Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Aegean Airlines uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Aegean Airlines

Genel Merkezi

Kifisia

Kuruluş Tarihi

1987

Uçuş Noktaları

81

Uçtuğu Ülke Sayısı

74

Uçak Sayısı

49

Aegean Airlines Hakkında

Yunanistan'ın en büyük havayolu şirketlerinden biri olan Aegean Airlines, genel merkezi

Kifisia şehrinde bulunan ve 1987 yılında kurulan tam hizmet ve birinci sınıf kalite ile uçuş hizmetleri sunan bir havayoludur.

Aegean Airlines, Yunanistan’ın ilk özel havayolu şirketidir ve 1988’de kurulmuş olmasına rağmen 1999 yılında Aegean Airlines olarak tarifeli seferlere başlamıştır.

Aegean Airlines, uçak filosunda bulunan 49 uçağıyla dünyanın 74 ülkesinde 81 destinasyona uçuşlar gerçekleştiriyor. 23 Ekim 2013 tarihinde, Olympic Air'ı da satın alan Aegean Airlines, bu satın almayla yolculara daha fazla uçuş uzaklığı da dahil olmak üzere, Yunanistan'ın adalarına daha fazla erişim ve artan uçuş sıklığı sağlamıştır.

Avrupa’nın en genç filolarından birine sahip olan Aegean Airlines hem Atina hem de bölge havalimanlarını desteklemeye büyük yatırımlar yapıyor. Birçoğu Airbus ailesine ait olan 49 uçak filosuyla Avrupa ve Orta Doğu'da kısa ve orta mesafeli tarifeli uçuşlar gerçekleştiren havayolu aynı zamanda dünyanın en büyük hava ittifaklarından olan ve bünyesinde 28 havayolu barındıran Star Alliance ağının da bir üyesidir.

Star Alliance ağıyla birlikte 193 ülkede 1,356 havaalanına da ulaşımı bulunan Aegean Airlines hem modern uçaklarının rahatlığı hem de uçak içi servislerinin kalitesiyle her yıl büyümeye devam ediyor. Çalışmaların bir sonucu olarak 2017 yılında %6 daha fazla yolcu taşıyan havayolu, 13,2 milyon yolcuyu güvenle istedikleri yere ulaştırdı.

2017 yılında, Skytrax Dünya Havayolları Ödülleri'nde, “Avrupa'da En İyi Bölgesel Havayolu” ödülüne layık görülen Aegean Airlines, bu ödülü 3. kez alıyor.

Aegean Airlines İç ve Dış Hat Uçuşları

Aegean Airlines filosu Airbus A320, Airbus A321, Airbus A319, Dash 8-100, Dash 8-Q400 ve ATR 42-600 uçaklarından oluşmaktadır. Bu çevre dostu ve konforlu uçaklarla 74 ülkede 81 uçuş noktasına uçuşları bulunan Aegean Airlines, aynı zamanda Star Alliance ağıyla birlikte 193 ülkede 1,356 havalimanına da erişim sağlıyor.

Avrupa, Asya ve Amerika kıtasının pek çok önemli şehrine uçuşları bulunan Aegean Airlines, Star Alliance üyesi olan Türk Hava Yolları ile de iş birliği içerisindedir ve İstanbul Atatürk Havalimanı’na uçuşlar gerçekleştirmektedir.

Aegean Airlines Miles + Bonus Programı

Aegean Airlines uçuşlarında yolcuların bağlılıkları daha fazla hizmet ve daha iyi yolculuk şartları ile ödüllendirilir, böylece yolcular uçuşlarının tadını çok daha fazla çıkarabilirler. Her üyelik seviyesi ek bir hizmet, ayrıcalık ve ödül sunar.

Aegean Airlines uçuşlarında veya havayolu ortaklarıyla yapılan uçuşlarda miller kazandıran Miles + Bonus programı çok sık uçmasanız bile kredi kartı ödemeleri, alışveriş, otel, araç kiralama ve sürekli büyüyen iş ortakları ağının hizmetlerinden faydalanma gibi fırsatlar sunuyor.

Blue, Silver ve Gold seviyeleri bulunan Aegean Airlines Miles + Bonus programına kayıt ücretsizdir.

Aegean Airlines Check – In İşlemleri

Aegean Airlines uçuşlarında online check-in, planlanan kalkış saatinden 48 saat ile 30 dakika arasında mümkündür. Mobil uygulamalar veya havayolunun web sitesi üzerinden kolayca yapabileceğiniz online check-in işlemiyle biniş kartınızı alabilir ve koltuk seçimlerinizi yapabilirsiniz.

Havalimanında check-in yapacaksanız Aegean Airlines kontuarlarında kalkış saatinden 24 saat önce başlayan check-in işlemleri kalkışa 30 dakika kalana kadar devam ediyor. Aynı zamanda havalimanlarında yer alan self-check kiosklarından da işleminizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Aegean Airlines Bagaj Hakkı

Çantaların sayısı, ücretler ve izin verilen boyutlar, uçuşunuza ve bilet sınıfına bağlı olarak değişebilir. Bu nedenle, her bir uçuştan önce özel bagaj bilgilerini Aegean Airlines web sitesinden, mobil uygulamalarından ya da rezervasyonunuzdan kontrol etmenizi tavsiye ederiz. 

