Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

All Nippon Airways uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

All Nippon Airways

Genel Merkezi

Tokyo

Kuruluş Tarihi

1952

Uçuş Noktaları

84

Uçtuğu Ülke Sayısı

35

Uçak Sayısı

208

All Nippon Airways Hakkında

All Nippon Airways (ANA), İkinci Dünya Savaşı sonrasında Japonya’nın bozulan hava taşımacılığı hizmetlerini düzeltmek amacıyla 1952 yılında kurulmuş, dünyanın en eski ve köklü havayolu şirketlerinden biridir.

208 uçaklık dev filosuyla dünya çapında 35 ülkede 86 farklı destinasyona uçuşları olan All Nippon Airways’in merkezi Tokyo Narita Havalimanı'dır. Japonya’nın en büyük havayolu şirketi olarak yılda 50 milyondan fazla insanı güvenle ve konforla istedikleri yere ulaştıran All Nippon Airways, üstün uçuş kalitesiyle ve uçak içi servislerinin güzelliğiyle bilinir.

34.919 çalışanıyla yolcularına en iyi hizmeti vermek için çalışan şirket, dünyanın önce gelen değerlendirme şirketlerinden olan Skytrax tarafından hem uçuşları hem de hizmetlerinin kalitesinden dolayı 5 yıldız ödülü almıştır. Havayolu sektöründe çok önemli olan 5 yıldız ödülünü dünyada almayı başarmış çok az havayolu bulunuyor.

All Nippon Airways (ANA) uçuşlarında %88 zamanında varış sürelerine sahip olarak da havacılık sektöründe adından söz ettiriyor. All Nippon Airways’in bağlı olduğu ANA Group’un yıllık cirosu 15.890 milyar dolar seviyesindendir ve hisseleri borsada işlem görür.

Dünyada ilk Boeing 787 seferlerini 2015 yılında gerçekleştiren şirket, kadın çalışanlara verdiği önemle de bilinir. Üst düzey yönetim kademelerinde %12 oranında kadınlara görev veren All Nippon Airways (ANA), bu özelliğiyle de rakiplerinden ayrılıyor.

1999 yılında üyeleri arasında dünyanın en büyük havayollarının yer aldığı Star Alliance'a üye olarak global uçuş ağını daha da büyüten All Nippon Airways, ATW Havayolu Endüstrisi Başarı Ödüllerinde “Yılın En İyi Havayolu” ödülünün de sahibidir.

All Nippon Airways (ANA), güler yüzlü personeli ve deneyimli uçuş kadrosuyla yolcularına olabilecek en iyi seyahati sunma misyonuyla çalışıyor.

All Nippon Airways İç ve Dış Hat Uçuşları

All Nippon Airways, 208 uçaklık dev filosuyla 35’den fazla ülkede 86’dan fazla noktaya her gün uçuşlar gerçekleştiriyor.

Aynı zamanda All Nippon Airways (ANA) 1999'dan bu yana Star Alliance'ın bir üyesidir ve Birleşik Havayolları ile Trans-Pasifik ve Asya rotaları, Lufthansa ve İsviçre Uluslararası Havayolları ile Avrupa rotaları ve Avusturya rotalarında Avusturya Havayolları ile ortak girişimler gerçekleştirmektedir. Bu global iş birlikleriyle uçuş ağını büyüten şirket dünyanın dört bir yanına düzenli olarak yüksek uçuş kalitesiyle yolcu taşıyor.

İç hat uçuşlarında yılda 43 milyon, uluslararası uçuşlarda ise 7 milyondan fazla yolcuyu istedikleri yere güvenle ulaştıran All Nippon Airways, pek çok alternatife sahip olduğu uçak içi eğlenceleri, rahat koltukları ve uzman uçuş ekibiyle en sevilen havayollarından biridir.

Star Alliance'ın önemli bir üyesi olan Turkish Airlines ile de anlaşmaları bulunan All Nippon Airways, İstanbul’dan Uzakdoğu ülkelerine İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan da uçuşlar düzenliyor.

All Nippon Airways Mileage Club Programı

All Nippon Airways’in üyelerine sunduğu sık uçuş programı olan Mileage Club, 26 milyondan fazla üyeye sahiptir ve her uçuşlarında üyelerine bedava biletler, sürpriz hediyeler, koltuk yükseltmeler, otel konaklamaları, araba kiralamaları ve daha pek çok konuda büyük faydalar sunar

Bronze, Platinum ve Diamond seviyeleri bulunan Mileage Club kartlarındaki kazanılmış millere All Nippon Airways mobil uygulamalarından veya internet sitesinden bakabilir ve millerinizi aile üyelerinize transfer edebilirsiniz.

Sadece All Nippon Airways tarafından işletilen uçuşlar için değil, aynı zamanda Star Alliance üyeleri ve diğer All Nippon Airways ortak havayolları tarafından gerçekleştirilen uçuşlar için de miller ve ödül biletler kazandıran Mileage Club sık uçuş programı, bu milleri seyahatlerinizde ve günlük yaşamınızda, anlaşmalı alışveriş merkezlerinde ve otellerde kullanmanıza olanak tanır.

All Nippon Airways Check – In İşlemleri

All Nippon Airways Android ve IOS uygulamalarından veya internet sitesinden yapabileceğiniz online check-in hizmetinde adınızı ve rezervasyon numaranızı girerek biniş kartınızın cep telefonuna gelmesini sağlayabilirsiniz, böylece bavullarınız yoksa havalimanında check-in kontuarlarına uğramadan hemen uçuş kapısına geçebilirsiniz.

