Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Air Burkina uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Air Burkina

Genel Merkezi

Ouagadougou

Kuruluş Tarihi

1967

Uçuş Noktaları

9

Uçtuğu Ülke Sayısı

9

Uçak Sayısı

3

Air Burkina Hakkında

Air Burkina, Burkina Faso'nun ulusal havayoludur ve 17 Mart 1967'de Air Volta adı ile kurulmuştur. Havayolunun çoğunluğu Ağa Kahn kalkınma ağına aittir. Uçak filosunda 3 uçak bulunan Air Burkina 9’dan fazla destinasyona uçuşlar gerçekleştiriyor.

Air Burkina sürekli gelişen iç hat ve bölgesel uçuş ağına sahiptir. Havayolunun en sık uçuş yaptığı destinasyonlar Togo, Benin, Kongo Brazzaville, Mali, Nijer, Fildişi Sahili, Gabon, Gana ve Senegal'dir. Aynı zamanda Air Burkina, global uçuş ağını geliştirmek için Air France, ASKY Havayolları ve Kenya Havayolları gibi önemli havayolu şirketleriyle de anlaşmaları bulunuyor.

Çoğunlukla bir AKFED / IPS konsorsiyumuna ait olan Air Burkina, Ouagadougou Havalimanı'ndaki ana üssünden çalışır. Air Burkina, Batı Afrika'ya Ouagadougou Havalimanı’ndan son derece iyi hizmet veriyor ve Batı Afrika'ya hizmet eden en iyi bölgesel havayolu olarak nitelendiriliyor.

Air Burkina uçuşlarında en yüksek uluslararası standart ve düzenlemeleri hedefleyerek hava yolculuğu taleplerini karşılamak için IOSA (IATA Operasyonel Güvenlik Denetimi) sertifikası alarak, uçuş güvenliğini en üst düzeye çıkarmıştır.

Air Burkina'nın önceliği, insanların ve malların taşınması bağlamında Burkina Faso'yu dünyanın geri kalanına taşımak, ekonomik, kültürel ve insani gelişimlerine önemli bir destek vermektir.

Air Burkina yolcularını yaptığımız her şeyin merkezine koyuyor ve yaklaşık yarım yüzyıl boyunca bölgede hizmet veren havayolu olarak dakiklik, hizmet kalitesi ve güvenlik açısından düzenli gelişme göstermiştir.

Air Burkina'nın filosu, güvenlik ve rahatlık açısından en iyi uluslararası standartları sağlayan 3 Embraer 170 uçaktan oluşuyor. 12 Business Class koltuk ve 56 ekonomi sınıfı ile donatılmış olan Embraer 170, özellikle bölgesel ağa hizmet etmek ve yolculara en iyi konforu sunmak için uygundur

Air Burkina İç ve Dış Hat Uçuşları

Air Burkina Embraer 170 model 3 uçağıyla Afrika, Avrupa ve Asya’da 9 ülkeye uçuşları bulunuyor. Abidjan, Akra, Bamako, Bobo-Dioulasso, Cotonou, Dakar, Lome ve Niamey gibi önemli noktalara düzenli uçuşları bulunan havayolu aynı zamanda pek çok havayoluyla kod anlaşması imzalayarak global ağını yolcuları için geliştirmiştir.

Batı Afrika'nın en iyi havayollarından biri olarak gösterilen Air Burkina, modern uçaklarının sağladığı konforla, deneyimli ekibiyle ve kaliteli hizmetleriyle her yıl hem uçuş ağını hem de uçak filosunu geliştirmektedir.

Air Burkina Celestars Programı

Air Burkina’nın üyelerine sunduğu Celestars sık uçuş programı üyelerine her uçuşlarında miller kazandırır ve bu kazanılan miller otel konaklamaları, araba kiralama, kredi kartı puanları, bilet veya koltuk yükseltmeler için kullanılabilir.

Sadece Air Burkina uçuşlarında değil aynı zamanda anlaşmalı havayollarıyla yapılan uçuşlarda da miller ve ödüller kazandıran Celestars, dünya çapında pek çok havalimanı salonuna da giriş imkanı sağlıyor.

12 yaş altındaki çocuklara da üyelik sunan programa Celestars sık uçuş programına web sitesi, mobil uygulamalar, Air Burkina şubeleri, havalimanı kontuarları ve uçuş içi formları ile ücretsiz olarak kayıt olunabiliyor.

Air Burkina Check – In İşlemleri

Havalimanında vakit kaybetmemek için check-in işleminizi Air Burkina web sitesi üzerinden uçuşunuzun 24 saat öncesinden başlayarak uçuşa 4 saat kalana kadar gerçekleştirebilirsiniz. Online check-in işlemleri sırasında uçak içi koltuk düzenini inceleyebilir ve istediğiniz koltuğu seçebilirsiniz. İşlem sonunda biniş kartınızın çıktısını alarak havalimanındaki kontuarlara uğramadan biniş kapısına geçebilirsiniz.

