Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Azerbaijan Airlines uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Azerbaijan Airlines

Genel Merkezi

Bakü

Kuruluş Tarihi

1992

Uçuş Noktaları

40

Uçtuğu Ülke Sayısı

22

Uçak Sayısı

30

Azerbaijan Airlines Hakkında

Azerbaijan Airlines (AZAL), 1992 yılında kurulmuş, merkezi Bakü’de bulunan Uluslararası Haydar Aliyev Havalimanı olan Azerbaycan’ın en büyük ve güçlü havayolu şirketidir.

Azerbaijan Airlines, Bağımsız Devletler Topluluğu ülkelerinin havacılık liderlerinden biridir ve 30 uçaktan oluşan en son model uçak filosuyla 22 ülkede 40 destinasyona her gün yüzlerce uçuş gerçekleştirir. Azerbaijan Havayolları her yıl 2 milyondan fazla yolcuyu güvenle ve zamanında gitmek istedikleri yere ulaştırıyor.

Azerbaijan Airlines filosundaki uçaklar Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü (ICAO) standartlarını tam olarak karşılıyor. AZAL aynı zamanda en saygın sivil havacılık birliği olan Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) üyesidir.

Azerbaijan Airlines, uçuş güvenliğini sürekli geliştirmek konusunda düzenli çalışmalar yapan bir havayolu şirketidir. Azerbaijan Airlines’ın uyguladığı güvenlik standartları, dünyanın en sıkı güvenlik şartlarına uygun olarak düzenlenmiştir. Dünyanın en büyük ve en yetkili sivil havacılık örgütü ICAO tarafından yapılan denetim sonuçlarında Azerbaijan Airlines’ın yüksek uçuş güvenliğine sahip olduğu birçok kez resmi olarak raporlanmıştır.

IATA Operasyonel Güvenlik Denetimi (IOSA) programı tarafından kontrol sistemleri sürekli denetlenen ve her zaman en yüksek notları alan Azerbaijan Airlines, yolcularına güvenlik, konfor ve keyifli bir yolculuk vaat ediyor.

Azerbaijan Airlines’ın havacılık eğitim merkezi AZAL Eğitim, 2010 yılında Bakü’de kuruldu. AZAL Eğitim, en gelişmiş havacılık eğitim simülatörleri ile donatılmıştır ve buradaki eğitimler, konusunda uzman akademik eğitmenler tarafından verilmektedir. Ekip üyeleri ve yer personeli için kapsamlı ileri düzey eğitimler verilen bu modern tesiste, yolculara her zaman en iyi hizmeti verebilmek için yapılan çalışmalar her gün devam ediyor.

Azerbaijan Airlines, merkezi olan Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı'nda son model uçak filosuyla her gün binlerce insanı güvenle uçuruyor. Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı, 2017 yılında uluslararası bir kuruluş olan Skytrax tarafından Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu ülkelerindeki tüm havalimanları arasında en iyi havalimanı seçilmiştir.

2015 yılından bu yana Azerbaijan Airlines, havayolu şirketlerinin hizmet kalitesi değerlendirmesi için verilen prestijli "4 Yıldız" derecesiyle ödüllendiriliyor. Skytrax'ın "4 yıldız" derecesine sahip 38 havayolu şirketi arasında Emirates, Air France, Lufthansa, Türk Hava Yolları, KLM, British Airways ve Japonya Havayolları gibi çok önemli şirket yer almaktadır. “4 Yıldız” ödülü verilirken kabinin durumuna, temizliğine, uçak içi rahatlığa, mürettebat üniformalarına, uçuş mürettebatının yolcularla olan iletişimine ve yemeklerin kalitesine kadar pek çok konu değerlendirilmektedir.

2016 yılında Amerika Birleşik Devletleri ile Açık Gökyüzü anlaşmasını imzalayan Azerbaijan Airlines, dünyanın en saygın havayolu şirketlerinden biri olarak büyümeye devam ediyor.

Azerbaijan Airlines İç ve Dış Hat Uçuşları

Azerbaijan Airlines uçuşlarıyla Rusya, Bağımsız Devletler Topluluğu, Avrupa, Orta Asya ve Ortadoğu ülkelerinin de dahil olduğu 40 farklı destinasyona ve 22 ülkeye güvenle ve konforla gidebilirsiniz.

Azerbaijan Airlines’ın her yıl düzenli olarak geliştirdiği eşsiz uçak filosunda şu an 30 adet son model uçak hizmet vermektedir.

Azerbaijan Airlines’ın ödüllü servis kalitesiyle, en üst düzey güvenlik önlemleriyle ve gelişmiş yer hizmetleriyle Ankara, İstanbul, Bodrum, Antalya, Trabzon ve İzmir'e direkt uçuşlar gerçekleştirebilirsiniz. 

Azerbaijan Airlines AZAL Miles Programı

AZAL Miles, Azerbaijan Airlines için uygulanan, sık uçan yolcular için hazırlanmış bir programdır. AZAL Miles programıyla üyelere, online olarak veya acentelerden aldıkları biletin değerine göre ödüller veriliyor ve avantajlar sağlanıyor.

Kazanılan seyahat puanları ile tüm uçuşlarda biletler ve bilet yükseltmeler için çok özel indirimler sağlanıyor. Azerbaijan Airlines uçuşlarının gerçekleştiği tüm noktalar için geçerli olan bu seyahat puanlarıyla AZAL Miles üyesi yolcular, ücretsiz veya indirimli biletlere ulaşabilirler.