Aegean Airlines iç ve dış hat uçuşlarında ekonomi bilet sınıfı için uçuş kabinine maksimum 8 kg olacak ağırlıkta bir el çantası alınabilir, Business Class için ise uçuş kabinine 8 kg olacak şekilde 2 adet el bagajı alınabilir.

Aegean Airlines uçuşlarında uçağın bagaj bölümüne verilecek bagajlar için belirlenen sınırlar ekonomi sınıfı için 1 adet maksimum 23 kg ağırlıkta v 158 cm boyutlarında olacak şekilde bir bagajdır. Business Class bilet sınıfı için ise her biri 32 kg'a kadar ve 158 cm boyutlarında olacak şekilde 2 bagaj hakkı bulunmaktadır.

Ayrıca Miles + Bonus Altın üyelik ve Star Alliance Altın Ekonomi GoLight'da 3 adet 32 kg, Ekonomi Flex'te 2 adet 23kg ve 158 cm boyutlarında ek bagaj hakları bulunuyor.

Aegean Airlines Koltuk Seçimi

Aegean Airlines uçuşlarında ücretsiz olarak koltuk seçimi yapabilirsiniz. Uçuş öncesinde check-in işlemlerinizi yaparken uçak içi planını inceleyebilir ve koltuğunuzu seçebilirsiniz.

Aegean Airlines web sitesinden veya mobil uygulamalarından yolcular uçuşları için kolayca koltuk seçimini gerçekleştirebilirler ayrıca bu işlemi havalimanlarındaki Aegean Airlines kontuarlarından da görevliler yardımıyla yapabilirler.

Aegean Airlines’ın uzun süreli uçuşlarında ek ücretlerle yolculara daha fazla rahatlık sağlayan geniş diz mesafesine sahip veya yatağa dönüşebilen koltukları tercih edilebilir, yolculuğun çok daha rahat ve keyifli geçmesi sağlanabilir. Seçim yapıldıktan sonra koltuk yalnızca aynı veya daha düşük fiyatlı başka bir koltukla değiştirilebilir. Yolcular koltuk seçimini yaparken cam veya koridor kenarı tercihi yapabilir ve birlikte uçacağı kişilerle yan yana koltukları seçebilirler.

Aegean Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Aegean Airlines uçuşlarında Ege’nin yöresel yemekleriyle süslenmiş menüleri ve içecekleri yolcularına servis eder. Uçuş noktalarına göre yolcularına farklı lezzetler sunan havayolunun her bilet sınıfı için çok zengin menü alternatifleri bulunuyor. Ayrıca uçuşlarda yolcular yemeklerinin yanında isteklerine göre alkollü ve alkolsüz içecekler, şarap, bira ve kokteyller de tadabilirler.

Bebek ve çocuk yemekleri, vejetaryen yemekler, özel diyet yemekleri veya tıbbi yönden ihtiyaç duyulan beslenme konularında Aegean Airlines’a uçuşunuzdan 24 saat önce haber verilmesi durumunda istenen yemekler ikram edilecektir.

Aegean Airlines Evcil Hayvanlarla Uçuş

Aegean Airlines evcil hayvanlarınız için çeşitli seyahat seçenekleri sunar. Cinsine ve büyüklüğüne bağlı olarak evcil hayvanlar uçuş kabini içinde seyahat edebilir veya kargo olarak transfer edilebilirler.

Aegean Airlines uçuşlarında sadece kediler, köpekler (kılavuz köpekler dahildir) ve yaban gelincikleri uçak kabininde sizlerle seyahat edebilir. Her yolcunun özel bir kutuda veya konteynır içinde taşınan tek bir evcil hayvanla seyahat etmesine izin verilir. Bir evcil hayvanın izin verilen maksimum ağırlığı, konteyneriyle birlikte 8 kilodur. 

Daha fazla evcil hayvanla seyahat etmek isterseniz taşıma çantası içinde taşınan evcil hayvanlar aynı türden olmalılar ve aynı zamanda, 8 kiloluk (taşıma kabı dahil) maksimum ağırlık geçilmemelidir.

8 kiloluk ağırlık sınırını aşan daha büyük bir hayvanınız varsa o zaman evcil hayvanınız sadece uçağın bagaj bölmesinde taşınmalıdır. Aegean Airlines Airbus 319, 320 ve 321 uçaklarında uçağın bagaj bölümünde köpekler, kediler, yaban gelincikleri, örümcekler ve diğer omurgasızlar (arılar ve kabuklular hariç), tropikal balıklar, amfibiler, sürüngenler, kuşlar, kemirgenler ve tavşanlar güvenle yolculuk yapabilirler.

Evcil hayvanlar 3 saati aşan yolculuklar için uçak bagajına sağlıklarından dolayı kabul edilmezler. Ayrıca Aegean Airlines uçuşlarında laboratuvar ve bilimsel amaçlar için taşınan hayvanlar kabul edilmemektedir.