Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Air Algerie uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Air Algerie

Genel Merkezi

Cezayir

Kuruluş Tarihi

1947

Uçuş Noktaları

69

Uçtuğu Ülke Sayısı

28

Uçak Sayısı

59

Air Algerie Hakkında

Air Algerie, Cezayir’in ulusal havayolu olarak 1947 yılında kuruldu. Uçuş filosunda yer alan 59 modern uçağıyla dünyada 28 ülkede 69 destinasyona uçuşları bulunan havayolu bölgenin en önemli havayollarından birisidir.

Air Algerie, Huari Bumedyen Havalimanı’ndan Avrupa, Kuzey Amerika, Afrika, Asya ve Orta Doğu'ya ve 32 yurt içi havalimanına hizmetler sunuyor ve konforlu uçuşlarıyla bölgenin en çok tercih edilen havayollarından biri olarak tanınıyor.

Air Algerie, 1968 yılından beri Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği, Arap Hava Taşımacılığı Örgütü ve Afrika Havayolları Birliği'nin bir üyesidir. Air Algerie, 2013 itibariyle tamamen Cezayir hükümetine ait olarak hizmetlerine devam ediyor.

Air Algerie'nin modern uçak filosu yolcu ve kargo taşınması için uluslararası güvenlik standartlarını karşılayan A330, B767, B737 ve AT R 72 model uçaklardan oluşuyor. Air Algerie’nin güvenlik standartları, Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) tarafından tescil edildi ve IOSA tüm standartlarını karşıladığı için uluslararası güvenlik sertifikası aldı.

Air Algerie'nin uçuşlarında Business Class ve ekonomi sınıfı olarak iki tip kabin bulunmaktadır. Business Class kabinlerde Airbus A330'larda 118 dereceye kadar uzanabilen koltuklarla sunulmaktadır. Ekonomi sınıfı kabinlerde ise her koltukta bir ses sistemi bulunur.

Air Algerie, 9000’den fazla çalışanıyla yolcularına hem uçuşlarında hem de yer hizmetlerinde en iyi hizmeti sunabilmek için çalışmalarına devam ediyor ve yaptığı global uçuş ağı anlaşmalarıyla uçtuğu rotaları geliştiriyor.

Air Algerie İç ve Dış Hat Uçuşları

Air Algerie, dünya çapında 28 ülkede uçuş noktasına 59 uçağıyla her gün onlarca uçuş gerçekleştiriyor.

Airbus A330-200, Boeing 737-600, ATR 72-500, Boeing 737-800, ATR 72-600 ve Boeing 737-300 model uçaklara sahip olan havayolu, Cezayir'deki Immeuble El-Djazair'deki merkezinden Montreal, Palma de Mallorca, Paris, Abidjan, Adrar, Alicante, Amman, Annaba, Bamako, Beyrut, Pekin, Brüksel, Kahire, Konstantin, Djanet, Dubai, Ghardaia, Guanzhou, Illizi, Hassi Messaoud, In Amenas, Niamey, Moskova dahil olmak üzere pek çok destinasyona uçuyor.

Air Algerie, global uçuşlar için Türk Hava Yolları, Aigle Azur, Royal Air Maroc ve Tunisair ile kod anlaşması yapmış ve çok daha fazla destinasyona hizmet vermeye başlamıştır.

Türk Hava Yollarıyla yaptığı anlaşmayla Türkiye’ye de uçuşları bulunan Air Algerie, özellikle Afrika ve Orta Doğu seferleri için zengin uçak içi servisleri ve modern uçaklarından dolayı tercih edilmektedir.

Air Algerie Plus Programı

Air Algerie'nin heyecan verici sık uçuş programı olan Plus, Air Algerie tarafından işletilen tüm uçuşlarda ve rotalarda miller biriktirilmesini sağlıyor. Bu rotalar hem yerel hem de uluslararası uçuşları içermektedir.

Djurdjura, Chelia ve Tahat seviyeleri bulunan Air Algerie Plus programında ayrıca 02-18 yaş yolcular için de Fly.in kartları sunuyor. Air Algerie Plus her seviye için üyelerine benzersiz faydalar ve avantajlar sunuyor.

Ne kadar çok seyahat ederseniz ödüller o kadar büyük olur. Plus üyelikleri check-in önceliği, ikramiye puanları, ek check-in bagaj indirimi ve seyahat sınıfına bakılmaksızın pek çok havalimanındaki salonlara erişimini de içeren bir dizi avantaja sahiptir. 

Plus programında biriken miller Air Algerie uçuşlarında ve anlaşmalı bir dizi ortak şirkette harcanabiliyor. Bu ortak işletmeler oteller, restoranlar, kredi kartları ödemeleri, araba kiralama ve perakende satış yerlerini içermektedir.

Air Algerie Check – In İşlemleri

Air Algerie uçuşlarında hem online olarak web sitesi üzerinden hem de havalimanındaki kontuarlardan check-in işlemleri gerçekleştirilebiliyor. Online check-in işlemiyle havalimanında sıra beklemeden hemen biniş kartınızı alabilir ve uçak içi planını inceleyerek koltuk seçiminizi yapabilirsiniz. Air Algerie çağrı merkezi de check-in işlemleri sırasında yolculara yardımcı olmaktadır.