Azal Miles aynı zamanda çok sık seyahat eden yolcular için de benzersiz fırsatlar sunar. Bir üyenin gerçekleştirdiği her uçuşa ve bilet sınıfına bağlı olarak bir “Durum Puanı” verilir. Azerbaijan Airlines ile ne kadar sık uçarsanız avantajlar o kadar artacaktır.

Gümüş üyelik, altın üyelik ve platinum üyelik seçenekleri bulunan AZAL Miles programında tüm yolcuların uçuşun keyfini çıkarması ve ayrıcalıklardan faydalanması için üyelik teşvikleri vardır.

Android ve IOS mobil uygulamaları da bulunan Azal Miles, bu uygulamalarıyla hem anında AZAL Miles hesabına erişim sağlıyor hem de tüm seyahat puanlarını ve geçmiş uçuşlarla ilgili bütün ayrıntıları üyelerine sunuyor.

Azerbaijan Airlines Check – In İşlemleri

Azerbaijan Airlines ile yapacağınız uçuşlarda check-in işlemlerinizi havayolunun web sitesi üzerinden online olarak veya havalimanlarında bulunan kontuarlardan kolayca yapabilirsiniz. Ayrıca kiosklardan da check-in yaparak biniş kartınızı alma şansınız bulunuyor.

Azerbaijan Airlines online check-in işlemleri uçuş saatinden 20 saat önce başlıyor ve uçuştan 40 dakika önce bütün check-in işlemleri durduruluyor.

Kontuarlardan gerçekleştirilen check-in işlemlerinde Bakü Haydar Aliyev Havalimanı’nda uçuştan 20 saat önce, diğer havalimanlarında ise 24 saat önceden işlem yapılabilir ve biniş kartları alınabilir. Bütün uçuşlar için yolcuların uçuş saatinden en geç 20 dakika önce biniş kapısının önünde olmaları gerekiyor.

Azerbaijan Airlines Bagaj Hakkı

Azerbaijan Airlines uçuş kurallarına göre bagaj boyutları 158 cm’yi geçmeyecek şekilde olmalıdır. Kabinde yanınıza el veya evrak çantanızı alabilirsiniz, bu çantanın ağırlığı maksimum 10 kilo olarak belirlenmiştir. El bagajlarının maksimum boyutlarının standart olan 55x35x20 cm ölçülerinde olması gerekiyor. Bilet sınıflarına göre bagaj ağırlıkları farklılık göstermektedir, Azerbaijan Airlines ile Business Class uçan yolcular, toplam 15 kilo olacak şekilde 2 el çantasını yanlarına alabilirler.

Uçağa verilecek bagajlar içinse Business Class için toplam 32 kiloluk 2 adet bagaj, ekonomik sınıf için maksimum 23 kiloluk 1 adet bagaj kabul edilmektedir. Daha fazla bagaj veya kilosu fazla eşya taşımak istiyorsanız uçak biletinizin sınıfına ve uçacağınız yere göre ek ücretlerle bunu gerçekleştirebilirsiniz ayrıca ek bagajlar için online bilet alımlarında daha az ücret alınmaktadır.

Azerbaijan Airlines web sayfasından taşıyacağınız eşyalara veya evcil hayvanlara ilişkin uçuşunuza özel bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz.

Azerbaijan Airlines Koltuk Seçimi

Azerbaijan Airlines ile yapacağınız yolculuklarda online olarak veya havalimanında check-in işleminiz sırasında uçak içi koltuk düzenini inceleyebilir ve istediğiniz koltuğu seçebilirsiniz.

Koltuk seçiminizi uçuş saatinden 20 saat önce başlayarak uçuşa 2 saat kalana kadar web sitesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Diz mesafeleri daha yüksek ve konforlu koltukları isteyen yolcular biletlerinin sınıfına göre belirlenen ek ücretlerle bu koltukları da seçebilir ve yolculuklarını daha rahat geçirebilirler.

Azerbaijan Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Azerbaijan Airlines uçuşlarında uçuş sürelerine ve uçuş yönüne göre sıcak, soğuk yemekler, özel menüler ve kahvaltılar servis edilmektedir. Business Class ve ekonomik sınıf için her uçuşta üç ayrı menü seçeneği bulunuyor.

Tüm bilet sınıflarında vejetaryen, çocuk menüsü veya diyet yemekler gibi özel yemek siparişleri verilebilmektedir, bu siparişlerin uçuş saatinden en geç 24 saat önce Azerbaijan Airlines’a bildirilmesi gerekir.

Azerbaijan Airlines Evcil Hayvanlarla Uçuş

Azerbaijan Airlines uçuşlarında evcil hayvanınız da sizinle birlikte konforlu bir yolculuk yapabilirler, evcil hayvanınızın kabul işlemini check-in kontuarlarında yaptırabilirsiniz.

Evcil hayvanların taşıma çantalarında mutlaka sahiplerinin ad soyadlarının ve telefon numaralarının yer alması gerekiyor, ayrıca taşıma çantasında içinde bulunan evcil hayvan sayısının ve evcil hayvanların adlarının yazılı olduğundan emin olunmalıdır.

Evcil hayvanlara ait sağlık belgesi ve aşı kağıtlarının da check-in işlemleri sırasında hazır bulundurulması önemlidir.

8 kilodan fazla olan evcil hayvanlar uçağın kargo bölümünde yolculuk yapabilirler, evcil hayvanınızın yer aldığı taşıma çantalarının hayvanın rahatı için hava almasına, su sızdırmamasına ve evcil hayvanınızın içinde ayağa kalkıp dönebileceği genişlikte olmasına dikkat edilmelidir.