Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

British Airways uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

British Airways En Ucuz Yurtdışı Uçak Biletleri

kalkış
varış
tarih
fiyat
British Airways
Istanbul
New York
26.05.2022
British Airways
Istanbul
Las Vegas
22.05.2022
British Airways
Istanbul
New Orleans
22.05.2022
British Airways
Istanbul
Chicago
29.05.2022
British Airways
Istanbul
Cleveland
22.05.2022
British Airways
Istanbul
New York
20.07.2022
British Airways
Istanbul
Atlanta
04.08.2022
British Airways
Istanbul
Miami
22.07.2022
British Airways
Istanbul
Minneapolis
24.05.2022
British Airways
Istanbul
Ontario
22.06.2022

British Airways En Popüler Yurtdışı Uçak Biletleri

kalkış
varış
tarih
fiyat
British Airways
Istanbul
New York
26.05.2022
British Airways
Istanbul
Las Vegas
22.05.2022
British Airways
Istanbul
New Orleans
22.05.2022
British Airways
Istanbul
Chicago
29.05.2022
British Airways
Istanbul
Cleveland
22.05.2022
British Airways
Istanbul
New York
20.07.2022
British Airways
Istanbul
Atlanta
04.08.2022
British Airways
Istanbul
Miami
22.07.2022
British Airways
Istanbul
Minneapolis
24.05.2022
British Airways
Istanbul
Ontario
22.06.2022

British Airways

Genel Merkezi

Harmondsworth

Kuruluş Tarihi

1974

Uçuş Noktaları

186

Uçtuğu Ülke Sayısı

85

Uçak Sayısı

295

British Airways Hakkında

British Airways gururla havada 90. yılını kutluyor. Her ne kadar resmî kuruluş tarihi 1974 olsa da, şirketin tarihi 1910’a dayanıyor. Kökleri Birinci Dünya Savaşı’ndan sonraki ilk günlere dayanan British Airways, ilk sivil havacılığın doğduğu günlerde başladı uzun yolculuğuna. İlk tarifeli uçuşunu 25 Ağustos 1919’da Hounslow Heath'ten günümüz Heathrow Havaalanı'na yakın bir noktaya gerçekleştiren şirket, 90 yılda çok yol kat etti. Her 10 yılda bir önemli bir gelişme kaydeden hava yolu firması, şu anda yolcularına son derece güvenli ve üstün kaliteli hizmet vermeye devam ediyor.

1910 – 1919 yılları arasında, şimdiki British Airways’in öncü şirketi olan Aircraft Transport and Travel Limited kuruldu. İlk tarifeli uçuş hizmeti olan Londra – Paris uçuşlarını başlatan şirket, ayrıca ilk kargo taşımacılığını da gerçekleştirdi. 1924’te The Instone Air Line Ltd., Handley Page Air Transport Ltd., The Daimler Airway ve British Marine Air Navigation Co. Ltd. şirketlerinin birleşmesiyle Imperial Airways kuruldu. Bu şirket Londra’dan Avrupa’nın çeşitli noktalarının yanı sıra; Afrika, Orta Doğu ve Hindistan’a seferler düzenledi.

1930 – 1939 yılları arasında British Airways, HP42 adlı uçak dahil olmak üzere yeni lüks uçaklarını herkese tanıttı. Ayrıca aynı dönemde Empire Air Mail Scheme açıldı. 1935'te bağımsız British Airways Limited'i oluşturmak için dört özel hava yolu şirketi birleştirildi. 1939'da hükümet iki hava yolunu birleştirme kararını açıkladı. 1949’ta yeni hava yolu şirketi British Overseas Airways Corporation kuruldu ve bu şirket Hava Bakanlığı’nın kontrolünde savaş hizmetlerini yürüttü.

