Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Lorient - Akra uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Şehir Merkezinden Lorient Havalimanına Ulaşım

Lorient Bretagne Sud Havalimanı'na şehir merkezinden ulaşım hakkında bilmeniz gerekenler

Lorient Bretagne Sud Havalimanı

Avrupa'nın en yoğun trafiğe sahip havalimanlarından pek çoğuna ev sahipliği yapan Fransa, turizm, ticaret, diplomasi, eğitim ve daha pek çok alanda ziyaretçi akınına uğruyor. Özellikle tarih ve kültür bakımından son derece zengin miraslara sahip olan Fransa, yapımı M.Ö 3000 yılına uzanan tarihi yerleri, bu toprakların yetiştirdiği birbirinden değerli sanatçıların, paha biçilemez eserleriyle dolu müzeleri, kendine özgü mutfağı ve daha pek çok değerleriyle göz dolduruyor. Kelt halklarının yerleşimleri ve ardından Frankların devam ettirdiği tarih yolculuğunda Fransız İmparatorluğu'nun görkemli mimarisi ve eserlerine kadar, Fransa tarih tutkunlarını kendine çekecek pek çok alternatifler sunuyor. 26 yönetim bölgesine ayrılmış olan Fransa'nın farklı bölgelerde, her şehrinde ziyaretçilere birbirinden ilginç tarihi hikayelerle kapılarını açması, ülkenin kültür turizminde vazgeçilmez bir rota olmasının tesadüf olmadığını gösteriyor. Fransa'nın kuzeybatısında yer alan liman şehri Lorient, prehistorik dönemden başlayarak, tarihin eski yerleşimlerinden ve aynı zamanda stratejik bakımdan en önemli şehirlerinden biri olarak biliniyor. Tarihte savunma amaçlı kullanılan bu limandan, günümüzde önemli ticaret yolları geçiyor. Lorient Bretagne Sud Havalimanı, turizm ve ticaret bakımından yoğun bir ziyaretçi trafiği yaşıyor. Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki transferlerde bir yerel ulaşım yöntemi kullanılıyor.

Taksi

Lorient şehir merkezinden ya da bulunduğunuz otelden Lorient Bretagne Sud Havalimanı'na taksiyle gidebilir ve uçuşunuza yetişebilirsiniz. Lorient şehir merkezinden taksiyle havalimanına 15 dakika içerisinde transferlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Akra Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Kotoka Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım hakkında bilmeniz gerekenler

Kotoka Uluslararası Havalimanı

Gana, zengin maden yataklarıyla Batı Afrika’da yer alıyor. Atlas Okyanusu’na kıyısı bulunan ülke, altının da bu maden yataklarında yoğunlukla bulunması dolayısıyla Altın Sahili olarak da anılıyor. Gana’nın başkenti Akra ise ülkenin idari merkezi olmanın yanında sanayi, ticaret ve finans merkezi olarak da biliniyor. Ülkenin yoğunluklu uçuş trafiğinin yaşandığı Akra’nın uluslararası uçuşlarının yönetildiği Kotoka Uluslararası Havalimanı şehir merkezine 2 kilometre mesafede hizmet veriyor. Havalimanından otel bölgeleri, şehir merkezi ve diğer pek çok merkezi noktaya tek transfer alternatifi bulunuyor.

Taksi

Akra’da havalimanı transferlerinizi yapmak için yerel ulaşım araçları arasında tek seçeneğiniz taksiler. Taksiyle Kotoka Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine yaklaşık 7 dakika içerisinde transferinizi gerçekleştirebilirsiniz.