Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Air India uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Air India En Ucuz Yurtdışı Uçak Biletleri

kalkış
varış
tarih
fiyat
Air India
Delhi
New York
21.09.2020
Air India
Delhi
New York
26.09.2020

Air India En Popüler Yurtdışı Uçak Biletleri

kalkış
varış
tarih
fiyat
Air India
Delhi
New York
21.09.2020
Air India
Delhi
New York
26.09.2020

Air India

Genel Merkezi

Yeni Delhi

Kuruluş Tarihi

1932

Uçuş Noktaları

94

Uçtuğu Ülke Sayısı

28

Uçak Sayısı

118

Air India Hakkında

Air India, genel merkezi Yeni Delhi’de olan ve 1932 yılında kurulan Hindistan’ın bayrak taşıyıcı havayoludur. Dünya çapında 28 ülkede 94 destinasyona uçuşları bulunan Air India’nın uçak filosunda 118 uçağı bulunuyor.

Air India, Hindistan'ın, IndiGo ve Jet Airways'in arkasında yolcu taşıma sayısına göre 3. en büyük havayoludur.

Air India, bir Hindistan işletmesi olan Air India Limited şirketine aittir ve Yeni Delhi’de, Indira Gandhi Uluslararası Havaalanı ve Chhatrapati Shivaji Uluslararası Havaalanı’ndaki ana merkezleriyle hizmet vermektedir.

Air India’nın 118 uçaklık filosu Airbus A319, A320, A321 ve Boeing uçaklardan oluşuyor. Boeing'in 737, 777 ve 787'lerini uzun mesafeli uçuşlar için kullanan Air India, modern uçaklarının sağladığı rahat uçuş kabini, konforlu koltuklar ve sessiz uçuşlarıyla yolcularına en iyi uçuş deneyimlerini yaşatıyor.

Air India, Temmuz 2014'te dünyanın en büyük havayolu ittifaklarından biri olan Star Alliance'a katıldı. Böylece havayolu ortaklarıyla global uçuş ağına yüzlerce farklı destinasyonu da ekleyen Air India yolcularına çok daha fazla uçuş seçeneği sunmaya başladı.

Air India aynı zamanda Airways, Air Astana, Air Canada, Air Mauritius, Yeni Zelanda Hava Yolları, Asiana Havayolları, Austrian Airlines, Avianca, EgyptAir ve diğer pek çok şirketle kod paylaşımı yapmaktadır.

World Travel Awards “Hindistan'ın Önde Gelen Havayolu 2012”, “Asya'nın Önde Gelen Havayolu-Ekonomi Sınıfı 2011”, “Hindistan'ın Önde Gelen Havayolu 2011”, “Asya'nın Önde Gelen Havayolu-Ekonomi Sınıfı 2010”, “Hindistan'ın Önde Gelen Havayolu 2010” ve “Hindistan'ın Önde Gelen Havayolu 2008” ödüllerini alan Air India, “Asya'nın Önde Gelen Havayolu 2018”, “Asya'nın Önde Gelen Havayolu Business Class 2018” ve “Asya'nın Önde Gelen Havayolu-Birinci Sınıf 2018” ödüllerine de adaydır.

Air India, profesyonel uçuş ekibi, benzersiz uçak içi ve yer hizmetleriyle her yıl büyüyen ve taşıdığı yolcu sayısını arttıran bir havayollarından birisidir.

Air India İç ve Dış Hat Uçuşları

Air India, uçak filosunda yer alan Airbus ve Boeing model 118 uçağıyla hem iç hatlarda hem de dış hatlarda oldukça geniş bir uçuş ağına sahiptir. Dünya çapında 28 ülkede 94 noktaya uçuşları bulunan Air India, konforlu uçakları ve zengin uçak içi servisleriyle sevilen havayollarından biridir.

Aynı zamanda dünyanın en büyük havayolu ittifaklarından biri olan Star Alliance'a da üyeliği olan Air India, bu ittifaka bağlı 28 önemli havayoluyla da global ağlar için iş birlikleri içindedir.

Star Alliance üyesi olan Türk Hava Yolları ile de ortak çalışmaları olan Air India, özellikle Hindistan ve Asya ülkelerine yapılacak yolculuklar için tercih ediliyor.

Air India Flying Returns Programı

Flying Returns, Hindistan'ın ilk sık uçuş programı ve bölgedeki en ödüllendirici programlardan biridir. Üyeler, Air India ve 28 Star Alliance havayoluyla yaptıkları uçuşlarda Flying Returns puanları kazanabilir ve ödül puanlarını pek çok avantaj elde etmek için kullanabilirler. Business / First Class gibi daha yüksek bilet sınıflarında Flying Returns puanlarını daha hızlı kazanılabiliyor.

Flying Returns programı, kazandıran milleri ile üyelerine Air India havalimanı salonlarına erişimler, daha fazla bagaj hakları, ücretsiz ve indirimli biletler ve daha pek çok hediye sunuyor.

İsteyen her yolcunun ücretsiz olarak üye olabildiği Flying Returns programında, her seviye kendine özgü pek çok benzersiz avantaja sahiptir.