Londra Havalimanı’nın açıldığı 1946 yılında, önce Avrupa’ya hizmet edecek olan British European Airways ve sonra Güney Amerika’ya hizmet edecek British South American Airways kuruldu. 1950’lerde atılan en önemli adımlardan biri, British European Airways’in ünlü Vickers Viscount pervaneli ve motorlu uçaklarını İngiltere’nin iç hat rotalarına ve Avrupa rotalarına hizmet etmek üzere getirmesi oldu. Diğer bir önemli adım ise 1952’de De Havilland Comet’in alınması oldu ki, bu sayede British Overseas Airways Corporation, dünyada ilk jet hizmetini ve 1958’de De Havilland Comet 4’un alınmasıyla yolculara ilk transatlantik jet hizmetini sunan şirket oldu.

1960’larda British Overseas Airways Corporation yeni Boeing 707’leri ve Vickers VC-10’ları teslim aldı. Böylece 1965’te British European Airways yolcuları taşıyarak dünyada ilk tam otomatik inişini gerçekleştirdi. 1974’te British Overseas Airways Corporation ve British European Airways’in birleşmesiyle British Airways kuruldu.

1976 yılı havacılık sektörüne 100 yolcu ve 2,5 ton kargo taşıyabilen Concorde’un giriş yaptığı yıl olarak önem taşıyor. Süpersonik bir uçuş gerçekleştirme olanağı sunan Concorde, gelişiyle yeni ticarî fırsatları ve rekabeti ortaya çıkardı. Concorde ilk uçuşunu, Kaptan Norman Todd ile Londra Heathrow’dan Bahreyn’e 21 Ocak 1976’da gerçekleştirdi.

Yıllar içinde filosuna yepyeni uçaklar ekleyerek ve uçuş kalitesini üst seviyeye çıkararak ilerleyen firma, uçuş rotalarını da genişletti. 2003 yılında Concorde emekli oldu. Ancak onun yerini yeni Airbus A380’ler ve Boeing 787 Dreamliners aldı. 2003 – 2009 yılları arasında British Airways, Londra’dan New York’a ilk uzun menzilli uçuşlarını başlattı.

British Airways 2010’dan sonra OpenSkies adını verdiği ve Paris Orly ile Washington Dulles arasında gerçekleştirdiği uçuşlara başladı. International Airlines Group (IAG) adlı yeni bir grup British Airways’i devraldı. British Airways ayrıca Japan Airlines ile yeni bir ortak girişim kurdu.

British Airways, yolcularını, kurulduğu ve uçuşunu gerçekleştirdiği ilk günden beri güvenle taşıyor. Tüm yolcularına tüm uçuşlarda “Güvenli Uçuş” sözü veren firma, bu taahhüdünü gelecek yıllarda da sürdürmeyi amaçlıyor. British Airways bunun için sadece taşıdığı yolcuları değil, çevreyi ve dünyayı da önemsiyor. Bu amaçla şirket çevreye olumsuz etkilerini ve atıkları azaltmaya, geri dönüşümü artırmaya çalışıyor.

Yolcular British Airways ile uçarken Wi – Fi’dan yararlanabiliyor, film izleyebiliyorlar. Eğlence programlarını uçuştan önce planlamak da mümkün oluyor. Çocuklar için uçakta ayrıca eğlence seçenekleri bulunuyor. Oyunlar ve çocuk programları British Airways uçaklarında, çocukların da eşsiz bir uçuş deneyimi yaşamalarını sağlıyor.

British Airways mobil uygulaması ile Android ve iOS cihazlarınızdan uçuşunuzu yönetebiliyor, bilet alabiliyor, check – in yapabiliyorsunuz. Koltuk seçebiliyor ve uçuşunuzda yemek istediğinizi menüyü satın alabiliyorsunuz. Ayrıca aile ya da grup hâlinde seyahat ediyorsanız binişinizi kolaylaştırmak için tüm check – in işlemlerinizi tek mobil cihazda yapabiliyor, biniş kartlarını alabiliyorsunuz.

