Aerobilet'i kullanarak çerez kullanım koşullarını kabul ediyorsunuz.  Detaylı bilgi için tıklayınız.

China Airlines uçak bileti

Sizin için en uygun fiyatlı uçak biletlerini arıyoruz. Lütfen bekleyiniz.

China Airlines

Genel Merkezi

Dayuan District

Kuruluş Tarihi

2011

Uçuş Noktaları

156

Uçtuğu Ülke Sayısı

29

Uçak Sayısı

88

China Airlines Hakkında

China Airlines, Tayvan'ın ulusal bayrak taşıyıcısı ve ülkenin en büyük havayolu şirketidir. 1959 yılında kurulmuş havayolu aynı zamanda SkyTeam havayolu ittifakının da bir üyesidir. Yılda 14 milyondan fazla yolcu taşıyan China Airlines, günde 238 uçuş gerçekleştiriyor.

China Airlines’ın merkezleri Taoyuan Uluslararası Havaalanı ve Kaohsiung Uluslararası Havaalanı’dır. China Airlines global ağıyla Asya, Okyanusya, Avrupa ve Kuzey Amerika'da 29 ülkede 156 uçuş noktasına uçuyor.  Ayrıca, Skyteam dışında 20 havayoluyla da kod anlaşması bulunan China Airlines bu anlaşmalarıyla dünya çağında pek çok destinasyona yolcularını taşımaktadır.

China Airlines aynı zamanda düşük maliyetli havayolları olan Mandarin Airlines (AE) ve Tigerair Taiwan (IT) havayollarının da sahibidir.

12.388 çalışanıyla yolcularına mümkün olan en iyi uçuş deneyimini sağlamayı hedefleyen China Airlines’ın uçak filosunda 70 yolcu jeti, 18 kargo uçağı olmak üzere toplam 88 adet uçak yer alıyor. Ortalama uçak yaşı 8 olan filoda 13 adet A350-900, 24 adet A330-300, 10 adet 777-300ER, 4 adet 747-400, 19 adet 737-800 ve 18 adet 747-400F yer alıyor.

Havayolunun filosu mükemmel, konforlu ve güvenli hizmet sunan dünyanın en gelişmiş filolarından birisidir.

Çevresel koruma ve sürdürülebilir kalkınma, China Airlines’ın temel değerleri arasındadır. Tayvan'ın çevre dostu hizmetler için öncü markası olan China Airlines, mobil ve elektronik hizmeti yenilemeye de öncülük etmiştir. Yolcu ve kargo taşımacılığına ek olarak, China Airlines ayrıca seyahat rezervasyonu, catering, çamaşırhane ve ekspres kargo hizmetleri ile Hawaii ve Tayvan'daki iki zarif oteli de kapsayan entegre hizmetler sunmaktadır.

China Airlines, Çin bölgesini dünyaya bağlayan en büyük havayolu şirketlerinden biridir ve Tayvan ile Çin arasındaki coğrafi mesafeyi daraltan Tayvan'daki en büyük havayolu şirketidir. 

China Airlines İç ve Dış Hat Uçuşları

China Airlines, modern uçak filosunda yer alan 88 adet uçağıyla son derece konforlu ve güvenli uçuşlarla 14 milyondan fazla yolcuyu 29 ülkede 156 destinasyona uçuruyor.

SkyTeam havayolu ittifakının bir parçası da olan China Airlines, 20 seçkin havayoluyla dünya çapında 1000’den fazla noktaya uçuşlar gerçekleştiriyor. Aynı zamanda havayolunun Alitalia, Bangkok Havayolları, Çek Havayolları, Garuda Endonezya, Japonya Havayolları, KLM, Kore Hava, Qantas ve Şangay Havayolları ile de kod anlaşmaları bulunuyor.

China Airlines Dynasty Club Programı

China Airlines düzenli uçan yolcuları ödüllendirmek için Dynasty adı verilen bir sık uçuş sadakat programı yürütmektedir.

China Airlines, Mandarin Havayolları ve SkyTeam üyesi 20 büyük havayolu tarafından işletilen bütün uçuşlar için geçerli olan Dynasty programı her uçuşlarında üyelerine miller kazandırıyor ve uçuşlarda benzersiz avantajlar sunuyor.

Hanedan, Altın, Zümrüt ve Paragon seviyeleri bulunan ve her seviyede üyelerine farklı avantajlar sunan China Airlines Dynasty programı dahilinde üyelerin kazandığı miller bilet yükseltmeler, koltuk seçimleri, havalimanı özel salonlarına ücretsiz erişimler ve anlaşmalı şirketlerle yapılan alışverişler için kullanılabilir, aynı zamanda üyeler bu milleri ailelerine veya arkadaşlarına hediye edebilirler.

China Airlines Check – In İşlemleri

Uçuş saatinden 24 saat önce ve uçuşa 60 dakika kalana kadar China Airlines Android ve IOS mobil uygulamalarından veya internet sitesinden ücretsiz olarak online check-in işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

China Airlines kontuarlarından veya kiosklarından havalimanında da check-in işlemleri kolayca yapılabilir. Havalimanı check-in işlemlerinde gidilecek rotaya göre süreler değişmektedir, çoğu uluslararası uçuşta havalimanında uçuş saatinden 3 saat önce başlayan check-in işlemlerinin, uçuş saatine 40 dakika kala sonlanmış olması gerekiyor. Check-in işlemi sırasında koltuk seçiminizi de yapabilir, birlikte yolculuk ettiğiniz kişilerle birlikte olacak şekilde, cam veya koridor kenarı seçeneklerinden istediğinizi seçebilirsiniz.

