Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Aigle Azur uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Aigle Azur

Genel Merkezi

Paris

Kuruluş Tarihi

1946

Uçuş Noktaları

27

Uçtuğu Ülke Sayısı

7

Uçak Sayısı

10

Aigle Azur Hakkında

Aigle Azur, merkezi Paris Orly Havaalanı olan, 1946 yılında kurulan Fransa’nın 2. en çok yolcu taşıyan tarifeli havayolu şirketidir. Dünya çapında 7 ülkeye uçuşları bulunan Aigle Azur, yolcularını 27 destinasyona ulaştırıyor.

Uçak filosunda yer alan 10 uçağıyla haftada yaklaşık 300 tarifeli uçuş gerçekleştiren Aigle Azur, 2017 yılında 2 milyona yakın yolcu taşımıştır. 1200 çalışanıyla yolcularına en iyi uçuş hizmetini sunmak için çalışan Aigle Azur'un Airbus A320 ailesiyle (A319, A320), modüler mono sınıflı veya iki sınıflı ve A330-200 iki sınıflı uçakları bulunuyor.

Özellikle Avrupa içi hatlarda sık uçuşları bulunan havayolu, 2018’de İtalya’ya Milano Malpensa Havalimanı’na da günlük uçuş seferleri başladı. Doğu ve batıdaki uzun mesafeli uçuşlarına son yıllarda Brezilya Sao Paulo Viracopos Havalimanı ve Çin Pekin Havalimanı’na da ekleyen havayolu bu şehirlere de uçuş seferlerine başladı.

Aigle Azur global uçuş ağını genişletmek için Hainan Havayolları, Azul, TAP Portekiz, Corsair ve Air Caraibes ile stratejik ortaklıkların imzalanması imzalayarak yolcularına çok daha fazla destinasyona ulaşma şansı sağlamıştır.

Havayolunun uçuşlarında sadece ekonomi sınıfı ve Business Class bilet sınıfları bulunuyor. Her bilet sınıfı için mümkün olan en iyi uçak içi hizmeti sunmayı kendine felsefe edinmiş olan Aigle Azur, Fransa'nın Tremblay-en-France şehrinde bulunan merkez ofisi ile aynı zamanda kargo taşımacılığı da yapıyor. Aigle Azur, 2001 yılında GoFast Grubu tarafından devralındı ​​ve 2012 yılında Hainan Airlines ile stratejik bir ittifak imzaladı.

Aigle Azur, güvenlik uygulamaları için IATA Operasyonel Güvenlik Denetimi (IOSA) ve IATA ile iş birliği içinde çalışmakta ve yolcularına en üst düzeyde güvenlik sunmaktadır. Güvenlik, Aigle Azur için bir önceliktir ve havayolu, güvenliğinizi sağlamak için gerekli önlemleri oluşturmak ve uygulamak için yetkililerle doğrudan iş birliği yapar.

Avrupa’nın köklü ve deneyimli havayollarından biri olan Aigle Azur son derece güvenli uçuşları, zengin uçak içi servisleri, profesyonel personeli ve modern uçaklarıyla sevilen bir havayoludur.

Aigle Azur İç ve Dış Hat Uçuşları

Aigle Azur, dünya çapında 7 ülkede 27’den fazla uçuş noktasına yolcularını konforla taşıyor.

Cezayir, Mali, Portekiz, Çin ve Senegal Aigle Azur’un sık uçuş yaptığı ülkelerden bazılarıdır.

Fransa içinde de geniş bir destinasyon ağına sahip olan havayolu, aynı zamanda global uçuş ağını geliştirmek için Hainan Havayolları, Azul, TAP Portekiz, Corsair ve Air Caraibes ile uçuş anlaşmaları imzaladı. Yaptığı bu anlaşmalarla yolcularına dünya çağında çok daha fazla destinasyona ulaşma fırsatı sunan Aigle Azur, her yıl global uçuş ağını geliştirmektedir.

Aigle Azur Plus Programı

Aigle Azur’un üyelerine pek çok avantajlar ve indirimler sunan Azur Plus sık uçuş programı, üyelerine Aigle Azur uçuşlarında ve global rotalarda uçuşlar yapan anlaşmalı havayolu şirketlerinin uçuşlarında miller kazandırıyor. Bu kazanılan miller Aigle Azur uçuşlarında ve ortak havayollarında bedava veya indirimli biletler, koltuk yükseltmeler, ekstra bagaj hakları, otel konaklamaları veya araba kiralama hizmetleri gibi pek çok alanda kullanılabiliyor.

Azur Plus programıyla kazanılan miller aynı zamanda pek çok anlaşmalı mağazada ve restoranda da geçerlidir, bu milleri kullanarak harika tatil alışverişleri yapabilir veya ailenizle en kaliteli restoranlarda keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

Azur Plus'ın Azur Plus Ciel, Azur Plus Espace ve Azur Plus Infini olarak üç kart seviyesi bulunuyor, her seviye kendine özel pek çok avantaja sahip.

