Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Air Mauritius uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Air Mauritius

Genel Merkezi

Port Louis

Kuruluş Tarihi

1967

Uçuş Noktaları

24

Uçtuğu Ülke Sayısı

0

Uçak Sayısı

15

Air Mauritius Hakkında

1967 yılında kurulan Air Mauritius, düzenli olarak yeni rotalar açarak Mauritius'u dünyanın geri kalanına bağlamaya yardım ediyor. Avrupa, Asya, Avustralya ve Afrika'ya yapılan uçuşlar ile havayolu, uçak filosunda yer alan 15 uçağıyla 24 bölgesel ve uluslararası destinasyona hizmet vermektedir. 

Sadece bir hava yolundan daha fazlası olan Air Mauritius, Mauritius için büyükelçi olarak görev yapıyor. Bu ülkenin ve insanlarının ruhunu, her bir uçuşunuzda Mauritius ekibinin sağladığı özel ilgi ve bir dizi kaliteli hizmetle karşılayan havayolu, prestijli World Travel Awards tarafından verilen “Afrika’nın Lider Havayolu” ödülü dahil olmak üzere yer hizmetleri ve uçuş hizmet kalitesinden dolayı pek çok uluslararası ödül almıştır.

IOSA sertifikalı (IATA Operasyonel Güvenlik Denetimi) bir havayolu olarak Air Mauritius için güvenlik en önemli önceliktir. Havayolunun uçuş filosu, en son teknolojiye sahip Airbus uçaklarından oluşmaktadır. Ayrıca, EASA (Avrupa Havacılık Güvenliği Ajansı) tarafından onaylanan havayolu, Avrupa operatörlerinin uçaklarına da bakım yapmaktadır.

Turizm endüstrisinde stratejik bir ortak olan ve sektörün büyüme hedeflerine ulaşmaya yardımcı olmak için yatırımlar yapan Air Mauritius, kargo hizmetleriyle her yıl 36.000 ton yük taşıyarak Mauritius'un ekonomik gelişiminde de önemli bir rol oynamaktadır

Air Mauritius, hem uçak hem de kabin servis operasyonlarında ve havaalanı servis standartlarında, yerleşik ürün ve servisimizin kalitesi için Skytrax tarafından “4 Yıldızlı Havayolu” derecelendirmesi ile belgelendirilmiştir. 4 yıldızlı olarak dünyanın en iyi 40 havayolları arasında yer alan Air Mauritius, Afrika’nın en önemli havayollarından birisidir.

Nisan-Eylül 2017 döneminde, Air Mauritius, yolcu ve bagajların check-in işleminde %100 verimlilik hedefine ulaştı ve Changi Havalimanı'nın tanınması gibi diğer performans göstergelerinde yüksek puanlar aldı.

Sir Seewoosagur Ramgoolam Uluslararası Havaalanı'nda bulunan Mauritius Amedee Maingard Lounge, World Travel Awards tarafından 'En İyi Havayolu Salonu 2017' ödülüne layık görüldü. 

Air Mauritius ayrıca “Hint Okyanusu Lider Havayolu” ve “En İyi Ekonomi Sınıfı” ödüllerini de almıştır. 

Air Mauritius İç ve Dış Hat Uçuşları

Air Mauritius uçak filosunda yer alan A319, A330 ve A340 model 15 uçağıyla 24 bölgesel ve uluslararası uçuş noktasına yolcularını güvenle taşıyor.

Öncelikle Airbus uçakları ile çalışan havayolu, günümüz pazarında sunulan uçuş hizmetlerine yönelik yolcuların beklentilerini karşılamak için rahat koltuklar ve uçuş içi eğlence sistemleri ile son derece keyifli uçuşlar sunuyor.

4 yıldızlı bir havayolu olarak Afrika, Asya ve Avrupa’da pek çok önemli şehre uçan Air Mauritius, uluslararası güvenlik sertifikalarıyla bölgenin sevilen havayollarından birisidir.

Air Mauritius Kestrelflyer Programı

Air Mauritius'un Kestrelflyer programı, Air Mauritius uçuşlarında kullanan, sık uçan yolcuların teşvik edilmesine yönelik geliştirilmiş bir sadakat programıdır. Kestrelflyer, havayolunun bütün uçuşlarında uçuş süresine, bilet sınıfına ve uçuş rotasına göre üyelerine miller kazandırarak, sonraki uçuşlarında ücretsiz veya indirimli biletler almalarını, bilet sınıflarını yükseltmelerini, ücretsiz olarak rahat koltuklar seçmelerini veya ek bagaj hakları almalarını sağlar.

Aynı zamanda Kestrelflyer programı havalimanlarında yolcuların kalkış, varış veya transit geçişinde CIP salonu hizmetlerinden de ücretsiz olarak faydalanmasını olanak tanır. Kestrelflyer programı, Red, Silver ve Gold olarak üç seviyeye sahiptir ve her seviyenin üyelerine sunduğu farklı ayrıcalıklar vardır.

Air Mauritius Check – In İşlemleri

Air Mauritius web sitesi üzerinden PNR numaranızla check-in işleminizi kolayca yapabilirsiniz. Ayrıca havalimanlarında VIP olarak sıra beklemeden check-in işlemlerinizi kolayca hallederek sizi bekleyen uçağınıza geçebilirsiniz.

