Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Air Macau Company Limited uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Air Macau Company Limited

Genel Merkezi

Taipa

Kuruluş Tarihi

1994

Uçuş Noktaları

24

Uçtuğu Ülke Sayısı

0

Uçak Sayısı

18

Air Macau Company Limited Hakkında

Air Macau Company Limited, Çin Halk Cumhuriyeti, Taipa merkezli bölgesel bir uluslararası havayolu şirketidir. Air Macau 13 Eylül 1994 tarihinde kuruldu ve ticari açılışı 09 Kasım 1995'te yapıldı.

Air Macau Company Limited uçak filolarında şu anda 11 Airbus A321, 3 Airbus A320 ve 4 Airbus A319 bulunuyor ve havayolu 24 destinasyona uçuşlar gerçekleştiriyor. Air Macau Company’nin 1.336 personel bulunmaktadır.

Air Macau Company Limited, Çin Halk Cumhuriyeti Makao Özel İdari Bölgesi'nin ulusal bayrak taşıyıcısıdır. Nispeten küçük bir havayolu şirketi olan Air Macau Company Limited, Airbus uçaklarından oluşan uçak filosu ile Çin'e ve bazı bölgesel uluslararası rotalara uçuşlar gerçekleştiriyor. Havayolunun ana merkezi Makao Uluslararası Havaalanı'nda yer almaktadır.

Air Macau Company Limited uçuş hizmetleri yolcuların uçuş sınıfına göre değişiyor. Havayolunun uçuş sınıfları Business Class ve ekonomi sınıfı olmak üzere iki sınıfla sınırlıdır.

Air Macau Company Limited, kurulduğu günden bu yana son derece iyi bir güvenlik siciline sahiptir. Air Makau, 23 Aralık 2005 tarihinde ISO9001 2000 sertifikasyonlarını tamamladı ve 30 Mart 2009 tarihinde havayolu, IATA Operasyonel Güvenlik Denetimi'ni (IOSA) tamamlayarak uluslararası anlamda güvenli bir havayolu olduğunu belgeledi.

Air Macau Company Limited İç ve Dış Hat Uçuşları

Air Macau Company 18 modern uçağıyla 24 destinasyona yolcularını taşıyor. Havayolunun en sık uçtuğu destinasyonlar Pekin, Tianjin, Chengdu, Changzhou, Nanjing, Şangay, Xiamen, Hangzhou, Nanning, Hefei, Ningbo, Chongqing, Guiyang, Taiyuan, Zhengzhou, Qingdao, Tokyo, Osaka, Fukuoka, Seul, Bangkok, Da Nang, Hanoi, Kaohsiung ve Taipei’dir.

Bölgesel destinasyonların yanında uluslararası rotalarda da uçuşlar gerçekleştiren Air Macau Company Limited uçuşlarında Business Class ve ekonomi sınıfı olarak iki koltuk sınıfı yer alıyor.

IATA Operasyonel Güvenlik Denetimini tamamlayan ve yaptığı güvenli uçuşlarla bilinen Air Macau Company Limited, her yıl bölgesel ve global uçuş ağını geliştirmektedir.

Air Macau Company Limited PhoenixMiles Programı

Air Macau Company Limited’in üyelerine sunduğu sık uçuş programı olan PhoenixMiles aynı zamanda Air China, Shenzhen Havayolları, Shandong Havayolları, Tibet Havayolları ve Dalian Havayolları dahil olmak Çin havayolları tarafından kullanılan bir sık uçuş programıdır. 

PhoenixMiles, ödüllü uçuşlar, ödül yükseltmeleri ve çevrimiçi mağazamızdaki ürünleri satın almak için kullanılabilecek miller kazanmanızı sağlar. Air Macau Company Limited ile veya PhoenixMiles kullanan herhangi bir havayoluyla uçarak ya da havayolu olmayan ortaklardan hizmet satın alarak miller kazanılabilir.

PhoenixMiles programı hızlı ve rahat seyahat imkanı sunan gerçek bir global ağ oluşturmak için diğer Star Alliance üyesi 28 büyük havayolunun uluslararası uçuşlarında da kullanılabiliyor.

Air Macau Company Limited Check – In İşlemleri

Air Macau Company Limited uçuşlarında uçuş saatinden 24 saat önce ve uçuşa 60 dakika kalana kadar havayolunun Android ve IOS mobil uygulamalarından veya internet sitesinden ücretsiz olarak online check-in işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Air Macau Company Limited kontuarlarından veya kiosklarından havalimanında da check-in işlemleri kolayca yapılabilir. Havalimanı check-in işlemlerinde gidilecek rotaya göre süreler değişmektedir, çoğu uluslararası uçuşta havalimanında uçuş saatinden 3 saat önce başlayan check-in işlemlerinin, uçuş saatine 40 dakika kala sonlanmış olması gerekiyor. Check-in işlemi sırasında koltuk seçiminizi de yapabilir, birlikte yolculuk ettiğiniz kişilerle birlikte olacak şekilde, cam veya koridor kenarı seçeneklerinden istediğinizi seçebilirsiniz.

