Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

AtlasGlobal Havacılık A.Ş. uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

AtlasGlobal Havacılık A.Ş.

Genel Merkezi

İstanbul

Kuruluş Tarihi

2001

Uçuş Noktaları

56

Uçtuğu Ülke Sayısı

35

Uçak Sayısı

26

Atlasglobal Havacılık A.Ş. Hakkında

2001 yılında kurulan İstanbul merkezli Atlasglobal Havacılık A.Ş, yolcularına yüksek kaliteli uçuş hizmeti vermek amacıyla ilk uçuşunu 1 Haziran’da gerçekleştirdi. İç ve dış hat yolcu uçuşlarının yanı sıra kargo taşımacılığı hizmeti de veren şirket, standartlarını uluslararası kaliteyi baz alarak belirledi. “Yolcusunu en çok seven” ve “yolcuların en çok sevdiği hava yolu” olan Atlasglobal, tüm personeliyle her zaman daha iyi hizmet vermek için çalışıyor.

Atlasglobal Havacılık, ülkemizde IOSA sertifikası olan ilk IATA üyesi özel hava yolu şirketi olmanın gururunu yaşamakta ve bu gururla yolcularına güvenli ve kaliteli hizmet vermekte. Şirket kurulduktan sonra uçuşlarında yüzde 80 artış yaşadı ve yolculuğuna başladığı ilk zamanlarda iki uçağa sahipken, filosundaki uçak sayısını 26’ya çıkardı.

Uçuş ekibinin aldığı eğitime çok önem veren Atlasglobal Havacılık A.Ş, ekibini kendi kurduğu AFA’da, yani Atlantik Uçuş Okulu’nda eğitmekte. Ayrıca şirketin ATS Team adını verdiği bir mühendis ve teknisyen ekibi bulunmakta ki, bu ekip sertifikalı ve çok deneyimli olduğu gibi; hem Atlasglobal’e hem de uluslararası hava yolu şirketlerine bakım hizmetleri vermekte.

Atlasglobal yolcularına rahat koltuklar, ikram servisleri, eğlence seçenekleri ve kolay check-in seçenekleri sunarak harika bir uçuş deneyimi vadediyor. Kokpit ve kabin ekibinin uçuşun başından sonuna kadar güvenli bir uçuş sağlamak için çalıştığı uçaklarda, yolcular her zaman güler yüzlü hizmetle karşılanıyorlar. Üstelik sadece uçuş öncesinde ve uçuş sırasında değil, uçuştan sonra da şirket yolcularına, onların ihtiyaç duyduğu ve duyabileceği hizmetleri vermeyi sürdürüyor.

Atlasglobal yolcularının memnuniyetini sağlamayı ve beğenisini kazanmayı her zaman ilk sıraya koyarak, check-in işlemlerinden bagaj alımına kadar her aşamada kalite standartlarını en üst noktada tutuyor. Yolcuların uçuş deneyimlerine verdiği önemi, düzenli olarak gerçekleştirdiği denetimlerle gösteriyor. Bunun için yer işletme departmanından kabin ekibine kadar her noktada, kalite kriterlerini sağlamaya özen gösteriyor. Üstelik Atlasglobal yolcularına Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek Fly & Bus hizmeti sunuyor. Yolcular havalimanına giderken ve gelirken, ücretsiz ve klimalı özel servislerden yararlanıyorlar.

Uçuş hizmetlerini verirken yolcu gereksinimlerini her zaman merkezde tutan Atlasglobal, her unsuru ayrıntısıyla düşünerek uçuş deneyimini rahat ve kolay bir hâle getiriyor. Şirket bu amaçla yolcularına Easy Boarding (Kolay Biniş) sistemiyle hizmet veriyor. Ayrıca yanında refakatçi olmayan engelli yolculara, çocuklara ve hamilelere de onların ihtiyaç duydukları desteği sağlıyor.

Atlasglobal iOS ve Android uygulamaları sayesinde yolcular tüm işlemlerini akıllı telefonlarından hızlı ve kolay bir şekilde yapabiliyorlar. Atlasglobal mobil uygulaması üzerinden yolcular, yurt içi ve yurt dışı uçuş sorgulayarak bilet alabiliyor, uçuş bilgilerini görüntüleyebiliyorlar. Ayrıca online check-in yapabiliyor ve uygulamadaki barkod sayesinde kiosklardan biniş kartlarını hızlıca alabiliyorlar.

İç ve Dış Hat Uçuşları

Atlasglobal, 2004 yılında ilk tarifeli uçuşlarına başladı. Filosunda 26 uçak bulunduran firma, şu anda, 35 ülkeye ve 56 farklı noktaya uçuyor. Hem Türkiye içinde hem de Türkiye dışında uçuşlar gerçekleştiren Atlasglobal; Asya’dan Avrupa’ya, Rusya’dan Orta Doğu’ya hem yolcuları hem de kargoları güvenle taşıyor.

1 Haziran 2001 tarihinde ilk kez gerçekleştirilen uçuştan bu yana, Atlasglobal, yolcularına uçakta eğitimli ekibi ile üstün ve kaliteli hizmet veriyor ve onların güzel uçuş deneyimleri yaşamalarını sağlıyor. 2015 yılında dalga tarife uygulamalarına başlayan şirket, büyümesini hızla sürdürüyor ve küresel hava yolu firması olma yolunda kararlı adımlarla ilerliyor.

