Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Adria Airways uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Adria Airways

Genel Merkezi

Ljubljana

Kuruluş Tarihi

1961

Uçuş Noktaları

21

Uçtuğu Ülke Sayısı

0

Uçak Sayısı

24

Adria Airways Hakkında

Adria Airways, merkezi Slovenya’nın Ljubljana şehrinde bulunan Slovenya’yı birçok Avrupa şehrine bağlayan deneyimli bir havayoludur. 1961 yılında kurulan Adria Airways, 50 yıldan fazla deneyimiyle yolcularını dünyada 21 destinasyona uçuruyor.

Uçak filosunda Airbus A319, Bombardier CRJ900LR ve Bombardier CRJ700ER uçak modellerinden oluşan 24 modern uçağa sahip olan havayolu charter ve tarifeli uçuşlar gerçekleştiriyor.

2004'ten bu yana bir Star Alliance üyesi olarak, 28 seçkin havayoluyla yaptığı iş birliğiyle 191 ülkede 1000’den fazla noktaya da ulaşım sağlayan Adria Airways’in Japonya, ABD, Kanada, Hindistan, Birleşik Krallık ve Avrupa ülkelerinde de yetkili acenteleri bulunmaktadır.

Ljubljana'dan haftada 196 tarifeli uçuş gerçekleştiren Adria Airways’in uçuşların çoğu charter uçuşlardır ve Slovenya'yı Akdeniz'deki ünlü tatil yerlerine bağlar.

Güvenliği verdiği bütün hizmetlerin temeline koyan Adria Airways, tüm teknik düzenlemeleri içeren IOSA güvenlik sertifikasını (IATA Operasyonel Güvenlik Denetimi) ve kurumsal yönetimin kalitesini tanımlayan ISO standartları belgesini alan dünyanın ilk havayolu şirketlerinden biridir.

ICERTIAS Uluslararası Sertifikasyon Derneği'nin standartlarına göre, Slovenya pazarında gerçekleştirilen Best Buy Awards araştırmasında 2017/2018 için havayolu şirketi kategorisinde birincilik ödülü alan Adria Airways, dijital iletişim ödüllerinde DIGGIT'in 7. Slovenya Konferansı'nda Facebook iletişimi için “Altın Ödül” aldı.

Adria Airways’in aynı zamanda World Travel Awards 2018 için “Avrupa'nın En İyi Bölgesel Havayolu” ve “Avrupa'nın En İyi Lider Bölgesel Havayolu” kategorilerinde adaylığı bulunmaktadır.

Adria Airways İç ve Dış Hat Uçuşları

Adria Airways dünya çapında 21 uçuş noktasına uçak filosunda yer alan 21 uçağıyla her hafta 200 civarında sefer düzenliyor.

Slovenya’dan dünyanın en önemli turizm şehirlerine uçuşu bulunan havayolunun uçtuğu önemli yerler arasında İstanbul, Manchester, Londra, Brüksel, Amsterdam, Frankfurt, Zürih, Münih, Malmö, Kopenhag, Stockholm, Lodz, Moskova, Tiran, Üsküp, Priştine, Saraybosna, Maribor gibi şehirler yer alıyor.

Adria Airways bir Star Alliance üyesi olarak, 28 seçkin havayoluyla yaptığı iş birliğiyle 191 ülkede 1000’den fazla noktaya da yolcularının ulaşmasını sağlıyor.

Aynı zamanda Adria Airways dünya çapında Türk Hava Yolları, Aeroflot, Air India, Air Serbia, Austrian Airlines, LOT Polish Airlines, Lufthansa ve Swiss International Air Lines ile de kod anlaşmaları imzalamıştır.

Adria Airways Miles & More Programı

Adria Airways’in sık uçan yolcularına sunduğu Miles & More programı üyelerine, her uçuşta daha fazla bedava uçuş, otel konaklaması, araç kiralama veya cazip ödüller için harcanabilecek ekstra miller kazandırıyor.

Program bireysel sık uçanlara yöneliktir. Tüm Adria Airways tarifeli uçuşlarında, Star Alliance üyeleri ve diğer ortak havayolları ile yapılan uçuşlarda ekstra miller kazandırır.

Program sadece uçuşlar için değil, aynı zamanda Miles & More ortaklarıyla seyahatle ilgili diğer etkinlikler için de ödüllendirmeler sunuyor. Kredi kartı ile yapılan ödemeler, otel konaklama, araç kiralama, banka işlemleri, telefon görüşmeleri ve belirli alımlar da ekstra miller kazandırabiliyor.

Ayrıca Adria Airways’in iş dünyası için sunduğu “Adria Kurumsal Programı” bulunuyor. Programa kayıtlı olan işletmeler, her uçuşta puan kazanırlar bu da işletme çalışanları için ücretsiz uçuşlar, bilet yükseltmeler veya ek bagaj ödeneği için kullanılabilir.

Bu iki programa da kayıt ücretsizdir. Farklı seviyeleri bulunan programlarda seviye yükseldikçe kazanılan ödüller de artıyor.

