Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Belavia Belarusian Airlines uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Belavia Belarusian Airlines

Genel Merkezi

Minsk

Kuruluş Tarihi

1996

Uçuş Noktaları

52

Uçtuğu Ülke Sayısı

0

Uçak Sayısı

26

Belavia Belarusian Airlines Hakkında

Belavia Belarusian Airlines, Minsk merkezli Beyaz Rusya'nın ulusal havayolu şirketidir. Belavia, Avrupa şehirleri ve Bağımsız Devletler Topluluğu'nun yanı sıra bazı Orta Doğu şehirlerine uçuşları da bulunan global bir uçuş ağını yönetmektedir. Minsk Uluslararası Havalimanı merkezli olan Belavia Belarusian Airlines’ın toplam 1.017 çalışanı bulunuyor.

1996 yılında kurulan Belavia Belarusian Airlines, Belarus pazarında yolcu taşımacılığında lider konumdadır. Filosunda yer alan 26 uçakla dünyanın 52 farklı noktasına yolcularını taşıyan Belavia Belarusian Airlines, uygun fiyat seçenekleri ve kaliteli uçak içi servisleriyle biliniyor.

Belavia Belarusian Airlines’ın uçtuğu önemli şehirler arasında İstanbul, Almatı, Astana, Bakü, Tiflis, Tahran, Tel Aviv, Beyrut, İstanbul, Dubai, Viyana, Prag, Helsinki, Nice, Paris, Berlin, Frankfurt ve Milano gibi ticaret ve turizm merkezleri bulunuyor.

Belavia Belarusian Airlines aynı zamanda yolcuları için VIP charter seferleri de düzenlemektedir.

Havayolunun pozitif imaj biçimlendirme kavramı güvenli, düzenli, dakik operasyonlara ve yolcu servis kalitesinin iyileştirilmesine dayanmaktadır.

Belavia Belarusian Airlines, hava taşımacılığında en son yeniliklerin gerekliliklerini karşılayan ve sürekli olarak daha fazla ve konforlu yolcu taşımacılığının geliştirilmesine odaklanan, modern ve hızla büyüyen bir şirkettir. Belavia Belarusian Airlines’ın öncelikleri arasında filo yenilemesi, kaynakların optimizasyonu, modern bilgi teknolojilerinin uygulanması hem uçuş hem de yer seviyesinde hizmet seviyesinin yükseltilmesi yer alıyor.

Belavia Belarusian Airlines yolcularına çok daha geniş bir uçuş ağı sağlamak için Türk Hava Yolları, Atlasglobal, Adria Airways, Air Astana, Air Baltic, Air China, Air France, Avusturya Hava Yolları, Çek Havayolları, Qatar Airways, Royal Jordanian, Severstal, SCAT Havayolları, Luxair, Lufthansa, LOT Polonya Havayolları ile özel anlaşmalar yapmış ve ulaştığı destinasyon sayısını geliştirmiştir.

Belavia Belarusian Airlines, modern bir hava filosuna sahiptir. Tüm uçaklar, dünya standartlarında teknik güvenlik, gürültü ve konfor şartlarını karşılar. Filosunda yer alan Boeing 737-800, Boeing 737-500, Boeing 737-300, CRJ-100/200 LR, Embraer 195 ve Embraer 175 uçak modelleriyle yolcularına üst düzey uçuşlar sunan havayolu aynı zaman uçak içi eğlence sistemleriyle eğlenceli bir seyahat de sağlıyor.

Business Class uçuşları da bulunan Belavia Belarusian Airlines, bu bilet sınıfında havaalanında öncelikli check-in ve havalimanı salonlarının hizmetlerinden faydalanılması gibi avantajlar sunuyor. Business Class yolcuları ayrıca Premium yemek servisi ve daha fazla bagaj indirimi kazanıyor. 

İş seyahatine çıkan yolcular ve turistler için Belarus misafirperverliğini gösteren uçuş ekibi ve personeliyle Belavia Belarusian Airline, kısa süre için en güvenilir ve rekabetçi havayolu şirketlerinden biri olmuştur.

Belavia Belarusian Airlines İç ve Dış Hat Uçuşları

Belavia Belarusian Airlines, yolcuların ihtiyaçlarına göre dünyanın herhangi bir ülkesine yolculuk edebilmeleri için hem kendi direkt uçuşlarıyla hem de ortak havayolları ile seyahat etme fırsatı sağlamaktadır.

Uçuş filosunda yer alan 26 modern uçakla dünya çapında 52 farklı destinasyona uçuşları bulunan Belavia Belarusian Airlines, aynı zamanda dünyanın önce gelen havayolu şirketleriyle uçuş ağını geliştirmiştir. Hem uygun fiyatlı biletleri hem de Business Class dış ve iç hat uçuşları bulunan Belavia Belarusian Airlines, konforlu koltukları ve uçak içi eğlence alternatifleriyle keyifli uçuşlar yapabileceğiniz bir havayoludur.

Türkiye’de Türk Hava Yolları ve Atlasglobal ile uçuş anlaşmaları da bulunan Belavia Belarusian Airlines, özellikle Avrupa ve Bağımsız Devletler Topluluğu ülkelerine yapılan uçuşlar için tercih ediliyor.

