Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Aeroflot uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Aeroflot

Genel Merkezi

Moskova

Kuruluş Tarihi

1923

Uçuş Noktaları

130

Uçtuğu Ülke Sayısı

52

Uçak Sayısı

199

Aeroflot Hakkında

Aeroflot Hava Yolları, 1923 yılında Moskova’da kurulan ve şu an filosundaki 199 uçakla yolcularına üstün kaliteli uçuş deneyimi yaşatan bir hava yolu şirketi olarak verdiği hizmetleri sürdürüyor. Aeroflot hava yolu şirketi, yıllardır sahip olduğu deneyimi hem yolcu hem de kargo taşımacılığında kullanarak güvenli uçuş hizmeti sunuyor. 100 yıla yakın deneyime sahip olan Aeroflot, yıllar içinde hem uçuş rotalarına yeni noktalar hem de filosuna yeni uçaklar ekledi.

1940’larda Aeroflot, attığı önemli adımlarla bugün sunduğu üstün kaliteli hizmetin tohumlarını attı. 1943’te Krasnoyarsk - Uelkal rotasını yolculara açtı ve SSCB ve ABD arasında düzenli uçuşlar yapmaya başladı. Bu yıllarda Great Patriotic War yani Büyük Vatanseverlik Savaşı’nda zaferin kazanılmasında büyük rol oynadı. 1947 yılının Haziran ayında ilk II-12 adlı ilk yolcu uçağı yapıldı ve aynı yılın Aralık ayında CAF Pilot Eğitim Yüksek Okulu açıldı. Böylece Aeroflot, uçuşlar için pilot yetiştirmeye başladı.

1950’lerde de havacılık sektöründe çalışmalarını sürdüren Aeroflot; pilot, uçuş ekibi, teknisyen ve mühendislerin eğitimine verdiği önemi 1955 yılının Temmuz ayında Leningard’da açtığı Yüksek Havacılık Okulu ile gösterdi. Bu dönemde yeni uçaklarla tarifeli yolcu seferlerini sürdüren Aeroflot, Moskova – Prag ve Moskova – Habarovsk rotalarında uçuşlara başladı.

1962 yılında Aeroflot, Moskova ve Antarktika arasında efsanevi bir uçuşu tamamlayarak uçuşlardaki başarısını kanıtladı. 1966’da şirket ilk uluslararası kargo taşımacılığına başladı. Ayıca 1968 yılında Tupolev Tasarım Şirketi’nin ürettiği süpersonik yolcu uçağı ilk uçuşunu gerçekleştirdi.

1970 yılında tarifeli uçuşların gerçekleştirildiği rotalara Moskova - Amsterdam - New York, Moskova - Paris - Montreal - New York ve Moskova - Leningrad - Amsterdam - New York eklendi. Ayrıca 1971 yılının 1 Ocak günü II-62 uçağı Moskova’dan Havana’ya uçarak ilk uçuşunu gerçekleştirdi. 3 Temmuz'da Aeroflot Moskova'dan Berlin, Brüksel, Hamburg, Zürih, Prag, Viyana, Frankfurt, Budapeşte, Paris, Delhi, Lüksemburg, Düsseldorf, Münih, Beyrut, Umman, Madrid, Belgrad, Milano, Bükreş, Şam, New York ve Buenos Aires’e tarifeli uçuşlar düzenlemeye başladı.

1989 yılı Aeroflot’un IATA’ya yani Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği’ne katıldığı yıl olması nedeniyle; 1990’lı yıllar ise şirketin taşıdığı yolcu sayısında dikkat çeken bir artış yaşandığı için önem taşıyor. 1994 yılında Aeroflot, önceki yıla göre yüzde 15,2 daha fazla yolcu taşıdı. Toplam 569,300 yolcu taşıyan Aeroflot, uçuşlarına Moskova – New York ve 1995’te Moskova - Nice rotalarını ekledi. Bu yıl içinde şirket, dünyada pek çok farklı noktaya, 3,5 milyon yolcu ve 70 bin tondan fazla posta ve yük taşıdı.

Şirketin taşıdığı yük ve yolcu sayısı 1995’ten sonra da artmaya devam etti. Boeing uçakları filosuna katan Aeroflot, 1998 yılında 152 uçak komutanı ve 286 pilotu yeni uçaklar için eğitti.  Şirket 1999 yılında Aeroflot Bonus programını başlattı ve Hava Teknik Merkezi açarak uçakların bakımını kendi kendine yapmaya başladı.

İç ve Dış Hat Uçuşları

Aeroflot, 199 uçakla yolcularını dünyada 52 farklı ülkeye ve 130 farklı noktaya taşıyor. Üstelik Aeroflot Bonus programıyla yolcularının uçuşlarından bonus kazanmalarını ve bu bonusları daha sonra başka uçuşlarda kullanmalarını sağlıyor. Böylece sadık müşterilerini ödüllendiriyor. Aeroflot Bonus üyesi olan yolcular, bonuslarını kendileri kullanabildikleri gibi; bunları ebeveynlerine ya da arkadaşlarına hediye edebiliyorlar. Economy, Comfort ve Business sınıf seçenekleri sunan Aeroflot ile uçuşlarda sınıf yükseltmek için bonus kullanılabiliyor. Business Class ile uçuşlarda ve Aeroflot iş ortaklarından alınan hizmetlerde ek bonus kazanılabiliyor.

