Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Azul Linhas Aereas Brasileiras uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Azul Linhas Aereas Brasileiras

Genel Merkezi

São Paulo

Kuruluş Tarihi

2008

Uçuş Noktaları

108

Uçtuğu Ülke Sayısı

0

Uçak Sayısı

127

Azul Linhas Aereas Brasileiras Hakkında

Azul Linhas Aereas Brasileiras, merkezi Sao Paulo Campinas-Viracopos Havalimanı'nda olan Brezilyalı düşük fiyatlı bir havayoludur.

2008 yılında kurulan Azul Linhas Aereas Brasileiras, Brezilya'nın en hızlı büyüyen havayolu şirketi olmuştur ve 100'den fazla destinasyona hizmet vererek ülkenin en büyük havayolu ağılarından birine sahiptir.

Brezilya dışında Fransız Guyanası, Portekiz, Amerika Birleşik Devletleri ve Uruguay'da Azul Linhas Aereas Brasileiras’ın hizmet merkezleri bulunuyor. Brezilya'nın en büyük üçüncü havayolu şirketi olan Azul, TAM Linhas Aereas ve Gol Transportes Aereos’tan sonra Brezilya havacılık pazarında %32'lik bir paya sahiptir.

Uçak filosunda 127 uçak bulunan havayolu 2014 yılında, Skytrax tarafından 4. kez Latin Amerika'nın en iyi düşük maliyetli havayolu şirketi seçilmiştir. Buna ek olarak şirket, FlightStats tarafından Latin Amerika'da en iyi zaman performansına sahip havayolu ve CAPA tarafından dünyanın en iyi düşük maliyetli havayolu şirketi olarak gösterilmiştir.

Azul Linhas Aereas Brasileiras, Star Alliance havayolu üyeleri United Airlines ve jetBlue ve TAP Portugal ile bir kod anlaşması imzalamış ve global uçuş ağını geliştirmiştir.

Kuruluşundan bu yana Brezilya ticari havacılık senaryosunu değiştiren Azul Linhas Aereas Brasileiras, ülkedeki en yeni ve en modern uçak filosuna sahiptir ve yolcularına son derece güvenli ve konforlu uçuşlar sunar.

Azul Linhas Aereas Brasileiras İç ve Dış Hat Uçuşları

Azul Linhas Aereas Brasileiras, dünya çapında 108 destinasyona, 127 uçakla günde 840 günlük uçuş gerçekleştiriyor ve iç hava seyahat pazarının yaklaşık %15'ini elinde tutuyor.

Son derece modern bir uçak filosuna sahip olan havayolu, düşük maliyetli biletleriyle yolcularına güvenli ve konforlu uçuşlar sunuyor. Geniş iç ve dış hat rotasına sahip olan havayolu, Star Alliance üyeliğiyle de 28 havayoluyla iş birliği içine girmiş ve global uçuş ağına yüzlerce yeni destinasyon daha eklemiştir.

Azul Linhas Aereas Brasileiras TudoAzul Programı

Azul Linhas Aereas Brasileiras sık uçan yolcularına TudoAzul adında bir sadakat programı sunuyor. Havayolu bu program ile her uçuşları için yolcularını ödüllendiriyor. Azul Linhas Aereas Brasileiras veya Star Alliance üyesi 28 havayoluyla yapılan uçuşlarda miller, hediyeler ve büyük avantajlar kazandıran TudoAzul, uluslararası bütün uçuşlarda ve ortak havayollarıyla yapılan uçuşlarda kullanılabiliyor. TudoAzul’la kazanılan miller uçak bilet sınıfı yükseltmeleri, koltuk yükseltmeleri, otel konaklamaları, araba kiralamaları ve alışverişler için kullanılabilir.

TudoAzul programlarında kazanılan miller sadece uçuşlar için değil aynı zamanda bir dizi ortak şirketin hizmetleri için de kullanılmaktadır. Bu ortak işletmeler oteller, restoranlar, kredi kartları, araba kiralama ve perakende satış yerlerini içeriyor.

Azul Linhas Aereas Brasileiras Check – In İşlemleri

Azul Linhas Aereas Brasileiras uçuşlarında online check-in, uçuş kalkışından 48 saat ile 2 saat arasında yapılabilir. Online check-in işleminizi kalkıştan 2 saat öncesine kadar iptal etme seçeneğiniz vardır, check-in saatini kaçırdığınız takdirde uçuğa binemezseniz, biletiniz iptal edilir ve iade edilmez. Havalimanında check-in işlemini gerçekleştirecek yolcular için check-in kontuarları normalde tarifeli kalkış saatinden üç saat önce açılacak ve tarifeli kalkış saatinden 1 saat önce kapanacaktır. 

Yolcular, vize gibi seyahat belgelerinin yanı sıra onay referansı ve geçerli pasaport ile check-in işlemlerini gerçekleştirebilirler. Evcil hayvanları ile uçuş yapan yolcuların check-in işlemlerini mutlaka havalimanlarındaki kontuarlardan yaptırmaları gerekiyor.

Azul Linhas Aereas Brasileiras Bagaj Hakkı

Azul Linhas Aereas Brasileiras uçuşlarında uçuş kabinine alınacak el çantalarının ölçüleri standart olarak 56 x 36 x 23 cm ve toplamda 155 cm, maksimum ağırlık olarak da 10 kg olmalıdır. Ayrıca yanınıza laptop gibi kişisel bir eşyayı ücretsiz olarak alabilirsiniz.

