Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

Cathay Pacific Airways uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

Cathay Pacific Airways

Genel Merkezi

Hong Kong

Kuruluş Tarihi

1946

Uçuş Noktaları

162

Uçtuğu Ülke Sayısı

46

Uçak Sayısı

146

Cathay Pacific Airways Hakkında

Cathay Pacific Airways, Hong Kong'da kayıtlı ve uluslararası bir havayolu şirketidir. Havayolu 46 ülkede 162 noktaya tarifeli yolcu ve kargo hizmetleri sunmaktadır.

Havayolu 1946'da Hong Kong'da kuruldu ve Hong Kong'u dünyanın önde gelen uluslararası havacılık merkezlerinden biri olarak geliştirmek için önemli yatırımlar yapılarak geliştirildi. Havayolu uçak filosunda yer alan 146 uçağıyla Hong Kong Uluslararası Havalimanı'ndaki merkezinden uçuşlarını gerçekleştiriyor.

Cathay Pacific Airways, uçak filosuna ve yer hizmetlerine yatırım yapmaya devam ediyor ve 2019'a kadar teslimatı için 96 yeni uçak siparişi bulunuyor.

Cathay Pacific Airways'in tamamına sahip olduğu yan kuruluşu Dragonair, Hong Kong'da kayıtlı ve bölgesel bir havayolu şirketi olarak faaliyet gösteriyor. Dragonair, Çin'de ve Asya'nın pek çok yerlerinde 33 noktaya tarifeli seferler düzenliyor ve 32 uçağı bulunuyor. Ayrıca Cathay Pacific Airways, Air China Limited'in %19'una da sahiptir.

Cathay Pacific Airways, dünya çapında yaklaşık 29.000 kişi istihdam ediyor ve bunların 22.000'den fazlası Hong Kong'da çalışmaktadır. Cathay Pacific Airways, Hong Kong Limited Borsası'nda işlem gören bölgenin önde gelen havayollarından birisidir.

Global bir dünya havayolu ittifakı olan Oneworld üyesi de olan Cathay Pacific Airways, 

Amerikan Havayolları, İngiliz Havayolları, Finnair, Iberia, Japonya Havayolları, LATAM, Malezya Havayolları, Qantas, Katar havayolları, S7 Havayolları ve Sri Lanka Havayolları ile iş birliği içinde çalışmaktadır. Bu iş birlikleri ile Cathay Pacific Airways dünya çapında 750’den fazla destinasyona da ulaşabiliyor.

Cathay Pacific Airways, Business Traveller Dergisi tarafından Sky 2018 Ödülleri’nde “En İyi Birinci Sınıf”, APEX Bölge Yolcu Seçimi Ödülleri’nde “En İyi Eğlence (Asya ve Avustralya bölgesi)”, Ming Pao Haftalık Elit Ödülleri 2018’de “En İyi Havayolu Şirketi” ve IMA İtalyan Misyon Ödülü 2018’de “En İyi Ekonomi Sınıfı” ödüllerini almıştır.

Cathay Pacific Airways İç ve Dış Hat Uçuşları

Cathay Pacific Airways uçak filosunda yer alan 146 uçağıyla dünya çapında 46 ülkede 162 noktaya tarifeli yolcu taşıma ve kargo hizmetleri sunmaktadır. Aynı zamanda 32 uçağıyla Çin'de ve Asya'da 33 noktaya düşük maliyetli uçuşları bulunan Dragonair’ın da sahibidir.

Oldukça geniş bir iç ve dış hat rotasına sahip olan Cathay Pacific Airways, aynı zamanda havayolu ittifakı olan Oneworld üyesidir ve bu ittifaka üye 15 büyük havayoluyla da kod anlaşmaları yaparak global uçuş ağına 750’den fazla destinasyona daha ulaştırmıştır.

Asya’nın en büyük havayollarından biri olmayı hedefleyen Cathay Pacific Airways, bu hedef doğrultusunda her yıl modern uçak filosuna yeni modeller ekliyor ve uluslararası uçuş rotalarına yeni destinasyonlar eklemeye devam ediyor.

Cathay Pacific Airways Marco Polo Club Programı

Cathay Pacific Airways Marco Polo Club, en çok yolculuk yapan müşterilerinin seyahat deneyimlerini zenginleştirmek, faydalar ve hizmetler ile ödüllendirmek için tasarlanan Cathay Pacific Airways sadakat programıdır. Marco Polo Club programında yeşil, gümüş, altın ve pırlanta olarak 4 kademe vardır ve her biri üyelerine her uçuş için dizi ayrıcalık ve avantaj sunar.

Marco Polo Club, Cathay Pacific Airways uçuşlarının ötesinde Oneworld ittifakındaki 15 havayolunun bütün uluslararası uçuşlarında da özel ayrıcalıklar sunuyor.

Cathay Pacific Airways Check – In İşlemleri

Cathay Pacific Airways ile yapılan uçuşlarda havalimanı check-in işlemleri uçuştan 2 saat önce açılır. Havalimanlarında bulunan self-check-in sayaçları e-bilet satın almış olan yolcular tarafında kullanılabilir, böylece sıra beklemeden hemen check-in işlemleri gerçekleştirilebilir. Kiosk check-in işlemleri ise uçuştan 24 saat başlıyor ve 1 saat önce sonra eriyor.

