Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Air Moldova uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Air Moldova

Genel Merkezi

Kişinev

Kuruluş Tarihi

1993

Uçuş Noktaları

29

Uçtuğu Ülke Sayısı

0

Uçak Sayısı

7

Air Moldova Hakkında

Ulusal bir havayolu şirketi olan Air Moldova iç hava taşımacılığı pazarında liderdir. 12 Ocak 1993 kurulmuş olan havayolu en tanınmış Moldovalı markalardan birisidir. Merkezi Kişinev Uluslararası Havalimanı’nda bulunan Air Moldova, Avrupa, Rusya ve Asya'daki 29 destinasyona uçuşlar gerçekleştiriyor.

Ekonomi ve Business Class bilet sınıflarında hizmet sunan Air Moldova, Moldova pazarında kayıtlı olan yolcu hava akışının yaklaşık %50'sinin taşınmasından sorumludur.

Air Moldova, uçuş filosu modernizasyonuna özel bir vurgu yapıyor. Filosunda 2 tane A320, 2 tane A319, 3 tane Embraer 190 uçak bulunan havayolu, bu uçakların modern yapılarından dolayı yolcularına keyifli uçuşlar yaşatıyor.

Uluslararası olarak Air Moldova kendini güvenli ve istikrarlı bir şirket olarak konumlandırmıştır.

13 Temmuz 2004 tarihinde, Air Moldova aktif bir IATA üyesi oldu. Hava filosu, uçuş güvenliği, personel yeterlilik ve kalite sistemi gelişimini IATA standartlarına uygun hale getiren havayolu, kendisini her konuda sürekli olarak geliştiriyor. Aralık 2008'de, IATA Operasyonel Güvenlik Denetimi (IOSA) siciline Air Moldova da dahil edildi. IOSA sertifikasını almak havayolu için kalite ve tüm uluslararası güvenlik gereksinimlerini karşılayan güvenli bir taşıyıcı olarak dünya havacılık topluluğu tarafından tanınmanın bir işaretidir.

Dünya çapında uçuş ağını geliştirmek için dünyanın en önemli havayollarıyla anlaşmalar yapan Air Moldova 2009 yılında Lufthansa, Delta Airlines, United Airlines, Aeroflot, Alitalia, El Al Israel Airlines gibi 80 havayoluyla iş birliğine gitmiştir.

Air Moldova hem yurt içinde hem de yurt dışında bilet satış ağını genişletmek için de çalışmalar yapıyor. Türkiye, İngiltere, Almanya, Yunanistan, İrlanda, İtalya, İspanya, Portekiz, Romanya, Fransa ve Kanada ile yapılan BSP Fatura ve İskan Planına ve ARC Havayolu Raporlama Şirketi yerleşim sistemine katıldı.

Air Moldova, e-ticaret alanında da lider konumdadır. 2006 yılının mayıs ayında, BDT ülkelerindeki ilk elektronik bilet uygulamasını başlatan havayolu ve 2007 yılında beri bütün yolcularına online bilet satışı sunuyor.

2008 yılında şirket, Kişinev-Moskova ve Kişinev-Londra destinasyonlarına uzatılan Chisinau-Frankfurt güzergahında "Air & Rail" programını başlattı. Air Moldova’nın en önemli önceliği Avrupa şartlarına göre uçuşların güvenliğini sağlamaktır.

Air Moldova filo modernizasyonu faaliyetlerine devam ederek, hizmet yelpazesini genişletiyor ve sunulan hizmetlerin kalitesini arttırıyor.

Air Moldova İç ve Dış Hat Uçuşları

Air Moldova özellikle Avrupa, Rusya ve Asya'daki en önemli 29 destinasyona direkt uçuşlar gerçekleştiriyor.

Air Moldova’nın uçak filosunda yer alan 7 uçağıyla yaptığı uçuşlarında en önemli destinasyonlar İstanbul, Antalya, Dalaman, Atina, Barselona, ​​Bologna, Brüksel, Bükreş, Dubai, Dublin, Cenevre, İstanbul, Ekaterinburg, Floransa, Madrid, Milano, Moskova, Paris, Roma, Venedik, Verona, Viyana, St. Petersburg, Tel Aviv ve Torino gibi turizm şehirleridir.

Ekonomi ve Business Class bilet sınıfı olarak 2 sınıfta hizmet sunan Air Moldova’nın aynı zamanda 80’den fazla havayoluyla da global uçuş ağları için anlaşmaları bulunuyor.

Moldova’da bütün yolcuların yaklaşık %50’ni taşıyan havayolu, rahat uçuşlarıyla tercih edilen bir havayoludur.

Air Moldova Club Programı

15 Aralık 2004'ten itibaren şirket, sık uçan yolcular için ödül programı olan Air Moldova Club’ı uygulamaktadır.

Basic, Prestige and Exclusive olarak üç seviyesi bulunan program, Air Moldova uçuşlarında ve ortak havayollarıyla yapılan uçuşlarında miller kazandırıyor ve bu kazanılan miller bütün üye havayollarında bedava veya indirimli biletler, koltuk yükseltmeler, ekstra bagaj hakları, otel konaklamaları veya araba kiralama hizmetleri gibi pek çok alanda kullanılabiliyor.

Ek bagaj hakkı olarak 23 kg’lık 1 adet bagaj hakkı daha sunan Air Moldova Club programı, aynı zamanda üyelerine havalimanı salonlarına ücretsiz erişimler de sağlıyor.

