Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Air Malta Company uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Air Malta Company

Genel Merkezi

Valletta

Kuruluş Tarihi

1973

Uçuş Noktaları

37

Uçtuğu Ülke Sayısı

0

Uçak Sayısı

14

Air Malta Company Hakkında

Air Malta Company, Malta’nın resmi havayolu şirketidir. Merkezi Valletta’da bulunan Air Malta Company Malta'yı Avrupa ve Akdeniz'de 37'in üzerinde büyük şehirle birleştiriyor.

1973 yılında kurulan havayolunun filosunda 14 modern uçak bulunuyor. Her yıl hem uçuş ağını hem de uçak filosunu geliştiren Air Malta Company’nin amacı bölgedeki en önemli havayolları arasında yer almaktır.

Ortak havayolu şirketleriyle birlikte çalışarak, Kuzey Amerika ve Orta Doğu'daki birçok destinasyona uygun bağlantılar da sunan Air Malta Company, Malta’nın ekonomik ve kültürel gelişimini desteklemekte ve ulusun standart taşıyıcısı olarak her zaman Malta için büyükelçi görevi yürütmektedir. 

Malta Adaları’ndan ilham alan Air Malta Company, Malta'nın kültürünü, insanını ve adanın doğal güzellikleriyle rakiplerinden ayrılıyor.

Hedeflenen olağanüstü seyahat deneyimi standartlarını yakalamak için çok çalışan ve uluslararası güvenlik ve kalite standartlarına uyan havayolu, yolcuları için en iyi hizmeti sunma adına bireysel ve kolektif çalışmalara odaklanmıştır.

Air Malta Company en büyük Avrupa destinasyonlarına hizmet veriyor ve yolcuların mümkün olduğunca sorunsuz bir şekilde ihtiyaçları olan yere ulaşmasına yardımcı olmak için dünyanın en büyük havayolu şirketleriyle uçuş anlaşmaları yapıyor, bu havayolları Türk Hava Yolları, Aeroflot, Air France, Alitalia, Avusturya Havayolları, Brüksel Havayolları, Çek Havayolları, Emirates, Etihad Havayolları, KLM, Lufthansa, Meridiana ve  İsviçre Uluslararası Hava Hatları gibi dünyanın önde gelen havayollarıdır.

Air Malta Company İç ve Dış Hat Uçuşları

Air Malta Company, uçak filosunda yer alan 14 modern uçağıyla dünya çapında 37 destinasyona yolcularını taşıyor.

Filosunda yer alan A319 ve A320'lerden oluşan uçaklarıyla yolcularına zengin uçak içi eğlenceler ve koltuklar sunarak gerçekleştirdiği uçuşlarda İstanbul, Berlin, Düsseldorf, Frankfurt, Hamburg, Hannover, Münih, Lyon, Marsilya, Paris, Cenevre, Zürih, Benghazi, Tripoli, Viyana ve Moskova gibi önemli şehirlere uçuyor.

Seçkin 13 havayoluyla da kod anlaşmaları bulunan Ar Malta Company, böylece yolcularına çok daha geniş bir uçuş ağında seçim yapma şansı veriyor.

Air Malta Company Flypass Programı

Herhangi bir ücret veya yükümlülük olmadan Flypass sık uçuş programı üyelerine Air Malta Company uçuşlarında KMiles kazanma fırsatı sunar. Uçuş segmentine, hizmet türüne ve ücrete bağlı olarak KMiles kazanılabiliyor. KMiles, program rotası ağı içindeki tüm destinasyonlarda ücretsiz uçuşlar, bilet sınıfı yükseltmeler, daha rahat koltuk seçimleri ve ücretsiz ek bagaj hakları için kullanılabilir.

Air Malta Company Flypass programı, havayolunun sık uçan yolcularına teşekkür etmesi ve yıllardır süren sadakatin ve özel ilginin ödüllendirmesi için uygulanmaktadır.

Geçici, Kalıcı ve Elmas seviyeleri bulunan Flypass programında her seviye kendine özel avantajlara ve ödüllere sahiptir.

Air Malta Company Check – In İşlemleri

Air Malta Company online check-in işlemleri uçuş saatinden 24 saat önce başlıyor ve uçuştan 2 saat önce sona eriyor. Check-in bagajına sahip yolcular işlemlerini kalkış saatinden en az 1 saat önce havalimanlarında yer alan Air Malta Company kontuarlarında yapabilirler.

Online check-in işlemleri sırasında uçak içi koltuk düzenini inceleyebilir, istediğiniz koltuğu seçebilir, aile üyelerinizle veya birlikte seyahat ettiğiniz kişilerle yan yana koltuklar seçebilirsiniz.

Havalimanında yapılan check-in işleminizi gerçekleştirmek için uluslararası uçuşlarda uçuş saatinizden en az 2 saat önce havalimanında olmanız önemlidir. Check-in saatleri uçuş rotalarına ve havalimanlarına göre değişiklikler gösterebilir bu nedenle uçuşunuzla ilgili bilgiler rezervasyonunuz sırasında kontrol etmeniz faydalı olacaktır.

