Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Avia Traffic Company uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Avia Traffic Company

Genel Merkezi

Bişkek

Kuruluş Tarihi

2003

Uçuş Noktaları

0

Uçtuğu Ülke Sayısı

0

Uçak Sayısı

5

Avia Traffic Company Hakkında

Avia Traffic Company, 2003 tarihinde kurulan, merkezi Bişkek’te yer alan Manas Uluslararası Havalimanı olan Kırgızistan’ın önemli havayollarından biridir.

2003 yılından bu yana Avia Traffic Company, L-410 ve AN-24 modem 5 adet uçağıyla uluslararası charter ve ülke içi düzenli iç hat uçuşları gerçekleştiriyor. 4 yıl boyunca sadece iç hat uçuşları gerçekleştiren havayolu, 2008 yılında uluslararası uçuşlara da başlayarak Almaty, Duşanbe ve Novosibirsk şehirlerin uluslararası uçuş rotasına ekledi.

2010 yılından başlayarak Avia Traffic Company, İngiliz turbo jet BAE 146- 200 uçaklarıyla hem Rusya rotalarına hem de Urumçi (Çin) ve Meşhed (İran) uçuşlarına başlamıştır. Avia Traffic Company, 2011'de filosuna Boeing 737-300 tipi uçakları da eklemiş, özellikle bu uçaklarla Moskova ve St. Petersburg'a daha geniş kapsamlı uçuşlar gerçekleştirmektedir.

Uçak filosunu A320 veya B737-400 model uçaklarla düzenli olarak geliştiren havayolu, Manas Havalimanı’nda uluslararası standartların tüm gereksinimlerini karşılayan, operasyonel uçak bakımı için kendi sertifikalı havacılık ve teknik üssüne sahiptir.

Avia Traffic Company faaliyetleri özellikle İstanbul, Moskova, St. Petersburg, Zhukovski, Yekaterinburg, Novosibirsk, Surgut, Kazan, Irkutsk, Krasnoyarsk, Krasnodar ve Grozny şehirlerindeki uçuşları üzerine yoğunlaşmıştır. Havayolu en çok yolcuyu Rusya, Türkiye ve Çin’e taşımaktadır.

Avia Traffic Company, 2018 mayıs ayından itibaren Antalya ve Delhi şehirlerine düzenli turizm seferleri ve kışın Mısır'a uçuş seferleri başlatmıştır. 2017 yılında 671 bin 500 yolcu taşıyan havayolu, yılda %36’lık bir oranda büyüyor.

Hem konforlu ve güvenli uçuşları hem de deneyimli pilotlarıyla Avia Traffic Company, genç ve hızlı büyüyen havayollarından biri olarak dikkat çekiyor. Avia Traffic Company, aynı zamanda Moskova Havaalanı’na uçan en dakik havayolu şirketi ünvanına da sahiptir.

Avia Traffic Company İç ve Dış Hat Uçuşları

Avia Traffic Company genç bir havayolu olarak her yıl büyüttüğü filosuyla Türkiye, Rusya, Çin, İran, Kırgızistan, Tacikistan, Özbekistan’ın önemli şehirlerine düzenli olarak uçuşlar düzenliyor.

Avia Traffic Company'nin filosu Airbus A320, BAE 146-200 ve Boeing 737-300'leri içeriyor. Modern uçaklarıyla yolcularına üstün hizmet kalitesiyle hizmet veren havayolu, güler yüzlü personeli ve deneyimli uçuş ekibiyle sevilen havayollarından birisidir.

Yaz aylarında Antalya’ya da turistik uçuşlar düzenleyen Avia Traffic Company her yıl hem iç hat hem de dış hat uçuş rotasını büyütmektedir.

Avia Traffic Company Check – In İşlemleri

Avia Traffic Company uçuşlarında online check-in işlemleri uçuş saatinden 23 saat, aktarmalı uçuşlarda 12 saat ve charter uçuşlarda 6 saat önce açılır, uçuş saatine 4 saat kala sona erer. Avia Traffic Company mobil uygulamalarından veya web sitesinden online check-in yaparak havalimanında zaman kazanabilir ve hemen biniş kapınıza geçebilirsiniz. Online check-in işlemlerinde yolculuğunuz için koltuğunuzu seçebilir ve biniş kartınızı alabilirsiniz.

Havalimanında gerçekleştirilen check-in işlemlerinde ise uçuş saatinden 23 saat önce başlayan check-in işlemleri uçuşa 1 saat kalana kadar devam eder. Dış hat uçuşlarında pasaport ve vize kontrolünden geçmesi gereken yolcuların, 3 saat önce havalimanında olmaları gereklidir.

