Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Le Puy - Saint Nazaire uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Şehir Merkezinden Le Puy Havalimanına Ulaşım

Le Puy-Loudes Havalimanı'na şehir merkezinden ulaşım hakkında bilmeniz gerekenler

Le Puy-Loudes Havalimanı

Fransa, son derece iyi korunmuş tarihi dokuya sahip şehirleri ve kültürel miraslarıyla ziyaretçi akınına uğrayan ve hava trafiği son derece yoğun olan bir ülke. Avrupa'nın batısında Atlantik Okyanusu'na uzanan toprakları, birbirinden cazip kıyı şehirleri ve doğal güzellikleriyle dikkati çeken Fransa, büyüleyici manzaralar sunuyor. Bununla birlikte, bu tarihi doku şehirlere benzersiz panoramalar kazandırıyor. Özellikle bazı şehirlerdeki tarihi eserler ikonik hale gelmiş ve şehrin siluetine bambaşka bir görünüm kazandırmış durumda. Bunların arasında Le Puy-en-Velay oldukça dikkati çekiyor. Şehir ziyaretçileri zaman tünelinde, Orta Çağ'a doğru sürüklüyor. Upuzun, sivri bir kayanın üzerine kurulu Saint Michel d'Aiguilhe Şapeli ve yine şehri bir tepenin üzerinden selamlayan Notre-Dame du Puy Katedrali, şehrin en bilinen iki yapısı olarak dikkati çekiyor. Ayrıca, Santiago de Compostela Katedrali, göz kamaştıran dış cephesi, önünde bulunan altın deniz kabuğu sunağı ile barok mimarinin eşsiz örneklerinden biri olup, UNESCO Dünya Mirasları Listesi'nde yer alıyor. Le Puy, Fransa'nın Loudes yönetim bölgesinde yer alıyor. Adını buradan alan Le Puy-Loudes Havalimanı, şehre yapılan uçuşlar için hizmet veriyor. Le Puy şehir merkezi ve şehrin farklı bölgelerinden havalimanı transferleri bir yerel ulaşım yöntemiyle gerçekleşebiliyor.  

Taksi

Le Puy şehrinde oteller ve şehir merkezi üzerinden havalimanına seyahat edecek yolcular, genellikle taksiyle ulaşım sağlamayı tercih ediyor. Le Puy şehir merkezi ile Le Puy-Loudes Havalimanı arasındaki mesafe taksiyle 20 dakika sürüyor.

Saint Nazaire Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Saint Nazaire Montoir Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşım hakkında bilmeniz gerekenler

Saint Nazaire Montoir Havalimanı

Batı Avrupa'da bulunan ve dünyanın en popüler kültür turizmi rotalarında başı çeken Fransa, dünyanın farklı noktalarında, uzak topraklara kadar uzanan büyük bir imparatorluğun kurulduğu, köklü bir tarihe sahip. Bu köklü tarih bugün anakaradaki topraklardan çok uzaklara kadar Fransız kültürünü taşımış durumda. Dünyanın farklı yerlerinde Fransız mimarisini, sanat eserlerini ve yerleşimleri görebilirsiniz. Ancak Fransa'ya yapacağınız seyahatlerde imparatorluğun o görkemli saraylarını, idari binalarını, gotik ve barok mimarinin en nadide yapılarını ve eserlerini capcanlı görme fırsatı bulabilirsiniz. Fransa'ya yapacağınız seyahat sizi zamanda yolculuğa çıkarabilir. Özellikle Fransa'nın en uzun nehri Loire Nehri kıyısında, Atlantik Okyanusu'na çok yakın bir mesafede tarihin en ünlü liman kentlerinden biri olan Saint Nazaire gibi adı tarih sayfalarında sıklıkla geçen şehirlerde bunu çarpıcı bir şekilde tecrübe edebilmek mümkün. Saint Nazaire, özellikle I ve II. Dünya Savaşı sırasında stratejik konumu bakımından son derece önemli roller üstlenmiş bir şehir. Bunun izlerini, şehirde görebilir ve geçmişten gelen hikayelerini dinleme şansını yakalayabilirsiniz. Saint Nazaire Montoir Havalimanı aracılığıyla kente ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine bir ulaşım yöntemi kullanarak seyahat edebilirsiniz.

Taksi

Saint Nazaire Montoire Havalimanı'ndan Saint Nazaire şehir merkezine gidebilmek için havalimanı yolcu çıkışında taksiye binebilirsiniz. Havalimanından şehir merkezine taksiyle 20 dakikada varabilirsiniz.