Air Malta Company Bagaj Hakkı

Air Malta Company uçuşlarında kabine alacağınız bagajın ölçüleri 20 x 40 x 55 cm'den büyük ve ekonomi sınıfı için 10 kg'dan fazla olmamalıdır. Business Class bilet sınıfı için 2 adet, ekonomi bilet sınıfı için 1 adet kabin bagajı hakkınız bulunuyor.

Air Malta Company uçuşlarında bagaj için maksimum kontrol edilen tek bagaj ağırlığı Business Class için 30 kg ve ekonomi sınıfı için 20 kg’dır. Ek bagaja ihtiyacınız varsa Flypass programında biriken millerle ve puanlarla ücretsiz olarak ek bagaj hakkı satın alabilir ve çok daha fazla eşya taşıyabilirsiniz.

Air Malta Company Koltuk Seçimi

Air Malta Company, modern uçaklarıyla geniş uçuş kabinlerine ve her bilet sınıfı için konforlu koltuklara sahiptir. Havayolu her bilet sınıfı için yolcularına ücretsiz koltuk seçimi hakkı tanıyor.

Koltuk seçiminizi havayolunun mobil uygulamalarından veya internet sitesinden kolayca yapabileceğiniz gibi bu işlemi isterseniz havalimanlarındaki kontuarlarından veya kiosklarından da gerçekleştirebilirsiniz.

Air Malta Company uçuşlarında pek çok farklı koltuk seçeneği bulunuyor. Yolculara daha fazla hareket alanı sunan, daha geniş diz mesafelerine sahip olan veya yatak olarak kullanılabilen koltuklar ek ücretlerle veya Flypass programında kazanılan KMiles ile seçebilir.

Air Malta Company Yiyecek, İçecek ve İkram

Ekonomi ve Business Class bilet sınıfına göre pek çok yiyecek ve içecek ikramları bulunan Air Malta Company, uçulan bölgelere göre hazırladığı menüleri alkollü veya alkolsüz içecekler eşliğinde yolcularına ikram ediyor.

Her bilet sınıfı için uçuş sürelerine göre değişen menülerin yanında yolculara isteklerine göre şarap, bira ve kokteyller de servis edilir.

Gideceğiniz destinasyona göre belirlenen menüler en sağlıklı ürünler kullanılarak hazırlanmaktadır. Yemekler konusunda yolcuların özel istekleri de dikkate alınarak hazırlanan menülerde vegan, vejetaryen ve çocuk menüsü seçenekleri bulunmaktadır.

Özel diyet yemekleri, dini yemekler veya tıbbi yönden ihtiyaç duyulan yiyecekler konularında Air Malta Company çağrı merkezlerine bilgi verebilirsiniz.

Air Malta Company Evcil Hayvanlarla Uçuş

Air Malta, kabin içindeki küçük köpeklerin ve kedilerin uçakla taşınmasına izin veriyor. Daha büyük evcil hayvanlar bagaj bölmesinde taşınabilir. Uçuş kabininde seyahat edecek evcil hayvanınız her zaman özel bir taşıma çantasında muhafaza edilmelidir. Taşıma çantasının boyutları 30 x 47 x 27 cm'yi geçmemelidir. Bir yolcu, evcil hayvanla birlikte maksimum ağırlığı 10 kg olan bir evcil hayvan taşıma çantası taşıma hakkına sahiptir. 

Yolcu kabinine rehber köpekler de kabul edilir ve kilosuna bakılmaksızın ücretsiz seyahat edilirler.

Uçak yolculuklarında uçuş kabininde sınırlı sayıda evcil hayvan taşınabilmektedir, bu nedenle evcil hayvanınızın uçuş kabininde sizinle birlikte yolculuk etmesini istiyorsanız erken rezervasyon önemlidir.

Air Malta Company uçuşlarında daha büyük evcil hayvanlar sadece uçağın bagaj bölümünde yolculuk edebilirler. Evcil hayvanınızın taşınacağı bölüm özel ısıtmalı ve basınçlı bir bagaj bölmesidir ve burada evcil hayvanlarınız sağlıklı bir yolculuk yapabilirler. Evcil hayvan taşıma çantaları ekstra bagaj olarak değerlendirilir ve ek ücretler uygulanır. 12 saatten fazla uçuş süresi olan yolculuklarda sağlık koşullarından dolayı uçuşlara evcil hayvanlar kabul edilmezler.

Evcil hayvanınız uçağın kargo bölümünde yolculuk edecekse korumalı ve dayanıklı bir taşıma çantasında bulunmalıdır. Taşıma çantasının içinde sadece tek bir evcil hayvan olabilir. Ayrıca evcil hayvanınızın yolculuk boyunca yeterli suyu ve yiyeceği olduğundan emin olunmalıdır.

İç ve dış hat uçuşlarında yolculuk edecek evcil hayvanın rezervasyon ve check-in işlemleri online olarak yapılamaz, bu işlemin mutlaka havalimanlarında buluna Air Malta Company kontuarlarındaki görevliler tarafından yapılması gerekmektedir. Evcil hayvanın resmi bir veterinerden alınmış sağlık raporunun, aşı karnelerinin ve bütün tıbbi dosyalarının yanında olması önemlidir.