Cathay Pacific Airways ile yapacağınız yolculuklarda uçağınızın kalkış saatinden 2 saat önce havalimanına gelmenizi öneririz. Hong Hong'dan ayrılıyorsanız, uçuşunuzun kalkış saatinden en az 45 dakika önce biniş kartınızı almanız, Kuzey Amerika veya Riyad'dan ayrılıyorsanız, kalkıştan en az 60 dakika önce biniş kartınızın almanız ve Dubai'den ayrılıyorsanız, uçuş kalkışınızdan en az 75 dakika önce biniş kartınızın almanız gerekmektedir.

Ayırıca Cathay Pacific Airways mobil uygulamalarından veya internet sitesinden ücretsiz olarak uçuş saatinden 24 saat önce ve uçuşa 90 dakika kalana kadar online check-in işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Check-in işlemi sırasında koltuk seçiminizi de yapabilir, birlikte yolculuk ettiğiniz kişilerle birlikte olacak şekilde, cam veya koridor kenarı seçeneklerinden istediğinizi seçebilirsiniz.

Cathay Pacific Airways Bagaj Hakkı

Cathay Pacific Airways uçuşlarında kabin bagajı boyutları güvenlik nedenleriyle sınırlıdır. Uçuşunuzda kabine alacağınız bagajın ölçüleri 56 x 45 x 25 cm'den büyük ve ekonomi sınıfı için 7 kg'dan fazla olmamalıdır. Business Class bilet sınıfı için 10 kg ve First Class için ise 15 kg el bagajı hakkı bulunuyor.

Cathay Pacific Airways uçuşlarında bagaj için maksimum kontrol edilen tek bagaj ağırlığı ekonomi sınıfı için 20 kg, Business Class için 30 kg ve First Class için 40 kg’dır. Bagajların maksimum boyutu 157 cm (uzunluk + genişlik + yükseklik) olmalıdır. Ek bagaja ihtiyacınız varsa Marco Polo Club programında biriken millerle ve puanlarla ücretsiz olarak ek bagaj hakkı satın alabilir ve çok daha fazla eşya taşıyabilirsiniz.

Cathay Pacific Airways Koltuk Seçimi

Cathay Pacific Airways rotalarına yapacağınız uçuşlarda check-in işlemlerinizi havayolunun web sitesi üzerinden online olarak veya havalimanlarında bulunan kontuarlardan kolayca yapabilirsiniz. Ayrıca kiosklardan da check-in yaparak biniş kartınızı alma şansınız bulunuyor.

Cathay Pacific Airways’in geniş diz mesafesine sahip, uzun yolculuklar için çok daha fazla hareket alanı sunan koltuklarını da ek ücretler ödeyerek veya Marco Polo Club puanlarınızı kullanarak seçebilirsiniz.

Cathay Pacific Airways Yiyecek, İçecek ve İkram

Cathay Pacific Airways bilet sınıflarına ve yolculuk sürelerine göre farklı menüleri yolcularına sunuyor. Havayolu yolcularına seyahatleri boyunca dünya mutfaklarından eşsiz lezzetler sunar. Yemek seçimleri seçkin şefler tarafından özenle hazırlanır ve deneyimli uçuş personeli tarafından servis edilir. Yemekler sırasında yolculara kaliteli şaraplar, alkollü veya alkolsüz içecekler ikram edilir.

Vegan menü, vejetaryen menü, çocuk menüsü veya diyet menüler gibi özel yemek siparişleri uçuşlar için kabul edilmektedir. Özel yemek siparişlerinin uçuş saatinden en geç 24 saat önce Cathay Pacific Airways görevlilerine bildirilmesi gerekiyor.

Cathay Pacific Airways Evcil Hayvanlarla Uçuş

Cathay Pacific Airways iç ve dış hat uçuşlarında rehber köpekler ve hizmet köpekleri haricinde, evcil hayvanlar uygun taşıma çantalarına yerleştirilmeli ve kontrol edilen bagaj olarak kargo ambarında taşınmalıdır. Evcil hayvanlar ve evcil hayvan çantaları, fazla bagaj oranlarına göre ağırlıkça veya parça olarak tahsil edilir. 

Evcil hayvanınız kontrol edilen bagaj olarak taşınacağı için etiketi üzerinde adınız, soyadınız ve telefonunuzun yazılması gerekir. Evcil hayvanların taşınması, yolcuyla yapılan ön görüşmelerde ve belirlenen Cathay Pacific Airways kurallarına uygun olarak özel bir ücretin ödenmesiyle uçuşlarda kabul edilir. 

Cathay Pacific Airways uçuşlarında evcil hayvanınızı taşıyabilmeniz için, hayvanınızın veterinerinden aldığınız sağlık sertifikasının ve aşı kartı gibi belgelerinin yanınızda olması gerekiyor. Evcil hayvanınızın da sizinle uçacağına dair bilgiyi Cathay Pacific Airways’e uçuş saatine en geç 6 saat kala vermeli, rezervasyon yaptırmalı ve onay almalısınız.