Belavia Belarusian Airlines Belavia Leader Programı

Belavia Leader programı Belavia Belarusian Airlines’ın yolcularına sunduğu sık uçuş programıdır.

Belavia Belarusian Airlines iç ve dış hat uçuşlarında ve ortak havayollarıyla yapılan uçuşlarda puanlar ve ödüller kazandıran Belavia Leader programının Silver ve Gold seviyeleri bulunuyor.

Her seviyenin bilet alımlarından koltuk seçimlerine, yemek menüsü seçimlerinden ek bagaj haklarına kadar pek çok avantajı bulunuyor.

Belavia Leader programına kayıt olmak ücretsizdir ve 12 yaşından büyük herkes bu programa üye olarak ödüller kazanabilir.

Belavia Belarusian Airlines Check – In İşlemleri

Belavia Belarusian Airlines ile yapılan uçuşlarda havalimanı check-in işlemleri uçuştan 2 saat önce açılır. Havalimanlarında bulunan self-check-in sayaçları e-bilet satın almış olan yolcular tarafında kullanılabilir, böylece sıra beklemeden hemen check-in işlemleri gerçekleştirilebilir. Kiosk check-in işlemleri ise uçuştan 24 saat başlıyor ve 1 saat önce sonra eriyor.

Havalimanında sıra beklemek istemeyen yolcular check-in işlemlerini Belavia Belarusian Airlines web sitesi ve mobil uygulaması üzerinden de kolayca yapabilirler. Online check-in işlemleri uçağın kalkış saatinden 24 saat önce başlar ve kalkışa 3 saat kala sona erer. 

Belavia Belarusian Airlines Bagaj Hakkı

Kabin bagajı için Belavia Belarusian Airlines, yolcularına 1 adet el bagajı hakkı tanımaktadır. Maksimum 8 kg ağırlığında olması gereken bu el bagajının boyutu maksimum 50 x 40 x 20 cm olmalıdır. Business Class yolcular için kabin bagajı maksimum ağırlığı 12 kg’dır.

Kontrol edilen bagaj için belirlenen sınırlar ise ekonomi sınıfı için maksimum 20 kg ve Premium Ekonomi ve Business Class yolcuları için 30 kg ve tek parça bagajdır.

Belavia Leader programında biriken millerle ücretsiz olarak ek bagaj hakları alınabilir ve çok daha fazla eşya taşınabilir.

Belavia Belarusian Airlines Koltuk Seçimi

Belavia Belarusian Airlines ile yapacağınız uçuşlarda check-in işlemlerinizi havayolunun web sitesi üzerinden online olarak veya havalimanlarında bulunan kontuarlardan kolayca yapabilirsiniz. Ayrıca kiosklardan da check-in yaparak biniş kartınızı alma şansınız bulunuyor.

Belavia Belarusian Airlines’ın geniş diz mesafesine sahip, uzun yolculuklar için çok daha fazla hareket alanı sunan koltuklarını da ek ücretler ödeyerek veya Belavia Leader puanlarınızı kullanarak seçebilirsiniz.

Belavia Belarusian Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

Belavia Belarusian Airlines uçuşlarında bilet sınıflarına ve yolculuk sürelerine göre menüler farklılık göstermektedir. Uçuşlarda her bilet sınıfı için zengin bir menü seçeneği ve içecek ikramı vardır.

Belavia Belarusian Airlines, yolcularına seyahatleri boyunca dünya mutfaklarından eşsiz lezzetler sunar. Yemek seçimleri seçkin şefler tarafından özenle hazırlanır ve deneyimli uçuş personeli tarafından servis edilir. Yemekler sırasında yolculara kaliteli şaraplar, alkollü veya alkolsüz içecekler ikram edilir.

Vegan menü, vejetaryen menü, çocuk menüsü veya diyet menüler gibi özel yemek siparişleri uçuşlar için kabul edilmektedir. Özel yemek siparişlerinin uçuş saatinden en geç 24 saat önce Belavia Belarusian Airlines görevlilerine bildirilmesi gerekiyor.

Belavia Belarusian Airlines Evcil Hayvanlarla Uçuş

Belavia Belarusian Airlines uçuşlarında uçuş kabininde veya kargo bölümünde evcil hayvanlar güvenle taşınmaktadır. Uçak yolculuklarında uçuş kabininde sınırlı sayıda evcil hayvan taşınabilir bu nedenle evcil hayvanınızın uçuş kabininde sizinle birlikte yolculuk etmesini istiyorsanız erken rezervasyon önemlidir.

Seyahat edeceğiniz evcil hayvanınızın mutlaka resmi bir veteriner tarafından hazırlanmış sağlık raporu ve aşı karnelerinin bulunması gerekiyor.

3 ayın altındaki evcil hayvanlar uçuşlara kabul edilmezler ayrıca Belavia Belarusian Airlines Britanya uçuşlarında hiçbir şekilde evcil hayvanlara izin verilmemektedir.

Evcil hayvanınızın yolculuk sırasında su geçirmez tabana sahip havalandırmalı kafeslere konulmalıdır.

Belavia Belarusian Airlines iç ve dış hatlarında evcil hayvanınızla yolculuk yapmadan önce web sitesinden güncel bilgileri alabilir ve gideceğiniz ülkenin bu konudaki özel koşullarına göz atabilirsiniz.