Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Alitalia uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Alitalia En Ucuz Yurtdışı Uçak Biletleri

kalkış
varış
tarih
fiyat
Alitalia
Cairo
New York
02.11.2020
Alitalia
Tirana
New York
22.01.2021
Alitalia
Tirana
Boston
03.01.2021
Alitalia
Tirana
Miami
04.11.2020
Alitalia
Tirana
Atlanta
06.11.2020
Alitalia
Tirana
Chicago
27.10.2020
Alitalia
Tirana
Dallas
05.11.2020
Alitalia
Moscow
New York
04.05.2021
Alitalia
Venice
Louisville
07.08.2021
Alitalia
Kiev
Fort Myers
20.06.2021

Alitalia En Popüler Yurtdışı Uçak Biletleri

kalkış
varış
tarih
fiyat
Alitalia
Cairo
New York
02.11.2020
Alitalia
Tirana
New York
22.01.2021
Alitalia
Tirana
Boston
03.01.2021
Alitalia
Tirana
Miami
04.11.2020
Alitalia
Tirana
Atlanta
06.11.2020
Alitalia
Tirana
Chicago
27.10.2020
Alitalia
Tirana
Dallas
05.11.2020
Alitalia
Moscow
New York
04.05.2021
Alitalia
Venice
Louisville
07.08.2021
Alitalia
Kiev
Fort Myers
20.06.2021

Alitalia

Genel Merkezi

Fiumicino

Kuruluş Tarihi

2009

Uçuş Noktaları

149

Uçtuğu Ülke Sayısı

93

Uçak Sayısı

153

Alitalia Hakkında

1947’den beri İtalya’nın kanatları olan Alitalia, İtalyan hava taşımacılığının tarihini ve evrimini temsil eden başarılı bir hava yolu şirketi olarak yolculara güvenli ve keyifli bir uçuş hizmeti veriyor. İtalya’nın en büyük hava yolu şirketi, bugünkü büyüklüğüne erişmeden önce, ilk uçuşunu Aereolinee Italiane Internazionali adıyla 5 Mayıs 1947’de gerçekleştirdi. Aynı yıl Temmuz ayında Roma’dan Oslo’ya uçarak ilk uluslararası uçuşunu yaptı. Firma 1950 yılında uçuş görevlisiyle ilk kez uçtuğu gibi; aynı yıl, yolcularına bulutların üstünde sıcak yemek yeme keyfini de sunmaya başladı.

Alitalia 1957 yılında LAI ile birleşerek 3000 çalışanlı ve 37 uçaklı Alitalia LAI firmasını oluşturdu ki bu adım onun uluslararası hava yolu şirketleri arasında 20. sıradan 12. sıraya yükselmesini sağladı. 1960 yılı Alitalia için önemli bir yıl oldu. Zira bu yıl içinde şirket Roma Olimpiyatları’nın resmî taşıyıcısı oldu ve bir yıl içinde bir milyondan fazla yolcu taşıdı. Bunun yanı sıra, Fiumicino’da Leonardo Da Vinci Havalimanı’nın açılmasının ardından, operasyon üssünü buraya kurdu. 1969 yılı firma için ilklerin yaşandığı bir yıl oldu. Boeing 747 Jumbo Jet filoya katıldı ve Alitalia, tümü jet olan filosuyla uçabilen ilk Avrupa hava yolu şirketi oldu.

Yıllar içinde filosunu yenilemeyi sürdüren Alitalia, hava yolu taşımacılığında ilkleri gerçekleştiren firma olma niteliğini korudu. 1991 ve 1992 yıllarında Giorgio Armani ekip için yeni üniformalar tasarladığı gibi, yeni uçakların iç tasarımı konusunda da Alitalia ile iş birliği yaptı. Firma bu dönemde yolcularının avantajlı uçuş yaşamalarını ve uçuşlarından mil kazanmalarını sağlayan sadakat programı MilleMiglia’yı duyurdu.