Air Mauritius’un anlaşmalı olduğu havalimanı salonlarında uçuşunuzu beklerken, bu VIP salonların bütün imkanlarından da ücretsiz olarak faydalanabilir ve havalimanındaki kalabalığa karışmadan çok rahat bir şekilde uçuşunuza hazır hale gelebilirsiniz.

Air Mauritius Bagaj Hakkı

Air Mauritius ile yapacağınız uçuşlarda el bagajınız 55 x 35 x 25 cm boyutlarını aşmamalıdır ve bütün uluslararası uçuşlar için belirlenen el bagajınızın toplam ağırlığı maksimum 6 kg’dır. Bebek maması, ilaçlar gibi bazı sıvılar kısıtlama olmaksızın uçuş kabinine kabul edilirler.

Air Mauritius uçuşlarında uçağın kargo bölümüne vereceğiniz bagajınız cepler, tekerlekler ve tutacaklar dahil olmak üzere 158 cm olmalıdır ve kargoya vereceğiniz bagajınızın maksimum ağırlığı 20 kg'ı geçmemelidir. Daha ağır bagajlar için uçuş rotasına ve uçuş sürelerine göre ek ücretler alınmaktadır. Ek bagaj hakları Kestrelflyer programında biriken hediye millerle de ücretsiz olarak alınabiliyor.

Uçağın kargo bölümüne verilecek bagajların içinde sualtı dalış fenerleri, elektronik sigara ve yedek piller yer almamalıdır. Bu tarz ürünlere güvenlik tehlikesi yaratacakları için hiçbir Air Mauritius uçuşunda izin verilmez.

Air Mauritius Koltuk Seçimi

Air Mauritius uçuşlarında koltuk seçimi için hiçbir ücret talep etmez. Uçuşunuzdan önce check-in işleminizi yaparken koltuğunuzu seçebilir ve uçağın içindeki oturma düzenini inceleyerek cam kenarı veya koridor gibi alternatiflerden istediğinizi seçebilirsiniz.

Biletinizi internet üzerinden alıyorsanız, bilet alımınız sırasında da uçağın oturma planını görebilir, birlikte yolculuk edeceğiniz kişilerle yan yana olabileceğiniz koltukları seçebilirsiniz. Uzun yolculuklarda bazı koltuklar yolculara çok daha fazla alan bırakarak rahat bir hareket alanı sağladığı için öncelikle tercih edilir. Biletinizin sınıfına göre ek bir ücretle bu koltukları da seçebilir ve uzun yolculuğunuzu çok daha rahat bir hale dönüştürebilirsiniz.

Acil çıkış kapısı koltuklarından birini seçmek istiyorsanız uçuş güvenliği için belirtilen tüm şartlara uymanız gerekiyor.

Uzun süreli uçuşlarda rahat ve geniş koltuklar ek ücretlerle ya da Kestrelflyer programında biriken hediye millerle ücretsiz olarak alınabilir.

Air Mauritius Yiyecek, İçecek ve İkram

Air Mauritius uçaklarında her bilet sınıfıyla özel olarak ilgilenmektedir. Havayolu şeflerle çalışmakta ve uçuşlarında sunduğu menüler dünyanın en güzel mutfaklarının yemeklerinden oluşmaktadır. 

Yemekler sağlıklı gıdalardan özenle hazırlanır ve deneyimli uçuş personeli tarafından servis edilir. Yemekler sırasında yolculara çeşitli alkollü ve alkolsüz içecekler de ikram ediliyor.

Air Mauritius internet sayfasına göz atarak sunulan zengin yemek menülerine ve ikramlara göz atabilir, yemek seçimiyle ilgili özel talepleriniz varsa bildirebilirsiniz. Havayolu, diyabetli veya yüksek tansiyonlu yolcular, bebekler ve çocuklar için de özel menüler sunmaktadır.

Air Mauritius Evcil Hayvanlarla Uçuş

Evcil hayvanların taşınması, yolcuyla yapılan ön görüşmelerde ve belirlenen Air Mauritius kurallarına uygun olarak özel bir ücretin ödenmesiyle yolcu kabininde kabul edilir. 

Air Mauritius, uçuş kabini içinde sadece küçük köpeklerin ve kedilerin taşınmasına izin verir. Daha büyük evcil hayvanlar, uçaktaki özel ısıtmalı ve basınçlı bir bagaj bölmesinde taşınabilir. Tüm evcil hayvan nakilleri karşılık gelen bir ücret karşılığında rezerve edilmelidir. 8 kg ağırlığın altındaki evcil hayvanlar uçak kabininde, 8 kg’dan daha ağır evcil hayvanlar kontrol edilen bagaj olarak seyahat edebilir. Uçuş kabininde sadece köpekler ve kediler seyahat edebilir. Tüm evcil hayvanlar, uçuş süresi boyunca önceden onaylanmış bir kulübede seyahat etmelidir.

Air Mauritius uçuşlarında evcil hayvanınızı da taşıyabilmeniz için, hayvanınızın veterinerinden aldığınız sağlık sertifikasının ve aşı kartı gibi belgelerinin yanınızda olması gerekiyor. Ayrıca uçtuğunuz ülkenin varsa istediği diğer belgeleri ile birlikte check-in sırasında görevliye göstermeniz gerekiyor. Evcil hayvanınızın da sizinle uçacağına dair bilgiyi Air Mauritius’a rezervasyonunuz sırasında bildirmeniz ve ineceğiniz havalimanındaki kurallarla ilgili bilgiler almanız gerekmektedir.