Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Medine - Ufa uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Şehir Merkezinden Medine Havalimanına Ulaşım

Prens Muhammed bin Abdülaziz Havalimanı’na şehir merkezinden ulaşım hakkında bilmeniz gerekenler

Prens Muhammed bin Abdülaziz Havalimanı

Suudi Arabistan’da 13 yönetim bölgesinden biri olan Hicaz’ın, İslam dünyasında önemli bir yeri bulunan şehri Medine, inanç turizminin merkezlerinden biri olarak kabul ediliyor. Özellikle Umre ve Hac uçuşları nedeniyle yoğun uçuş trafiğinin gerçekleştiği, Suudi Arabistan’ın en çok sefer düzenlenen havalimanlarından biri olarak dikkati çeken Prens Muhammed bin Abdülaziz Havalimanı, şehir merkezine 21 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Havalimanına gidebilmek için şehir merkezinden tercih edebileceğiniz birkaç ulaşım alternatifi bulunuyor.

Aerobilet transfer hizmetleri

Aerobilet üzerinden seyahatlerinizin transfer tarafını da planlayabilir ve her bir parkur için birkaç bireysel transfer tarifesine birden ulaşabilirsiniz. Medine’de de Prens Muhammed bin Abdülaziz Havalimanı’na ulaşımda Aerobilet transfer araçlarıyla güvenle ulaşımınızı gerçekleştirebilir, bireysel transfer tarifelerinden dilediğinizi seçerek rezervasyonunuzu anında gerçekleştirebilirsiniz. Tek yön ya da gidiş-dönüş transfer rezervasyonlarınız için hemen Aerobilet ekranından transfer sayfasını görüntüleyin; tarifeleri incelemeye başlayın. Transfer ihtiyaçlarınızı karşılayacak seçeneği değerlendirebilir, sorularınız ya da talepleriniz için Aerobilet destek hattını arayabilirsiniz.

Otobüs

Medine şehir merkezindeki duraklardan halk otobüslerini kullanarak da Prens Muhammed bin Abdülaziz Havalimanı’na gidebilirsiniz. Suudi Arabistan’daki transfer ağını yöneten ve yarı özel bir işletme olan SAPTCO bünyesinde çalışan halk otobüsleriyle havalimanına transferinizi sağlayabilirsiniz.

Taksi

Şehir merkezinden Prens Muhammed bin Abdülaziz Havalimanı’na gidebilmek için taksiye binmeyi de tercih edebilirsiniz. Taksiyle 21 dakikada havalimanında olabilirsiniz.

Ufa Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Ufa Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım hakkında bilmeniz gerekenler

Ufa Havalimanı

Rusya, Asya ve Avrupa’nın birleştiği bölgeyi de kapsayan topraklarıyla bir Avrasya ülkesi. Dünyanın en geniş sınırlarına sahip ülkesi olarak da bilinen ülke, federal bölgelere ayrılmış olarak yönetiliyor. Tüm bu bölgeler, ağırladığı farklı etnik grupların tarihi ve kültürel zenginlikleriyle harmanlanmış birer kültür turizmi rotası olarak, farklı seyahat tecrübeleri de vadediyor. Yalnızca Çarlık Rusyası ve Sovyetler Birliği döneminden değil, aynı zamanda bu etnik grupların da tarihi ve kültürel geçmişinden izler taşıyor. Başkurt Türkleri de bu topluluklardan yalnızca biri. Başkurdistan Cumhuriyeti olarak kendilerine özel bir bölgede yaşayan Başkurt halklarının başkenti Ufa, Avrupa ve Asya’nın birleştiği bölgede yer alıyor. Bir Türk Cumhuriyeti başkenti olarak, Türk kültürünün geleneksel mimarisinden örnekler taşıyan Ufa, aynı zamanda bilim dünyasının da son derece ilgisini çekiyor. Dünyanın gözlerini Ufa’ya çeviren, dünya dışı bir teknolojiyle meydana getirildiği düşünülen Daşka taşının bu şehirde bulunması, bu bakımdan şehrin yoğun ilgi görmesini sağladı. Şehre yapılan uçuşlar Ufa Havalimanı üzerinden gerçekleştiriliyor. Havalimanından şehir merkezine gitmek isteyen seyahat tutkunları, genellikle üç farklı yöntem arasından seçim yapıyor.

Aerobilet transfer hizmetleri

Aerobilet transfer hizmetleri, Ufa’da da havalimanı transferlerinizin en lüks ve konforlu seyahat süreçlerine dönüşmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Rusya’nın ve dünyanın hemen her bölgesinde havalimanları ile oteller ve şehir merkezleri arasındaki transferlerde, yolcuların transfer standartlarını yükseltmeyi hedefleyen Aerobilet transfer hizmetlerini siz de bir an önce keşfedebilirsiniz. Aerobilet resmi internet adresi üzerinden transfer sekmesine gelerek, buradan rezervasyonlarınızı yapabilir, Aerobilet mobil uygulaması ya da Aerobilet destek hattı aracılığıyla transfer yetkililerine ulaşabilirsiniz.

Otobüs

Ufa Havalimanı’na indiğinizde, terminal binası çıkışında durakları görebilirsiniz. Buradan şehir hatları otobüsleri, sizleri şehrin farklı bölgelerine götürebilir. 101, 110 veya 110 C numaralı otobüslerden gitmek istediğiniz bölgeye göre seçiminizi yapabilirsiniz.

Taksi

Ufa’daki otelinize veya Ufa’da gitmek istediğiniz diğer tüm bölgelere taksiler de sizi götürebilir. Taksiyle şehir merkezine yapacağınız havalimanı transferlerini 35 dakika içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.