2000 yılında kurulan ve şu anda 20 hava yolunun üyesi olduğu SkyTeam İttifakına Alitalia, 2001 – 2002 döneminde katıldı. SkyTeam’in diğer üyeleri Aeroflot, Aerolíneas Argentinas, Aeromexico, Air Europa, Air France, Çin Hava Yolları, Çin Doğu, Çin Güney, Çek Hava Yolları, Delta Air Lines, Garuda Indonesia, Kenya Airways, KLM Royal Dutch Airlines, Korean Air , Orta Doğu Hava Yolları, Saudia, TAROM, Vietnam Hava Yolları ve Xiamen Hava Yolları şeklinde sıralanıyor.

Alitalia’nın kuruluş yılı olarak kabul edilen 2009 yılında, Alitalia C.A.I. hizmet vermeye başladı. Şirket, 1957’de birleştiği L.A.I firmasından malları, altyapı tesislerini ve personelleri devralarak, İtalya’da lider olan Alitalia’yı kurdu. Yeni firma, Birleşik Arap Emirlikleri’nde lider olan Etihad Hava Yolları’nın yüzde 49’luk sermayesini barındırıyor.

Alitalia hizmet kalitesine, yolcu deneyimine, uçuş ekibinin sürekli eğitimine çok önem veren bir firma olarak öne çıkıyor. Uçakların bakımını her gün yapan Mühendislik ve Bakım bölümü, teknik unsurların tam olduğunu garanti ediyor. Yüksek profesyonellikle İtalyan tarzı konfor sunan firma; yolcularına Business Class, Premium Economy Class ve Economy Class şeklinde üç farklı seçenek sunuyor. Bulutların üstünde geniş aralıklı koltuklarda film ve müzik seçeneklerinin yanı sıra; Richard Ginori tasarımı takımlar ve ödüllü menüler bulunuyor. 30 bin feet yükseklikte Wi-Fi seçeneği sunarak fark yaratan Alitalia, yolcularının 4 farklı internet paketi arasından istediklerini seçmelerini sağlıyor.

Alitalia Eğitim Akademisi’nde uçuş ekibi, 2000 metrekarelik alanda yüksek teknoloji simülatörlerle eğitim aldığı gibi, güvenlik alıştırmaları da yapıyor. Burada ayrıca endişeleri nedeniyle uçamayan kişilere psikolojik eğitimler de veriliyor. Uçuş endişesini yok etmeyi hedefleyen şirket, şimdiden bu endişeyi yaşayan katılımcıların yüzde 90’ından fazlasının endişelerini yok etmiş durumda.

Alitalia İç ve Dış Hat Uçuşları

İtalya’nın kanatları Alitalia, filosundaki 153 uçakla 93 ülkeye ve 149 farklı noktaya uçarak dünyanın da kanatları oluyor. 2017 yılında 21.3 milyon yolcu taşıyan hava yolu, haftada 4000 uçuş gerçekleştiriyor. Üstelik firma dünyanın en modern ve verimli filosuna sahip ki, filo hem daha az yakıt kullanan hem de daha düşük CO2 emisyonuna sahip uçaklardan oluşuyor.

Alitalia MilleMiglia Sadakat Programı

Alitalia MilleMiglia sadakat programı, 25 yıldır hava yolu şirketinin yolcularına sunduğu program ve yolcular tarafından çok seviliyor. Öyle ki program beş milyon üyesiyle İtalya’daki en büyük sadakat programı olma niteliğini taşıyor. Yolcular MilleMiglia ile uçuşlarında mil kazanabiliyor, millerini başka uçuşlarında kullanabiliyorlar.

Kurumsal sosyal sorumluluk kapsamında müşterilerine, topluma ve çevreye bağlılığını gösteren firma; müşterilerini faaliyetlerinin merkezinde tutarken, iklim değişikliği, yakıt kullanımı ve gürültü konusunda hassas davranıyor ve STK’larla çalışarak toplumun ihtiyaçlarına önem veriyor.