Air Moldova Check – In İşlemleri

Air Moldova mobil ve web check-in işlemleri kalkıştan 24 saat önce başlar ve uçağınızın kalkış saatinden 2 saat öncesinde sona erer. Check-in bagajına sahip yolcular işlemlerini kalkış saatinden en az 1 saat önce havalimanlarında yer alan Air Moldova kontuarlarında yapabilirler.

Online check-in işlemleri sırasında uçak içi koltuk düzenini inceleyebilir, istediğiniz koltuğu seçebilir, aile üyelerinizle veya birlikte seyahat ettiğiniz kişilerle yan yana koltuklar seçebilirsiniz.

Havalimanında yapılan check-in işleminizi gerçekleştirmek için uluslararası uçuşlarda uçuş saatinizden en az 2 saat önce havalimanında olmanız önemlidir. Check-in saatleri uçuş rotalarına ve havalimanlarına göre değişiklikler gösterebilir bu nedenle uçuşunuzla ilgili bilgiler rezervasyonunuz sırasında kontrol etmeniz faydalı olacaktır.

Air Moldova Bagaj Hakkı

Yolcu kabininde yanınızda taşıdığınız bagajlar el bagajı olarak kabul edilir ve koltuğunuzda veya koltuğunuzun üstündeki bagaj bölmesine yerleştirilir. Her yolcu sadece bir parça el bagajı taşıma hakkına sahiptir. El bagajının maksimum ağırlığı 8 kg'dır ve boyutları maksimum 115 cm'yi (50 x 40 x 25 cm) geçmemelidir. Yolcuların uçaktaki rahatlığı, güvenliği ve rahatlığı için belirtilen kuralları aşan el bagajı, kontrol edilen bagaj olarak kaydedilecektir.

Air Moldova uçuşlarında uçağın kargo bölümüne verilecek bagajlar için belirlenen sınırlar Business Class ve Ekonomi Premium bilet sınıfları için 2 adet maksimum 23 kg; Ekonomi sınıfı içinse 1 adet 23 kg bagajdır.

Air Moldova Koltuk Seçimi

Air Moldova, her bilet sınıfı için yolcularına ücretsiz koltuk seçimi hakkı tanımaktadır. Koltuk seçiminizi havayolunun Android ve IOS mobil uygulamalarından veya internet sitesinden kolayca yapabileceğiniz gibi bu işlemi isterseniz havalimanlarındaki Air Moldova kontuarlarından veya kiosklarından da gerçekleştirebilirsiniz.

Air Moldova uçuşlarında pek çok farklı koltuk seçeneği bulunuyor. Yolculara daha fazla hareket alanı sunan, daha geniş diz mesafelerine sahip olan veya yatak olarak kullanılabilen koltuklar ek ücretlerle veya Air Moldova Club programında kazanılan millerle seçebilir.

Air Moldova Yiyecek, İçecek ve İkram

Ekonomi, Ekonomi Premium ve Business Class bilet sınıfına göre pek çok yiyecek ve içecek ikramları bulunan Air Moldova, uçulan bölgelere göre hazırladığı menüleri alkollü veya alkolsüz içecekler eşliğinde yolcularına ikram ediyor.

Gideceğiniz destinasyona göre belirlenen menüler en sağlıklı ürünler kullanılarak hazırlanmaktadır. Yemekler konusunda yolcuların özel istekleri de dikkate alınarak hazırlanan menülerde vegan, vejetaryen ve çocuk menüsü seçenekleri bulunmaktadır.

Her bilet sınıfı için uçuş sürelerine göre değişen menülerin yanında yolculara isteklerine göre şarap, bira ve kokteyller de servis edilir.

Özel diyet yemekleri, dini yemekler veya tıbbi yönden ihtiyaç duyulan yiyecekler konularında Air Moldova çağrı merkezlerine bilgi verebilirsiniz.

Air Moldova Evcil Hayvanlarla Uçuş

Air Moldova, yalnızca köpek ve kedileri sadece havayoluna önceden bildirilmesi şartıyla kabul eder. Evcil hayvanlar sadece uçak kabininde özel kafeslerde taşınırlar. Air Moldova, uçak kabinindeki büyük hayvanları taşımayı kabul etmiyor.

Evcil hayvanlar kısıtlayıcı yerel mevzuat ve koşullar nedeniyle Büyük Britanya, İrlanda, Portekiz ve Birleşik Arap Emirlikleri uçuşlarında Air Moldova seferleri için kabul edilmemektedir.

Yolcu, bilet satın alırken evcil hayvanla uçacağını bildirmelidir. Taşıma çantasının ve evcil hayvanın toplam ağırlığı standart ücretsiz bagaj taşımalarına dahil değildir. Evcil hayvanların taşınması için 40 Euro ücret uygulanır. Taşıma çantasının izin verilen ağırlığı 8 kg ve toplam boyutu 115 cm (25 x 40 x 50) olmalıdır.

Evcil hayvanların taşınması sadece yolcunun, kalkışta özel bir beyanname imzalamaları ve tam sorumluluk alması koşuluyla yapılır. Air Moldova, taşınan evcil hayvanın yaralanmasına, kaybına veya ölümüne, varış noktasında veya transit noktalarda kabul edilmemesinden sorumlu değildir.