Havalimanında yapacağınız check-in işlemlerinde ise Air Burkina kontuarlarından veya kiosklarından faydalanabilirsiniz.

Uluslararası uçuşlarda uçuş saatinden 2 saat önce, iç hat uçuşlarındaysa uçuş saatinden 45 dakika önce check-in işlemlerini bitirip havalimanında bulunmanız önemlidir.

Air Burkina Bagaj Hakkı

Air Burkina iç hat uçuşlarında yolculara 23 kg'a kadar kontrol edilen 1 adet bagaj hakkı tanınıyor. Avrupa, Kuzey Afrika ve Orta Doğu'da uluslararası uçuşları için ekonomi sınıfı 23 kg'a kadar 1 bagaj, Premium ekonomi 2 bagaj ve Business Class 32 ​​kg'a kadar 2 adet bagaj hakkına sahiptir. Uçuş kabinine alınacak el bagajları için ise ekonomi ve Premium ekonomi sınıfı 8 kg'a kadar 1 el bagajı, Business Class için her biri 9 kg'a kadar 2 el bagajı izni verilmektedir.

Ek bagaja ihtiyacınız varsa Celestars programında biriken millerle ve puanlarla ücretsiz olarak ek bagaj hakkı satın alabilir ve çok daha fazla eşya taşıyabilirsiniz.

Air Burkina Koltuk Seçimi

Air Burkina, yolcularına uçuş için kolayca koltuk seçme olanağı veriyor. Bilet alım aşamasında ya da bileti aldıktan sonra, yolcular, uçuşlarını yönettikleri bölümden koltuk seçebiliyorlar. Celestars üyeleri puanlarına bağlı olarak, koltuklarını ücret ödemeden seçebiliyorlar.

Dünyanın en modern uçaklarıyla uçuşlarını gerçekleştiren Air Burkina, geniş diz mesafeleri ve yolcularına çok daha geniş hareket alanı sağlayan koltuklarıyla son derece konforlu uçuşlar gerçekleştiriyor.

Air Burkina Yiyecek, İçecek ve İkram

Air Burkina, uçuş sürelerine göre değişen menülerinde Business Class ve ekonomi sınıfı yolcuları için çok zengin bir içeriğe sahiptir. Yolcular yemeklerinin yanında isteklerine göre şarap, bira ve kokteyller de tadabilirler.

Özel çocuk menülerini, dini yemekleri ve diyet yemekleri de yolcularına sunan şirket, uçuştan önce haber verilmesi şartıyla özel yemek isteklerinizi kabul ediyor. Özel diyet yemekleri veya tıbbi yönden ihtiyaç duyulan beslenme konularında Air Burkina çağrı merkezlerine bilgi verebilirsiniz. Yolculuğunuzda Air Burkina bu isteklerinizi dikkate alacak ve yemek servisinizi sizin istediğiniz şekilde gerçekleştirecektir.

Uzman şefler tarafından en sağlıklı şekilde hazırlanan Air Burkina menüleri, lezzetli oldukları kadar sağlıklı olmalarıyla da yolcuları tarafından sevilmektedir.

Air Burkina Evcil Hayvanlarla Uçuş

Air Burkina iç ve dış hat uçuşlarında evcil hayvanınız küçük ise uçuş kabininde sizinle birlikte keyifle uçabilir, evcil hayvanınız daha büyük bir tür ise uçağın kargo bölümünde güvenle yolculuk edebilir. Uçuş boyunca evcil hayvanınız her zaman özel bir taşıma çantasında muhafaza edilmelidir. Bu çantanın boyutları maksimum 30 x 47 x 27 cm olabilir. Uçuş kabinine evcil hayvanla birlikte maksimum ağırlığı 8 kg olan bir evcil hayvan taşıma çantası alınabiliyor.

Evcil hayvanınızın da sizinle uçacağına dair bilgiyi Air Burkina rezervasyonunuz sırasında bildirmeniz ve ineceğiniz havalimanındaki kurallarla ilgili bilgiler almanız gerekmektedir.  

Evcil hayvanınız uçağın kargo bölümünde yolculuk edecekse korumalı ve dayanıklı bir taşıma çantasında bulunmalıdır. Taşıma çantasının içinde sadece tek bir evcil hayvan olabilir. Ayrıca evcil hayvanınızın yolculuk boyunca yeterli suyu ve yiyeceği olduğundan emin olunmalıdır.

İç ve dış hat uçuşlarında yolculuk edecek evcil hayvanın rezervasyon ve check-in işlemleri online olarak yapılamaz, bu işlemin mutlaka havalimanlarında buluna Air Burkina kontuarlarındaki görevliler tarafından yapılması gerekmektedir. Evcil hayvanın resmi bir veterinerden alınmış sağlık raporunun, aşı karnelerinin ve bütün tıbbi dosyalarının yanında olması önemlidir.