Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Asiana Airlines uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Asiana Airlines En Ucuz Yurtdışı Uçak Biletleri

kalkış
varış
tarih
fiyat
Asiana Airlines
Istanbul
Los Angeles
30.10.2020
Asiana Airlines
Doha
New York
21.09.2020

Asiana Airlines En Popüler Yurtdışı Uçak Biletleri

kalkış
varış
tarih
fiyat
Asiana Airlines
Istanbul
Los Angeles
30.10.2020
Asiana Airlines
Doha
New York
21.09.2020

Asiana Airlines

Genel Merkezi

Seul

Kuruluş Tarihi

1988

Uçuş Noktaları

75

Uçtuğu Ülke Sayısı

24

Uçak Sayısı

84

Asiana Airlines Hakkında

1988 yılında yönetim ideolojisi 'hizmet yoluyla maksimum güvenlik ve müşteri memnuniyeti' olarak kurulan Asiana Airlines, zaman içinde küresel ölçekte önemli bir havayolu şirketi haline geldi. Uçak filosunda yer alan 84 uçağıyla 24 ülkede 75 farklı noktaya uçuşlar gerçekleştiren Asiana Airlines, müşteri memnuniyetine verdiği önemin karşılığını her yıl aldığı ödüllerle ve hızla büyümesiyle alıyor.

Güvenliği en yüksek önceliği olarak belirleyen Asiana Airlines’ın merkezi Seul Incheon Havalimanı’dır. Asiana Airlines, Güney Kore’nin en büyük 2 havayolu şirketinden biridir. Yurt içi 10 şehir ve 11 rotası bulunan şirket uluslararası olarak da 24 ülkede, 75 şehir ve 76 rotaya hizmet veriyor. Aynı zamanda kargo taşımacılığında da Asiana Airlines 11 ülkede 26 şehir ve 23 rotaya hizmet veriyor.

Star Alliance'ın önemli bir üyesi olan Asiana Airlines, 2007 yılından bu yana üst üste 9 yıl boyunca Skytrax tarafından 5 yıldız notunu korumaya devam etti ve 2009 yılında Air Transport World tarafından “Yılın Havayolu” ödülüne layık görüldü. 2010 yılında Skytrax “Yılın En İyi Havayolu” ödülünü alan Asiana Airlines, 2011 yılında Global Traveller ve 2012 yılında Premier Traveler ve Business Traveller tarafından da “Yılın En İyi Havayolu” seçilmiştir.

Asiana Airlines uçuşlarında güvenliğe ve konfora önem vermesi kadar uçak içi eğlenceye verdiği önemle de tanınıyor. Yolcuların keyifli bir seyahat geçirmesi için her zaman elinden gelenin en iyisini vermeye çalışan şirket, yolcularına hem konforlu hem de eğlenceli uçuşlar sunuyor.

Uçak filosu pilotlarını ve uçuş ekibini en üst teknolojileri kullandığı eğitim merkezlerinde eğiten ve düzenli olarak üst düzey güvenlik eğitimleri veren Asiana Airlines, mükemmel bir güvenlik siciline sahiptir.

Asiana Airlines İç ve Dış Hat Uçuşları

Asiana Airlines, 84 uçaklık modern filosuyla 24 ülkede, 75 şehir ve 76 farklı destinasyona her gün 298 sefer gerçekleştirir. Güney Kore içinde de 10 şehre 11 ayrı rotası bulunan şirket her yıl milyonlarca insana güvenli uçuşlar sunuyor.

Dünya çapında Lufthansa, Türk Hava Yolları ve All Nippon Airways gibi 28 önemli havayolu şirketinin yer aldığı Star Alliance'a üye olan Asiana Airlines, global uçuş ağını ve sunduğu hizmetleri uluslararası ortaklarıyla düzenli olarak geliştirmektedir.

Türkiye’de İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan da düzenli olarak uçuşları bulunan Asiana Airlines, Türk Hava Yolları ile global iş birliği içinde çalışmaktadır.

Asiana Airlines Asiana Club Programı

Asiana Club, Asiana Airlines tarafından sunulan sık uçuş programıdır ve Asiana Club Miles'a dayanmaktadır. Asiana Club üyesi iseniz, Asiana Airlines ile ya da şirketin global ortaklarından biri ile uçtuğunuzda Asiana Club milleri biriktirebilir ve biriktirdiğiniz milleri “Uçuş Ödülleri” için kullanılabilirsiniz.

Asiana Club'a katıldığınızda, Gümüş Üyelik seviyesinden başlarsınız, ancak Asiana Airlines ve Star Alliance uçuşlarında kazanacağınız millere göre Altın, Pırlanta, Elmas Plus veya Platinum Üyelik seviyelerine geçişler yapabilirsiniz. Daha yüksek üyelik seviyelerinde çok daha fazla fayda ve avantaj sunulmaktadır.

Asiana Club milleriyle Asiana Airlines ve Star Alliance uçuşlarına ücretsiz katılabilir veya oteller ve araç kiralama dahil olmak üzere pek çok şirketin hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Asiana Club'a bütün yolcular katılabilir. 12 yaşın altındaki çocuklar için geliştirilmiş olan Magic Miles programı çocuklara otomatik olarak Gümüş Üyelik statüsü verir ve her uçuşlarında onlara çeşitli hediyeler sunar.

