Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Austrian Airlines uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Austrian Airlines En Ucuz Yurtdışı Uçak Biletleri

kalkış
varış
tarih
fiyat
Austrian Airlines
Kiev
New York
27.09.2020
Austrian Airlines
Cairo
New York
31.10.2020
Austrian Airlines
Cairo
Detroit
30.10.2020
Austrian Airlines
Cairo
Washington
02.10.2020
Austrian Airlines
Cairo
Memphis
09.10.2020
Austrian Airlines
Cairo
Indianapolis
04.10.2020
Austrian Airlines
Yerevan
Washington
21.09.2020
Austrian Airlines
Hanover
Washington
22.12.2020
Austrian Airlines
Frankfurt
Washington
22.12.2020
Austrian Airlines
Frankfurt
Atlanta
21.09.2020

Austrian Airlines En Popüler Yurtdışı Uçak Biletleri

kalkış
varış
tarih
fiyat
Austrian Airlines
Kiev
New York
27.09.2020
Austrian Airlines
Cairo
New York
31.10.2020
Austrian Airlines
Cairo
Detroit
30.10.2020
Austrian Airlines
Cairo
Washington
02.10.2020
Austrian Airlines
Cairo
Memphis
09.10.2020
Austrian Airlines
Cairo
Indianapolis
04.10.2020
Austrian Airlines
Yerevan
Washington
21.09.2020
Austrian Airlines
Hanover
Washington
22.12.2020
Austrian Airlines
Frankfurt
Washington
22.12.2020
Austrian Airlines
Frankfurt
Atlanta
21.09.2020

Austrian Airlines

Genel Merkezi

Schwechat

Kuruluş Tarihi

1957

Uçuş Noktaları

130

Uçtuğu Ülke Sayısı

0

Uçak Sayısı

82

Austrian Airlines Hakkında

1957 yılında kurulan Austrian Airlines, Avusturya'nın en büyük havayolu şirketidir ve 130 destinasyonu kapsayan küresel bir uçuş ağını işletmektedir. Bu rota ağı özellikle 41 destinasyon ile Orta ve Doğu Avrupa'da çok yoğundur. Avrupa'nın kalbinde yer alan elverişli coğrafi konumu sayesinde, Viyana Uluslararası Havalimanı'ndaki merkezi, Doğu ve Batı arasındaki ideal geçittir. Austrian Airlines, Avrupa'nın en büyük havayolu grubu olan Lufthansa Grubu’nun bir parçası ve uluslararası havayolu şirketlerinin ilk küresel ittifakı olan Star Alliance'ın bir üyesidir.

Austrian Airlines, uçak filosunda yer alan 82 uçakla son derece güvenli uçuşlarla yolcularını dünyanın dört bir yanına taşıyor. Global uçuş ağlarında 28 seçkin havayoluyla yüzlerce farklı noktaya uçan Austrian Airlines, Avrupa’nın en önemli havayolu şirketlerinden birisidir.

Austrian Airlines, Avusturya'nın havacılık endüstrisinde lider konumdadır ve Avrupa'nın en büyük havayolu grubu olan Lufthansa'nın ayrılmaz bir parçasıdır. Yüksek kaliteye bağlı olan ve Avrupa rekabetinde önemli bir yeri bulunan Austrian Airlines, Doğu ve Batı'yı birbirine bağlar. 

Austrian Airlines karlı, ileriye dönük ve modern hareketleriyle öne çıkıyor ve birleşik şirketlerinin geçmişini ve bilgi birikimini birleştiriyor. Yolcularına teknik güvenilirlik, dakiklik ve üstün hizmet kalitesi sunan Austrian Airlines, Avrupa'nın önde gelen kaliteli bir havayolu şirketi olarak her yıl onlarca ödül alıyor.

“Avusturya'yı kalbimizde ve daha fazla müşteriyi dünyaya taşıyoruz” sloganıyla çalışan havayolu, profesyonel uçuş ekibi ve yer hizmetleri personeliyle 6000’den fazla çalışana sahiptir.