Azur Plus programı dahilinde 2 ila 24 yaş arasındaki genç gezginler için ayrılmış özel bir “Gençlik Kartı” da bulunuyor.

Aigle Azur Check – In İşlemleri

Aigle Azur’un uçuşlarında online check-in işlemleri uçağın kalış saatinden 48 saat önce başlar ve kalkışa 3 saat kala sona erer.

Online check-in işlemlerinizi Aigle Azur web sitesinden veya mobil uygulamasından kolayca yapabilirsiniz böylece yalnızca el bagajınız varsa ve biniş kartınız hazırsa doğrudan kalkış kapınıza gidebilirsiniz. Online check-in işleminiz sırasında uçak içi planını inceleyebilir, oturmak istediğiniz koltuğu seçebilir ve birlikte uçacağınız kişilerle yan yana koltukları belirleyebilirsiniz.

Havalimanında check-in yapmanız gerekirse, check-in masaları kalkıştan 48 saat önce açılmaktadır. Kalkıştan en az 1 saat önce check-in yapılmış olmalıdır. Uçağa verilecek bagajınız varsa veya evcil hayvanlarla seyahat ediyorsanız havalimanında check-in yapmanız gerekiyor.

Aigle Azur Bagaj Hakkı

Aigle Azur, uçuş kabinine belli ölçü ve kilolarda el bagajlarını ücretsiz olarak kabul ediyor. Uçuş kabinine Business Class yolcuları için 1 adet 15 kg ve ekonomi sınıfı için 1 adet 10 kg el bagajı veya kişisel bir eşyayı almaya izin veriliyor.

Aigle Azur uçuşlarında uçağın bagaj bölümüne ücretsiz olarak verilebilecek bagajın maksimum kilosu sınırı ekonomi sınıfı için 30 kg, Business Class için ise 40 kg ve 1 adet bagajdır. Daha fazla bagajı olan yolcular ek ücretler ödeyerek ya da Azur Plus programındaki millerini kullanarak ücretsiz olarak ek bagaj hakkı alabilirler.

Aigle Azur Koltuk Seçimi

Aigle Azur uçuşlarında her bilet sınıfı için ücretsiz koltuk seçimi yapılabilir. Online check-in işlemi sırasında veya havalimanında yer alan kontuarlarda istediğiniz koltuğu seçebilirsiniz. Aigle Azur bütün uçuşlarında yolcularına en konforlu uçuş deneyimini yaşatmak ve en iyi hizmeti sağlamak için her bilet sınıfına yönelik pek çok farklı koltuk alternatifi sunmaktadır. Uzun yolculuklarda eğim alabilen ve diz mesafeleri çok daha geniş olan özel koltuklar, yolcuların daha rahat bir yolculuk geçirmesi için tasarlanmıştır.

Azur Plus kartlarında biriken miller ve puanlarla uçuşlarında bilet sınıflarını ücretsiz olarak yükseltebilir, çok daha rahat ve keyifli bir uçuş deneyimi yaşayabilirler.

Aigle Azur Yiyecek, İçecek ve İkram

Aigle Azur hem iç hat hem de dış hat uçuşlarında her bilet sınıfına göre birçok yiyecek ve içecek ikramları bulunan oldukça zengin bir menü seçeneğine sahiptir. Özel çocuk menülerini, dini yemekleri ve diyet yemekleri de yolcularına sunan şirket, uçuştan önce haber verilmesi şartıyla özel yemek isteklerinizi kabul ediyor.

Vegan, vejetaryen, diyet yemekleri veya tıbbi yönden ihtiyaç duyulan beslenme konularında Aigle Azur görevlilerine bilgi verebilirsiniz.

Aigle Azur Evcil Hayvanlarla Uçuş

Aigle Azur uçuşlarında uçak kabinine sadece kedileri ve köpekleri kabul etmektedir. Diğer evcil hayvan türleri güven içinde uçakların kargo bölümünde yolculuk yapabilirler. Kediler veya köpekler sadece taşıma çantasının içinde yolcularla birlikte uçuş kabininde seyahat edebilir.

Aigle Azur uçuşlarında evcil hayvan taşıma çantaları ekstra bagaj olarak değerlendirilir ve ek ücretler uygulanır.

Birlikte uçulacak evcil hayvanlar en az 12 haftalık olmalıdırlar. Hasta veya yaralı hayvanlar uçuşlara kabul edilmezler. Uçak yolculuklarında uçuş kabininde sınırlı sayıda evcil hayvan taşınabilmektedir, bu nedenle evcil hayvanınızın uçuş kabininde sizinle birlikte yolculuk etmesini istiyorsanız erken rezervasyon önemlidir.

12 saatten fazla uçuş süresi olan yolculuklarda sağlık koşullarından dolayı uçuşlara evcil hayvanlar kabul edilmezler.

Evcil hayvanlarla ilgili kurallar iç hat ve dış hat seferlerinde değişiklik gösterir. Yolculuğunuz sırasında evcil hayvanınızın seyahati ile ilgili gerekli tüm belgelerini, sağlık sertifikalarını ve aşı karnelerini yanınızda bulundurmanız önemlidir.