İç ve Dış Hat Uçuşları

Merkezi Harmondsworth’te bulunan British Airways, filosundaki 295 uçakla 1974’ten bu yana 85 ülkeye ve 186 farklı noktaya uçuyor. Yolcularına Economy, Premium Economy, Business ve First Class uçuş seçenekleri sunan British Airways, havalimanına gelişten havalimanından çıkışa kadar yolcuların tüm gereksinimlerinin karşılandığından emin oluyor.

British Airways Executive Club

Yolcularına, Executive Club üyesi olmaları hâlinde uçuşlarından puan kazanmalarını sağlayan British Airways, yolcularının gerçekleştirdikleri her işlemden avantaj sağlamalarına imkân tanıyor. Bu kulüpte Blue, Bronze, Silver ve Gold olmak üzere dört seviye bulunuyor. Yolcular puan topladıkça bir üst seviyeye atlama olanağına sahip oluyorlar.

Check – In İşlemleri

British Airways uçuşlarından 24 saat önce akıllı telefonun tarayıcısından ya da British Airways mobil uygulamasından online check – in yapmak mümkün. Ayrıca bu işlem havalimanındaki kiosklardan ve kontuarlardan da yapılabiliyor.

Bagaj Hakkı

British Airways uçuşlarında firmanın sunduğu bagaj hakkı uçuş rotasına göre ve sınıflara göre değişkenlik gösteriyor. Bu yüzden uçuşlara göre sunulan uçak altı ve kabin bagajı haklarını yolcuların kontrol etmesi gerekiyor.

Koltuk Seçimi

British Airways yolcularına uçuş için kolayca koltuk seçme olanağı veriyor. Bilet alım aşamasında ya da bileti aldıktan sonra, yolcular, uçuşlarını yönettikleri bölümden koltuk seçebiliyorlar. Executive Club üyeleri puanlarına bağlı olarak, koltuklarını ücret ödemeden seçebiliyorlar. Firma gergin yolculara, uçakta pencere kenarına oturmamalarını öneriyor. Ayrıca şirket Flying with Confidence yani Güvenli Uçma Kursu ile yolcularının uçma korkularını yenmelerine yardımcı oluyor.

Yiyecek, İçecek ve İkram

British Airways uçuşlarında yolcularına lezzetli ve çeşitli ikramlar sunuyor. Her uçuş sınıfında kendi tercihlerinize uygun, 5£’un altında, mevsiminde ve taze yiyecek ve içecek seçenekleri bulabiliyorsunuz. Ayrıca alerjinizin olduğu ya da yemeyi tercih etmediğiniz yiyecekler varsa buna göre seçenekler bulmanız mümkün.

Evcil Hayvanlarla Uçuş

Evcil hayvanlarınızla uçmak isterseniz British Airways uçuşlarınızda belirli koşullara uyarak uçmanız mümkün. Eğer yanınızdaki evcil hayvan sizin refakatçinizse, sizin yanınızda yani kabinde ücretsiz olarak uçabiliyor. Ancak bu hizmet online olarak alınamıyor ve firma, kabindeki refakatçi hayvan sayısını sınırlandırıyor.

Yanınızda taşımak istediğiniz evcil hayvan refakatçiniz değilse British Airways uçuşunuzda onları kargo bölümüne veriyorsunuz. Ancak firma onlar için endişelenmemeniz gerektiğini, ve hayvanların kargo bölümünde rahat olacağını belirtiyor. Kargo bölümü tıpkı kabindeki gibi kontrollü bir bölge ve bu hizmet, uzun yıllar taşıyıcılık deneyimi olan kardeş firma IAG World Cargo tarafından yönetiliyor.

Paris ve New York arasında gerçekleşen OpenSkies uçuşlarında ise evcil hayvanlar için farklı koşullar bulunuyor. Kediniz ya da köpeğiniz 6 kg’ın altındaysa onları Premium Economy ya da Economy sınıfında yanınızda taşıyabiliyorsunuz. Eğer 6 kg’ı geçiyorlarsa hayvanların kargo bölümünde taşınmaları gerekiyor.