Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Aeromexico uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Aeromexico En Ucuz Yurtdışı Uçak Biletleri

kalkış
varış
tarih
fiyat
Aeromexico
Cancun
New York
01.12.2020
Aeromexico
Guadalajara
Fresno
10.03.2021
Aeromexico
Panama City
Miami
27.10.2020
Aeromexico
Santo Domingo
Charlotte
27.12.2020
Aeromexico
Tokyo
Seattle
18.01.2021
Aeromexico
Medellin
Boston
03.10.2020

Aeromexico En Popüler Yurtdışı Uçak Biletleri

kalkış
varış
tarih
fiyat
Aeromexico
Cancun
New York
01.12.2020
Aeromexico
Guadalajara
Fresno
10.03.2021
Aeromexico
Panama City
Miami
27.10.2020
Aeromexico
Santo Domingo
Charlotte
27.12.2020
Aeromexico
Tokyo
Seattle
18.01.2021
Aeromexico
Medellin
Boston
03.10.2020

Aeromexico

Genel Merkezi

Meksiko

Kuruluş Tarihi

1934

Uçuş Noktaları

89

Uçtuğu Ülke Sayısı

45

Uçak Sayısı

72

Aeromexico Hakkında

Aeromexico, Meksika’nın en deneyimli havayolu olarak dünya çapında 45 ülkede 89 uçuş noktasına yılda 15 milyondan fazla yolcu taşıyor.

1934 yılında kurulan, dünyanın en köklü havayollarından birisi olan Aeromexico’nun, Mexico City Uluslararası Havalimanı'nda ve Monterrey Uluslararası Havalimanı'nda merkezleri bulunuyor.

Uçak filosunda yer alan 72 Boeing ve Airbus uçak bulunan havayolu, günde 600’den fazla uçuş gerçekleştiriyor. Meksika'nın uluslararası havayolu şirketi de olan Aeromexico, Meksika'da ve Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Orta ve Güney Amerika ve Avrupa'nın başlıca şehirlerine uçuşlar gerçekleştiriyor. Ayrıca Aeromexico, Latin Amerika'dan Asya'ya düzenli ve direkt uçuşlar sunan tek havayolu şirketidir.

Aeromexico ve Aeromexico Connect, iştirakleri Meksika'da ticari havacılık hizmetleri sunan bir holding şirketi olan Grupp Aeromexico, SAB de CV'nin bir parçasıdır.

Aeromexico, dünyanın en önemli havayolu ittifaklarından biri olan ve 20 büyük havayolunun üyesi olduğu SkyTeam'in kurucu üyesidir. Aeromexico uçuşlarının çoğunda, First Class/Executive Class hizmeti sunan Premier Class ile yolcularının eşsiz hizmetlerle seyahat etmelerine rahat bir atmosferde keyifle uçmalarına olanak tanıyor.

Aeromexico'nun global vizyonu, hizmet ve verimlilik üzerine odaklanmaktadır. Şirket, Premier Class ve Coach'da, on-board ve kişiselleştirilmiş on-board hizmeti (kokteyller dahil ücretsiz hizmetler, yemekler ve içecekler) seçkin stili ile tanınmıştır. Havayolu, müzik ve film kanalları veya seçilen rotalara göre video oyunları da dahil olmak üzere muhteşem eğlence seçeneklerine sahiptir.

Dünya çapında 113 özel salona sahip olan Aeromexico, Güney Amerika’nın bol ödüllü ve en popüler havayollarından biri olarak her yıl düzenli olarak uçak ve taşıdığı yolcu sayısını arttırıyor.

Aeromexico İç ve Dış Hat Uçuşları

Meksika'nın global havayolu şirketi olan Aeromexico, Avrupa ve Meksika'yı 60 yıldan uzun bir süredir dünyanın 45 ülkesine bağlıyor. 4 kıtada 89 destinasyona yılda 15 milyondan fazla yolcu taşıyan havayolu, zengin uçak içi servisleriyle tanınıyor.

Aeromexico iç hat uçuşlarında Acapulco, Aguascalientes, Campeche, Cancun, Chihuahua, Ciudad del Carmen, Ciudad Juarez ve Minatitlan gibi şehirlere dış hatlarda ise başta İngiltere olmak üzere Avrupa, Asya ve Amerika’da onlarda şehre uçuyor.

Skyteam ittifakının da kurucu üyesi olan Aeromexico, bu iş birliğiyle 20 havayoluyla global uçuşlar için birlikte çalışan havayolu dünyada 100’den fazla ülkede 1057 destinasyona da yolcularını ulaştırıyor.

Aeromexico Club Premier Programı

Aeromexico'nun yolcu sadakat programı olan Club Premier, Aeromexico'nun kendi uçuşlarında hem de Skyteam üyesi 20 havayolunun uluslararası uçuşlarında üyelerine benzersiz ayrıcalıklar, hediye miller, ödüller ve avantajlar sağlar.

Her seviyede üyelerine farklı avantajlar sunan Aeromexico Club Premier programı dahilinde üyelerin kazandığı miller bilet yükseltmeler, koltuk seçimleri, havalimanı özel salonlarına ücretsiz erişimler ve anlaşmalı şirketlerle yapılan alışverişler için kullanılabilir, aynı zamanda üyeler bu milleri ailelerine veya arkadaşlarına hediye edebilirler.

Aeromexico Check – In İşlemleri

Aeromexico uçuşlarında web ve mobil check-in işlemleri, uluslararası uçuşlar için kalkıştan 24 saat, iç hat uçuşlarında ise 48 saat açılmaktadır. Check-in işlemleri sırasında koltuk seçiminizi de yapabilir, birlikte yolculuk ettiğiniz kişilerle birlikte olacak şekilde, cam veya koridor kenarı seçeneklerinden istediğinizi seçebilirsiniz.

