Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Arkia Israeli Airlines uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Arkia Israeli Airlines

Genel Merkezi

Tel Aviv

Kuruluş Tarihi

1949

Uçuş Noktaları

25

Uçtuğu Ülke Sayısı

0

Uçak Sayısı

7

Arkia Israeli Airlines Hakkında

Arkia Israeli Airlines 1950 yılında ülkenin kuzeyi ile Eilat arasında bir hava bağlantısı oluşturmak üzere kuruldu. Arkia Israeli Airlines, yurt içi ve yurt dışı güzergahlarda yılda 1,5 milyondan fazla yolcu taşıyan ülkenin en önemli havayollarından birisidir. Kurulduğu yıldan bu yana havayolu ticari faaliyetlerini hem kendi uçakları hem de yabancı hava yolları için yer hizmetleri ve tesislerini kapsayacak şekilde genişletti.

Tatil paketleri, otel rezervasyonları, organize turlar ve araba kiralama gibi turizm hizmetleri sunan Arkia Israeli Airlines geniş bir hizmet yelpazesine sahiptir. Arkia.com ve Arkia.co.il web sitelerinde dünya çapında uçuşlar, oteller, tur paketleri ve diğer ilgili hizmetler için bir rezervasyon sistemi sunulmaktadır.

Arkia Israeli Airlines uçak filosu Boeing 757-300, Embarrass E-195 ve E-190 model 7 uçaktan oluşmaktadır. Tel Aviv’deki merkezinden dünya çapında 25 destinasyona uçuşları bulunan havayolu son derece kaliteli ve güvenli uçuşlarıyla tanınıyor.

Arkia Israeli Airlines’ın özenle geliştirilmiş hizmetleri arasında yurtiçi kargo, yabancı şirketlere sağlanan havacılık hizmetleri ve idari uçuşlar, İsrail'deki hava turları, uçuş eğitimi, bakım hizmetleri ve danışmanlıklar bulunmaktadır.

Dov Havalimanı'nda havayolu, hafif ve orta seviye uçak bakımları için bir onarım istasyonu işletiyor. Bu istasyon Sivil Havacılık Otoritesi ve İsrail Hava Kuvvetleri tarafından onaylanmıştır ve ayrıca İsrail Standartlar Enstitüsü tarafından ISO 9001 sertifikasına sahiptir. Havayolunun personelinin % ​​85'inden fazlası İsrail Hava Kuvvetleri mezunudur. 

Dünyanın önde gelen havayollarıyla da uçuş anlaşmaları bulunan Arkia Israeli Airlines hem uçuş filosunu hem de uçuş rotalarını geliştirerek yolcularını daha fazla ülkeye ulaştırabilmek için düzenli olarak gelişim programları uygulamaktadır. Özellikle deneyimli pilotlarıyla öne çıkan Arkia Israeli Airlines, aynı zamanda son derece güvenli uçuşlarıyla da biliniyor.

Arkia Israeli Airlines İç ve Dış Hat Uçuşları

Arkia Israeli Airlines uçak filosunda yer alan Boeing 757-300, Embarrass E-195 ve E-190 model 7 uçağıyla dünya çapında 25 uçuş noktasına yolcularını güvenle taşıyor. Deneyimli pilotları ve uçuş ekibiyle yolcularına en güvenli seyahat deneyimlerini yaşatmayı hedefleyen havayolu yılda 1,5 milyondan fazla yolcu taşıyor.

Arkia Israeli Airlines’ın uçtuğu en önemli destinasyonlar arasında Paris (Fransa), Münih ve Düsseldorf (Almanya), Taşkent (Özbekistan), Kopenhag (Danimarka), Stockholm (İsveç), Larnaka (Kıbrıs), Dublin (İrlanda), Amman (Ürdün), Barselona ve Madrid (İspanya), Tiflis (Gürcistan), Oslo (Norveç), Helsinki (Finlandiya), Amsterdam (Hollanda), Erivan (Ermenistan) ve Kiev (Ukrayna) yer alıyor.

Arkia Israeli Airlines’ın aynı zamanda ABD ve Uzak Doğu'ya (GCC taşıyıcıları ile) ve Avrupa'daki uçuşları içeren uluslararası havayolları ile kod anlaşmaları da bulunmaktadır.

Arkia Israeli Airlines Check – In İşlemleri

Arkia Israeli Airlines uçuşlarında check-in kontuarları için çalışma saatleri ve prosedürler için gereken süre farklı havalimanlarına göre değişiklik göstermektedir. Uluslararası uçuşlarda check-in işlemlerini ve gümrük formalitelerini tamamlamak için yeterli zaman ayarladığınızdan emin olun.

Uluslararası uçuşlar için kalkış saatinden 1 saat önce check-in işleminin bitmiş olması gerekir.  Ancak ABD'deki gibi sıkı prosedüre sahip büyük ve yoğun havalimanlarında check-in işlemlerini uçuşunuza 3 saat kala bitirmenizi öneririz.