Havalimanında bulunan kontuarlarından da görevliler yardımıyla kolayca check-in yapabilir ve giriş kartınızı alabilirsiniz. Online check-in işlemleri uçuş saatinden 24 saat önce başlar ve uçuşa 2 saat kalana kadar devam eder. Havalimanı check-in işlemleri ise uçuş saatinden 3 saat önce başlar ve uçuşa 1 saat kalana kadar devam eder.

Air Algerie Bagaj Hakkı

Air Algerie, uçuş kabininde ATR uçakları için 10 kg maksimum ağırlıkta bir adet ücretsiz kabin el bagajını ücretsiz olarak kabul etmektedir.

Yurt içi hatlarda uçan ekonomi sınıfı yolcular için 20 kg, Business Class yolcularına 30 kg ve First Class yolcular için 40 kg ücretsiz bagaj hakkı bulunuyor. Uluslararası uçuşlar için First ve Business Class için 40 kg, ekonomi sınıfı 30 kg'lık bagaj hakkı bulunmaktadır. Daha fazla bagaj taşıyan yolcular Air Algerie Plus programında kazanılan millerle ücretsiz olarak ek bagaj hakları satın alabilirler.

Air Algerie Koltuk Seçimi

Air Algerie, her bilet sınıfı için yolcularına ücretsiz koltuk seçimi hakkı tanımaktadır. Koltuk seçiminizi internet sitesinden kolayca yapabileceğiniz gibi bu işlemi isterseniz havalimanlarındaki Air Algerie kontuarlarından veya kiosklarından da gerçekleştirebilirsiniz.

Air Algerie uçuşlarında pek çok farklı koltuk seçeneği bulunuyor. Yolculara daha fazla hareket alanı sunan, daha geniş diz mesafelerine sahip olan veya yatak olarak kullanılabilen koltukları ek ücretlerle veya Air Algerie Plus programındaki kazandığınız puanları kullanarak seçebilir ve seyahatinizin çok daha konforlu geçmesini sağlayabilirsiniz. Koltuk seçiminizde birlikte uçacağınız kişilerle yan yana olacak şekilde koltuk seçiminizi yapabilir, cam veya koridor bölümlerinden istediğinizi seçebilir ve keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz.

Air Algerie Yiyecek, İçecek ve İkram

Ekonomi, Business Class ve First Class bilet sınıfına göre pek çok yiyecek ve içecek ikramları bulunan Air Algerie, hem Cezayir mutfağının hem de bölgesel mutfakların en güzel örneklerini uçuşlarında yolcularına servis ediyor.

Gideceğiniz destinasyona göre belirlenen menüler güler yüzlü uçuş personeli tarafından özenle servis ediliyor. Yemekler konusunda yolcuların özel istekleri de dikkate alınarak hazırlanan menülerde vegan, vejetaryen ve çocuk menüsü seçenekleri bulunmaktadır.

Her bilet sınıfı için uçuş sürelerine göre değişen menülerin yanında yolculara isteklerine göre şarap, bira ve kokteyller de servis edilir.

Özel diyet yemekleri, dini yemekler veya tıbbi yönden ihtiyaç duyulan yiyecekler konularında Air Algerie çağrı merkezlerine bilgi verebilirsiniz. Yolculuğunuzda Air Algerie, bu isteklerinizi dikkate alacak ve yemek servisinizi sizin istediğiniz şekilde gerçekleştirecektir.

Air Algerie Evcil Hayvanlarla Uçuş

Köpek, kedi, kuş veya diğer evcil hayvanlar Air Algerie uçuşlarında varış veya kalkış düzenlemelerine uygun olarak kabul edilirler. Bazı ülkeler evcil hayvanı kabul etmek için veteriner sertifikası, ithalat lisansı, aşılama defteri, ID çipleri veya diğer gereksinimler gibi belgeleri isteyebilir.

Evcil hayvan taşımacılığıyla ilgili yönetmelik ve prosedürleri öğrenmek, kabin içinde ya da kargo ile evcil hayvanınızla seyahat edip edemeyeceğinizi öğrenmek için rezervasyon sırasında uçuşunuzu bildirmeniz gerekmektedir.

Uçağın türüne bağlı olarak uçağa sınırlı sayıda hayvan kabul edilir. Birleşik Krallık'a yapılan uçuşlarda hayvanların uçak bagajında veya uçuş kabininde taşınmasına izin verilmez.

Taşıma çantası içine 6 kg'ın altındaki küçük evcil hayvanlar kabul edilir (Kediler, köpekler, hamsterler, küçük kuşlar, kaplumbağalar...)

Taşıma çantası kilitli, su geçirmez ve havalandırmalı olmalıdır. Taşıma çantasının maksimum boyutunu 115 cm (55 +40 +20 cm) olmalıdır ve her yolcu tek bir evcil hayvanla seyahat edebilir.

Eğer evcil hayvanınız, 6 kg'ı aşan bir ağırlık veya 115 cm'yi aşan taşıma çantası büyüklüğüne sahipse uçağın bagaj bölümünde güvenle yolculuk edebilir.