Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Aerolineas Argentinas uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Aerolineas Argentinas

Genel Merkezi

Buenos Aires

Kuruluş Tarihi

1949

Uçuş Noktaları

58

Uçtuğu Ülke Sayısı

0

Uçak Sayısı

56

Aerolineas Argentinas Hakkında

1949 yılında kurulan Aerolineas Argentinas, önde gelen Güney Amerika havayollarından biridir ve Arjantin’in ulusal havayoludur. Havayolu, Jorge Newbery Havaalanı’nı yerel ve bölgesel uluslararası hizmetler için, Ezeiza International Havalimanı’nı uzun mesafeli hizmetler için kullanılmaktadır. Aerolineas Argentinas, Amerika, Avrupa ve Güney Pasifik'te 58 uluslararası noktaya uçuyor.

Yılda 11 milyondan fazla yolcu taşıyan Aerolineas Argentinas, uçak filosunda yer alan 56 uçakla yolcularına son derece konforlu uçuşlar sunan havayolu aynı zamanda Arjantin'de 35 iç hat rotasına da uçuş gerçekleştiriyor.

Aerolineas Argentinas iddialı bir uçak filo yenileme programı yürütüyor. Arjantin hükümetinin çoğunluğuna sahip olan Aerolineas Argentinas, dar ve geniş gövdeli Airbus ve Boeing uçaklarından oluşan karma bir filo kullanmaktadır. 2012 Ağustos ayında, Aerolineas Argentinas, ilk Güney Amerika üyesi olarak dünyanın önce gelen havayolu ittifakının biri olan SkyTeam'in bir üyesi oldu. 

SkyTeam üyesi 20 havayoluyla dünyada 1000’den fazla destinasyona daha hizmet ulaştıran Aerolineas Argentinas ayrıca KLM, Air Europa, Aeroflot, Air Yeni Zelanda, Etihad Airways, GOL Havayolları ve Korean Air ile kod anlaşmaları yaparak global ağını geliştirmiştir.

Günde 360’dan fazla uçuş gerçekleştiren havayolunun dünyanın dört bir yanında 14 özel havalimanı salonunda da yolcularına en üst düzeyde hizmetler sunuyor.

World Travel Awards tarafından “Güney Amerika'nın Önde Gelen Havayolu-Business Class” ödülünü alan Aerolineas Argentinas’ın 2018 yılı için “Güney Amerika'nın Önde Gelen Havayolu” ve “Güney Amerika'nın Önde Gelen Havayolu Markası” ödüllerine de adaylığı bulunuyor.

Aerolineas Argentinas İç ve Dış Hat Uçuşları

Aerolineas Argentinas ve kardeş şirketi Austral Lineas Aereas ile birlikte Buenos Aires'te bulunan iki merkezden (Aeroparque Jorge Newbery ve Ministro Pistarini Uluslararası Havaalanı) 58 destinasyona uçuşlar gerçekleştiriyor.

56 uçaklık bir filoya sahip olan Aerolineas Argentinas, günde 360’dan fazla uçuş gerçekleştiriyor ve 11 milyon yolcuyu istedikleri yere zamanında ulaştırıyor.

Aerolineas Argentinas’ın en sık uçuş yaptığı destinasyonlar Buenos Aires, Madrid, Santiago de Chile, Montevideo, Sao Paulo, Rio de Janeiro, Iguazu, Jujuy, Mar del Plaza, Mendoza, Parana, Neuquen, Salta ve Rosario’dur. Bunların dışında Avrupa, Amerika ve Asya’da önemli şehirlere düzenli uçuşları bulunan Aerolineas Argentinas, Güney Amerika’nın en çok yolcu taşıyan havayollarından birisidir.

Aerolineas Argentinas Plus Programı

Aerolineas Argentinas üyelerine pek çok avantaj ve indirim sunan Aerolineas Argentinas Plus sık uçuş programı hem havayolunun kendi uçuşlarında hem de Skyteam üyesi 20 havayollarının uçuşlarında üyelerine benzersiz ödüller kazandırıyor. Gümüş, Altın ve Platinum seviyeleri bulunan Aerolineas Argentinas Plus, her seviyede üyelerine farklı avantajlar sunuyor.

Üyelerin kazandığı miller bilet yükseltmeler, koltuk seçimleri, havalimanı özel salonlarına ücretsiz erişimler ve anlaşmalı şirketlerle yapılan alışverişler için kullanılabilir, aynı zamanda üyeler bu milleri ailelerine veya arkadaşlarına hediye edebilirler. Çocuklara ve gençlere özel kartları da bulunan programda, bu kartlarla her uçuşlarında onlara özel eşsiz hediyeler kazanıyor.

Aerolineas Argentinas Check – In İşlemleri

Aerolineas Argentinas uçuşlarında bilgisayarınızdan veya mobil cihazınızdan, iç hat uçuşunuzun kalkış saatinden 48 saat ile 55 dakika arasında online check-in yapabilirsiniz. Uluslararası uçuşlarda ise kalkış saatinden 24 saat ile 70 dakika arasında online check-in yapılabilmektedir. Check-in işlemi sırasında koltuk seçiminizi de yapabilir, birlikte yolculuk ettiğiniz kişilerle birlikte olacak şekilde, cam veya koridor kenarı seçeneklerinden istediğinizi seçebilirsiniz.