Özel ihtiyaçları olan bir yolcu iseniz örneğin küçük yaşta, engelli, işitme engelli, görme engelli veya tekerlekli sandalyede yolculuk ediyorsanız planlanan kalkış saatinden en az iki saat önce check-in yapmanızı tavsiye ederiz. 

Arkia Israeli Airlines uçuşlarında internet sitesinden de check-in işleminizi yaparak havalimanında vakit harcamadan hemen biniş kapısına geçebilirsiniz. Check-in saatleri uçuş rotalarına göre değişiklik gösterdiğinden rezervasyonunuz sırasında uçuşunuz için belirlenen check-in saatlerini kontrol edebilirsiniz.

Arkia Israeli Airlines Bagaj Hakkı

Arkia Israeli Airlines uçuşlarında ücretsiz bagaj hakkı olarak belirlediği sınır 20 kg’dır. Bagaj hakları bilet sınıflarına ve uçuş noktalarına göre değişiklik gösterir. Arkia Israeli Airlines uçuşlarında uçuş kabinine de ücretsiz olarak maksimum 7 kg ağırlığında ve 20 x 40 x 55 cm boyutlarında 1 adet bagaj alma hakkınız bulunuyor.

Tıbbi cihaz, evcil hayvan, müzik enstrümanı, spor malzemeleri, kamera ekipmanı veya ev eşyaları gibi 32 kilonun üzerinde ve büyük boyda olan bazı özel eşyalar, Arkia Israeli Airlines uçuşlarında hava rezervasyon ofisine önceden bildirilmeli ve kalkıştan en az 24 saat önce onay almalıdır. 

Arkia Israeli Airlines Koltuk Seçimi

Bütün yolcular koltuk seçimlerini ücretsiz olarak check-in işlemleri sırasında online olarak ya da havalimanlarında yer alan Arkia Israeli Airlines kontuarlardan yapabilirler. Check-in işleminiz sırasında oturacağınız koltuğu seçebilir, birlikte yolculuk edeceğiniz kişilerle yan yana koltukları tercih edebilir, cam kenarı veya koridor bölümlerinden istediğinizi belirleyebilirsiniz. Uçuş kuralları gereğinde acil çıkış kapılarında bulunan koltuklar seçimlere dahil değildir.

Diğer havayollarına göre çok daha rahat ve diz mesafeleri geniş koltuklara sahip olan Arkia Israeli Airlines, yolcularına rahat bir uçuş deneyimi yaşatmak için en üst seviyede hizmet sunar. Zamanında check-in yapmanız çok önemlidir çünkü rezerve ettiğiniz koltuğunuz serbest kalabilir.

Arkia Israeli Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Arkia Israeli Airlines yolcularına gurme şefler tarafından hazırlanmış menüler veya yolcunun isteğine göre ona özel hazırlanmış yemekler sunar. Vejetaryen yemekler, dini yemekler, bebek ve çocuk yemekleri ve diyet yemek siparişlerinizi de kabul eden Arkia Israeli Airlines görevlilerine bu isteklerinizi uçuş öncesinde bildirebilirsiniz.

Dünyanın en seçkin mutfaklarından örnekleri barındıran zengin menüler ve pek çok alternatife sahip içecek çeşitleriyle Arkia Israeli Airlines yolcularının keyifli bir yolculuk geçirmesini amaçlar.

Uçuşunuzda verilecek menüleri incelemek için veya özel yemek siparişleri için Arkia Israeli Airlines web sitesine göz atabilirsiniz.

Arkia Israeli Airlines Evcil Hayvanlarla Uçuş

Arkia Israeli Airlines, kabin içinde küçük köpeklerin ve kedilerin taşınmasına izin verir. Daha büyük evcil hayvanlar, uçaktaki özel ısıtmalı ve basınçlı bir bagaj bölmesinde taşınabilir. Tüm evcil hayvan nakilleri karşılık gelen bir ücret karşılığında rezerve edilmelidir. 8 kg ağırlığın altındaki evcil hayvanlar uçak kabininde, 8 kg’dan daha ağır evcil hayvanlar kontrol edilen bagaj olarak seyahat edebilir. Uçuş kabininde sadece köpekler ve kediler seyahat edebilir. Tüm evcil hayvanlar, uçuş süresi boyunca önceden onaylanmış bir kulübede seyahat etmelidir.

Evcil hayvanınızın da sizinle uçacağına dair bilgiyi Arkia Israeli Airlines’a uçuş saatine en geç 24 saat kala vermeyi, rezervasyonunuzu yaptırmayı ve onay almayı unutmayın.

Arkia Israeli Airlines uçuşlarında evcil hayvanınızı da taşıyabilmeniz için, hayvanınızın veterinerinden aldığınız sağlık sertifikasının ve aşı kartı gibi belgelerinin yanınızda olması gerekiyor. Ayrıca uçtuğunuz ülkenin varsa istediği diğer belgeleri ile birlikte check-in sırasında görevliye göstermeniz gerekiyor.