Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

airBaltic uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

airBaltic

Genel Merkezi

Mareupe Belediyesi

Kuruluş Tarihi

1995

Uçuş Noktaları

68

Uçtuğu Ülke Sayısı

0

Uçak Sayısı

31

AirBaltic Hakkında

Letonya’nın en önemli havayolu olan AirBaltic, merkezi Mareupe’de olan ve 1995 yılında kurulan genç havayollarından birisidir. Uçak filosunda yer alan 31 uçakla dünya çapında 68 destinasyona uçuşları bulunan AirBaltic hem geleneksel şebeke havayollarından hem de ultra düşük maliyetli bir havayolu şirketidir. AirBaltic uçuşlarında ekonomi sınıfı ve Business Class sınıfı için hizmetler sunuyor.

AirBaltic’in temel öncelikleri güvenlik, dakiklik ve hizmettir. Bir anonim şirket olan havayolunun ana hissedarı hisselerin %80'nini elinde bulunduran Letonya devletidir.

AirBaltic, Letonya'daki üssünden 68'den fazla noktaya yaptığı uçuşlarda Avrupa, İskandinavya, BDT ve Orta Doğu'ya uzanan ağına Letonya üzerinden uygun bağlantılar sunmaktadır. Buna ek olarak, AirBaltic yolcularına Tallinn ve Vilnius'tan direkt uçuşlar sunmaktadır.

AirBaltic, iyi dengelenmiş Batı ve Doğu bağlantılı destinasyon ağını geliştirmek için dünyanın en önemli havayollarıyla yakın iş birliği kurmuştur. Global uçuş ağını geliştirmek için 20 havayoluyla ortak çalışan AirBaltic böylece yolcularını dünyada yüzlerce farklı destinasyona taşıyor.

AirBaltic'in iş modeli hem noktadan noktaya hizmet hem de transfer trafiğine dayanmaktadır, şirket aynı zamanda hava kargo taşımacılığı hizmetleri de vermektedir.

AirBaltic, yeni Airbus A220-300 uçaklarını kullanan dünyanın ilk havayolu şirketi oldu. Havayolunun uçak filosu itibariyle Airbus A220-300, Boeing 737-500, Boeing 737-300 ve Bombardier Q400 NextGen'den oluşmaktadır. Bu modern uçakların rahat ve konforlu koltuklarıyla yolcularına en iyi uçuş deneyimini sunan AirBaltic, uçak içi servisleriyle de adından söz ettiriyor.

2018 yılında ATW Havayolu Endüstri Başarı Ödüllerinde “Yılın Pazar Lideri” ödülünü alan AirBaltic, OAG analistleri tarafından 2017 yılının en dakik havayolu seçilmiştir.

AirBaltic İç ve Dış Hat Uçuşları

Uçak filosunda yer alan 31 uçakla dünya çapında 68 destinasyona uçuşları bulunan AirBaltic hem geleneksel şebeke havayollarından hem de ultra düşük maliyetli bir havayolu şirketidir. Geniş iç hat uçuşlarının yanında dünya çapında 20 havayoluyla yaptığı anlaşmalarla uçuş ağını daha da geliştiren AirBaltic, yolcularını güvenli uçuşlarla dünyanın dört bir yanına taşıyor.

Airbus ve Boeing uçak modellerini kullanan havayolu, Avrupa, İskandinavya, BDT ve Orta Doğu'da pek çok önemli şehre direk uçuşlar yapıyor.

Düşük maliyetli bir havayolu olarak yolcularına hem ekonomik hem de konforlu uçuşlar sunan AirBaltic, her yıl uçuş rotalarını geliştirmektedir.

AirBaltic Pin Programı

AirBaltic’ın yolcu sadakat programı olan AirBaltic’ın kendi uçuşlarında hem de anlaşmalı olan havayollarının ve global ortakların uçuşlarında üyelerine benzersiz ayrıcalıklar, hediye miller, ödüller ve avantajlar sağlar.

Temel, Executive ve VIP seviyeleri bulunan AirBaltic Pin, her seviyede üyelerine farklı avantajlar sunuyor.

Bu program dahilinde üyelerin kazandığı miller bilet yükseltmeler, koltuk seçimleri, havalimanı özel salonlarına ücretsiz erişimler ve anlaşmalı şirketlerle yapılan alışverişler için kullanılabilir, aynı zamanda üyeler bu milleri ailelerine veya arkadaşlarına hediye edebilirler.

AirBaltic Check – In İşlemleri

AirBaltic uçuşlarında ücretsiz çevrimiçi check-in işlemimizin tamamlanması sadece birkaç dakika sürer ve havalimanında kuyrukları atlamanızı sağlar. Uçuş kartınız yazdırıldıktan sonra doğrudan bagaj teslim masasına veya havaalanındaki güvenlik kontrolüne gidebilirsiniz.

AirBaltic uçuşları için online check-in, tarifeli kalkıştan 5 gün (118 saat) önce açılır. Ortak havayolları tarafından işletilen uçuşlar için tarifeli kalkıştan 24 saat önce açılmaktadır.

Havalimanında da AirBaltic kontuarlarında check-in yapma şansınız bulunuyor. Aynı zamanda self-check-in kioskları kullanarak da uçuşlar için check-in işlemleri yapılabiliyor, havalimanında yapılan check-in işlemleri ekonomi sınıfı yolcular için uçuşa 40 dakika kala ve Business Class yolcular için 30 dakika kala sona erer.