Air India Check – In İşlemleri

Air India mobil uygulaması ve web sitesi üzerinden uçuşunuzun 48 saat öncesinden itibaren online check-in işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem uçuş saatinden 2 saat öncesine kadar devam etmektedir. Eğer check-in işleminizi havalimanında yapacaksınız Air India kontuar görevlileri işleminizi hızlıca gerçekleştireceklerdir. Ayrıca havalimanlarında bulunan kiosklardan da pasaport numaranız ile check-in işleminizi hemen yapabilirsiniz.

Online check-in işlemleri sırasında uçak içi koltuk düzenini inceleyebilir ve istediğiniz koltuğu seçebilirsiniz.

Air India Bagaj Hakkı

Air India’nın uçuşlarında bagaja ücretsiz olarak, ekonomi bilet sınıfı maksimum 23 kilo ve 1 adet bagaj verebilir. Business Class bilet sınıfı 32 kilo ve 2 adet, First Class bilet sınıfı ise 40 kilo ve 2 adet bagajı verebilir. Daha fazla kilolara sahip olan bagajlar için ise bilet sınıfına ve gidilecek destinasyona göre ek fiyatlar uygulanmaktadır.

Air India uçuşlarınızda yanınıza bir el çantasını ve laptop gibi kişisel bir eşyayı ücretsiz olarak alabilirsiniz. Uçuş kabinine alınacak el çantalarının ölçüleri standart olarak 56x36x23 cm olmalıdır. Uçuş kabinine alınacak el çantasının ağırlığı maksimum 8 kilo ile sınırlandırılmıştır. Business Class ve First Class bilet sınıfı uçuş kabinine aynı ağırlıklarda ek bir el çantası daha alabilir.

Air India Koltuk Seçimi

Air India Android ve IOS mobil uygulamalarından veya havalimanlarında yer alan Air India kontuarlarından yapacağınız check-in işlemi sırasında uçağın koltuk planını inceleyebilir ve kolayca istediğiniz koltuğu seçebilirsiniz.

Ekonomi sınıfı da dahil olmak üzere Business Class ve First Class için online olarak uçuşunuzdan 48 saat önce koltuk seçimi yapılabilirsiniz. Ayrıca uçaktan önce inmek isteyen ya da ön sıralarda oturmak isteyen yolcular için farklı koltuk alternatiflerinin de bulunduğu uçaklarda her şey yolcuların rahat bir seyahat yapmaları için tasarlanmıştır.

Koltuk yükseltmeler için Flying Returns puanları da kullanılarak özellikle uzun süreli uçuşlarda daha rahat koltuklar tercih edilebilir.

Air India Yiyecek, İçecek ve İkram

Air India uçuşlarında her bilet sınıfı için zengin bir menü seçeneği bulunuyor. Air India kısa veya uzun süreli uçuşlarında yemeklerin kalitesi ve yapılan ikramlar diğer havayollarına göre çok daha fazla ve çeşitlidir.

En iyi şefler tarafından hazırlanan hem Hindistan’ın hem de dünya mutfaklarının en güzel yemeklerini yolcularına sunan Air India aynı zamanda sunuma da ilgi ve özen gösterir. Uluslararası uçuşlardaki uçak içi yemek menüleri genellikle Asya veya Batı yemeklerinin en güzel örnekleri seçilerek hazırlanır. Ayrıca, yolcuların belirli dini, tıbbi veya diyet yemek tercihleri ​​olması halinde, Air India uçuş ikram hizmetlerinden özel yemekler sipariş edebilirler. Şarap, alkollü içkiler, bira veya alkolsüz içecek servisi her uçuşta vardır ve ücretsizdir.

Air India Evcil Hayvanlarla Uçuş

Köpekler, kediler, ev kuşları ve diğer evcil hayvanlar, uygun bir şekilde taşınması, geçerli sağlık ve aşı sertifikalarına sahip olması durumunda Air India uçuşlarına kabul edilmektedir. Evcil hayvanlar sadece geçerli sağlık ve kuduz aşılama belgeleri, giriş izinleri ve transit giriş ülkelerinin gerektirdiği diğer belgelerle birlikte kabul edilecektir. Evcil hayvanlar, sahibinin sorumluluğunda ve havayolunun şartlarına tabi olarak kabul edilecektir.

Evcil hayvanlar ek bir ücret karşılığında taşınırlar ve yolcunun başka bir bagajı bulunmasa bile ücretsiz bagaj ödeneğine dahil olmazlar. 

Evcil hayvanın ve taşıma çantasının ağırlığı maksimum 8 kg olmalı, taşıma çantası güvenli ve rahat olmalıdır. Bununla birlikte, uygun bir şekilde hazırlanmış (tasmalı ve sağlık / aşı sertifikasına sahip) eğitilmiş bir kılavuz köpek, köpek görme / duyma bozukluğu olan bir yolcuyu yönlendirmek için eğitilmişse ve yolcu bu köpeğe bağımlıysa, ücretsiz olarak taşınabilir.

Yolculuk yaptığınız evcil hayvanların herhangi bir ülkeye ya da bölgeye girmesinin ya da geçişin reddedilmesi durumunda Air India sorumlu olmayacaktır.