Alitalia Check – In İşlemleri

Alitalia yolcularına online check – in, mobil check – in, hızlı check – in ve tele check – in seçenekleri sunuyor. Online check – in yapmak isteyen yolcuların, şirketin web sitesine girerek uçuşlarını seçmeleri ve check – in yapmaları yeterli oluyor. Ayrıca bu sırada standart koltuk seçebiliyor; rahat koltuğu ek ücret karşılığında ve ek bagaj hakkını indirimli olarak alabiliyorlar. Sistem uçuştan 24 saat önce açılıyor ve uçuşa 2 saat kala kapanıyor.

Mobile check – in yapmak isteyen yolcular, Alitalia iOS ve Android mobil uygulamalarını cihazlarına yükleyerek bir iki tıklamayla check – in yapabiliyorlar. Hızlı check – in yapmak isteyenlerin, havaalanındaki kiosklara gitmesi yeterli oluyor. Tele check – in, Alitalia’nın özel kulüp üyelerine sunduğu özel bir hizmet olarak diğerlerinden ayrılıyor. Bu hizmet, havaalanında vakit kaybetmek ve kuyrukta beklemek istemeyen yolculara veriliyor. Yolcular sadece el bagajlarının olması durumunda, kalkıştan 4 saat önce başlayan ve kalkışa 40 dakika önce sona eren bu hizmetten yararlanmak için, MilleMiglia Üye Hizmetlerini arayabiliyorlar.

Alitalia Bagaj Hakkı

Alitalia yolcularına, sınıflara ve varış noktalarına göre değişkenlik gösteren ücretsiz bagaj hakkı sunuyor. Light Class kategorisinde uçan yolcular ücretsiz bagaj hakkından yararlanamazken, uçuştan bir gün önce yarı fiyatına bagaj hakkı alabiliyorlar. Economy Class’ta, Premium Economy Class’ta ve Comfort Class’ta 23 kg, Business Class’ta 32 kg bagaj hakkı veriliyor. Yolcular yanlarında en fazla 8 kg el bagajı alabiliyorlar.

Alitalia Koltuk Seçimi

Biletinizi aldığınız sırada uçuşunuz için koltuk seçebiliyorsunuz. Uçacağınız sınıfa göre değişkenlik göstermekle birlikte, ek ücret karşılığında rahat koltuk alabiliyorsunuz. Alitalia, yolcularına geniş aralıklı koltuklarla rahat uçuşlar vadediyor.

Alitalia Yiyecek, İçecek ve İkram

Alitalia yolcularına ödüllü menülerle bölgesel İtalyan mutfağı lezzetlerini ve özel şarapları sunuyor. Uçakta yemek deneyimini her daim geliştirmeye odaklanan firma, 2010 yılından bu yana Global Traveller dergisinin okuyucuları tarafından “En İyi Hava Yolu Mutfağı” ödülüne layık görülüyor. 2010 – 2017 yılları arasında okuyuculardan yemekleri kalitesine verilen tam not ile sekiz kere ödül alan firma, yolcularına eşsiz yemek deneyimi sunuyor.

Alitalia uçaklarının mutfağında; fıstığa ya da başka bir besine karşı alerjisi olanlar, diyet yemek ya da inancına göre özel yemek isteyenler ve çocuklar için özel seçenekler bulunuyor. Böylece her yolcunun, uçuştan en az 24 saat önce sipariş vermesi hâlinde, kendine uygun yemek bulması mümkün oluyor.

Alitalia Evcil Hayvanlarla Uçuş

Alitalia, uçuşlarında yolcuların evcil hayvanlarını, belirli koşullar çerçevesinde uçağın kabininde ya da kargo bölümünde taşıyabiliyor. Ancak bunun için hayvanın belirli koşulları sağlaması gerektiği gibi, varış ülkesinin de öne sürdüğü şartlara uyulması gerekiyor. Evcil hayvanınızı uçuşunuzda yanınıza almak istediğinizde, Alitalia ile iletişime geçerek  firmayı durumdan haberdar edebilir ve onlardan yanınızda bulundurmanız gereken belgeler konusunda bilgi alabilirsiniz.