Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Air Europa uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Air Europa

Genel Merkezi

Llucmajor

Kuruluş Tarihi

1986

Uçuş Noktaları

55

Uçtuğu Ülke Sayısı

26

Uçak Sayısı

51

Air Europa Hakkında

1986'da kurulan Air Europa, Globalia Corporation'ın havayolu bölümüdür. Merkezi İspanya'daki Llucmajor, Majorca'da bulunan havayolu 1991 yılından bu yana, Air Europa kendini Avrupa'nın en modern havayollarından biri olarak konumlandırmış ve bu hedefe ulaşmak için çalışmıştır. Air Europa'nın ağı, İspanya topraklarının büyük bir bölümünü ayrıca Avrupa, Kuzey Afrika ve Amerika'daki destinasyonları kapsamaktadır.

Air Europa şu anda dünya çapında 26 ülkede 55’in üzerinde noktaya uçuş gerçekleştiriyor. Yılda 10 milyondan fazla yolcu taşıyan havayolu günde 247 uçuş gerçekleştiriyor.

Air Europa aynı zamanda 179 ülkede 16.270'den fazla günlük uçuşla 1.057'ye ulaşan küresel bir ağa erişim sağlayan 20 havayolunun oluşturduğu SkyTeam ittifakının bir üyesidir. Air Europa filosu, Avrupa'nın en modern filolarından biridir. Ortalama 4 yaşından küçük 51 uçaktan oluşan filosuyla havayolu, yolcularına son derece konforlu uçuşlar sunuyor.

Filosu Airbus 330 serisi, Boeing 737 ve 787, Embraer jetleri ve ATR 72'leri içeren uçaklarından oluşan Air Europa'nın uçaklarının çoğunda Business Class ve ekonomi koltukları sunuluyor, küçük uçak modellerinde ise sadece ekonomi sınıfı koltuklar bulunuyor.

Air Europa en büyük İspanyol turizm şirketlerinden biri olan Globalia Grubu’nun bir parçası olarak çevre koruma süreçlerinde de liderdir. 2011'de Alman çevre örgütü Atmosfair tarafından hazırlanan bir raporda Air Europa “Dünyanın en çevreci havayolu şirketi” olarak seçilmiştir. 

Air Europa İç ve Dış Hat Uçuşları

Air Europa geniş global uçuş ağıyla Avrupa, Kuzey Afrika, Kuzey ve Güney Amerika’yı kapsayan 26 ülkede 55 destinasyona yılda 10 milyondan fazla yolcu taşıyor. Aynı zamanda SkyTeam ittifakının da bir üyesi olarak 20 havayoluyla anlaşmaları bulunan Air Europa, bu ittifakla 179 ülkede 1.057 destinasyona da ulaşabiliyor.

Havayolunun uçtuğu en önemli destinasyonlar arasında İstanbul, Madrid, Sao Paulo, Mayorka, Lizbon, Londra, Miami, Cancun, Malaga, Alicante, Barselona, ​​Bilbao, Minorca, Kopenhag, Frankfurt, Helsinki ve Tel Aviv yer alıyor.

Air Europa aynı zamanda global uçuş ağını geliştirmek için Pegasus Hava Yolları Aer Lingus, Bangkok Havayolları, Gürcistan Havayolları, Gol, Jet Havayolları, Malezya Havayolları, Olimpiyat Havası, Sichuan Havayolları ve Singapur Havayolları ile de uçuş anlaşmaları yapmıştır.

Air Europa Suma Programı

Air Europa Suma sık uçuş programı, Air Europa ya da ortak havayolları ile yapılan uçuşlarda kullanılmak üzere üyelerine miller ve hediyeler kazandıran bir sadakat programıdır. Kazanılan miller hem Air Europa hem de SkyTeam üyesi 20 seçkin havayolunun uluslararası bütün uçuşlarında bedava biletler, bilet yükseltmeler, koltuk yükseltmeler ve ek bagaj hakları için kullanılabilir.

Air Europa Suma programıyla uçuşlarında yolcularına ödüller dağıtan havayolu aynı zamanda havalimanı salonlarına da ücretsiz erişimler sunuyor. Suma, gümüş, altın ve platin olarak 4 üyelik seviyesi bulunan Suma programında seviye ne kadar yükselirse avantajlar da o kadar artıyor.

Çocuklara ve gençlere özel kartları da bulunan programda, bu kartlarla her uçuşlarında onlara özel ve eşsiz hediyeler sunuluyor. Air Europa Suma programına bütün yolcular ücretsiz olarak üye olabilir ve her uçuşlarında miller kazanmaya başlayabilirler.

Air Europa Check – In İşlemleri

Air Europa mobil uygulamalarından veya internet sitesinden ücretsiz olarak uçuş saatinden 48 saat önce ve uçuşa 1 saat kalana kadar online check-in işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Havalimanında check-in yapmak isteyen yolcular Air Europa kontuarlarından veya kiosklarından kolayca bu işlemi gerçekleştirebilir ve hemen biniş kapısına geçebilirler.