Azul Linhas Aereas Brasileiras uçuşlarında uçak bagajına ücretsiz olarak, Business Class maksimum 32 kilo ağırlığında 3 bagaj, ekonomi sınıfı ise maksimum 32 kg ağırlığında 2 bagaj verebilirler. Daha fazla kilolara sahip olan bagajlar için ise bilet sınıfına ve gidilecek destinasyona göre ek fiyatlar uygulanmaktadır.

Ek bagaja ihtiyacınız varsa TudoAzul programında biriken millerle ve puanlarla ücretsiz olarak ek bagaj hakkı satın alabilir ve çok daha fazla eşya taşıyabilirsiniz.

Azul Linhas Aereas Brasileiras Koltuk Seçimi

Azul Linhas Aereas Brasileiras uçuşları öncesinde check-in işlemlerinizi yaparken uçak içi planını inceleyebilir ve koltuğunuzu seçebilirsiniz. Mobil uygulamalardan ve internet sitesinden kolayca yapabileceğiniz bu işlemi isterseniz havalimanlarındaki Azul Linhas Aereas Brasileiras kontuarlarında da gerçekleştirebilirsiniz.

Seçim yapıldıktan sonra koltuğunuzu yalnızca aynı veya daha düşük fiyatlı başka bir koltukla değiştirebilirsiniz. Azul Linhas Aereas Brasileiras uçuşlarında birlikte uçan yolculara, örneğin ailelere yan yana koltuklar öncelikli olarak verilir.

Uzun süreli uçuşlarda daha geniş diz mesafelerine sahip veya yatak olarak kullanılabilen koltukları da TudoAzul kartınızdaki millerle ücretsiz olarak seçebilirsiniz.

Azul Linhas Aereas Brasileiras Yiyecek, İçecek ve İkram

Azul Linhas Aereas Brasileiras’ın bütün menüleri özenle, en sağlıklı yiyeceklerden hazırlanmakta ve deneyimli uçuş ekibi tarafından özenle servis edilmektedir. Yemekler zengin Güney Amerika ve Avrupa mutfaklarından seçilmiştir. Azul Linhas Aereas Brasileiras uçuşlarında bütün bilet sınıfları için mükemmel bir gurme mutfağı eşliğinde en kaliteli yiyecekleri ve içecekleri ikram eder. Ücretsiz yiyecek ve içecek servisi yapılırken aynı zamanda sağlıklı gıdalar sunulmasına da büyük özen gösterilir.

Azul Linhas Aereas Brasileiras uçuşlarında keyfini çıkarabileceğiniz özel yemekler, çocuk menüleri, diyet ve vejetaryen menüler bulunuyor. Havayolunun uçuşlarında gidilecek yere göre menüler değişiklik göstermektedir. Yolculuk boyunca ücretsiz atıştırmalıklar, alkollü veya alkolsüz içecekler ikram edilir, ayrıca şeker hastaları, gıda alerjisi olan kişiler ve bazı dini inanç mensupları için özel yemekler servis edilir.

Azul Linhas Aereas Brasileiras, kısa mesafe uçuşlarda da yolculara atıştırmalıklar, çay ve kahve ikram eden Azul Linhas Aereas Brasileiras, yolcularının konforlu ve keyifli bir seyahat deneyimi yaşaması için çalışıyor.

Azul Linhas Aereas Brasileiras Evcil Hayvanlarla Uçuş

Havayolunun uçuşlarında uçak kabininde evcil hayvanınızla seyahat etmenize sadece uluslararası uçuşlarda izin verilir. Yolcu başına sadece 1 evcil hayvan seyahat edebilir. Bu uçuşlarda ilk sırada veya acil çıkış sırasındaki koltukları seçmek mümkün değildir.

Evcil hayvanın maksimum ağırlığı taşıma çantası dahil 7 kg’ı geçmemelidir. Taşıma çantasının tekerlekleri olmamalıdır ve öndeki koltuğun altına sığması gerekmektedir. Alternatif olarak daha büyük evcil hayvanınız uçağın özel bir bölümünde kargo veya check-in bagajı olarak belirlenmiş boyutlarda bir hayvan konteynerinde taşınabilir.

Azul Linhas Aereas Brasileiras uçuşlarında evcil hayvanınızı da taşıyabilmeniz için, hayvanınızın uçuştan en fazla 10 gün önce veterinerinden aldığınız sağlık sertifikasının ve aşı kartı gibi belgelerinin yanınızda olması gerekiyor. Ayrıca uçtuğunuz ülkenin varsa istediği diğer belgeleri ile birlikte check-in sırasında görevliye göstermeniz gerekiyor.

Havayollarının tümü belirli tür hayvanları uçuşlara kabul etmiyor. Bu konuda havayolu şirketinden bilgi almanız önemlidir. Evcil hayvanınızın da sizinle uçacağına dair bilgiyi Azul Linhas Aereas Brasileiras’a uçuş saatine en geç 6 saat kala vermeyi, rezervasyonunuzu yaptırmayı ve onay almayı unutmayın.

Evcil hayvanlarla yapılan uçuşlarda check-in işlemleri online olarak yapılamaz, bu işlemin havalimanlarında bulunan Azul Linhas Aereas Brasileiras görevlileri tarafından yapılması gerekmektedir.