Havalimanı kontuarlarında bagajınız varsa uçuşunuzun tarifeli kalkış saatinden en az 90 dakika önce check-in yapmalısınız. Eğer bagajınız yoksa uçuşunuzun tarifeli kalkış saatinden en az 60 dakika önce check-in yapmalısınız.

Aeromexico Bagaj Hakkı

Aeromexico uçuşlarında uçuş kabinine her yolcunun bir çanta ve bir dizüstü bilgisayar çantası, el çantası veya evrak çantası gibi kişisel bir eşya almasına izin veriliyor. Yardımcı cihazlar ve dış giysiler kişisel eşya olarak sayılmaz. Tüm taşıma bagajları, ön bölmeye veya önünüzdeki koltuğun altına sığmalıdır. Uçuş kabinine alınacak el bagajları maksimum boyutu 115 cm (uzunluk + genişlik + yükseklik) ve 10 kg ağırlığına olmalıdır.

Uçak bagajına verilecek bagajlar için ise belirlenen sınırlar Meksika iç hat uçuşları için

Premier sınıfı 30 kg, ekonomi sınıfı 25 kg ücretsiz bagaj hakkına sahiptir

ABD ve Orta Amerika'dan uçuşları için Premier sınıfı 2 adet ve 32 kg, ekonomi sınıfı ise 1 adet ve 25 kg ücretsiz bagaj hakkına sahiptir. Bagajın maksimum boyutunun 158 cm olması gerekiyor.

Avrupa'ya uçuşları için ise Premier sınıfı 2 adet ve 32 kg, ekonomi sınıfı 2 adet ve 23 kg ücretsiz bagaj hakkına sahiptir

Güney Amerika ve Asya'ya uçuşları için belirlenen ücretsiz bagaj hakları ise Premier sınıfı 3 adet ve 32 kg, ekonomi sınıfı 2 adet ve 32 kg ücretsiz bagaj hakkına sahiptir.

Aeromexico Koltuk Seçimi

Aeromexico, Boeing 787 Dreamliner model uçaklarıyla yolcularına benzersiz bir seyahat deneyimi yaşatan beş haftalık frekans sunuyor. 

Premier Class'ta 32 koltuk ve Coach Class'ta 211 koltuk kapasiteli uçaklarda dokunmatik eğlence sisteminin ve uzun süreli uçuşlar için düz yatakların keyfine varabilirsiniz. Aeromexico, zengin uçak içi eğlence alternatifleriyle tanınan bir havayolu olarak 20 film ve 36 TV dizisi, büyük ekranlar ve LED aydınlatmalar sunuyor.

Aeromexico uçuşlarınızda online check-in işlemini sırasında uçağın koltuk planı incelenebilir ve istenilen koltuklar ücretsiz olarak seçebilirsiniz. Yolcular koltuk seçimlerini yaparken birlikte uçacağı kişilerle yan yana koltukları ve cam veya koridor kenarı seçeneklerinden istediğinizi tercih edebilirler. Acil çıkış kapılarının yanındaki koltukları sadece belirlenen şartları sağlayabilen yolcular seçebilmektedir.

Aeromexico Yiyecek, İçecek ve İkram

Aeromexico, yolcularına seyahatleri boyunca Güney Amerika’nın en güzel mutfaklarından seçilmiş eşsiz lezzetler sunar. Yemek seçimleri seçkin şefler tarafından özenle hazırlanır ve deneyimli uçuş personeli tarafından servis edilir. Yemekler sırasında yolculara kaliteli şaraplar, alkollü veya alkolsüz içecekler ikram edilir.

Aeromexico uçuşlarında bilet sınıflarına ve yolculuk sürelerine göre menüler farklılık göstermektedir. Uçuşlarda her bilet sınıfı için zengin bir menü seçeneği ve içecek ikramı vardır.  Vegan menü, vejetaryen menü, çocuk menüsü veya diyet menüler gibi özel yemek siparişleri uçuşlar için kabul edilmektedir. Özel yemek siparişlerinin uçuş saatinden en geç 24 saat önce Aeromexico görevlilerine bildirilmesi gerekiyor.

Aeromexico Evcil Hayvanlarla Uçuş

Aeromexico uçuşlarında evcil hayvanlar, uçağın kargo bölümünün basınçlı ve sıcaklık kontrollü alanında bagaj olarak yolculuk yapabilirler. Yolcu kabininde sadece servis hayvanları seyahat edebilir.

Yetkililerden özel izin gerektiren bu uçuşlarda sadece evcil köpekler, kediler ve küçük kafesli kuşlara izin verilir. Uçulacak köpekler ve kediler en az 10 haftalık olmalıdır. Evcil hayvanınızın varış noktanız için gerekli tüm şartlara uyması gerekmektedir.

Sert plastikten yapılmış, darbelere dayanıklı taşıma çantalarında bulunması gereken evcil hayvanınızın yolculuk boyunca yetecek yiyeceği ve suyu hazır bulunmalıdır. Taşıma çantasının üstünde adınız ve telefon numaranızın mutlaka bulunması gerekiyor.

Hamile veya hasta hayvanlar sağlıkları göz önünde bulundurularak uçuşlara kabul edilmezler.

Rehber köpeklerle yolculuk eden yolcular hiçbir kilo sınırı olmadan ve ekstra ücret ödemeden uçuş kabininde bulunabilirler. Rehber köpeğin uçuş boyunca ayaklarınız kenarında bulunması ve güvenlik nedenlerinden dolayı koridor veya acil çıkışları engellememesi gerekir.

Evcil hayvanlarla uçuş sırasında hayvana ait güncel sağlık belgelerinin yanınızda bulunması zorunludur.