Havalimanında uçuş saatinden 3 saat önce başlayan check-in işlemlerinin, uçuş saatine 40 dakika kala sonlanmış olması gerekiyor. Check-in işlemi sırasında koltuk seçiminizi de yapabilir, birlikte yolculuk ettiğiniz kişilerle birlikte olacak şekilde, cam veya koridor kenarı seçeneklerinden istediğinizi seçebilirsiniz.

Air Europa Bagaj Hakkı

Air Europa uçuşlarında kabin bagajı boyutları 55 x 35 x 25 cm olmalıdır. Belirlenen kilo sınırlaması ise Business Class için 1 adet ve 14 kg, Club Business için 2 adet ve 18 kg ve ekonomi sınıfı için 1 adet ve 10 kg’dır.

Yolcular ayrıca okuma malzemesi, palto, şemsiye, kamera / dürbün, dizüstü bilgisayar, tekerlekli sandalye, koltuk değnekleri veya protez öğelerini de uçuş kabinine ek olarak alabilirler.

Uçağın bagaj bölümüne ücretsiz olarak verebileceğiniz bagajın maksimum kilosu sınırı ise çoğu Avrupa, Asya, Kuzey Afrika ülkesi ve Uzakdoğu uçuşlarında ekonomi sınıfı için 23 kg, Business Class ve Club Business için 32 kg’dır.

Gidilecek kıtaya ve uçuş rotasına göre değişiklik gösteren bagaj haklarını havayolunun web sitesi üzerinden detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Ek bagaj haklarına sahip olan yolcular Suma milleriyle de ücretsiz olarak bagaj hakkı alabilirler.

Air Europa Koltuk Seçimi

Air Europa uçuşlarında yolcularına bütün rotalarda ücretsiz koltuk seçim hakları sunar. Uçuşlarında yolcularına konforlu ve rahat bir seyahat yaşatmak için pek çok koltuk seçeneğine sahip olan Air Europa, uzun yolculuklarda 60 derece eğim alabilen ve diz mesafeleri çok daha geniş olan özel koltuklara sahiptir.

Air Europa mobil uygulamalarından veya havalimanlarında yer alan kontuarlarından yapacağınız check-in işlemi sırasında uçağın koltuk planını inceleyebilir ve kolayca istediğiniz koltuğu seçebilirsiniz. Check-in işlemi sırasında cam kenarı veya koridor bölümü seçimleri yapabilir veya birlikte uçtuğunuz kişilerle yan yana olacağınız koltukları seçebilirsiniz.  Uzun süreli uçuşlar için tasarlanmış daha geniş diz mesafelerine sahip olan ve yatak olarak kullanılabilen koltukları ek ücretlerle seçebilirsiniz.

Air Europa Yiyecek, İçecek ve İkram

Air Europa, Avrupa mutfaklarından en güzel lezzetlerin ve en taze malzemeler kullanılarak hazırlanmış yemeklerin yanında uçuş boyunca yolculara ücretsiz olarak şarap, bira, sıcak ve soğuk içecekler de ikram ediliyor.

Air Europa yolcularına şeflerin özenle seçtiği eşsiz lezzetleri ve uçuş noktalarına göre o bölgenin en güzel yemeklerini ve içeceklerini yolcularına sunarak güvenli ve keyifli yolculuklar yaşatıyor. Özel çocuk menülerine ve diyet yemekleri de yolcularına sunan şirket, uçuşta 48 saat önce haber verilmesi şartıyla özel yemek isteklerinizi de kabul ediyor.

Air Europa Evcil Hayvanlarla Uçuş

Air Europa, uçuşlarında sadece kedi, köpek, kuş ve akvaryum kaplumbağaları gibi küçük evcil hayvanları yolcu kabinine kabul ediyor. Farklı tür ve daha büyük evcil hayvanlar uçağın kargo bölümünde taşınmaktadır. Uçuş kabinine alınacak evcil hayvanın taşıma çantası ile toplam ağırlığı 8 kg olmalıdır. Bir uçağın koşulları bir evcil hayvanın günlük ortamından çok farklı olduğu için, evcil hayvanınızın havayoluyla taşınması sağlığını etkileyebilir, bu nedenle uzun uçuşlar öncesinde mutlaka veterinerinize danışmanız gereklidir.

Uçuş kabininde yer alacak veya yolcu kabininin altında bulunan kargo bölümünde taşınacak evcil hayvanlar için önceden telefonla rezervasyon gereklidir. Evcil hayvanınız kendine uygun bir taşıma çantasında olmalı ve bu çanta darbelere karşı dayanıklı olmalıdır. Evcil hayvanın taşıma çantasının ölçüleri maksimum 45 cm uzunluğunda, 35 cm genişliğinde ve 25 cm yüksekliğinde ve üç boyutun toplamı 105 cm olmalıdır. Taşıma çantası veya evcil hayvan paketi sağlam, havalandırmalı, su geçirmez bir zemine sahip olmalı ve güvenli olmalıdır.

Evcil hayvanınızla yapacağınız yolculuktan önce hayvanınızın bütün sağlık belgelerini yanınızda bulundurmanız sorun yaşamamanız açısından önemlidir.