Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Le Puy - Kütahya uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Şehir Merkezinden Le Puy Havalimanına Ulaşım

Le Puy-Loudes Havalimanı'na şehir merkezinden ulaşım hakkında bilmeniz gerekenler

Le Puy-Loudes Havalimanı

Fransa, son derece iyi korunmuş tarihi dokuya sahip şehirleri ve kültürel miraslarıyla ziyaretçi akınına uğrayan ve hava trafiği son derece yoğun olan bir ülke. Avrupa'nın batısında Atlantik Okyanusu'na uzanan toprakları, birbirinden cazip kıyı şehirleri ve doğal güzellikleriyle dikkati çeken Fransa, büyüleyici manzaralar sunuyor. Bununla birlikte, bu tarihi doku şehirlere benzersiz panoramalar kazandırıyor. Özellikle bazı şehirlerdeki tarihi eserler ikonik hale gelmiş ve şehrin siluetine bambaşka bir görünüm kazandırmış durumda. Bunların arasında Le Puy-en-Velay oldukça dikkati çekiyor. Şehir ziyaretçileri zaman tünelinde, Orta Çağ'a doğru sürüklüyor. Upuzun, sivri bir kayanın üzerine kurulu Saint Michel d'Aiguilhe Şapeli ve yine şehri bir tepenin üzerinden selamlayan Notre-Dame du Puy Katedrali, şehrin en bilinen iki yapısı olarak dikkati çekiyor. Ayrıca, Santiago de Compostela Katedrali, göz kamaştıran dış cephesi, önünde bulunan altın deniz kabuğu sunağı ile barok mimarinin eşsiz örneklerinden biri olup, UNESCO Dünya Mirasları Listesi'nde yer alıyor. Le Puy, Fransa'nın Loudes yönetim bölgesinde yer alıyor. Adını buradan alan Le Puy-Loudes Havalimanı, şehre yapılan uçuşlar için hizmet veriyor. Le Puy şehir merkezi ve şehrin farklı bölgelerinden havalimanı transferleri bir yerel ulaşım yöntemiyle gerçekleşebiliyor.  

Taksi

Le Puy şehrinde oteller ve şehir merkezi üzerinden havalimanına seyahat edecek yolcular, genellikle taksiyle ulaşım sağlamayı tercih ediyor. Le Puy şehir merkezi ile Le Puy-Loudes Havalimanı arasındaki mesafe taksiyle 20 dakika sürüyor.

Kütahya Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Zafer Havalimanı’ndan şehir merkezlerine ulaşım hakkında bilmeniz gerekenler

Zafer Havalimanı

Kütahya, Afyonkarahisar ve Uşak illerine ulaşımı sağlayan Türkiye’nin ilk bölgesel havalimanı olma özelliği taşıyan Zafer Havalimanı, Kütahya’nın Altıntaş ilçe sınırları içerisinde yer alıyor. Türkiye’nin dördüncü büyük havalimanı olan Zafer Havalimanı, Kütahya’ya 43, Uşak’a 101, Afyonkarahisar’a 60 ve Eskişehir’e 118 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Havalimanına gitmek içinse birkaç alternatif ulaşım aracı kullanılabiliyor.

Aerobilet transfer hizmetleri

Tatilinizi planlarken en ucuz uçak bileti seçeneklerine ulaşmak, en hesaplı ve lüks konaklama hizmetlerinden yararlanmak istiyorsanız Aerobilet ile bu tüm bu avantajlara sahip olabilirsiniz. Aerobilet aynı zamanda tatilinizi planladıktan sonra size otelinize kadar transfer hizmeti sunuyor. Uşak, Afyonkarahisar ve Küthaya şehir merkezlerinin yanı sıra daha fazla lokasyon bilgisi için Aerobilet transfer hizmetleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Taksi

Zafer Havalimanı’ndan bölgedeki illere taksiyle de gitmeniz mümkün. Havalimanından Uşak yaklaşık bir buçuk saat sürerken, Eskişehir bir saat 40 dakika, Kütahya şehir merkezi yaklaşık 40 dakika ve Afyonkarahisar yaklaşık bir saat sürüyor. Dilerseniz en hızlı şekilde taksiyle havalimanına ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.