değerlendirme yapılabiliyor.

Aerobilet transfer hizmetleri

Aerobilet transfer hizmetleri dünyanın farklı yerlerinde havalimanı transferleri için en lüks ve konforlu alternatifleri yolcularla buluşturuyor. Eğer siz de seyahatinizin transfer aşamalarını önceden planlamak ve bu noktada seyahat standartlarınızdan ödün vermeyeceğiniz hizmetlerden yararlanmak istiyorsanız, Aerobilet transfer hizmetleriyle bir an önce tanışabilirsiniz. Aerobilet'in transfer sayfası üzerinden sorgulamalarınızı yaparak, buradan tarifeleri inceleyebilir, rezervasyon işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Otobüs

Havalimanından şehir merkezine ulaşımda kullanılabilecek bir diğer ulaşım alternatifi de Chambéry Savoie Havalimanı'nın servis araçları. Bu araçlarla şehir merkezine ve birkaç merkezi noktaya seyahat edebilirsiniz. Güzergahlar hakkında bilgileri havalimanının resmi internet adresinden alabilirsiniz.

Taksi

Chambéry Savoie Havalimanı'ndan otelinize veya şehirdeki farklı varış noktalarına seyahat etmek için taksiye binebilirsiniz. 15 dakikada taksiyle havalimanından şehir merkezine varabilirsiniz.