Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Air Transat A.T. Inc. uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Air Transat A.T. Inc.

Genel Merkezi

Montreal

Kuruluş Tarihi

1986

Uçuş Noktaları

63

Uçtuğu Ülke Sayısı

15

Uçak Sayısı

35

Air Transat A.T. Inc. Hakkında

Air Transat Kanada'nın transatlantik pazarlardaki bir numaralı tatil uçuşları yapan havayolu şirketidir. 5 Kanada havaalanından iç hat uçuşları da gerçekleştiren havayolu, her yıl 26 ülkede 63 noktaya yaklaşık 4,5 milyon yolcu taşıyor.

Montreal merkezli Air Transat, 3.000 kişiyi istihdam ediyor. Havayolu, Boeing dar gövdeli ve Airbus geniş gövdeli 35 uçaklık jet filosu işletiyor. Modern uçaklarının gelişmiş teknolojilerinden dolayı 2017 yılında Air Transat, “Dünyanın En İyi Uçak İçi Eğlence Teknolojisine Sahip Havayolu” seçilmiştir.

Son yıllarda, Air Transat çevresel ayak izini azaltma çabaları için pek çok çalışma yapmış ve dünyanın en çevreci havayollarından biri haline gelmiştir. Air Transat, 2011'den bu yana Kuzey Amerika'da enerji verimliliği açısından 1 numaralı havayolu ve dünya çapında ilk 20 havayolu arasında yer alıyor.

Air Transat aynı zamanda hava taşımacılığı, konaklama, seyahat ambalajı ve dağıtımı konusunda faaliyet gösteren lider entegre uluslararası turizm şirketi Transat AT Inc.'in bir iş birimidir. 

Air Transat, sürdürülebilir kalkınma faaliyetlerinden dolayı 2016 yılında Travelife Partner statüsüne layık görülmüştür. Ayrıca Air Transat, TravelPulse Canada Reader's Choice Awards töreninde “En İyi Rezervasyon Bölümü” ve “En İyi Gruplar Departmanı” için iki hizmet kalitesi ödülü aldı.

Air Transat, Kanada'da Randstad tarafından “En İyi 15 İşveren” arasında derecelendiriliyor.

Air Transat A.T. Inc. İç ve Dış Hat Uçuşları

Air Transat her yıl 26 ülkede 63 farklı destinasyona yılda yaklaşık 4,5 milyon yolcu taşıyor. Montreal merkezli olan havayolu 35 uçaklık filosuyla Amerika, Güney Amerika, Avrupa ve Asya’da pek çok önemli şehre uçuşlar gerçekleştiriyor ve aynı zamanda dünyanın en çevreci havayollarından birisi olarak biliniyor.

Modern uçaklarında zengin uçak içi eğlence teknolojilerine sahip olan Air Transat, yolcularına hem güvenli hem de son derece eğlenceli uçuşlar sunmaktadır.

Air Transat A.T. Inc. Air Miles Programı

Air Transat’ın sık uçuş programı olan Air Miles, her bilet sınıfı için o sınıfa özel pek çok avantaj ve fayda sunuyor. Üyeler, Air Transat ve anlaşmalı diğer havayollarının uçuşlarda miller puanları kazanabilir ve bu milleri pek çok avantaj elde etmek için kullanabilirler. 

Air Transat’ın bütün yolcularına ücretsiz olarak sunduğu Air Miles programı, kazandıran milleri ile üyelerine Air Transat havalimanı salonlarına erişimler, daha fazla bagaj hakları, ücretsiz ve indirimli biletler ve daha pek çok hediye sunuyor. Air Miles sık uçuş programında, her bilet sınıfı kendine özgü pek çok benzersiz avantaja sahiptir.

Air Transat A.T. Inc. Check – In İşlemleri

Air Transat uçuşlarında sadece bazı varış noktaları için çevrimiçi check-in yapılabiliyor. Uluslararası rotalarda uçağın kalkış saatinden 24 saat önce başlayan online check-in hizmetleri kalkışa 2 saat kala sona erer.

Yolcular çevrimiçi biniş kartlarını yazdırmalı ve geçerli bir pasaporta sahip olmalıdırlar. Tek seferde en fazla 9 yolcuya online check-in yapılabilir. Online check-in işlemi yalnızca Air Transat- Code tarafından yapılan uçuşlar için geçerlidir.

Tüm yolcuların uçuşlarının kalkış saatlerinden en az 3 saat önce check-in işlemini tamamlamış olmaları gerekiyor. 

Havalimanlarındaki güvenlik önlemleri nedeniyle Air Transat havalimanı kontuarlarında check-in işlemleri uçağın kalkış saatinden 1 saat önce sona erer.