Dünya Havayolu Ödülleri 2018’de Austrian Airlines, “En İyi Havayolu Görevlisi” ve “En İyi Business Class Yemek Servisi” ödüllerini almıştır.

Austrian Airlines aynı zamanda World Travel Awards tarafından “Avrupa'nın En İyi Havayolu Şirketi 2007”, “Avrupa'nın En İyi Havayolu Şirketi 2006” ve “Avrupa'nın En İyi Havayolu Şirketi 2005” ödüllerini de almıştır.

Austrian Airlines İç ve Dış Hat Uçuşları

Austrian Airlines, uçak filosunda yer alan 82 uçakla, 130 destinasyona uçuşlar gerçekleştiriyor. Aynı zamanda dünyanın en büyük havayolu ittifaklarından biri olan Star Alliance'ın da üyesi olan Austrian Airlines, böylece uçuş ağına yüzlerce destinasyon daha eklemiştir.

Austrian Airlines’ın Star Alliance dışında Air Astana , AirBaltic , Air France, Air Malta, Azerbaycan Havayolları, Belavia, Gürcistan Havayolları, İran Havayolları, Luxair, Karadağ Havayolları, TAROM ve Transaero Havayolları ile de uçuş anlaşmaları bulunmaktadır.

Austrian Airlines dünya çapında birçok uluslararası uçuşa uçuş yapıyor, bunlar arasında sık uçtuğu destinasyonlar arasında Addis Ababa, Agadair, İskenderiye, Atina, Bağdat, Bakü, Pekin, Bolonya, Bremen, Brüksel, Bükreş, Delhi, Denpasar, İstanbul, Kuveyt, Lagos, Lahor ve New York yer almaktadır.

Bir Star Alliance üyesi olan Türk Hava Yollarıyla da uçuş anlaşmaları bulunan Austrian Airlines, İstanbul’a da uçuşlar gerçekleştiriyor.

Austrian Airlines Miles + More Programı

Austrian Airlines, sık uçan yolcularına Miles + More adında bir sadakat programı sunuyor. Havayolu bu program ile her uçuşları için yolcularını ödüllendiriyor. Austrian Airlines ile veya Star Alliance üyesi 28 havayoluyla yapılan uçuşlarda miller, hediyeler ve büyük avantajlar kazanırlar.

Miles & More aynı zamanda Lufthansa uçuşlarında da kullanılabilmektedir. Kazanılan miller uçak bilet sınıfı yükseltmeleri, koltuk yükseltmeleri, otel konaklamaları, araba kiralamalar ve alışveriş için kullanılabilir.

Austrian Airlines Check – In İşlemleri

Austrian Airlines uçuşlarında web check-in kullanılması pek çok avantaj sunar. Avusturya destinasyonlarının çoğunluğu için web check-in planlanan kalkış saatinizden 47 saat önce açılır. Oturma planı, uçuşunuzdaki tüm dolu ve müsait koltukları bir bakışta gösterir ve istediğiniz koltuğu seçebilirsiniz. Koltuk seçimi tamamen ücretsizdir. Ayrıca seyahat arkadaşlarınızla yan yana uçabileceğiniz koltuk seçimlerini de yapabilirsiniz.

Havalimanında ise Austrian Airlines kontuarlarından veya self servis check-in kiosklarından da kolayca yapabilirsiniz. Hiç beklemenize gerek kalmadan biniş kartınızı bastırmak ve check-in yapmak için self servis kiosklarımızı kullanabilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey, 6 karakterli rezervasyon referansınız veya herhangi bir kimlik belgenizdir. Kiosklar, yeniden rezervasyon ve bekleme listeleriyle esneklik sunuyor. Check-in işleminiz sırasında birlikte seyahat eden en fazla 3 yolcu için bitişik koltukları seçebilirsiniz.