China Airlines Bagaj Hakkı

China Airlines uçuşlarında uçuş kabinine her yolcunun bir dizüstü bilgisayar çantası, el çantası veya evrak çantası gibi kişisel bir eşya almasına izin veriliyor. Yardımcı cihazlar ve dış giysiler kişisel eşya olarak sayılmaz. Tüm taşıma bagajları, ön bölmeye veya önünüzdeki koltuğun altına sığmalıdır. Uçuş kabinine alınacak el bagajlarının maksimum boyutu 115 cm (uzunluk + genişlik + yükseklik) ve 7 kg ağırlığına olmalıdır.

Uçak bagaj bölümüne verilecek bagajlar için ise belirlenen kilo ise 32 kg'dır. Tıbbi cihaz, evcil hayvan, müzik enstrümanı, spor malzemeleri, kamera ekipmanı veya ev eşyaları gibi 32 kilonun üzerinde ve büyük boyda olan bazı özel eşyalar China Airlines hava rezervasyon ofisine önceden bildirilmeli ve kalkıştan en az 24 saat önce onay almalıdır. Daha fazla bagajı olan yolcular uçacakları rotalara ve uçuş sürelerine göre ek ücretlerle veya Dynasty milleriyle ücretsiz olarak daha fazla eşya taşıyabilirler.

China Airlines Koltuk Seçimi

China Airlines, 88 modern uçağının geniş ve rahat koltuklarıyla yolcularına benzersiz bir seyahat deneyimi sunuyor. Tüm iç ve dış hat uçuşlarında ücretsiz koltuk seçmek mümkündür. Koltuğunuzu biletinizi alırken ya da aldıktan sonra en geç uçuştan 24 saat öncesine kadar seçebilirsiniz. Standart, koridor kenarı, pencere kenarı ve acil çıkış sırası koltuk seçeneklerinden birini seçerek konforlu bir uçuş deneyimi yaşayabilirsiniz.

Uluslararası uzun süreli uçuşlarda daha geniş diz mesafelerine sahip veya yatak olarak kullanılabilen koltukları da Dynasty milleriyle ücretsiz olarak seçebilirsiniz.

China Airlines Yiyecek, İçecek ve İkram

China Airlines uçuşlarında yolcularına hem Asya ve Uzakdoğu’nun hem de dünyanın en güzel mutfaklarından gurme şefler tarafından seçilmiş menüler sunuyor. Özenle hazırlanan menüler yolculara geniş bir içecek seçeneğiyle servis edilir.

China Airlines yolcularına uçuşları sırasında bölgesel dünya mutfaklarını deneme fırsatı sunuyor. Gittiği rotaya göre o bölgenin en seçkin yemeklerini yolcularına sunan havayolu, zengin uçak içi servisleriyle yüksek müşteri memnuniyetine sahiptir.

Bebek ve çocuk yemekleri, vegan ve vejetaryen yemekler, dini yemekler, tıbbi ve diyet yemekleri gibi özel siparişlerinizi de kabul eden China Airlines’a bu isteklerinizi uçuş öncesinde bildirebilirsiniz.

China Airlines, güvenli olduğu kadar keyifli uçuşlar da sunmak için uçak içi servislerine ve uçak içi eğlence sistemlerine büyük önem veren bir havayoludur.

China Airlines Evcil Hayvanlarla Uçuş

Evcil hayvanların bagaj olarak taşınması, yalnızca doğrudan China Airlines ve Mandarin Airlines tarafından işletilen uçuşlarda bulunan bir hizmettir. 

Rehber köpekler, işitme köpekleri ve hizmet köpekleri haricinde, evcil hayvanlar uygun taşıma çantalarına yerleştirilmeli ve kontrol edilen bagaj olarak kargo ambarında taşınmalıdır. Evcil hayvanlar ve evcil hayvan çantaları, fazla bagaj oranlarına göre ağırlıkça veya parça olarak tahsil edilir. 

Havayolu, kargo tutma sıcaklık kontrolü nedeniyle B738 ve ERJ uçaklarımızda kontrol edilen bagaj olarak evcil hayvan kabul etmiyor. Evcil hayvanınızın kontrol edilen bagaj olarak taşınması gerekiyorsa, kontrol edilen bagaj etiketi üzerinde adınız, soyadınız ve telefonunuzun yazılması gerekir.

Evcil hayvanların taşınması, yolcuyla yapılan ön görüşmelerde ve belirlenen China Airlines kurallarına uygun olarak özel bir ücretin ödenmesiyle uçuşlarda kabul edilir. 

China Airlines uçuşlarında evcil hayvanınızı taşıyabilmeniz için, hayvanınızın veterinerinden aldığınız sağlık sertifikasının ve aşı kartı gibi belgelerinin yanınızda olması gerekiyor. Evcil hayvanınızın da sizinle uçacağına dair bilgiyi China Airlines’a uçuş saatine en geç 6 saat kala vermeli, rezervasyon yaptırmalı ve onay almalısınız.