AirBaltic Bagaj Hakkı

AirBaltic uçuşlarında uçağın bagaj bölümüne verilecek tek bagajın maksimum ağırlığı 20 kg olmalıdır, daha fazla ağırlıklar uçuş rotasına ve uçuş sürelerine göre ek ücretler gerektirir. Her bir bagaj parçası için izin verilen maksimum ölçü 160 cm'dir.

İç ve dış hat uçuşlarında yolculara maksimum 10 kg olacak şekilde ücretsiz kabin el bagajı hakkı sunulmaktadır. Yolcu başına el bagaj hakkı, belirtilen ağırlığı aşmamalıdır ve boyutlar, sap, cepler ve tekerlekler dahil 55 cm x 40 cm x 20 cm (22 inç x 16 inç x 8 inç) boyutunu geçmemelidir. İki yaşından küçük bebekler, standart bir çanta (bebeklerin uçuş sırasında ihtiyaç duyabileceği eşyalar) hakkına sahiptir.

AirBaltic Pin milleri ve puanlarıyla da ücretsiz olarak ekstra bagaj hakları alınabilir ve çok daha fazla eşya taşınabilir.

AirBaltic Koltuk Seçimi

AirBaltic, uçuş filosunda 31 adet Airbus ve Boeing uçağı yer almaktadır. Bu uçakların en büyük özelliklerinden biri geniş koltuk alanlarına sahip olmalarıdır, uçaklar geniş diz mesafeli ve rahat koltuklarıyla yolculara keyifli ve konforlu uçuş deneyimleri yaşatıyor. AirBaltic’ın bütün uçakları 82 santimlik en geniş ekonomi kabin koltuk konforu ile donatılmıştır.

AirBaltic uçuşlarınızda online check-in işlemini sırasında uçağın koltuk planı incelenebilir ve istenilen koltuklar ücretsiz olarak seçebilirsiniz. Yolcular koltuk seçimlerini yaparken birlikte uçacağı kişilerle yan yana koltukları ve cam veya koridor kenarı seçeneklerinden istediğinizi tercih edebilirler. Acil çıkış kapılarının yanındaki koltukları sadece belirlenen şartları sağlayabilen yolcular seçebilmektedir.

AirBaltic Yiyecek, İçecek ve İkram

AirBaltic düşük maliyetli bir havayolu olduğu için uçuşlarda servis edilen tüm yiyecek ve içecekler ücretlidir.

AirBaltic uçuşlarında sunulan yemeklerden seçiminizi yaparak veya online rezervasyon yaparken makul fiyatlarla zengin menülü uçak yemeklerinden ve içeceklerinden istediğinizi tercih edebilirsiniz. AirBaltic ayrıca uzun mesafeli uçuşlarında dünyanın en iyi mutfaklarından seçilmiş sıcak yemekler, tatlılar, salatalar ve alkolsüz içecekler servis ediyor. Kısa mesafeli uçuşlarda ise sandviç, kek, atıştırmalıklar, çay ve kahve servisleri bulunuyor.

Özel diyet yemekleri veya tıbbi yönden ihtiyaç duyulan beslenme konularında AirBaltic çağrı merkezlerine bilgi verebilirsiniz. Yolculuğunuzda AirBaltic, bu isteklerinizi dikkate alacak ve yemek servisinizi sizin istediğiniz şekilde gerçekleştirecektir.

AirBaltic Evcil Hayvanlarla Uçuş

Bir hayvanla seyahat eden yolcular, uçuşlarını yaptırmadan önce tüm hayvan sağlık ve aşılama belgeleri dahil olmak üzere tüm belgeleri yanlarına almalıdır. Eğer evcil hayvanın ve taşıma çantasının ağırlığı 8 kg'ı geçmiyorsa, bir köpek veya kedi kabinde (el bagajı olarak) taşınabilir. Taşıma çantasının boyutları maksimum 55 x 40 x 23 cm (uzunluk x genişlik x yükseklik) olmalıdır.

Evcil hayvan, taşıma çantasına rahatça sığmalıdır, doğal pozisyonunda ayağa kalkacak, etrafta dönecek ve uzanacak yeterli alana sahip olmalıdır. Aksi takdirde check-in reddedilebilir.

Taşıma çantası içinde aynı türden oldukları sürece en fazla 2 evcil hayvan içerebilir. Her yolcu sadece bir taşıma çantası taşıyabilir ve taşıma çantası tamamen kapatılabilir olmalıdır. Bebekle seyahat eden bir yolcu kabinde bir hayvanı taşıyamaz.

Evcil hayvan tüm uçuş boyunca taşıma çantasında kalmalıdır. Kalkış ve iniş sırasında taşıma çantası, önünüzdeki koltuğun altına yerleştirilmelidir. Evcil hayvan kokusuz olmalıdır. Evcil hayvan taşımada herhangi bir dikkat gerektirmemeli ve diğer yolcular için sakıncalı olmamalıdır. Bir evcil hayvanı olan bir yolcu acil çıkış sırasına oturtulmaz.

Kabin içinde taşınamayan büyük hayvanlar kargo ambarındaki hayvan için uygun kaplarda (kontrol edilen bagaj olarak) taşınacaktır. Yolcuların hayvan taşımacılığı için kendi taşıma çantalarını sağlamaları gerekir. Hayvanın + taşıma çantasının ağırlığı 75 kg'ı geçemez ve taşıma çantasının maksimum boyutları 80 x 156 x 86 cm (genişlik x uzunluk x yükseklik) olmalıdır.