2017 yılında havacılık sektöründe gerçekleştirdiği araştırmalar ve verdiği ödüllerle saygın ve bağımsız bir kurum olan Skytrax’tan “4 Yıldızlı Hava Yolu” ödülü alan Atlasglobal, küresel tarifeli uçuşlara başladığı ilk üç yılda bu ödülü almanın gururunu yaşadı. Üstelik ilk denetiminde Uçak İçi İkramları ve Ürünleri, Servis Sistemi, Koltuk Konfigürasyonu ve Online Rezervasyon Kolaylığı alanlarında tam not alarak dikkatleri üzerine çekti.

Skytrax dünyadaki en saygın havacılık araştırma ve denetleme şirketi olarak hava yolu firmalarının iç ve dış hat seferlerinde verdiği hizmet kalitesini ve ürün standartlarını değerlendiriyor. Atlasglobal’in kısa ve orta menzil uçuşlarında, Business ve Ekonomi sınıfında yapılan denetimlerden yüksek performans notu alması, firmanın kalitesini tescilledi.

Atlasmiles Sadakat Programı

Atlasglobal yolcularına sadakat programı kapsamında gerçekleştirdikleri uçuşlardan mil kazanma imkânı sunuyor. Üstelik yolcular bu programdan yararlanarak daha özel bir uçuş deneyimi yaşıyor ve fırsatlardan yararlanabiliyorlar.

Atlasmiles Sadakat Programı sayesinde yolcular Atlasglobal uçuşlarından ve Atlasmiles ortağı olan hava yolları ile yaptıkları uçuşlardan mil kazanmakla kalmıyorlar, yaptıkları alışverişlerden ve satın aldıkları hizmetlerden de mil kazanıyorlar. Üstelik bu hizmetlere konaklama ve araç kiralama da dahil ediliyor.

Atlasmiles üyeleri, sahip oldukları Atlasmiles kartla kazandıkları milleri uçak bileti satın alırken kullanabiliyor, indirimlerden yararlanabiliyor, ön koltuklarda seyahat edebiliyor ve bagajlarını geç verip erken alabiliyorlar.

Check – In İşlemleri

Atlasglobal yolcularına kontuarda check- in, kiosklarda check – in, online ve hızlı check – in hizmetlerinin yanı sıra otelde check – in hizmeti de sunuyor. Check – in işlemlerini iç hat uçuşlarından en geç 30 dakika ve dış hat uçuşlarından en geç bir saat önce kontuarlardan yapmak mümkün. Ayrıca havalimanındaki kiosklarla da check – in yapılabiliyor. Web sitesinden ve mobil uygulamadan yapılabilen online check – in işlemleri için süre uçuştan 48 saat önce başlıyor ve uçuşa 90 dakika kala sona eriyor. Otelde check - in işlemi yapmak için, check – in hizmeti olan oteller Alanya Hotel La Mer Delta, Hotel La Mer Kemer, Side Voyage Sorgun, Voyage Belek, Voyage Torba, Voyage Türkbükü, Voyage Bodrum şeklinde sıralanıyor.

Bagaj Hakkı

Atlasglobal, EkonomiPlus uçuşlarında yolcularına 20 kg bagaj hakkı ve 8 kg el bagajı hakkı veriyor. Business Class yolcuları ise seyahatlerinde  30 kg bagaj hakkına sahip oluyor. Yolcular el bagajlarında ve uçak altı bagajlarında taşıyabilecekleri eşyalar ve kısıtlamalar konusunda gerekli bilgileri havalimanlarında alabiliyorlar.

Koltuk Seçimi

Atlasglobal uçuşlarında koltuk seçimini bilet alım işlemleri sırasında yapmak mümkün. Koltuk seçilmediği zaman sistem check – in işlemleri sırasında otomatik bir koltuk atıyor. Şirket, Ekonomiplus yolcularına 77 cm diz aralığı olan koltuklarda kaliteli ve güvenli uçuş sunarken; Business Class yolcuları 100 cm diz aralıklı koltuklarda uçuş deneyimi yaşıyorlar.

Yiyecek, İçecek ve İkram

Atlasglobal, yolcularına havada lezzetli keklerin ve sandviçlerin yanı sıra, 14 çeşit içecek ikram ediyor. Üstelik yolcular bu harika menüden, ücretsiz olarak, istedikleri yiyecekleri ve içecekleri seçebiliyorlar. 3 saatten fazla süren uçuşlarda Uçan Şef, Atlasglobal yolcularına özel ikramlar hazırlıyor. Türk ve dünya mutfağından lezzetli yemekler hazırlayan şefler, yolcuların özel isteklerine de cevap veriyorlar. Özel tercihler arasında bebek yemekleri, vejetaryen yemekler, çiğ yemekler, düşük kalorili ya da az yağlı ve az tuzlu yemekler gibi seçenekler bulunuyor.

Evcil Hayvanlarla Uçuş

Atlasglobal ile uçuşlarında evcil hayvanlarını da yanına almak isteyen yolcular, belirli kurallara bağlı kalarak hayvanlarını kabinde taşıyabiliyorlar. Firma bu seçeneği belirli kedi, köpek ve kuş türleriyle sınırlandırıyor. Yolcuların evcil hayvanları için rezervasyon yapmaları, sağlık belgelerini ve aşı belgelerini yanlarında bulundurmaları gerekiyor. Ayrıca hayvanın kafesiyle birlikte 8 kg’ı aşmaması da sağlanması gereken koşullar arasında bulunuyor.