Avia Traffic Company Bagaj Hakkı

Avia Traffic Company uçuşlarınızda bütün destinasyonlar için uçuş kabinine küçük bir sırt çantası gibi kişisel eşyalara ek olarak, bir taşıma çantasını ücretsiz olarak getirebilirsiniz.

Ekonomi sınıfı 1 adet maksimum 10 kg bir el bagajı, Business Class yolcular ise 2 adet, her biri maksimum 10 kg olacak şekilde 2 el bagajı uçuş kabinine alabilirler. El bagajının maksimum boyutu 35 × 30 × 20 cm olmalıdır.

El bagajınıza sığmayan büyük bagajlarınızı havalimanında uçağın bagaj bölümüne teslim edebilirsiniz. Ücretsiz bagaj hakkı, rotanıza ve seyahat sınıfına göre değişir. Genel olarak Avia Traffic Company uçuşlarda ücretsiz bagaj hakkı maksimum 30 kg veya 203 cm boyutunda 1 adet bagaj hakkıdır. Business Class üyeler ekstra olarak aynı ölçülerde bir bagaj hakkına daha sahiptir.

Avia Traffic Company Koltuk Seçimi

Avia Traffic Company en konforlu uçuş deneyimini yaşatmak ve en iyi hizmeti sağlamak için her bilet sınıfına yönelik pek çok farklı koltuk alternatifi sunmaktadır. Online check-in işlemi sırasında veya havalimanında yer alan kontuarlarda istediğiniz koltuğu seçebilir ve birlikte uçtuğunuz kişilerle yan yana olacağınız koltukları seçebilirsiniz. Daha geniş diz mesafelerine sahip olan ve yatak olarak kullanılabilen koltukları ek ücretlerle uzun uçuşlarınız için tercih edebilir ve böylece son derece konforlu bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz.

Ek ücretlerle daha geniş diz mesafelerine sahip olan ve yatak olarak kullanılabilen koltukları uzun uçuşlarınız için tercih edebilir ve böylece son derece konforlu bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz.

Avia Traffic Company Yiyecek, İçecek ve İkram

Avia Traffic Company uçuşlarında Asya mutfağının en güzel örneklerini yolcularına sunar. Havayolu bütün bilet sınıflarına ücretsiz olarak lezzetli ve kaliteli yiyecekler ikram eder.

Ücretsiz yiyecek ve içecek servisi yapılırken aynı zamanda sağlıklı gıdalar sunulmasına da büyük özen gösterilir. Avia Traffic Company uçuşlarında keyfini çıkarabileceğiniz özel yemekler, çocuk menüleri, diyet ve vejetaryen menüler bulunuyor.

Avia Traffic Company uçuşlarında gidilecek yere göre menüler değişiklik gösterir. Yolculuk boyunca ücretsiz atıştırmalıklar ve alkollü veya alkolsüz içecekler ikram edilir ayrıca şeker hastaları, gıda alerjisi olan kişiler ve bazı dini inanç mensupları için özel yemekler de isteğe göre servis edilir.

Avia Traffic Company Evcil Hayvanlarla Uçuş

Avia Traffic Company uçuşlarında evcil hayvanınızla seyahat ederken, küçük kedi ve köpeğinizi uçuş kabinine yanınıza alabilirsiniz. Evcil hayvanınız koltuğun altında, taşıma çantasının içinde bulunmalıdır.

Uçuş kabininde sizinle yolculuk edecek evcil hayvanınızın ve taşıma çantasının ağırlığı maksimum 8 kg olmalıdır. Bütün destinasyonlara yapılan uçuşlarda yolcu başına sadece bir evcil hayvana izin verilir. Taşıma çantası evcil hayvanın içinde hareket edebileceği genişlikte olmalıdır. Taşıma çantasının boyutları 40 x 30 cm x 24 cm boyutlarını geçmeyecek şekilde olmalıdır.

Evcil hayvanlı uçuşlarda resmi izin için uçuştan en az 2 saat önce check-in masasına gelinmesi gerekiyor. Daha büyük ve ağır evcil hayvanlar ise uçağın kargo bölümünde taşınmaktadır. Evcil hayvanlarla uçuşlarda online check-in işlemi yapılamaz, bu işlemin mutlaka havalimanında yapılması gerekmektedir.

Havayollarının tümü belirli tür hayvanları uçuşlara kabul etmiyor. Bu konuda havayolu şirketinden bilgi almanız önemlidir. Evcil hayvanınızın da sizinle uçacağına dair bilgiyi Avia Traffic Company’ye uçuş saatine en geç 6 saat kala vermeyi, rezervasyonunuzu yaptırmayı ve onay almayı unutmayın.