Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Air France uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Air France En Ucuz Yurtdışı Uçak Biletleri

kalkış
varış
tarih
fiyat
Air France
Istanbul
Washington
22.09.2020
Air France
Istanbul
Miami
01.10.2020
Air France
Istanbul
Indianapolis
19.09.2020
Air France
Istanbul
Boston
24.09.2020
Air France
Istanbul
Atlanta
19.09.2020
Air France
Istanbul
Las Vegas
19.09.2020
Air France
Istanbul
Chicago
19.09.2020
Air France
Istanbul
Detroit
19.09.2020
Air France
Istanbul
Seattle
19.09.2020
Air France
Istanbul
Phoenix
19.09.2020

Air France En Popüler Yurtdışı Uçak Biletleri

kalkış
varış
tarih
fiyat
Air France
Istanbul
Washington
22.09.2020
Air France
Istanbul
Miami
01.10.2020
Air France
Istanbul
Indianapolis
19.09.2020
Air France
Istanbul
Boston
24.09.2020
Air France
Istanbul
Atlanta
19.09.2020
Air France
Istanbul
Las Vegas
19.09.2020
Air France
Istanbul
Chicago
19.09.2020
Air France
Istanbul
Detroit
19.09.2020
Air France
Istanbul
Seattle
19.09.2020
Air France
Istanbul
Phoenix
19.09.2020

Air France

Genel Merkezi

Paris

Kuruluş Tarihi

1933

Uçuş Noktaları

500

Uçtuğu Ülke Sayısı

194

Uçak Sayısı

635

Air France Hakkında

1933 yılında kurulan Air France; filosundaki 635 uçağıyla, bir numaralı Fransız hava yolu şirketi olarak yolcularına eşsiz bir uçuş deneyimi vadediyor. KLM şirketi ile birlikte elde ettiği gelir ve taşıdığı yolcu sayısı göz önüne alındığında, firma, dünyanın en büyük hava yolu taşıyıcılarından biri olma özelliğini taşımakta. Öyle ki, 2017 yılında Air France – KLM Grubu toplam 25,8 milyar Euro ciroya sahip olduğunu açıkladı. Bu cironun yüzde 87,3’ü yolcu taşımaya aitken, yüzde 5,6’sı Transavia firmasına ve yüzde 7,1’ bakım işlerine ait.

Air France yolcu taşımacılığı, kargo taşımacılığı ve uçak bakımı olmak üzere üç alanda lider bir şirket olarak yolcularına hizmet veriyor. Korean Air, Aeromexico ve Delta Hava Yolları ile birlikte SkyTeam küresel ittifakının kurucu üyesi olan şirket; aynı zamanda, Kuzey Amerika Hava Yolları ile birlikte, her gün birkaç yüz transatlantik uçuşun ortak operasyonuna adanmış bir ortak girişime de sahip.

Her Zaman Yanınızda!” sloganıyla yolcularına havada eşsiz bir yolculuk deneyimi sunan Air France, son derece güvenli, hoş ve stressiz uçuş hizmeti veriyor. Bu amaçla şirket, yolculara gerçekleşecek uçuşlar için 8 taahhütte bulunuyor. Bunlardan ilki yolcuları bilgilendirmek üzerine bir taahhüt ki, şirket uçuşun gecikmesi, iptal olması ya da uçağın kapısının değişmesi durumunda her zaman yolcularını e-posta, SMS ve telefonla ücretsiz olarak bilgilendiriyor. Üstelik Air France, güncel ve modern internet sitesi, mobil uygulaması ve sosyal medya hesaplarıyla yolcularına verdiği hizmeti tamamlıyor.

Air France’in yolcularına verdiği diğer bir taahhüt, sosyal medya hesaplarından yazılan mesajlara haftanın yedi günü cevap vermesi. Facebook, Messenger ve Twitter hesaplarından sorulan sorulara ekip Fransızca, İngilizce, Almanca, İspanyolca ve İtalyanca olarak cevap verebiliyor. Air France bir sorunla karşılaşılması durumunda yolcularına alternatif çözümler sunuyor. Uçuş geciktiğinde, iptal edildiğinde ya da aktarma uçuşu kaçtığında firma, SkyTeam ortaklarının birinden uçuş tercih etmenizi ve uçuşlardan birine transfer edilmenizi sağlıyor. Yeni uçuş bilgileriniz e-posta, SMS ya da telefonla size aktarılıyor. Air France’in yolcularına sunduğu bir kolaylık da uçuşun 5 saat ya da daha fazla geciktiği durumlarda yolcularına uçuşlarını erteleme ya da iptal etme ve para iadesi alma seçeneklerini sunması.

Air France yolcularına uçuş ekibi ile havada en iyi desteği ve en keyifli yolculuğu sunmak için çabalıyor. Koltuk, video ekranı ya da başka herhangi bir sorun olduğunda, uçuş ekibi hemen yardımcı oluyor. Şirket sadece uçuş sırasında değil uçuş sonrasında da, bir sorun olduğunda yolcularına yardımcı oluyor. Kayıp bagaj söz konusu olduğunda yolcuyu bekletmemek için çalışıyor ve bagajı hazır eder etmez yolcuya bilgi veriyor. Bagajın hasarlı olduğu ya da bulunamadığı durumda firma, yolcuya tazminat ödüyor.

Sadık müşterilerinin SkyTeam Elite üyeliği ile ayrıcalıklı hizmet almasını sağlayan Air France, bu müşterilerine özel hizmetler alma imkânı tanıyor. Ayrıca yolcuların aldığı hizmetler sonrasında bıraktıkları geri bildirimleri değerlendirerek, düşüncelere ve yorumlara önem veriyor. Yolcular geri bildirimlerini Müşteri Hizmetleri aracılığıyla firmaya iletebiliyorlar.