Ödüller ve Sertifikalar

Aeroflot, yolculara sunduğu üstün kalite ile çok sayıda Skytrax ödülünün sahibi oldu.

1998 - “Yılın Hava Yolu – Yurt İçi Yollarda Yolcu Taşıyıcı” ve “Yılın Hava Yolu – Yurt İçi ve Yurt Dışında Yük Taşıyıcı” kategorilerinde “Rusya-98 Kanatları” ödülü

1998 - Transport Management Institute (İngiltere) - Aeroflot’un Lüksemburg-Moskova-Tokyo güzergahı için Avrupa ve Japonya’daki en iyi yük bağlantısı ödülü

“Taşımacılık ve Lojistikte En İyi İşveren” için prestijli Randstad Ödülü

2013 - Yolcu Cirosu ile Avrupa’nın En İyi 5 Hava Yolu Şirketinden biri -  Dünyanın En İyi 20 Hava Yolu Şirketinden biri

2014 - flighttats.com - Dünyanın En Dakik Hava Yolu Şirketi Ödülü

(Mayıs ayında Aeroflot seferlerinin % 91.18'i zamanında gerçekleşti.)

Doğu Avrupa'nın En İyi Hava Yolu - Seyahat edenler için önde gelen bir bilgi kaynağı olan Global Traveller dergisi okuyucularının seçimi - En İyi Hava Yolu Mutfağı ödülü

2015 Airline Business'in yetkili yayın kuruluşu 1H - Yolcu trafiğinde artışla Avrupa'nın Dördüncü En Hızlı Büyüyen Hava Yolu Şirketi Ödülü

2016 - Dünya Hava Yolları Ödülleri -  dört yıl içinde beşinci kez Doğu Avrupa'da En İyi Hava Yolu Şirketi

2016 - CEO Vitaly Saveliev - Air Transport News Awards -  Yılın Lideri Ödülü

2016 - "Ulaştırma ve Makine Binası" kategorisinde bağımsız İnovasyon Zamanı Ödülü

Check – In İşlemleri

Aeroflot uçuşunuz için mobil tarayıcınızdan online olarak check – in işlemi yapmanız mümkün. Aeroflot online check – in işlemleri uçuştan 24 saat önce başlar ve uçuşa 45 dakika kala biter. Online check – in işlemi sırasında rahat koltuk seçebilir, uçuş kartınızı alabilirsiniz. Böylece havalimanına vardığınızda herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmaz. Ancak, uçuş kartınızı aldıktan sonra havalimanına geldiğinizde kiosklardan biniş kartınızı basılı olarak almanız gerekir.

Bagaj Hakkı

Aeroflot, Economy Class ve Comfort Class yolcularına 23 kg uçak altı ve 10 kg kabin bagajı, Business Class yolcularına ise 32 kg uçak altı ve 15 kg kabin bagajı hakkı veriyor. Ayrıca kayak ekipmanları, hockey ekipmanları, bisiklet, golf ve balık tutma ekipmanları bu hakların içinde sayılabiliyor.

Koltuk Seçimi

Aeroflot uçuşunuz için koltuk seçmek istediğinizde, firmanın web sitesine girerek PNR yani rezervasyon numaranızı girmeli ve varsa Aeroflot Bonus üye numaranızı yazmalısınız. Sonra istediğiniz koltuğu seçip biniş kartınızı alarak keyifli bir uçuş deneyimi yaşayabilirsiniz.

Yiyecek, İçecek ve İkram

Aeroflot uçuşlarında yolcular harika yiyecek ve içeceklerle keyifli bir uçuş deneyimi yaşıyor. Hava yolu şirketi Economy, Comfort ve Business Class yolcularına uçuş saatine bağlı olarak kahvaltı, öğle yemeği ve atıştırmalıkların yanı sıra; alkollü ve alkolsüz içecekler ikram ediyor. Business Class yolcuları bunlara ek olarak şef Thierry Mona’nın elinden çıkan harika yemekleri tadıyorlar. Bunların yanı sıra özel tercihleri ya da alerjisi olan yolcular kendilerine uygun yemekler bulabiliyorlar.

Evcil Hayvanlarla Uçuş

Evcil hayvanıyla uçmayı tercih eden yolcuların, bilet alma aşamasında ya da uçuşlarından en geç 36 saat önce, hava yolu firmasını bilgilendirmesi gerekiyor. Bunun için firmaya evcil hayvanın sayısı ve hayvanın refakatçi olup olmadığı konusunda da bilgi vermesi şart koşuluyor. Aeroflot kedileri, köpekleri ve kuşları bagaj olarak kabul ediyor. Bazı özel türleri evcilleştirildikleri takdirde taşımayı kabul eden firma; hayvanın kafesiyle beraber 8 kg’ı aşmaması halinde kabinde taşınmasını kabul ediyor. Bunun için hayvanın belgelerinin de check – in sırasında verilmesi gerekiyor. 12 yaşından küçük yolcuların ve engelli yolcuların yanında refakatçi olarak bulunan hayvanlar ücretsiz taşınıyorlar.