Adria Airways Check – In İşlemleri

Adria Airways mobil uygulaması Adria App ile veya internet sitesinden ücretsiz olarak uçuş saatinden 24 saat önce ve uçuşa 60 dakika kalana kadar online check-in işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Check-in işlemi sırasında koltuk seçiminizi de yapabilir, birlikte yolculuk ettiğiniz kişilerle birlikte olacak şekilde, cam veya koridor kenarı seçeneklerinden istediğinizi seçebilirsiniz.

Havalimanında check-in yapmak isteyen yolcular Adria Airways kontuarlarından veya kiosklarından kolayca bu işlemi gerçekleştirebilir ve hemen biniş kapısına geçebilirler. Havalimanında uçuş saatinden 3 saat önce başlayan check-in işlemlerinin, uçuş saatine 40 dakika kala sonlanmış olması gerekiyor.

Adria Airways Bagaj Hakkı

Tüm Adria Airways uçuşlarında, uçuş kabininde yolcuların 8 kg’dan fazla olmayan ve 55 x 40 x 23 cm (118 cm) 'den daha büyük olmayan boyutlarda bir parça el bagajı almasına izin verilmektedir. Ayrıca, yolcular bir şemsiye, koltuk değneği, kamera, dürbün ve okuma malzemesi taşıyabilir.

Uçağın bagaj bölümüne verilecek bagajlar için belirlenen haklarda ise ekonomi sınıfı maksimum 23 kg ve 1 adet bagaj, Business Class ise 32 kg ve 2 adet bagaj hakkına sahiptir. Charter uçuşları için belirlenen maksimum kilo ise 23 kg’dır.

Ücretsiz ödenek şartlarından daha fazla olan bagajlar kilo başına ücretlendirilir. Ekstra kilo başına ücret, varış yerine bağlı olarak 5-10 EUR / kg arasında değişir. Ek bagaj hakları Miles & More puanlarıyla da ücretsiz olarak alınabilir.

Yolcuların bisiklet, sörf tahtaları ve diğer spor ekipmanları da dahil olmak üzere spor ekipmanlarını önceden düzenleme ile birlikte taşımalarına izin verilmektedir. Eğer bir bisiklet taşımak istiyorsanız, Adria Airways'e bilet rezervasyonu üzerine bilgi vermelisiniz.

Golf, kayak, snowboard ve angling ekipmanları 15 kg ve 1,4 metre uzunluğa kadar ücretsiz bagaj hakkına sahiptir. 

Adria Airways Koltuk Seçimi

Adria Airways ile yapacağınız yolculuklarda online olarak veya havalimanında check-in işleminiz sırasında uçak içi koltuk düzenini inceleyebilir ve istediğiniz koltuğu seçebilirsiniz.

Koltuk seçiminizi uçuş saatinizden 24 saat önce başlayarak uçuşa 1 saat kalana kadar web sitesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Diz mesafeleri daha yüksek ve konforlu koltukları isteyen yolcular biletlerinin sınıfına göre belirlenen ek ücretlerle bu koltukları da seçebilir ve yolculuklarını daha rahat geçirebilirler.

Uzun süreli uçuşlarda daha geniş diz mesafelerine sahip veya yatak olarak kullanılabilen koltukları da Miles & More kartınızdaki millerle ücretsiz olarak seçebilirsiniz.

Adria Airways Yiyecek, İçecek ve İkram

Adria Airways, zengin uçak içi servisleriyle tanınan bir havayoludur. Uçuşlarında yolcularına Slovenya ve Avrupa mutfaklarının en güzel örneklerini servis eden Adria Airways aynı zamanda yemek sırasında veya sonrasında yolcularına alkollü veya alkolsüz içecekler de ikram ediyor.

Adria Airways uçuşlarında uçuş sürelerine ve uçuş yönüne göre sıcak, soğuk yemekler, özel menüler ve kahvaltılar servis edilmektedir. Business Class ve ekonomik sınıf için her uçuşta üç ayrı menü seçeneği bulunuyor.

Bütün menüler şefler tarafından özel olarak hazırlanıyor ve uçuş personeli tarafından özenle yolculara servis ediliyor. Özel yemek siparişleri verilebilmektedir, bu siparişlerin uçuş saatinden en geç 24 saat önce Adria Airways görevlilerine bildirilmesi gerekir.

Adria Airways Evcil Hayvanlarla Uçuş

Adria Airways, kabin içinde küçük köpeklerin ve kedilerin uçakla taşınmasına izin verir. Daha büyük evcil hayvanlar, uçaktaki özel ısıtmalı ve basınçlı bir bagaj bölmesinde taşınabilir. Tüm evcil hayvan nakilleri karşılık gelen bir ücret karşılığında rezerve edilmelidir.

8 kg ağırlığın altındaki evcil hayvanlar uçak kabininde, 8 kg’dan daha ağır evcil hayvanlar kontrol edilen bagaj olarak seyahat edebilir. Uçuş kabininde sadece köpekler ve kediler seyahat edebilir.

Tüm evcil hayvanlar, uçuş süresi boyunca önceden onaylanmış bir kulübede seyahat etmelidir.

Adria Airways, yolcu kabini ayda ortalama 5 evcil hayvanı taşıyor. A320 uçaklarında Business Class bilet sınıfında en fazla 1 evcil hayvan ve ekonomi sınıfında 2 evcil hayvana izin verilir. CRJ200 uçaklarında, kabinde sadece bir evcil hayvana izin verilmektedir.