Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Perigueux - Newquay uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Şehir Merkezinden Perigueux Havalimanına Ulaşım

Périgueux - Bassillac Havalimanı'na şehir merkezinden ulaşım hakkında bilmeniz gerekenler

Périgueux - Bassillac Havalimanı

Sınırları denizaşırı topraklara kadar uzanan ve tarihte dünyanın gördüğü en büyük imparatorluklardan birine sahip olan Fransa, Avrupa'nın batısında, Atlantik Okyanusu kıyılarında bulunuyor. Her yıl milyonlarca kişinin farklı turizm alanlarında ziyaret ettiği şehir, doğa turizminden deniz turizmine, kültür turizminden fuar turizmine çok geniş bir yelpazede ziyaretçi alıyor. Özellikle dünya çapında üne kavuşmuş tarihi anıtlarıyla göz dolduran ülke, 26 yönetim bölgesine ayrılıyor. Bu yönetim bölgelerinin her birinde birbirinden farklı seyahat tecrübeleri edinme fırsatı doğuyor. Fransa'nın bu yönetim bölgelerinden biri de Nouvelle-Aquitaine. Hem Fransa'nın hem de bölgenin en tanınmış şehirlerinden biri olan Périgueux, şehir siluetini oluşturan ikonik yapıları ve neredeyse tamamı eski yerleşimlerden oluşan şehir planıyla daha çok tarih tutkunlarının uğrak rotası olarak biliniyor. Özellikle 1120 yılında inşa edilen Saint Front Katedrali, şehrin simgesi haline gelmiş durumda. Şehrin içinden geçen Isle Nehri ve bu nehrin üzerinde uzanan Saint Georges Köprüsü de yine ziyaretçilere muhteşem görüntüler sunuyor. Périgueux - Bassillac Havalimanı aracılığıyla şehre pek çok turist akın ediyor. Şehirdeki havalimanı transferleri için bir ulaşım seçeneği kullanılabiliyor.

Taksi

Périgueux - Bassillac Havalimanı'na gidebilmek için otelinizden veya şehir merkezinden taksi çağırabilirsiniz. Taksiyle şehir merkezinden yapacağınız havalimanı transferlerini 20 dakika içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

Newquay Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Cornwall Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım hakkında bilmeniz gerekenler

Cornwall Havalimanı

İskoçya ve Galler ile birlikte Britanya Adası’nı paylaşan İngiltere, Batı Avrupa’da bulunan ve temsili monarşinin bulunduğu bir ülke. İngiliz Kraliyet Ailesi ve kraliyetin başında bulunan II.Elizabeth, ülkenin dikkati çeken simgeleri arasında yer alıyor. Yüzyıllar boyunca dünyanın dört bir yanına yayılan topraklarıyla, “üzerinde güneş batmayan” Britanya Krallığı’nın ardından, günümüzde İngiltere’ye bağlı denizaşırı topraklar da kalmış durumda. Kültür turizmi bakımından yoğun ilgi gören ve Britanya Krallığı’nın Orta Çağ’dan kalan kaleleri, barok yapıları, kule ve surlarıyla çevrili İngiltere şehirleri, yemyeşil bitki örtüsü ile çevrili kıyı kesimler ve kasabalarında, hatta metropollerde bile tarihi günümüze taşıyor. İngiltere’nin kıyı kesimleri de metropolleri ve popüler tarihi yerleri gibi rağbet görüyor. Cornwall Kontluğu’na bağlı yerleşim yerlerinden biri olan Newquay de bunlardan biri. Tarih öncesi çağlardan da kalıntıların bulunduğu kent, aynı zamanda Atlantik Okyanusu’nda, Kelt Denizi’ne bakan kıyılarıyla göz dolduruyor. Tarihin eski liman kentlerinden biri olan Newquay’de Cornwall Havalimanı bulunuyor. Havalimanından Newquay kent merkezi ve otellere ulaşım sağlamak için iki seçenek öne çıkıyor.

Otobüs

Cornwall Havalimanı’ndan Newquay’deki merkezi noktalara ulaşım sağlamak için yerel otobüsler bulunuyor. Siz de Newquay kent merkezine gitmek için A5 kodlu otobüse binebilir ve kent merkezine transferlerinizi sağlayabilirsiniz.

Taksi

Taksi de yine kent merkezi ve otellere ulaşımın bir başka yöntemi. Cornwall Havalimanı’ndan taksiyle şehir merkezine 15 dakikada ulaşımınızı tamamlayabilirsiniz.