Asiana Airlines Check – In İşlemleri

Havayolu sektörünün en hızlı büyüyen şirketlerinden olan Asiana Airlines’ın uçuşlarında check-in işlemlerini mobil uygulamalar üzerinden veya şirketin internet sitesinden yapabilirsiniz. Uçağın kalışından 48 saat önce başlayan check-in işlemleri, iç hatlarda kalkışa 30 dakika kalana kadar, dış hatlarda ise uçuş saatine 1 saat kalana kadar açık kalır.

ABD'ye uçuşlarda check-in saatleri kalkıştan 24 saat önce başlar ve kalkışa 1 saat kala sona erer.

Online check-in işlemleri sırasında uçak içi oturma düzeni inceleyerek istediğiniz koltukları belirleyebilir ve giriş katınızı alınabilirsiniz.

İsteyen yolcular havalimanlarında bulunan Asiana Airlines kontuarlarından ve kiosklarından da hızlıca check-in işlemlerini gerçekleştirebilir ve yolculuklarına başlayabilirler.

Asiana Airlines Bagaj Hakkı

Asiana Airlines uçuşlarında bir adet bagajı ücretsiz olarak verilmektedir. Kişisel eşyaya (palto, dizüstü bilgisayar, çanta) ek olarak, uçuş kabinine alınacak tüm taşıma malzemelerinin toplam maksimum ağırlığı 10 kg olarak belirlenmiştir.

ABD, Kanada, Meksika, Karayipler, Orta Amerika ve Güney Amerika'ya seyahat eden yolcular için 2 adet ücretsiz bagaj hakkı vardır. Bagajlar için belirlenmiş maksimum boyutlar 157 cm (uzunluk + genişlik + yükseklik), ekonomi sınıfı yolcular için maksimum ağırlık 23 kg, First ve Business Class yolcuları için maksimum ağırlık 32 kg olarak belirlenmiştir.

Diğer destinasyonlarda seyahat eden yolcular için ise ekonomi sınıfı yolcular için maksimum ağırlık 20 kg, Business Class yolcular için maksimum ağırlık 30 kg ve First Class yolcular için ise maksimum ağırlık 40 kg olacak şekilde belirlenmiştir.

Asiana Airlines Koltuk Seçimi

Asiana Airlines uygulamalarından veya havalimanlarında yer alan Asiana Airlines kontuarlarından yapacağınız check-in işlemi sırasında uçağın koltuk planını inceleyebilir ve kolayca istediğiniz koltuğu seçebilirsiniz.

Economy Class sınıfı da dahil olmak üzere Business Class ve First Class için online olarak uçuşunuzdan 48 saat önce koltuk seçimi yapılabilir, uçağın ön bölümünde veya arka bölümünde oturmayı tercih edebilir, manzarayı izleyeceğiniz cam kenarında veya daha kolay kalkabileceğiniz koridor kenarında oturmayı seçebilir veya daha fazla diz mesafesi bulunan koltukları tercih edebilirsiniz.

Asiana Airlines, uzun süreli uçuşlarında ikiz koltuk, dönebilen koltuk ve yatak olarak kullanılabilen koltuk seçenekleri ile yolcularının seyahatlerinin en konforlu şekilde geçmesi için çalışır.

Asiana Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Asiana Airlines, bölgesel mutfaklardan seçtiği en güzel yemekleri uçuş boyunca yolcularına ücretsiz olarak sunar. Aynı zamanda yolculara alkollü veya alkolsüz içecekler de ikram ediliyor. Çocuklar ve vejetaryenler için özel menüleri bulunan Asiana Airlines uçuşlarında herkesin damak tadına hitap eden yemekler bulmak mümkün.

Bilet sınıflarına ve yolculuk sürelerine göre menüler farklılık göstermektedir. Yolculuğunuzdan önce Asiana Airlines internet sayfasına göz atarak sunulan zengin yemek menülerine ve ikramları inceleyebilirsiniz.

Asiana Airlines, isteyen yolcular için diyet yemekler veya tıbbi beslenme konularında farklı isteklere göre menüler de hazırlıyor. Bu isteklerin uçuştan 48 saat önce Asiana Airlines görevlilerine bildirilmesi gerekmektedir.

Asiana Airlines Evcil Hayvanlarla Uçuş

Asiana Airlines’la yapacağınız yolculuklarda köpeğiniz ve kedinizle birlikte seyahat edebilirsiniz. Evcil hayvanınızı uçağa bir taşıma çantasında getirebilirsiniz ve bu taşıma çantasında sadece aynı türden iki hayvan bulunabilir.

Uçak kabininde sadece sınırlı sayıda evcil hayvan taşımaya izin verilmektedir bu nedenle evcil hayvanınızla yapacağınız yolcuğunuz için olabildiğince erken rezervasyon yapmanızı öneririz, uçuş kabinindeki yerler dolarsa evcil hayvanınız güvenli bir şekilde bagaj bölümünde yolculuk yapabilir.

Evcil hayvanınız kargo bölümünde, kargo departmanında veya kontrol edilen bagajda seyahat ediyorsa, IATA uyumlu bir evcil hayvan taşıma çantasında olmalıdır.

Evcil hayvanınızla yapacağınız uçuşlarda online rezervasyon yapılamaz ve bu uçuş hakkında 48 saat öncesinden Asiana Airlines’a bilgi verilmesi gerekmektedir.