Air France ile uçmak istediğinizde firmanın Android ve iOS uygulamalarını kullanmanız ve Apple Watch cihazınızda seyahat bilgilerinizi görüntülemeniz mümkün. Air France uygulamasını kullanarak bilet alabilir, check – in yaparak biniş kartı alabilir, uçuşunuz sırasında uçağın anlık konum bilgisini görüntüleyebilirsiniz. Uygulamada bulunan Flying Blue özelliği ile hesabınızı yönetebilir, açılış sayfasında sizin için özelleştirilmiş bilgileri görebilirsiniz. Ayıca çocuklara özel Kids App ile çocuklar, uçuş sırasında yaratıcılıklarını geliştiren oyunlar oynayabilirler.

Air France yolcularına ve taşıdığı kargolara önem verdiği gibi, güvenliğe ve çevreye yaptığı etkilere de önem verir. IATA (Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği), EASA (Avrupa Havacılık Güvenliği Ajansı) ve DGAC (Fransız Sivil Havacılık Otoritesi) ile dünya çapında en yüksek hava taşımacılığı standartlarını tam olarak karşılayan Air France, güvenliğe öncelik verir. Ayrıca çevreye verdiği zararı da en aza indirmeye çalışır.

İç ve Dış Hat Uçuşları

Paris merkezli hava yolu şirketi Air France, kurulduğu 1933 yılından bu yana yolcularına en iyi uçuş deneyimini yaşatmak için çalışıyor. Paris – Orly ve Paris – Charles de Gaulle havalimanlarından 194 ülkeye ve toplam 500 noktaya uçak firma, yolcularına farklı sınıf seçenekleri sunuyor. La Premiere, Business, Premium Economy ve Economy sınıflarından birini seçerek biletinizi alabilir, güvenli ve keyifli uçuşun tadını çıkarabilirsiniz.

Air France Flying Blue

Air France Flying Blue seviyeleri ile yolcuların seyahat ettikçe XP (Experience Points) yani deneyim puanları kazanmalarını sağlıyor. Uçtukça puan kazanıyor, sonra bu puanlarınızı Air France, KLM, Joon, Hop! ve SkyTeam ortaklarıyla yapacağınız uçuşlarda kullanabiliyorsunuz. Uçtuğunuz sınıfa ve kabine göre kazandığınız XP miktarı da değişiyor.

Check – In İşlemleri

Air France uçuşunuz için online check – in yaparak zaman kazanmanız ve işlemlerinizi kolaylaştırmanız mümkün. Bu işlemi uçuşunuzdan 30 saat önce başlayarak yapabilirsiniz. Online check – in sırasında koltuk seçebilir, biniş kartınızı alabilirsiniz. Online check – in işleminizi isterseniz mobil web sitesinden, isterseniz mobil uygulama üzerinden yapabilirsiniz. Mobil web sitesinden yapmak için check – in kısmına giderek PNR numaranızı girmeniz yeterli. Bu seçenekleri tercih etmezseniz havalimanına vardığınızda kontuarlardan da check – in işlemi yapabilirsiniz.

Bagaj Hakkı

Economy Class ya da Premium Economy Class kabinlerinde uçuyorsanız uçak altı bagajınızın 23 kg’ı geçmemesi gerekiyor. Eğer La Premiere ya da Business Class kabinlerinden birinde uçuyorsanız uçak altı bagajınızın 32 kg’ı geçmemesi şart. El bagajlarında ise ağırlığın Economy Class ya da Premium Economy Class kabinlerinde 12 kg’ı ve La Premiere ya da Business Class kabinlerinde 18 kg’ı geçmemesi gerekiyor.

Koltuk Seçimi

Koltuk seçmek istiyorsanız bu seçim için işleminizi uçuşunuzdan en geç 30 saat önce yapmanız gerektiğiniz unutmamalısınız. Ayrıca biletinizi alırken de koltuğunuzu seçmeniz mümkün. Biletinizi online hizmetle satın alıyorsanız, mobil ve masaüstü web sitesinde ya da Air France mobil uygulamasında koltuğunuzu da seçebilirsiniz. Bu sayede geniş ya da standart koltuk seçebilir, ailenizle ya da arkadaşınızla seyahat ediyorsanız yan yana koltuklar seçebilirsiniz.

Yiyecek, İçecek ve İkram

Air France ile uçarken, hangi sınıfta uçarsanız uçun, lezzetli yiyecek ve içeceklerin tadını çıkarabilirsiniz. Fransız şeflerin hazırladığı geleneksel Fransız yemekleri ile keyifli bir uçuş deneyimi yaşayabilirsiniz. İsterseniz ücretsiz atıştırmalıkları deneyebilir ya da A la Carte menüden kendinize özel sipariş verebilirsiniz. Menüden siparişinizi ,biletinizi aldığınızda ya da uçuşunuzdan en erken 90 gün, en geç 24 saat önce vermeniz gerektiğiniz unutmayın. Sipariş verirken bir besin alerjiniz varsa ya da özel bir tercihiniz varsa, bunu da belirtebilirsiniz.

Evcil Hayvanlarla Uçuş

Air France sizin uçuşunuzda yanınıza almak istediğiniz ve sevdiğiniz hayvanınızı en az sizin kadar seviyor ve önemsiyor. Bu yüzden de seyahatinizi hem sizin için hem de hayvanınız için rahat hâle getirmeye çalışıyor. Ancak hayvanınızın güvenle taşınması için firmanın belirlediği koşulları yerine getirmeniz gerekiyor. Bu yüzden uçakta taşınması yasak ya da sakıncalı olan hayvanlar hakkında bilgi edinmeli, bu konuda firmaya danışarak onlardan yardım almalısınız.