Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Air Madagascar uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Air Madagascar

Genel Merkezi

Antananarivo

Kuruluş Tarihi

1962

Uçuş Noktaları

17

Uçtuğu Ülke Sayısı

11

Uçak Sayısı

9

Air Madagascar Hakkında

1962'den beri Madagaskar’ın ulusal havayolu olan Air Madagascar, Madagaskar’ı dünyaya bağlarken, pek çok yerli destinasyonun ve farklı bölgelerinin dünyaya açılmasına ve gelişmesine katkıda bulunuyor.

Vizyonu en iyi Afrika ve Hint Okyanusu havayolu olmak olan Air Madagascar, Madagaskar'ın ekonomik büyümesi için bir kaldıraç görevi görüyor. Dürüstlük, bütünlük, saygı ve mükemmellik felsefesiyle uçak filosunda bulunan 9 uçağıyla dünya çapında 11 ülkede 17 destinasyona uçuşlar bulunan havayolunun uçak filosu Airbus A340-300, B737-800, ATR 72-600 ve ATR 72-500 model konforlu uçaklardan oluşuyor.

Avrupa, Asya, Afrika ve Hint Okyanusu adalarına hizmet sunan Air Madagascar rota ağında

Paris, Marsilya, Bangkok ve Guangzhou öncelikli olarak 50’en fazla yerel ağ noktasına da uçuşlar gerçekleştiriyor.

Ana üssü, Ivato Uluslararası Havaalanı olan Air Madagascar, global uçuş ağını geliştirmek için

Air Austral, Air Mauritius, Etihad Airways ve Thai Airways ile kod anlaşmaları imzaladı.

Air Madagascar, her yolcunun seyahatine anlam vermeyi taahhüt eden ve çevresel eylemlerle sürdürülebilir bir şekilde hizmetlerini geliştirmeye kendini adamış bir havayolu şirketidir. 1998'de ilk kez Air Madagascar, Asya'ya uçuş açarak, Boeing 767-200 uçaklarıyla Antananarivo-Singapur güzergahını açmıştır. Air Madagascar, 2014 yılında IOSA sertifikası aldı ve güvenli uçuşlarını resmi olarak belgeledi.

Havayolu aynı zamanda Avrupa standartlarına uygun uçak bakımını garanti eden PART-145 uçak bakım sertifikası da sahibidir.

Air Madagascar İç ve Dış Hat Uçuşları

Air Madagascar, Avrupa, Asya, Afrika ve Hint Okyanusu rotalarında 11 ülkede 17 destinasyona yolcularını güvenle taşıyor. İç hatlarda da 50’den fazla noktaya uçuşları bulunan havayolu, uluslararası güvenlik standartlarına uygun uçuşlarıyla hızlı büyüyen havayollarından birisidir.

Air Madagascar, yerli destinasyonları ve Madagaskar’ın çeşitli bölgelerini dünyaya bağlama ve geliştirme misyonunu üstlenmiş bir havayoludur.

Uluslararası uçuş ağını geliştirmek için Avrupa ve Asya’nın en önemli havayollarıyla da uçuş anlaşmaları bulunan Air Madagascar, böylece yolcularına çok daha fazla destinasyon arasından seçim yapabilme şansı sunmaktadır.

Air Madagascar Namako Programı

Air Madagascar sık uçuş programı olan Namako, Air Madagascar tarafından işletilen tüm uçuşlarda ve rotalarda puanlar biriktirilmesini sağlıyor. Aynı zamanda Air Madagascar’ın anlaşması bulunan ortak havayollarının uçuşlarında da miller kazanma şansı sunan Namako, üyelerine pek çok fayda sağlıyor.

Siyah, platin, altın ve gümüş seviyeleri bulunan Namako, her seviye için üyelerine benzersiz faydalar ve avantajlar sunuyor.

Namako üyelikleri check-in önceliği, ikramiye puanları, ek check-in bagaj indirimi ve seyahat sınıfına bakılmaksızın birçok havalimanındaki salonlara erişimini de içeren bir dizi avantaja sahiptir. 

Air Madagascar Check – In İşlemleri

Air Madagascar online check-in işlemleri kalkıştan 48 saat önce başlar ve uçağınızın kalkış saatinden 90 dakika öncesinde sona erer. Check-in bagajına sahip yolcular işlemlerini kalkış saatinden en az 1 saat önce özel Air Madagascar havalimanı sayaçlarında yapabilirler.

Online check-in işlemleri sırasında uçak içi koltuk düzenini inceleyebilir, istediğiniz koltuğu seçebilir, aile üyelerinizle veya birlikte seyahat ettiğiniz kişilerle yan yana koltuklar seçebilirsiniz.

Havalimanında yapılan check-in işleminizi gerçekleştirmek için uluslararası uçuşlarda uçuş saatinizden en az 2 saat önce havalimanında olmanız önemlidir. Check-in saatleri uçuş rotalarına ve havalimanlarına göre değişiklikler gösterebilir bu nedenle uçuşunuzla ilgili bilgiler rezervasyonunuz sırasında kontrol etmeniz faydalı olacaktır.