Austrian Airlines Bagaj Hakkı

Austrian Airlines uçuşlarında uçuş kabinine ekonomi sınıfı 2 adet, Business Class 2 adet 8 kg’a kadar olacak şekilde el çantasını ücretsiz olarak alabilirler. Avrupa uçuşları için uçağın kargosuna verilecek bagaj hakları ekonomi sınıfı için 1 adet ve 23 kg, Business Class için 2 adet 32 kg’dır.

Kıtalararası rotalar için ise belirlenen ücretsiz bagaj hakları ekonomi sınıfı için 1 adet ve 23 kg, Business Class için 2 adet ve 32 kg’dır.

Austrian Airlines Koltuk Seçimi

Austrian Airlines yolcularına uçuş için kolayca koltuk seçme olanağı veriyor. Bilet alım aşamasında ya da bileti aldıktan sonra online check-in işlemleri sırasında yolcular, uçağın iç planını inceleyerek koltuk seçebiliyorlar. Miles + More üyeleri puanlarına bağlı olarak, rahat koltukları da ücret ödemeden seçebiliyorlar.

Yolcular uçuşlarından 48 saat önce koltuk seçimi yapılabilir, uçağın ön bölümünde veya arka bölümünde oturmayı tercih edebilir, manzarayı izleyeceği cam kenarında veya daha kolay kalkabileceği koridor kenarında oturmayı seçebilir veya daha fazla diz mesafesi bulunan koltukları tercih edebilirler.

Austrian Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Austrian Airlines uçuşlarında her bilet sınıfına özel zengin bir menü seçeneği bulunuyor. Dünya mutfaklarından en güzel lezzetlerin ve en taze malzemeler kullanılarak hazırlanmış yemeklerin yanında uçuş boyunca yolculara ücretsiz olarak şarap, bira, sıcak ve soğuk içecekler de ikram ediliyor.

Çocuklar için özel menüleri bulunan Austrian Airlines uçuşlarında her yolcunun damak tadına hitap eden menüler bulmak mümkün.

Yolculuk boyunca ikram edilen soğuk sandviçler, çeşitli atıştırmalıklar ve tatlılarla yolculukların daha keyifli geçmesi için çalışan Austrian Airlines, diyet yemekler veya tıbbi beslenme konularında farklı isteklere göre menüler de hazırlıyor.

Austrian Airlines Evcil Hayvanlarla Uçuş

Austrian Airlines iç ve dış hat uçuşlarında evcil hayvanınız küçük ise uçuş kabininde sizinle birlikte keyifle uçabilir, evcil hayvanınız daha büyük bir tür ise uçağın kargo bölümünde güvenle yolculuk edebilir. Uçuş boyunca evcil hayvanınız her zaman özel bir taşıma çantasında muhafaza edilmelidir. Bu çantanın boyutları maksimum 30 x 47 x 27 cm olabilir. Uçuş kabinine evcil hayvanla birlikte maksimum ağırlığı 8 kg olan bir evcil hayvan taşıma çantası alınabiliyor.

Evcil hayvanınızın da sizinle uçacağına dair bilgiyi Austrian Airlines rezervasyonunuz sırasında bildirmeniz ve ineceğiniz havalimanındaki kurallarla ilgili bilgiler almanız gerekmektedir.  

Evcil hayvanınız uçağın kargo bölümünde yolculuk edecekse korumalı ve dayanıklı bir taşıma çantasında bulunmalıdır. Taşıma çantasının içinde sadece tek bir evcil hayvan olabilir. Ayrıca evcil hayvanınızın yolculuk boyunca yeterli suyu ve yiyeceği olduğundan emin olunmalıdır.

İç ve dış hat uçuşlarında yolculuk edecek evcil hayvanın rezervasyon ve check-in işlemleri online olarak yapılamaz, bu işlemin mutlaka havalimanlarında buluna Austrian Airlines kontuarlarındaki görevliler tarafından yapılması gerekmektedir. Evcil hayvanın resmi bir veterinerden alınmış sağlık raporunun, aşı karnelerinin ve bütün tıbbi dosyalarının yanında olması önemlidir.