Air Transat A.T. Inc. Bagaj Hakkı

Air Transat uçuşlarınızda yanınızda uçuş kabinine alacağınız el çantasının maksimum boyutları Business Class için 56 x 45 x 25 cm ve 12 kg, Premium Class için 10 kg, ekonomi sınıfı için 6 kg’dır.

Uçağın bagaj bölümüne ücretsiz olarak verebileceğiniz bagajın maksimum kilosu sınırı ise çoğu Amerika, Avrupa, Afrika ve Asya ülkeleri rotalarında ekonomi sınıfı için 23 kg, Premium Class için 30 kg ve Business Class için 32 kg’dır.

Gidilecek kıtaya ve uçuş rotasına göre değişiklik gösteren bagaj haklarını havayolunun web sitesi üzerinden detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Ek bagaj haklarına sahip olan yolcular Air Miles milleriyle de ücretsiz olarak bagaj hakkı alabilirler.

Air Transat A.T. Inc. Koltuk Seçimi

Air Transat uçuşlarında her bilet sınıfı için ücretsiz koltuk seçimi yapılabilir. Online check-in işlemini sırasında uçağın koltuk planı incelenebilir ve istenilen koltuklar ücretsiz olarak seçebilirsiniz. Acil çıkış kapılarının yanındaki koltukları sadece belirlenen şartları sağlayabilen yolcular seçebilmektedir.

Air Transat bütün uçuşlarında yolcularına en konforlu uçuş deneyimini yaşatmak ve en iyi hizmeti sağlamak için her bilet sınıfına yönelik pek çok farklı koltuk alternatifi sunmaktadır. Uzun yolculuklarda eğim alabilen ve diz mesafeleri çok daha geniş olan özel koltuklar, yolcuların daha rahat bir yolculuk geçirmesi için tasarlanmıştır.

Air Transat Air Miles programında biriken millerle ve puanlarla yolcular uçuşlarında bilet sınıflarını ücretsiz olarak yükseltebilir, çok daha rahat ve keyifli bir uçuş deneyimi yaşayabilirler.

Air Transat A.T. Inc. Yiyecek, İçecek ve İkram

Air Transat, ünlü şef Daniel Vezina tarafında hazırlanan menüleriyle yolcularına güvenli olduğu kadar keyifli uçuşlar da sunuyor.

Zengin uçak içi servisleriyle pek çok ödül alan havayolu, özel çocuk menülerini ve diyet yemekleri de yolcularına sunuyor. Sıcak yemekler, tatlılar, salatalar, alkollü veya alkolsüz içecekler, çay, kahve ve meyve sularıyla hem güvenli hem de keyifli uçuşlar sunan havayolunun, kısa mesafeli uçuşlarda ise sandviç, kek, atıştırmalıklar, çay ve kahve servisleri bulunuyor.

Uçuştan 24 saat önce haber verilmesi şartıyla özel yemek isteklerinizi kabul eden Air Transat, özel diyet yemekleri veya tıbbi yönden ihtiyaç duyulan beslenme konularında da isteğe göre yolcularına özel menüler hazırlıyor.

Uçuşunuzda verilecek menüleri incelemek için veya özel yemek siparişleri için Air Transat mobil uygulamalarına veya internet sitesine göz atabilirsiniz.

Air Transat A.T. Inc. Evcil Hayvanlarla Uçuş

Air Transat uçuş kabininde hizmet köpekleri, rehber köpekler, kurtarma köpekleri ve diğer özel lisanslı köpekler hariç evcil hayvan taşınmasını kabul etmemektedir.

Air Transat uçuşlarında evcil hayvanınızı da taşıyabilmeniz için, hayvanınızın veterinerinden aldığınız sağlık sertifikasının ve aşı kartı gibi belgelerinin yanınızda olması gerekiyor. Ayrıca uçtuğunuz ülkenin varsa istediği diğer belgeleri ile birlikte check-in sırasında görevliye göstermeniz gerekiyor.

Evcil hayvanınız uçağın özel bir bölümünde kargo veya check-in bagajı olarak belirlenmiş boyutlarda bir hayvan konteynerinde taşınabilir. Evcil hayvanınız her zaman özel bir taşıma çantasında muhafaza edilmelidir. Bu çantanın boyutları 30 x 47 x 27 cm'yi geçmemelidir. 

Air Transat uçuş saatine en geç 24 saat önce evcil hayvanla uçulacağı bilgisi verilmeli ve rezervasyon yapılmalıdır. Evcil hayvanınızın da sizinle uçacağına dair bilgiyi Air Transat uçuş saatine en geç 6 saat kala vermeyi, rezervasyonunuzu yaptırmayı ve onay almayı unutmayın.