Air Madagascar Bagaj Hakkı

Air Madagascar uçuş kurallarına göre bagaj boyutları 158 cm’yi geçmeyecek şekilde olmalıdır. Kabinde yanınıza el veya evrak çantanızı alabilirsiniz, bu çantanın ağırlığı maksimum 10 kilo olarak belirlenmiştir. El bagajlarının maksimum boyutlarının standart olan 55x35x20 cm ölçülerinde olması gerekiyor. Bilet sınıflarına göre bagaj ağırlıkları farklılık göstermektedir, Air Madagascar ile Business Class uçan yolcular, toplam 15 kilo olacak şekilde 2 el çantasını yanlarına alabilirler.

Uçağa verilecek bagajlar içinse Business Class için toplam 32 kiloluk 2 adet bagaj, ekonomik sınıf için maksimum 23 kiloluk 1 adet bagaj kabul edilmektedir. Daha fazla bagaj veya kilosu fazla eşya taşımak istiyorsanız uçak biletinizin sınıfına ve uçacağınız yere göre ek ücretlerle bunu gerçekleştirebilirsiniz ayrıca ek bagajlar için online bilet alımlarında daha az ücret alınmaktadır.

Air Madagascar web sayfasından taşıyacağınız eşyalara veya evcil hayvanlara ilişkin uçuşunuza özel bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz.

Air Madagascar Koltuk Seçimi

Air Madagascar uçuşlarında ücretsiz koltuk seçmek mümkündür. Havayolu hem kısa mesafeli uçuşlarda hem de uzun mesafeli uçuşlarda yolcularının olabildiğince rahat etmesi ve konforlu bir seyahat gerçekleştirmeleri için pek çok koltuk alternatifine sahiptir.

Online olarak veya havalimanında yaptığınız check-in işleminiz sırasında oturacağınız koltuğu, cam veya koridor kenarı seçeneğini veya birlikte uçtuğunuz kişilerle yan yana koltukları seçebilirsiniz.

Diz mesafeleri daha geniş ve daha çok hareket alanı sağlayan koltukları da uçağın iç oturma planını inceleyerek ek bir ücret karşılığında seçebilirsiniz. Acil çıkış kapıları yanında bulunan koltukları seçmek için standartlar gereği bazı koşulları yerine getiriyor olmanız gerekmektedir.

İstediğiniz koltuğu seçmek ve keyifli bir yolculuk yapmak için erken rezervasyon yaptırmak ve online check-in sırasında koltuk seçimi yapmak önemlidir çünkü havalimanında son saatte yapacağınız seçimlerde istediğiniz koltuklar daha önceden seçilmiş olabilir.

Air Madagascar Yiyecek, İçecek ve İkram

Air Madagascar uçuşlarında gideceğiniz destinasyona göre belirlenen menüler, seçilen yemeklere göre ücretsiz veya ücretli olarak servis edilir. Yemekler konusunda yolcuların özel istekleri de dikkate alınarak hazırlanan menülerde vegan, vejetaryen ve çocuk menüsü seçenekleri bulunmaktadır.

Din ve kültürler göz önüne alınarak hazırlanan yemekler için tıbbi beslenme veya diyet yemekleri isteklerinizi uçuş öncesinde Air Madagascar çağrı merkezlerine bildirmeniz gerekmektedir.

Air Madagascar uçuşlarında gidilecek yere göre menüler değişiklik gösterir. Yolculuk boyunca ücretsiz atıştırmalıklar ve alkollü veya alkolsüz içecekler ikram edilir ayrıca şeker hastaları, gıda alerjisi olan kişiler ve bazı dini inanç mensupları için özel yemekler de isteğe göre servis edilir.

Air Madagascar Evcil Hayvanlarla Uçuş

Air Madagascar uçuşlarında evcil kediler, köpekler, tavşanlar ve ev kuşlarının uçak kabininde seyahatine izin verilmektedir. Kabin içi evcil hayvanlar bir taşıma çantasının içinde sizinle birlikte yolculuk edebilirler. Uçuş kabini içi evcil hayvan seyahatleri için uçuş süresine ve yerine göre ek ücretler istenebilir.

Evcil hayvanınızla yapacağınız yolculuklarda check-in işlemini havalimanlarında bulunan Air Madagascar kontuarlarınızda yapmanız gerekir, hayvanınız havalimanında ve uçuş kabininde taşıma çantasından çıkartılamaz.

Uçacağınız destinasyondaki evcil hayvan kurallarını da incelemeniz ve yolculuk boyunca evcil hayvanınızın bütün resmi belgelerini ve sağlık karnelerini yanınızda bulundurmanız faydalı olacaktır.

Bir hayvanla seyahat eden yolcular, uçuşlarını yaptırmadan önce hayvan sağlık ve aşılama belgeleri dahil olmak üzere tüm belgeleri yanlarına almalıdırlar. Eğer evcil hayvanın ve taşıma çantasının ağırlığı 8 kg'ı geçmiyorsa, bir köpek veya kedi kabinde el bagajı olarak taşınabilir. Taşıma çantasının boyutları maksimum 55 x 40 x 23 cm (uzunluk x genişlik x yükseklik) olmalıdır.

Evcil hayvan, taşıma çantasına rahatça sığmalıdır, doğal pozisyonunda ayağa kalkacak, etrafta dönecek ve uzanacak yeterli alana sahip olmalıdır. Taşıma çantası içinde aynı türden oldukları sürece en fazla 2 evcil hayvan içerebilir.