Aerolineas Argentinas kontuarlarından veya kiosklarından kolayca havalimanında check-in yapmak isteyen yolcular bu işlemi kolayca gerçekleştirebilir ve hemen biniş kapısına geçebilirler.

Havalimanında yapılan uçuşlarda uçuş rotasına göre değişiklik göstermekle birlikte genellikle uçuş saatinden 3 saat önce başlayan check-in işlemlerinin, uçuş saatine 40 dakika kala sonlanmış olması gerekiyor.

Aerolineas Argentinas Bagaj Hakkı

Tüm Aerolineas Argentinas uçuşlarında bulunan yolcular ücretsiz bagaj hakkına sahiptir

Aerolineas Argentinas uçuşlarında kabin bagajı boyutları güvenlik nedenleriyle sınırlıdır. Uçuşunuzda kabine alacağınız bagajın ölçüleri 56 x 45 x 25 cm'den büyük olmamalı ve maksimum 10 kg olmalıdır. Bilet sınıflarına göre ek bagaj hakları ve ekstra kilolar bulunuyor.

Aerolineas Argentinas uçuşlarında bagaj için 158 cm (uzunluk x genişlik x yükseklik) boyutlarında olması gereken kontrol edilen tek bagaj ağırlığı ise 32 kg’dır. Bagaj hakları bilet sınıfına ve gidilecek rotalara göre değişiklik gösterebilir.

Ek bagaja ihtiyacınız varsa Aerolineas Argentinas Plus programında biriken millerle ve puanlarla ücretsiz olarak ek bagaj hakkı satın alabilir ve çok daha fazla eşya taşıyabilirsiniz.

Aerolineas Argentinas Koltuk Seçimi

Aerolineas Argentinas uçuşlarında koltuk seçimini kısa sürede yapmak için online check-in işlemleri sonrasında karşınıza çıkacak olan paneli kullanabilirsiniz. Standart koltukların yanı sıra özel ücretlendirmeye tabi tutulan özel koltuklar da bulunuyor ve bu koltukların ücretlendirme bilgileri Aerolineas Argentinas web sitesinde yer almaktadır. Koltuk seçimlerinizi havalimanında yapmak isterseniz daha fazla ödeme yapmak durumunda kalabilirsiniz ve istediğiniz koltuklar seçilmiş olabilir.  

Uzun süreli uçuşlarda daha geniş diz mesafelerine sahip veya yatak olarak kullanılabilen koltukları da Aerolineas Argentinas Plus kartınızdaki millerle ücretsiz olarak seçebilirsiniz.

Aerolineas Argentinas Yiyecek, İçecek ve İkram

Arjantin, Güney Amerika ve dünya mutfaklarından seçkin örnekler ve her damak tadına uygun çok sayıda lezzet, Aerolineas Argentinas uçuşlarında yolculara ücretli veya ücretsiz alternatiflerle sunuluyor. Zengin uçak içi servisleriyle bilinen bir havayolu olan Aerolineas Argentinas, yolcuları için isterlerse özel menüleri de hazırlamaktadır.

Sağlık durumunuz ile ilgili bir sıkıntı olduğu takdirde tüketeceğiniz gıdaların listesini Aerolineas Argentinas’a uçuş saatinden en geç 24 saat önce iletmeniz yeterli olacaktır. Aynı durum farklı inançlara sahip kişiler için de geçerlidir ve yolcuların talepleri doğrultusunda özel bir menü sunumu yapılacaktır. 

Aerolineas Argentinas Evcil Hayvanlarla Uçuş

Aerolineas Argentinas, uçuşlarında evcil hayvanların kontrol edilen bagaj veya kargo olarak seyahat etmelerine izin verir. Evcil hayvanların uçuş kabini içinde seyahat etmesine izin verilmemektedir.

Evcil hayvanlarla ilgili kurallar iç hat ve dış hat seferlerinde gidilecek rotaya göre değişiklik gösterir. Uçuş boyunca evcil hayvanınız her zaman özel bir taşıma çantasında muhafaza edilmelidir. Bu çantanın boyutları maksimum 30 x 47 x 27 cm olabilir. 

Uçağın kargo bölümünde yolculuk edecek evcil hayvanınız için Aerolineas Argentinas’ın size vereceği ölçüler doğrultusunda korumalı ve dayanıklı bir taşıma çantasında bulunmalıdır. Taşıma çantasının içinde sadece tek bir evcil hayvan olabilir. Ayrıca evcil hayvanınızın yolculuk boyunca yeterli suyu ve yiyeceği olduğundan emin olunmalıdır.

Tüm evcil hayvanların, gidilecek ülke tarafından istenen belgelere sahip olması gerekir. İç hat uçuşlarında kediler ve köpekler aşı sertifikalarına, sağlık sertifikasına ve uçuş kalkışından bir haftadan daha fazla bir süre önce alınmış bir anti-kuduz sertifikasına sahip olmalıdır. Bölgesel ve uluslararası uçuşlar için, evcil hayvan sahipleri gerekli belgeler için gidilecek ülke büyükelçiliği ile iletişime geçmelidir.

Evcil hayvanınızın da sizinle uçacağına dair bilgiyi Aerolineas Argentinas rezervasyonunuz sırasında bildirmeniz ve ineceğiniz havalimanındaki kurallarla ilgili bilgiler almanız gerekmektedir.  

 Evcil hayvanlarla yapılan uçuşlarda tüm rezervasyonlar, uçuş kalkışından en az 48 önce yapılmalıdır.