Air Macau Company Limited Bagaj Hakkı

Air Macau Company Limited uçuşlarında uçuş kabinine her yolcunun bir dizüstü bilgisayar çantası, el çantası veya evrak çantası gibi kişisel bir eşya almasına izin veriliyor. Yardımcı cihazlar ve dış giysiler kişisel eşya olarak sayılmaz. Tüm taşıma bagajları, ön bölmeye veya önünüzdeki koltuğun altına sığmalıdır. Uçuş kabinine alınacak el bagajlarının maksimum boyutu 115 cm (uzunluk + genişlik + yükseklik) ve 7 kg ağırlığına olmalıdır.

Uçak bagaj bölümüne verilecek bagajlar için ise belirlenen kilo ise 32 kg'dır. Tıbbi cihaz, evcil hayvan, müzik enstrümanı, spor malzemeleri, kamera ekipmanı veya ev eşyaları gibi 32 kilonun üzerinde ve büyük boyda olan bazı özel eşyalar Air Macau Company Limited hava rezervasyon ofisine önceden bildirilmeli ve kalkıştan en az 24 saat önce onay almalıdır. Daha fazla bagajı olan yolcular uçacakları rotalara ve uçuş sürelerine göre ek ücretlerle veya PhoenixMiles milleriyle ücretsiz olarak daha fazla eşya taşıyabilirler.

Air Macau Company Limited Koltuk Seçimi

Air Macau Company Limited 18 modern uçağının geniş ve rahat koltuklarıyla yolcularına benzersiz bir seyahat deneyimi sunuyor. Tüm iç ve dış hat uçuşlarında ücretsiz koltuk seçmek mümkündür. Koltuğunuzu biletinizi alırken ya da aldıktan sonra en geç uçuştan 24 saat öncesine kadar seçebilirsiniz. Standart, koridor kenarı, pencere kenarı ve acil çıkış sırası koltuk seçeneklerinden birini seçerek konforlu bir uçuş deneyimi yaşayabilirsiniz.

Uluslararası uzun süreli uçuşlarda daha geniş diz mesafelerine sahip veya yatak olarak kullanılabilen koltukları da PhoenixMiles milleriyle ücretsiz olarak seçebilirsiniz.

Air Macau Company Limited Yiyecek, İçecek ve İkram

Air Macau Company Limited uçuşlarında yolcularına hem Asya ve Uzakdoğu’nun hem de dünyanın en güzel mutfaklarından gurme şefler tarafından seçilmiş menüler sunuyor. Özenle hazırlanan menüler yolculara geniş bir içecek seçeneğiyle servis edilir.

Air Macau Company Limited yolcularına uçuşları sırasında bölgesel dünya mutfaklarını deneme fırsatı sunuyor. Gittiği rotaya göre o bölgenin en seçkin yemeklerini yolcularına sunan havayolu, zengin uçak içi servisleriyle yüksek müşteri memnuniyetine sahiptir.

Bebek ve çocuk yemekleri, vegan ve vejetaryen yemekler, dini yemekler, tıbbi ve diyet yemekleri gibi özel siparişlerinizi de kabul eden Air Macau Company Limited bu isteklerinizi uçuş öncesinde bildirebilirsiniz.

Air Macau Company Limited, güvenli olduğu kadar keyifli uçuşlar da sunmak için uçak içi servislerine ve uçak içi eğlence sistemlerine büyük önem veren bir havayoludur.

Air Macau Company Limited Evcil Hayvanlarla Uçuş

Evcil hayvanların bagaj olarak taşınması, yalnızca doğrudan Air Macau Company Limited tarafından işletilen uçuşlarda bulunan bir hizmettir. Rehber köpekler, işitme köpekleri ve hizmet köpekleri haricinde, evcil hayvanlar uygun taşıma çantalarına yerleştirilmeli ve kontrol edilen bagaj olarak kargo ambarında taşınmalıdır. Evcil hayvanlar ve evcil hayvan çantaları, fazla bagaj oranlarına göre ağırlıkça veya parça olarak tahsil edilir. 

Havayolu, kargo tutma sıcaklık kontrolü nedeniyle bazı uçak modellerinde kontrol edilen bagaj olarak evcil hayvan kabul etmiyor. Evcil hayvanınızın kontrol edilen bagaj olarak taşınması gerekiyorsa, kontrol edilen bagaj etiketi üzerinde adınız, soyadınız ve telefonunuzun yazılması gerekir.

Evcil hayvanların taşınması, yolcuyla yapılan ön görüşmelerde ve belirlenen Air Macau Company Limited kurallarına uygun olarak özel bir ücretin ödenmesiyle uçuşlarda kabul edilir. 

Air Macau Company Limited uçuşlarında evcil hayvanınızı taşıyabilmeniz için, hayvanınızın veterinerinden aldığınız sağlık sertifikasının ve aşı kartı gibi belgelerinin yanınızda olması gerekiyor. Evcil hayvanınızın da sizinle uçacağına dair bilgiyi Air Macau Company Limited uçuş saatine en geç 6 saat kala vermeli, rezervasyon yaptırmalı ve onay almalısınız.