Online check-in yapabileceğiniz saatler uçuş noktalarına göre değişiklik gösterebilir, bu hizmet uluslararası uçuşlarda uçuş saatinizden 24 saat önce başlar ve uçuşa 75 dakika kala sona erer. Diğer uçuşlarda ise uçuş saatinde 48 saat önce başlayan online check-in işlemleri uçuşa 40 dakika kala sona erer.

Evcil hayvanlarıyla yolculuk etmek isteyen yolcuların mutlaka havalimanında yer alan All Nippon Airways kontuarında check-in yaptırmaları gerekmektedir.

All Nippon Airways Bagaj Hakkı

All Nippon Airways’in uçuşlarında ücretsiz bagaj hakları First Class yolcular için teki maksimum 32 kg olacak şekilde 3 adet bagajdır. Business Class yolcuları içinse teki 32 kg olacak şekilde 2 adet bagaj hakkı bulunuyor. Daha fazla kilolara sahip olan bavullar için ise bilet sınıfına ve gidilecek destinasyona göre ek fiyatlar uygulanmaktadır.

First Class, Business Class, Ekonomi Sınıfı (Premium Ekonomi dahil) bagajların 158 cm olması gerekmek. Kontrol edilen bagajınız herhangi bir elektronik cihaz içeriyorsa kapalı olduğundan emin olun.

ABD çıkışlı uçuşlar için, yolcuların bagajlarını güvenlik nedeniyle havaalanındaki güvenlik görevlisi tarafından açmaları istenebilir. 

Uluslararası uçuşlarda uçuş noktasına göre bagaj hakları değişiklik gösterebilir, uçuşunuzdan önce All Nippon Airways mobil uygulamalarından veya internet sitesinden uçuşunuzdaki bagaj haklarını kontrol edebilirsiniz.

All Nippon Airways Koltuk Seçimi

All Nippon Airways, yolcularına bütün uçuşlarında ücretsiz koltuk seçim hakları sunar. Uçuşlarında yolcularına konforlu ve rahat bir seyahat sunmak için pek çok koltuk seçeneğine sahip olan All Nippon Airways, uzun yolculuklarda 60 derece eğim alabilen ve diz mesafeleri çok daha geniş olan özel koltuklara sahiptir.

All Nippon Airways mobil uygulamalarından veya havalimanlarında yer alan kontuarlarından yapacağınız check-in işlemi sırasında uçağın koltuk planını inceleyebilir ve kolayca istediğiniz koltuğu seçebilirsiniz. Check-in işlemi sırasında cam kenarı veya koridor bölümü seçimleri yapabilir veya birlikte uçtuğunuz kişilerle yan yana olacağınız koltukları seçebilirsiniz.

Uzun süreli uçuşlar için tasarlanmış daha geniş diz mesafelerine sahip olan ve yatak olarak kullanılabilen koltukları ek ücretlerle seçebilirsiniz.

All Nippon Airways Yiyecek, İçecek ve İkram

All Nippon Airways, uçuş içi yemeklerini yolcularıyla birlikte oluşturmak istediği için 2013 yılında uçuş öncesi yemek seçimini başlattı. Bu seçimle yolcular sosyal medyada yeni ürünlerden veya mevcut olan popüler yemekler arasından sekiz farklı menü seçeneğine oy vererek bilet sınıflarında verilecek menüleri kendileri belirlemektedirler.

All Nippon Airways uçuşlarında her bilet sınıfına özel zengin bir menü seçeneği bulunuyor. Dünya mutfaklarından en güzel lezzetlerin ve en taze malzemeler kullanılarak hazırlanmış yemeklerin yanında uçuş boyunca yolculara ücretsiz olarak şarap, bira, sıcak ve soğuk içecekler de ikram ediliyor.

Uzakdoğu’nun eşsiz mutfağını da uçuşlarında sunan All Nippon Airways, uçuş noktalarına göre o bölgenin en güzel yemeklerini ve içeceklerini yolcularına sunarak güvenli ve keyifli yolculuklar yaşatıyor.

Özel çocuk menülerine ve diyet yemekleri de yolcularına sunan şirket, uçuşta 48 saat önce haber verilmesi şartıyla özel yemek isteklerinizi de kabul ediyor.

All Nippon Airways Evcil Hayvanlarla Uçuş

All Nippon Airways evcil hayvanınızın rahat bir yolculuk geçirmesi için büyük özen gösterir.

Bununla birlikte, bir uçağın koşulları bir evcil hayvanın günlük ortamından çok farklı olduğu için, evcil hayvanınızın havayoluyla taşınması sağlığını etkileyebilir, bu nedenle uzun uçuşlar öncesinde mutlaka veterinerinize danışmanız gereklidir.

Yolculuğunuz boyunca evcil hayvanınız, yolcu kabininin altında bulunan kargo bölümünde taşınacaktır. Bu işlem için önceden telefonla rezervasyon gereklidir. Evcil hayvanınız kendine uygun bir taşıma çantasında olmalı ve bu çanta darbelere karşı dayanıklı olmalıdır.

Evcil hayvanınızla yapacağınız yolculuktan önce hayvanınızın bütün sağlık belgelerini yanınızda bulundurmanız sorun yaşamamanız açısından önemlidir.